Анонс

Дорогі Друзі, ласкаво просимо на Форум активного відпочинку!
Пошук по www.active.lviv.ua:
Пользовательского поиска

Волосінь: моно, шнур, флуокарбон

Прути, катушки, шнури, джигові приманки, воблери, оберталки, коливалки,

Re: Волосінь, леска, шнур

» 25.12.2007 07:02 pm

адньогружені крутять,але хіба то дійсно проблема при умові використання шнура?
Але я тим не переймався би-шнур досить терпимо до кручення ставиться.

Вибачайте, але не можу погодитись з цим. Тому що є ПЕ-шнури, які дуже втрачають в розривному навантаженні... на першому ж виїзді можно втратити всю робочу ділянку...

Green

Повідомлення: 9

» 26.12.2007 10:11 am

на першому ж виїзді можно втратити всю робочу ділянку...

На зацепі?

BITR

Повідомлення: 781

» 26.12.2007 11:25 pm

Хто може уточнити про силіконову змазку в аерозольній упаковці, якою можна побризкати на шнур перед ловитвою. Згадка про це була на форумі і ще я чув особисто від одного рибака, що він робить так перед кожним виїздом на рибу і це запобігає псуванню шнура, особливо в мутній воді. Шнур набагато менше вбирає бруд і менше зношується. Він робить це зимою і літом і задоволений. Ціну називав смішну - 7 гривень, казав, що купляв в автомагазині, назву не памятає. Я питав вже в двох автомагазинах, продавці здивовано стинали плечима, один пропонував щось гривень за 50, мабуть не те. Може хто знає назву цієї штуки?

Новак

Повідомлення: 19

Re: Волосінь, леска, шнур (силіконова змазка)

» 27.12.2007 09:20 am

Згадав ще одну деталь щодо тієї силіконової змазки в аерозольному баланчику. Чолов'яга сказав, що вона призначена для того, щоб не примерзало гумове ущільнення в багажнику автомобіля. Він порскав на шнур прямо на шпулі і казав, що весь шнур гарно просочувався. Погодьтесь: зручно, швидко і економія шнура та захист кілець від пропилювання. Все в одному. Ну що, може хто знає як воно правильно називається? Хочу придбати. Зимою воно ще може бути корисне велосипедистам, можна побризкати всі деталі, які схильні до обмерзання: ланцюг, зірочки, ущільнення на амортизаторах.

Новак

» 27.12.2007 02:47 pm

Про запобігання зношуванню і пропилюванню повний брєд!
Плюси-не так мерзне, і дальність забросу трошки вища.
Якщо іменно силікон-то шукай балони з надписом тіпа "смазка силиконовая универсальная".
Якщо простіше-в любій аптеці береш масло вазилінове (рідке) в баночках і тішишся (ціна коло 1.5 грн.)

mishka

Повідомлення: 656

» 27.12.2007 04:20 pm

..масло вазилінове (рідке) в баночках і тішишся ....

... :D
якщо серйозно - вазелінове масло найдешевший варіан.....силіконові змазки хороші,але не усі....2 Новак, а те, що продається на авто базарах - не рискунув би "нормальний" шнур ним пропитувати...(ІМХО)

Остап

Повідомлення: 240

» 27.12.2007 09:18 pm

ро запобігання зношуванню і пропилюванню повний брєд!

А можна аргументувати чому "брєд"?
На форумі вже висловлювали цілком слушну думку про те, що брудний шнур набагато краще пропилює вставки кілець, тому що бруд містить в собі абразивні часточки. Чистий шнур не може так активно пропилювати, бо його зроблено з м'якого матеріалу.
Ось аргумент:
Колись, в глибокій давнині, подібним способом ювеліри перепилювали дорогоцінне каміння: з допомогою нитки і абразивного пилу, який підсипали постійно в місце пропилу. Звісно, нитки теж витрачали багато, бо і вона зношувалась від абразиву дуже швидко, проте потихеньку якийсь там рубін чи смарагд перепилювали. Тепер уявімо собі, що замість абразивного пилу на чистеньку нитку побризкали силіконовою змазкою і вперед - почали пиляти. Думаю, що результату довелося б чекати ду-у-уже довго.

Якщо змазка береже шнур від бруду, то вона береже його ж та кільця від зношування.
Важливо, щоб змазка була нелипкою, бо інакше втратиться дальність закидання. Тому важливо знайти саме таку змазку. Силіконова чи ні - то вже інше питання.

Новак

» 27.12.2007 11:05 pm

...2 Новак,сіліконова змазка липка, як і усі консистентні змазки....інакше вона не бела б змазкою.... :)..тому абразив і до неї "чіпляється"... вимивається трохи гірше водою...згоден...а на рахунок,чи береже змазка шнур і кільця спіна-скажу...не бе-ре-же....від обледеніння шнура-факт,береже....
...справжній SIC - прирівнюється до корунда....його пропиляти-ой,як важко....а те,що у характеристиках спінів пишуть, що у них кільця SIC - це питання до виробників... хороший SIC- напильником не перепиляєш.... :) ...повір "старому" метру-механіку... :)

Остап

Повідомлення: 240

» 28.12.2007 09:29 am

2 Остап і не тільки

Як механік механіку мушу пояснити наступне: клас речовин, про які йде мова я умовно назвав "змазкою", тим більше це НЕ Є консистентною (тобто загущеною) змазкою і не є липкою. Оскільки я вже давно відійшов від інженерної справи, то навіть не знаю точно як це називається, тому і спитав на форумі, може хто користується таким, щоб взнати назву. В загальному, це щось із ряду силіконів, які дуже широко почали застосовуватися останнім часом. Ось один із прикладів: силіконовий захисний крем для рук (до речі силікон входить до складу багатьох кремів для рук). Я застосовую його часто, коли працюю на будові з гіпсом та цементом. Проекспериментуйте самі: потріть дололю об долоню, зауважте силу тертя, потім нанесіть небагато силіконового крему, розітріть, за пару хвилин він висохне і знову потріть. Думаю будете здивовані: руки ковзають набагато легше, причому вони сухі(!). Силікон вкриває їх тонюсінькою плівкою і значно зменшує тертя, а також захищає руки від забруднення (правда ненадовго). І ніякої липкості. Вистачає на пару годин.
Рибалка, з яким я розмовляв, знайшов якусь таку речовину на основі силікону і застосовує для шнура перед кожною ловлею. Для зручності нанесення воно є у вигляді аерозолі. Я умовно назвав це змазкою. Що це таке і як точно називається - ось що залишилось визначити. Якщо промахнутись і взяти дійсно ЛИПКУ змазку (хоч би і з силіконом), то бажаного ефекту не буде, а буде протилежний. тому бажано брати точно знаючи, що саме потрібно, без експериментів.

Новак

» 28.12.2007 11:11 am

Силікон з спреїв, кремів і т.д. це так спрощено називають силіконове масло інша назва мінеральна олія, кремній-органічна олія(mineral oil).
На вигляд вона як олія, але суттєво густіше (як охолоджена типу), або як дуже рідка карамель (або рідкий силікон :D) . Складається лише з оксиду кремнію
Переваги - не змішується з водою, термостабільна (тут серед рідких змазок вона поза конкурецією), на ощуп вона не є липкою і неможе такою бути (ІМХО: олія вона і є олія).
Юзають в техніці як звязуючий компонент термостабільних змазок, в ксероксах і принтерах для змочування валів, косметології і навіть молекулярній генетиці (а ще багато де, аж до розріджувача колоїду для силиконових цицьок).
ІМХО: для рибалки вона краща за вазелінове масло бо все таки є більш густою. Він обмерзання дійсно помагає - якби не вона в минулу суботу (-6 градусів) то рибалка б круто обломилась (намастив трохи, за 10 хв знов і чистий спокій).

Кароче кажучи (соррі за к-сть букв)- автомобільний спрей піде любий (ІМХО) але якщо дуже кортить мати 100% спокою то людьми точно використовується спрей який продається в банці бронзового кольору з великими чорними літерами "Si", такий я бачив в братів Щербакових (Силиконовые приманки ч.2) на форумах і в StriDer-a (нипиши йому ПП і буде тобі щастя)

Ще можна почитати тут:
http://forum.fishing-ua.com/showthread.php?t=1083
http://www.rusfishing.ru/forum/showthread.php?t=1504

BITR

» 28.12.2007 11:27 am

Новак!
А ти візьми надфіль, і попиляй трохи кільце на китайському телескопі, а потім кільце, на рамі якого стоїть надпис "fuji"/
Думаю результат очевидний!
І взагалі, якщо заморочуватись такими речами, то просто на рибалку часу не вистарчить!
Лови рибу, і насолоджуйся!
Яка різниця, вистачить шнура на 100 рибалок, чи на 110???
Доречі, шнур швидше зношується під навантаженням!
А риба навантажує добряче!
То може на стадіоні кидати?
В цьому для шнура тільки плюси:
-мінімум абразиву.
-мінімальне навантаження.
Сподіваюся, що ти мене правільно зрозумів :wink:

mishka

» 28.12.2007 01:49 pm

В будь якому варіанті, силіконова рідка спрей-змазка гірше шнуру не зробить, тільки краще.
Водою активно не змивається, а значить нею не заміщується в середині шнура, тертя зменшує, не густіє, запобігає глибокому промерзанню... Що ще треба? :).
P.S. більшість з тих, кто говорить "ні" навіть не пробували цей спрей...ІМХО

Pavel K
Львівська обласна федерація риболовного спорту

Повідомлення: 2646

» 28.12.2007 03:49 pm

Так само рідина для миття посуду впливає на монолєску.
Все вроді і добре, а в кінці сезона лєска не тримає нагрузку.
(можу таку показати, експерементував).
На нитку може впливати приблизно також...
Особисто я пробував іменно Силіконову змазку, виключно при - температурі.
В принципі ніяких переваг (крім зменшення обмерзання) не знайшов!

mishka

» 28.12.2007 04:00 pm

Я весною мастив шнур РР 0,19 для збільшення дальності закиду (для джигування на Стрию). Реально додається десь до 10% дальності (але це при грубому шнурі, з тонким то навряд). Але якщо попадє змазка на вузол перед тим як ти його затягнув то потім він вже тримає вдвічі менше. Мастити треба стільки скільки шнур впитує, тобто порційно. Якщо намастити забагато то витки трохи "злипаються" і результат по дальності однаковий виходить що з що без змазки, лише з часом коли вода зітре надлишок все стає з голови на ноги.

BITR

» 28.12.2007 09:18 pm

2 BITR Дуже дякую за змістовну і чітку відповідь. Попередження про вузли дуже важливе, думаю перші два метри краще не змащувати, якщо так вдасться.

2 mishka Якби в мене були кільця SiC від Fuji, а шнур коштував би пару гривень, то я б не заморочувався, хоча...хоча зайвих 10% дальності закидання на нашому ставі, де, як подейкують, судак любить стояти за 50 -60 метрів від берега, зайвими не будуть.
Про стадіон це цікава ідея, потренуватись в дальності закидання. Там можна більш менш точно її оцінити, особливо коли приманка застрягає в сніг і можна точно визначити точку падіння.
Щодо того, що монолєска не тримає в кінці сезону, то, напевно, це означає, що ви багато ловите. Кузьмін, якщо не помиляюсь, рекомендує через 10-15 риболовль замінювати монолєску.

Усім - щасливого Нового року і веселих свят!!!!

Новак

Поперед.Далі

Повернутись в Спінінг

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей