Анонс

Дорогі Друзі, ласкаво просимо на Форум активного відпочинку!
Пошук по www.active.lviv.ua:
Пользовательского поиска

Естонський гончак

Естонський гончак

» 12.03.2009 09:35 pm

ПОХОДЖЕННЯ : Естонія
ДАТА ЗАТВЕРДЖЕННЯ ОРИГІНАЛА СТАНДАРТУ ПОРОДИ, ЩО ДІЄ: 08. 11. 2007 року

ВИКОРИСТАННЯ:
Мисливський собака для полювання на зайців, лисиць ,косуль.

ПОРОДА НЕ ВИЗНАНА МІЖНАРОДНОЮ КІНОЛОГІЧНОЮ ФЕДЕРАЦІЄЮ (F.C.I.).

БАЖАНА КЛАСИФІКАЦІЯ F.C.I. :
Група 6 - Гончі, шукачі і родинні з ними породи;
Секція 6.1.2. - гончі середнього зросту.
З польовими випробуваннями.
1882455_aac4ab9461074aba4ecba8d8d20235bc_1.jpg

За даними «Довідника мисливствознавства», що вийшов в Естонській Республіці в 1938 році, Франца Рейндольфа (видання Управління державних земель і лісів), а також із записів в тому ж році опублікованої Племінної книги Естонського кінологічного клубу витікає, що доти в Естонії була відсутня своя місцева порода гончих собак. У використовуваних в загонах гончаків ( у племінній книзі 43 собаки під номерами 245-398 ) порода не була визначена, їх популяція включала переважно швейцарські (люцернскі) гончаки і біґлі, а також німецьких браків (der Deutsche Bracke) і такс-браків (der Dachsbracke). У виданій в 1942 році книзі Едгара Вестера «Питання і відповіді мисливських дослідів» використовувані в Естонії гончаки за своїм типом діляться на довгоногих (костромські, польські і англійські) і коротконогих (швейцарські, біґлі). У той час було вирішено головну увагу приділити низькорослій породі, з помірною прудкістю що йде по сліду і не небезпечною для парнокопитних. На жаль, під час війни велика частина племінного матеріалу була знищена.
З 1947 року по 1954 рік в Естонії проглянули і оцінювали 2460 гончаків, як чистокровних різних порід, так і схрещених або змішаних собак. До вересня 1954 року були відібрані 48 відносно однотипних низькорослих особин, яких з 24 по 26 жовтня 1954 року представили для експертизи комісії фахівців. До того ж часу Сергій Смельков склав проект стандарту нової породи гончих собак. Порода отримала назву «Естонський гончак» і на основі наявного матеріалу почалося вже розведення цих собак. Стандарт був введений в дію 27 грудня 1954 року наказом № 161 Головного управління по охороні природи, заповідникам, лісовому і мисливському господарствам Міністерства сільського господарства СРСР і виданий російською мовою. Згодом (1966 , 1981 , 2007рр.) до нього вносилися незначні зміни.
estonian_hound.jpg
В даний час ця нижче середнього зросту, наполеглива в роботі, з дзвінким голосом порода дуже популярна в Україні, Фінляндії, східному березі Балтійського моря , на європейській частині Росії.
Собака нижче середнього зросту, міцного, сухого типу конституції. Висота в загривку вижлеців 45 - 52 см, вижловок на 3 см менше. Висота в крижах на 1 - 1, 5 см менше висоти в загривку. Індекс растянутості вижлеців 108 - 110, вижловок 110 - 112. Тип поведінки урівноважений, рухливий. Недоліки: зріст нижче стандарту, невелика укороченість або подовження тулуба, невелика високозадість. Пороки: зріст вище вказаного в стандарті, подовження тулуба, різко виражена високозадість.
Забарвлення. Типовий - чорно-рябий в рум'янах. Розмір плям не обмежений. Допускається також буро-рябий, чорно-рябий. Недоліки: сильно виражений крап. Пороки: чорні плями, чорний або коричневий крап по білому полю. Коричневий або кавово-рябий.
Шерсть. Коротка, рівна, жорстка і блискуча. Підшерсток розвинений слабо. Хвіст покритий рівномірно по всій довжині густою шерстю, тому виглядає товстим. На кінці хвоста шерсть декілька коротша. Недоліки: надмірно довга, незначна хвилястість. Пороки: сильно хвиляста, довга або дуже коротка шерсть на тулубі, довга на морді, вухах або хвості.
Шкіра, мускулатура, кістяк. Шкіра щільна, еластична, без складок, мускулатура добре розвинена, кістяк міцний. Недоліки або пороки (залежно від міри вираженості): легкість або грубість тілобудови.
Голова. Черепна коробка помірної ширини, округлої форми. Надбрівні дуги добре виражені, але невисокі. Перехід від лоба до морди нерізкий. Морда довга, пряма. Губи сухі, щільно обтягують морду, не відвислі. Мочка носа широка, чорна. Допустимий темно-коричневий колір мочки у собак жовто-рябого забарвлення. Недоліки: сильна опуклість черепної коробки, різко виражений потиличний горб, чіткий перехід від лоба до морди, сильно розвинені надбрівні дуги, сильно згладжений перехід від лоба до морди. Пороки: сира, груба голова, кирпата або опущена морда, горбоносость, світла мочка носа.
Вуха. Не товсті, висячі, довгі, низько посаджені, щільно прилеглі до голови, із закругленими кінцями, покриті короткою псовиною. Недоліки: недостатньо довгі або надмірно важкі, високо посаджені. Пороки: короткі, на хрящі, покриті довгою шерстю.
Очі. Трохи криво поставлені, темно-карі, краї вік темні. Недоліки: маленькі, світлі. Пороки: різноокість і білі очі (залишають собаку без виставкової оцінки).
Шия. Округла, м'язиста, суха, без складок шкіри. Недоліки: надмірно довга або коротка, підборіддя (обвислість шкіри).
Зуби і прикус. Зуби білі, здорові, прикус ножицеподібний.
Груди. Широкі, бочкоподібні, довгі і глибокі, опущені до ліктів. Ложні ребра добре розвинені. Недоліки: вузькі, плоскі, розкриті.
Загривок. Виділяється над лінією спини. Недоліки: низький, слаборозвинений.
Спина. Пряма, широка, м'язиста. Недоліки: м'яка, коротка. Пороки: провисла або горбата.
Поперек. Короткий, широкий, опуклий, м'язистий. Недоліки: подовжений, прямий. Пороки: провислий, горбатий.
Круп. Широкий, короткий, м'язистий, злегка похилий. Недоліки: невелика скошеність. Пороки: вузький, різко скошений.
Передні кінцівки. Сухі, костисті і м'язисті. При огляді спереду - прямі і паралельні. Довжина передніх ніг складає близько 50% висоти собаки в загривку. Кут плечелопаткового зчленування дорівнює 115 - 120'. Лікті направлені строго назад, передпліччя овальні. П’ясті широкі, майже прямовисно поставлені. Недоліки або пороки (залежно від міри вираженності): невелике вивертання ліктів, надмірно похилі пясті, викривлені передпліччя.
Задні кінцівки. Сухі, костисті і м'язисті. При огляді ззаду - прямі і паралельні з добре вираженими кутами зчленувань. Плесно розташоване майже прямовисно. Допускається невелика прямозадість. Недоліки або пороки (залежно від міри вираженності): слабо виражені кути зчленувань, короткі гомілки, зближеність або вывернутість скакальних суглобів.
Лапи. Склеписті, овальної форми з щільно стислими пальцями. Кігті направлені в землю. Недоліки: плоскі, дуже подовжені .
Гін (хвіст). Шаблевидний, в рснові товстий, поступово звужується до кінця. Довжина - до скакального суглоба. Собака тримає його не круто. Недоліки: подовжений або дуже короткий. Рівна товщина по всій довжині, слабо покритий шерстю або надмірно одягнений, з невеликим підвісом. Пороки: викривленість, подовжений (нижче за скакальний суглоб більше 3 см).

ostt
 
Повідомлення: 13
З нами з: 22.01.2009 09:31 pm

Re: Естонський гончак

» 12.03.2009 09:39 pm

Гарний песик.Видно роботяга.Я,так зрозумів,що це твій,той що порізав лапу.Як здоров"я собачки :?:

Аватар користувача
Арго
 
Повідомлення: 3816
З нами з: 26.04.2008 07:05 pm
Звідки: Львів

Re: Естонський гончак

» 12.03.2009 09:40 pm

Лапа загоїлася.
Вже бігає

ostt
 
Повідомлення: 13
З нами з: 22.01.2009 09:31 pm

Re: Естонський гончак

» 12.03.2009 09:42 pm

Як він на полюваннях і на яких показує себе краще :?:

Аватар користувача
Арго
 
Повідомлення: 3816
З нами з: 26.04.2008 07:05 pm
Звідки: Львів

Re: Естонський гончак

» 12.03.2009 09:57 pm

Виходив з псом на вулицю на вечірній моцион.
Йому (Дзвону) тільки 6 міс. минуло.
По сліду зайця вже йшов в 4 міс. близько 300 м , правда без голосу.

ostt
 
Повідомлення: 13
З нами з: 22.01.2009 09:31 pm

Естонський гончак

» 12.03.2009 10:00 pm

Батьки Дзвона мають дипломи по зайцю і лису.
Роботяги...

ostt
 
Повідомлення: 13
З нами з: 22.01.2009 09:31 pm

Re: Естонський гончак

» 12.03.2009 10:13 pm

color=#0000FF]Правила испытаний охотничьих качеств гончих собак[/color]

Испытания гончих собак проводятся по зайцу, лисице и шакалу с указанием в дипломе, по какому зверю испытывалась собака (стая, смычок).
Испытания проводятся весной и осенью по черной тропе, но могут проводиться также и по белой тропе. Белой тропой признается такая тропа, когда снег покрывает землю повсеместно настолько, что на нем ясно виден след зверя.
К испытанию допускаются гончие одиночки, а также нагоненные и работающие вместе смычки и стаи независимо от принадлежности гончих разным владельцам, зарегистрированные в охотничьих обществах как сборные единицы. Смычком считаются две однопородные гончие. Стаей считаются однопородные гончие от двух и более смычков. Изменение состава смычков в течение одного года не допускается.
На испытаниях выявляются и оцениваются следующие охотничьи качества гончих: полаз (поиск), добычливость, мастерство, чутье, вязкость, сила, музыкальность, верность отдачи голоса, свальчивость, ровность ног, паратость, приездка (послушание).
Полаз – разыскивание гончей зверя до его подъема. При оценке полаза учитываются его глубина, ширина, самостоятельность, настойчивость в розыске, а также насколько гончие придерживаются хода ведущего и характерных для нахождения зверя мест.
Добычливость – умение гончей быстро находить зверя. Оценивают с учетом времени между напуском и помычкой. При оценке добычливости учитывают также характер местности, плотность зверя, сезон и время дня. Наманивание гончих на шумового зверя допускается в исключительных случаях и только по разрешению экспертной комиссии.
Мастерство характеризуют малое количество перемолчек и сколов, быстрота выправления их, а также ровность гона и его длительность. Предельный срок для выправления скола для одиночек – 20 мин, для смычков – 15 мин, для стай – 10 мин.
Охотники сколом называют потерю гончей следа зверя с последующей затратой времени на его розыск более 1 мин.
Чутье – способность гончей с помощью обоняния находить и гнать зверя.
Вязкость – настойчивость в преследовании гонного зверя и выправлении сколов.
Голос расценивается раздельно по силе, музыкальности и верности отдачи. Силу голоса определяют с учетом его звучности, доносчивости и манеры отдачи. Музыкальность голоса определяется его фигурностью (тональностью). По фи‑гурности голоса гончих бывают однотонными, двоящимися, с гнусью, с заливом, с заревом. Верность отдачи – отдача голоса собакой только по следу гонного зверя.
При оценке учитывают и отдачу голоса до подъема зверя.
Свальчивость смычков и стай – быстрота, с которой собаки подваливают к помкнувшей гончей своего смычка или стаи. Предельное время на свальчивость смычку и стае – 5 мин.
При этом если гончие одновременно погнали по двум зверям и гон продолжается более 5 мин, смычок или стая считаются разорвавшимися, и эта работа не оценивается.
Ровность ног – кучность гончих на гону в смычке или в стае.
Паратость – быстрота гончих при преследовании гонного зверя.
Приездка (послушание) – подчинение ведущему и быстрота подхода на сигнал ведущего. По‑зывистость гончих определяется в то время, когда они не гонят.
После подъема зверя испытываемой собаке, смычку или стае на работу дается 1 ч. Экспертная комиссия вправе принять решение об увеличении времени испытания и сверх установленного правилами для выявления полной оценки охотничьих качеств испытываемой единицы, но не более 60 мин.
Испытания не проводятся при глубине снега более 20 см; при гололедице и наличии снежно‑ледяной корки; при температуре ниже -10 °C; при температуре выше +20 °C; при затяжном дожде и сильном снегопаде; при порывистом и сильном ветре; до наступления полного рассвета и после наступления сумерек.
Заметичм, что для районов Севера в период белых ночей испытания проводятся только в дневные часы.
Для более полного выявления охотничьих качеств как в целом, так и по отдельным элементам работы гончих предоставляются две работы. Короткий гон (до 3 мин) по неперевиденному зверю относится за счет времени полаза.
На подъем зверя устанавливается следующее предельное время при каждой работе (напуске): одиночкам – 1 ч, смычкам – 50 мин, стаям – 40 мин. В том случае, если гончие в двух напусках не подняли зверя, экспертная комиссия прекращает испытание этой единицы.
Для присуждения диплома любой степени гончие должны проработать на гону не менее 60 мин, за исключением случаев бесспорно сгоненного зверя ранее этого срока.
При этом время последнего скола, оставшегося невыправленным, в работу на гону не включается.
При переходе гончих на след другого зайца и со следа зайца на след лисицы или шакала работа засчитывается с момента перевидения подмененного зверя.
При переходе со следа лисицы или шакала на след зайца работа не засчитывается.
При испытании за подмену гончей работы по зайцу работой по другому зайцу следует снижать баллы за вязкость.
При бесспорно сгоненном звере ранее 60 мин гона, а также при увеличении времени испытаний, принятом по решению экспертной комиссии, оценка мастерства производится с учетом процентного отношения общей суммы сколов ко времени работы:
1) при работе по зайцу на диплом I степени – 25 %, на диплом II степени – 35 %, на диплом III степени – 45 %;
2) при работе по лисице и шакалу на диплом I степени – 8 %, на диплом II степени – 16 %, на диплом III степени – 25 %.
При оценке охотничьих качеств гончих экспертная комиссия должна учитывать условия, оказывающие влияния на результаты их работы: характер местности, насыщенность места испытания зверем, состояние тропы и погоду, а также время испытания (года и суток) и т. д.
Гончие снимаются с испытаний, если они:
1) оказываются скотинниками;
2) выявят себя пустобрехами (это частая отдача голоса при отсутствии следа зверя) в течение 10 мин;
3) гонят зверя молча;
4) не сваливаются в смычке или стае более 5 мин с момента помычки одной из них;
5) не покажут полаза в течение 10 мин после напуска.
Длительный добор в течение времени, предоставленного на подъем зверя, не окончившийся помычкой, считается пороком, и гончая, смычок или стая снимаются с испытаний.
При испытании одиночек и смычков допускается только один ведущий, при стае – два ведущих.
До подъема зверя ведущему разрешается вести гончих самостоятельно, не мешая выявлению их охотничьих качеств испытываемой рабочей единицы.
После подъема зверя ведущий должен следовать с одним из членов экспертной комиссии и не вмешиваться в работу гончих. Нарушение ведущим этого правила влечет за собой снятие собак с испытаний.
Для предотвращения помех в работе испытываемых гончих свободное хождение по угодьям, где проводятся испытания, а также громкие разговоры и переклички присутствующих на испытаниях лиц категорически запрещаются.
Оценка работы гончих на испытаниях проводится в том случае, если один или несколько членов экспертной комиссии перевидят гонного зверя. При перевиденном звере комиссия обязана расценить работу при ее продолжительности не менее 15 мин.
По окончании испытания каждой гончей, смычка или стаи эксперты на месте согласовывают свои расценки по отдельным элементам работы и выводят окончательную оценку, которая и объявляется ведущему. В случае присуждения диплома одиночке или смычку расценку вписывают в свидетельство о происхождении данной одиночки или гончих, составляющих смычок. Расценки на дипломы за работу стаей в родословные документы конкретным собакам, составляющим эту рабочую единицу, не вписываются.

ostt
 
Повідомлення: 13
З нами з: 22.01.2009 09:31 pm

Re: Естонський гончак

» 13.03.2009 11:12 am

атьки Дзвона мають дипломи по зайцю і лису.
Роботяги...
Ну то буде нормальна собака.Головне не зіпсувати змалку і регулярно вчити.До відкриття сезону буде повністю готовий :!:

Аватар користувача
Арго
 
Повідомлення: 3816
З нами з: 26.04.2008 07:05 pm
Звідки: Львів

Re: Естонський гончак

» 23.03.2009 04:01 pm

Прекрасні собачки для полювання, в мене від них один позитив. А в лісі одне задоволення слухати і насолоджуватися їхньою роботою! Виховуй і отримуй насолоду від полювання :D

Аватар користувача
Fedia
 
Повідомлення: 738
З нами з: 04.04.2007 06:33 pm
Звідки: Сихів,Антонича

Re: Естонський гончак

» 23.03.2009 08:24 pm

І від роботи собаки :!:

Аватар користувача
Арго
 
Повідомлення: 3816
З нами з: 26.04.2008 07:05 pm
Звідки: Львів

Re: Естонський гончак

» 23.02.2011 09:12 pm

Вітаю мисливську братію, мій хороший знайомий має лайку ,2 ягдтерєрів і дуже хоче естонську гончу, підкажіть будьласка де у львові можна звернутись на рахунок цуценя. Наперед дякуємо за інфу.

Аватар користувача
сєрьога
 
Повідомлення: 45
З нами з: 16.06.2010 09:27 pm
Звідки: Львів

Re: Естонський гончак

» 18.04.2011 02:44 pm

Всім привіт!Сьогодні недалеко від хати зустрів суку і цуценя..дуже подібні до естонця...фото нема,бо пішов додому по фотоапарат і прийшов та вони вже пішли...ріст низький у суки будова міцна...підійшла не думаючи,значить була в руках..цуценяті може місяць-півтора...порився в неті і знайшов фото ніби такі http://images04.olx.ru/ui/2/20/53/17251753_1.jpgцуценя не брав,бо не знав шо з ним робити і куда діти суку :?

Аватар користувача
Юрка Качмарик
 
Повідомлення: 139
З нами з: 25.08.2010 10:32 pm
Звідки: Ставчани

Re: Естонський гончак

» 19.04.2011 04:33 pm

І що нам робити :?: :?:

Аватар користувача
Арго
 
Повідомлення: 3816
З нами з: 26.04.2008 07:05 pm
Звідки: Львів

Re: Естонський гончак

» 19.04.2011 07:25 pm

а я звідки знаю :?
якщо комусь треба,то можна цуценя забрати,бо їх і так перестріляють..шкода

Аватар користувача
Юрка Качмарик
 
Повідомлення: 139
З нами з: 25.08.2010 10:32 pm
Звідки: Ставчани

Re: Естонський гончак

» 19.04.2011 07:33 pm

Взяв би цуценя собі в добрі руки, якби шо подзвони 0980710968,сєрьога, або відпиши в лічку, зконтактуємось
Востаннє редагувалось сєрьога в 19.04.2011 07:37 pm, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
сєрьога
 
Повідомлення: 45
З нами з: 16.06.2010 09:27 pm
Звідки: Львів

Далі

Повернутись в Мисливські собакиХто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей

cron