Анонс

Дорогі Друзі, ласкаво просимо на Форум активного відпочинку!
Пошук по www.active.lviv.ua:
Пользовательского поиска

Карпові прути і катушки

Сучасні методи ловлі карпа, спорядження, тактика, насадки та прикормки

Re: Карпові прути і катушки

» 12.02.2008 10:19 pm

Бачив котушки карпові зі шпулями двох типів:
1 - шпуля коротка і глибока ("вісь" тоненька)
2 - шпуля довга але плитка ("вісь" груба)
Кількість жилки вміщують однаково, одна за рахунок глубини намотки інша за рахунок площі.
Чи є якась суттєво принципова різниця?

giorgio
Львівський клуб активного відпочинку

Повідомлення: 1369

» 12.02.2008 10:25 pm

Різниця в дальності закидування. Не глибока і довга для дальних забросів. І якщо мова про осі на які садиться шпуля то осі можуть бути тонкими і грубими як на шлибоких, так і на дальниках. Все залежить від якості і потужності катухи і совісті виробника. :)

volvo-leon
Львівський карповий клуб
Львівська обласна федерація риболовного спорту

Повідомлення: 744

» 03.04.2008 12:40 pm

Усім дописувачам привіт!!!!
Я люблю рибалити, але так щоб професіоналом себе важати то ні, я напевне давній любитель :)
Переважно ловлю на поплавок, але хочу перекваліфікуватися на спінінг (на карпа).
Прочитав ваш форум дуже багато цікавої і корисної інформації для себе найшов (за що дуже вдячний), але підскажіть будь ласка для новачка спін і катушку (не треба мені забросів на 130-200метрів), просто хочу щось купити для проби не дуже дороге і щось пристойне!!!!!
Може хто щось порадить???? :?:

Shtirlic

Повідомлення: 64

» 03.04.2008 01:05 pm

очу щось купити для проби не дуже дороге і щось пристойне!!!!!
понятие "дорогое-недорогое" у всех разное когда это касаеться рыболовных снастей :) приблизительный хоть бюджет какой?

A_K

Повідомлення: 236

» 03.04.2008 01:27 pm

Ну який би в кого бюджет не був, але якщо говорити про суто карпові вудилища (від 3,6м і 2,75lb) то дешевше ніж 230грн нема. Ну і катухи не дешевше 200грн. Так що як мініму грошей і максимум пошуків найдешевше один комплект обійдеться у 100зелених. (+ якийсь сигналізатор, леска, гачки і т.д.)
А можна взяти і Крокодила за 50грн, довжина 210,240,270 з тестом 100-200гм і котушку якусь, але це вже буде не спортивна карпова снасть і не закинеш нею далеко, але це вже зовсім інша історія.
Найдешевше карпове вудилище я бачив штекерне 3ч. 3, 3,5lb 3,60м 230грн. Golden Catch.

giorgio
Львівський клуб активного відпочинку

Повідомлення: 1369

» 03.04.2008 02:25 pm

To Александр К. і giorgio:

Я приблизно і розраховую на 100$. Поки що думаю що немає потреби брати щось дорожче і крутіше! (як для новачка).
Як кажуть апетит приходить під час їди! А якщо у мене щось получиться у цьому виді риболовлі (а я надіюсь не бути останнім лузером), тоді буду шукати щось краще!

Shtirlic

» 03.04.2008 02:44 pm

i]А можна взяти і Крокодила за 50грн, довжина 210,240,270 з тестом 100-200гм і котушку якусь, але це вже буде не спортивна карпова снасть і не закинеш нею далеко, але це вже зовсім інша історія.

Вірно, це зовсім інша історія :D
Спортивність капорвої рибалки абсолютно не залежить від того, що і якої якості розташовано в тебе на березі, в чому ти сидиш, як одягнений і т.д... Спортивність (ІМХО) визначається тим, скільки того мотлоху, що у тебе за оснастка, спосіб самої ловлі, що ти робиш з рибою і... у відношенні рибака до самого процесу, мети і результату рибалки. :)
Стоїть батарея з 10-ти прутів по всьому берегу через 10 м. Спортивно? Ні.. Навіть якщо там по одному гачку на супер-пупер брендовій оснастці і прутах... Проосто мета - а раптом шось зачепиться?
Стоіть в вас по 4-ри прута на кожного - з сосками, спутніками і макушатниками по 5 гачків на кожному. Спортивно? Ні... Хоча досить поширено.
Якщо ти маєш хороші прути, сигналізатори, оснастки, дорогі насадки від відомих виробників, ловиш багато карпів і навіть згоден їх відпустити, але рвеш ім губи, зриваеш луску під час виважування і в маленькому підсаку, кидаєш рибу на землю, забиваєш зябра сміттям... Спортивно? Теж ні...
Наловив хорошими снастями купу карпів і більше вони у воду не повернулись... Теж спортивним не назвеш.
Думаю, висновки з вищенаписаного можно зробити. Не в цяцьках справа, а в тому, що ти вмієш ними робити і якої мети хочеш досягнути - набрати як можна більше хвостів у садок чи піймати хоч одну з найбільших і відпустити, поводячись з нею з моменту покльвки як з суперником, що дав тобі відчуття перемоги :)

Вибачайте, що так багато написав, але несприймаю думок, що спортивність визначається вартістю. Розуміння, що для цього потрібні хороші, якісні, зручні і надійні снасті з часом все одно прийде, і снасті з'являться, і бажання мати ще краще... Але почати можна і з простого, головне - щоб наміри і мета були правильними, спортивними! :wink: :D

Pavel K

Повідомлення: 2646

» 03.04.2008 02:55 pm

Дійсно написано багато, але в тему! А питаюся за спін не для того щоб можна було блатанути на озері, що "модний рибак", а тому що привик братися за діло серйозно!!!!! Навіть більярд їзджу грати зі своїм києм хоча в кожному клубі є палки якими можна шар в лузу засунути! Просто в тому ділі ще новачок, от і вирішив спитати в більш свідомих людей! :wink:

Shtirlic

» 03.04.2008 03:22 pm

Pavel.K +1 Ну если бюджет около 100у.е., тогда я б не советовал брать удилище за 230грн. Лучше тогда взять что-нибудь из Джексона например. Были у них удилища ценой около 370грн, (если я не ошибаюсь). Не совсем в 100уе, с учетом еще того что катуху надо купить, но проверено- лучше дособирать 20 баксов и купить более качественную вещь.

A_K

Повідомлення: 236

» 04.04.2008 12:24 pm

Спасибі всім за поради, будем шукати JAXON!!!!!! А ще питання на рахунок котушки? Пригледів SALMO ELITE FD MICRO!? Чи краще подивитися на Shimano ALIVIO 2500 FB!!! Чи може ще щось підскажете???? :?:
Востаннє редагувалось Shtirlic в 04.04.2008 12:48 pm, всього редагувалось 1 раз.

Shtirlic

» 04.04.2008 12:43 pm

Це на карповик? Ой... маленькі вони для цього
TICA SPORTERA SR 5007 - перевірена, з недорогих. АбоTICA ABYSS серия TF. Гляути можна тут
Про ціну не підскажу, може Макс приблизні викладе. Спортера буде дешевша.

Pavel K

Повідомлення: 2646

» 04.04.2008 02:02 pm

Найшов в неті "Tica Sportera SR 4507" 384грн можна глянути тут - http://www.spinning.kharkov.ua/fishop/index.php?categoryID=101
Буду шукати по Львову може десь дешевше найду!

Shtirlic

» 04.04.2008 05:35 pm

Пригледів SALMO ELITE FD MICRO!? Чи краще подивитися на Shimano ALIVIO 2500 FB!!! ?:

Це не карпові катушки.
..Карповая катушка должна быть надежной. Количество подшипников вторично; главное чтобы она была силовой, не имела люфтов в основных узлах, была снабжена надежным передним тормозом и шпулей большой емкости для дальнего заброса. Шпуля карповой катушки должна вмещать, по крайней мере, 200 м лески, на которую предполагается ловить.
Желательно иметь в арсенале несколько шпуль с леской разного диаметра. Например, для ловли в коряжнике мне понадобится леска 0,37 мм или даже 0,4 мм, в то время как при ловле с дальним забросом на чистом дне более уместной окажется мононить 0,28 мм. Если на шпулю катушки вмещается...

http://karpela.com.ua/dev/index.php?subaction=showfull&id=1119378307&archive=&cnshow=news&start_from=&ucat=5&
До речі пеечитай цю тему з початку.

volvo-leon
Львівський карповий клуб

Повідомлення: 744

» 04.04.2008 10:40 pm

Хороший матеріалчик. Ловля карпа це - не хобі і не захоплення, це - ціла наука :super1!
Я вже відчуваю азарт ловлі не маючи всього інвентаря! Якщо чесно, то я думав, що маю якесь уявлення про :f1: , а виявляється я - справжнісінький "дух"!

Shtirlic

» 05.04.2008 12:10 am

конечно же, это всё очень важно...хотя бы в разрезе того, что б не выбрасывать потом то, что куплено для начала..
но не это главное - я уже писал про это, только не могу найти-где...для получения удовольствия (и результата) можно вполне обойтись и не специализированным снаряжением - не удивлюсь, если небезизвестный Валера Скорик до сих пор юзает катухи без байтраннера (не выбросил - это точно)- Паша (Pavel K) много тоже на тему что есть спортивная рыбалка писал,поищите и почитайте...но это философия...
совет всем начинающим - любая карповая катуха и любой карповый прут выдержат все нагрузки (не имеется ввиду экстрим, типа Радуты), но они не могут быть дешёвыми по определению! это как раз тот случай, когда говорят, что мы не такие богатые, что бы покупать дешёвые вещи. просто не надо сразу лезть на высочайшую ценовую полку, хотя бы потому, что любая дорогая вещь, как и автомобиль, выехавши за ворота салона, теряет минимум 10% своей стоимости. надо сначала понять, что тебе нужно - а это долгий путь
А ТЕПЕРЬ ГЛАВНОЕ: берите то что есть - и вперёд за карпом. он на Шимано или Фокс не берёт....у него другие продпочтения... :D
ЗЫ: по-моему, в теме оснасток не так много страниц...

Андрей LV
Львівський карповий клуб

Повідомлення: 3813

Поперед.Далі

Повернутись в Ловля коропа

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість