Анонс

Дорогі Друзі, ласкаво просимо на Форум активного відпочинку!
Пошук по www.active.lviv.ua:
Пользовательского поиска

Мала Гідроенергетика. Шкода чи Користь?

Все, що пов'язано з охороною навколишнього середовища, боротьбою з браконьєрством

Мала Гідроенергетика?

Я категорично проти - це экологічна катастрофа
37
80%
Я не проти - це користь для Держави та прилеглих територий
5
11%
Свій вариант
4
9%
 
Всього голосів : 46

Re: Мала Гідроенергетика. Шкода чи Користь?

» 28.09.2015 01:43 am

КОМПЛЕКСНА ІНВЕСТИЦІЙНА ПРОГРАМА
розвитку об’єктів малої гідроенергетики
на території Львівської області
на 2016 -2020 роки

Обґрунтування необхідності прийняття програми
Постановою Кабінету Міністрів України від 09.07.2014 № 296 «Деякі питання забезпечення населення, підприємств, установ природним газом до кінця опалювального сезону 2014-2015 років» області поставлено завдання зменшити споживання природного газу на 30%. У наступні роки Уряд планує обсяги зменшення споживання газу довести до 50%.
В Національному плані дій з відновлювальної енергетики на період до 2020 року, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1.10.2014 № 902-р поставлені завдання до 2020 року майже удвічі збільшення виробництва електроенергії МГЕС:
мікро- та міні-гідроелектростанціями - до 75 ГВт•г у 2015 році (загальною потужністю 33 МВт) та до 130 ГВт•г у 2020 році (загальною потужністю 55 МВт);
малими гідроелектростанціями - до 140 ГВт•г у 2015 році (загальною потужністю 65 МВт) та до 210 ГВт•г у 2020 році (загальною потужністю 95 МВт).
Гідроенергетичні ресурси Львівщини є одними із найбільших в Україні. За цим показником ми поступаємось лише Закарпатській та Івано-Франківській областям. Обумовлено це, перш за все, значною водністю карпатських рік, яка виражається модулем річкового стоку, 20 – 30 л/сек з 1 км2; у той же час як на рівнинній Україні цей показник коливається в межах 0,5 – 5,0 л/сек з 1 км2.
Крім того, карпатський гірський рельєф характеризується значними похилами водотоків, що являється другим необхідним і достатнім компонентом суттєвого енергопотенціалу області.
За підрахунками фахівців гідроенергетичний потенціал Львівщини орієнтовно становить 1,8 млрд. кВт год/рік. Із них на сьогодні технічно обґрунтовані 554,0 тис. кВт год/рік. Для порівняння – у 2014 році на забезпечення потреб населення області було використано 1,9 млрд. кВт енергії.
Станом на 01.01.2015р. на Львівщині працює дві МГЕС:
- Явірська МГЕС – р. Стрий, с. Явора, Турківський район;
- Новошицька МГЕС – р. Бистриця, с. Новошичі, Дрогобицький район .
На території Сокальського району триває реалізація проекту по відновлення працездатності гідротехнічного комплексу споруди водозливної греблі у с.Ульвівок (Телязька сільська рада). Проект передбачає будівництво міні-гідроелектростанції, що дасть змогу відновити рівень води у Сокальському водосховищі до відмітки 2006 року (186,4-186,6 см). Протягом 2014 року підприємством проводились роботи по відновленню електропостачання, розчистці русла річки та ремонту обладнання, а також підготовчі роботи по монтажу ГЕС.
ТзОВ «Балфорд Україна» (м. Київ) розроблено інвестиційний проект спорудження МГЕС у селі Довге–Гірське на річці Стрий потужністю 4,8 Мвт. Підприємство має дозвіл Довжанської Гірської сільської ради на збір вихідних даних для розробки техніко – економічного обґрунтування будівництва малої ГЕС, готується до публічного обговорення проекту на сходах села.
В цілому Львівська область має належні природні ресурси та можливості для будівництва економічно обґрунтованих та екологічно доцільних малих ГЕС. Однак до кожного проекту необхідний зважений підхід та фахове опрацювання із залученням незалежних експертів з екології, гідрології та економіки природокористування.

Пріоритетним має бути будівництво малих ГЕС, які сприятимуть вирішенню протипаводкових проблем. В першу чергу це відноситься до річки Західний Буг та Дністер, де доцільно побудувати каскад малих ГЕС, що дозволить не тільки виробляти електроенергію, а й захистити від паводків населені пункти.


Мета і завдання Програми
Метою програми є:
- забезпечити комплексний підхід до вибору місць розташування, будівництва та експлуатації МГЕС на території області
- досягнути до 2020 року оптимально ефективних показників використання гідроенергетичного потенціалу на території області;
- оптимізувати паливно-енергетичний баланс області за рахунок збільшення обсягів використання гідроенергетики.
Завданнями програми є:
- проведення комплексного аналізу річкових ділянок та визначення потенційних місць розташування об’єктів МГЕС на території області;
- формування переліку особливо цінних річкових ділянок де будівництво МГЕС буде заборонено через екологічні обмеження;
- моніторинг сучасного стану раніше існуючих МГЕС та напрацювання пропозицій щодо відновлення їх функціонування;
- напрацювання пропозицій щодо розміщення МГЕС у місцях розливу річок та підтоплення територій;
- формування переліку потенційних місць розташування земельних ділянок та водойм для будівництва МГЕС;
- організація робіт з підготовки територій для будівництва МГЕС (розроблення детальних планів території та землевпорядної документації).
- сприяння у проведенні геологічних та екологічних досліджень річкових ділянок для будівництва МГЕС;

- розроблення методичних рекомендацій для розрахунку економічної доцільності будівництва МГЕС з урахуванням вартості екосистемних послуг відповідно до норм чинного законодавства України;

- напрацювання пропозицій щодо удосконалення чинного законодавства та підзаконних нормативно-правових актів будівництва та експлуатації МГЕС.

Визначення строків та етапів виконання програми
- Реалізацію завдань та заходів програми передбачається провести в два етапи:
- 1-й етап: 2016 – 2017 роки;
- 2-й етап: 2018 – 2020 роки.

Завдання та заходи програми
Завдання та заходи програми на перший етап її реалізації (2016-2017рр.) додаються до програми.
Завдання та заходи другого етапу реалізації програми (2018-2020рр.) будуть сплановані відповідно до завдань програми з урахуванням результатів першого етапу її реалізації.
Успішна реалізація передбачених програмою заходів можлива за умови стабільного її фінансування та щорічного виконання

Нормативно – правове забезпечення реалізації програми
- Реалізація завдань та заходів програми буде здійснюватися у відповідності з чинним законодавством України у сфері енергоспоживання, енергоефективності, використання альтернативних видів палива.
- При використанні коштів державного бюджету та коштів державних підприємств закупівля товарів, робіт та послуг здійснюватиметься згідно з вимогами законодавства України про закупівлю товарів, робіт та послуг, з врахуванням прийнятих рішень Уряду, якими встановлюються стимули та заохочення для впровадження інноваційних енергоефективних та енергозберігаючих технологій, засобів та обладнання.
- При реалізації та моніторингу програми будуть дотримані вимоги інших актів Президента, Уряду, відповідних центральних органів виконавчої влади.
- Реалізація заходів програми потребує удосконалення існуючої законодавчої та нормативно-правової бази.

Координація та контроль за ходом виконання Програми
Координатором програми виступає управління архітектури, містобудування та інфраструктурних проектів обласної державної адміністрації.
Координатор програми:
- розробляє та подає пропозиції щодо внесення змін та доповнень до завдань та заходів програми на поточний рік;
- забезпечує підготовку інформації про планування та хід виконання завдань та заходів програми;
- готує щоквартальний та щорічний звіти про результати виконання програми;
- організовує інформаційну та роз’яснювальну роботу, скеровану на висвітлення цілей та завдань програми;
- здійснює методичний супровід завдань та заходів програми.
Програма також передбачає громадський моніторинг, який здійснюється громадськими організаціями з залучення представників медіа та включає різні форми громадського контролю ходу реалізації програми. В процесі реалізації програми окремі заходи, завдання та обсяги їх фінансування можуть корегуватися на основі аналізу отриманих результатів і з урахуванням фінансових можливостей.

Аватар користувача
Преса
 
Повідомлення: 775
З нами з: 21.04.2007 03:58 pm
Звідки: Львівський клуб активного відпочинку

Re: Мала Гідроенергетика. Шкода чи Користь?

» 29.09.2015 04:03 pm

Всеж таки ці станції будуть будувати. Але врахуйте будь-ласка для прикладу цьогорічну посуху, коли річка видикає лише близько 20ти% води від норми, коли р.Стрий перетворюється на потік, а ці створені водосховича в посуху потрібно підтримувати рівень, щоб несклалось ситуації, що не те, що річка не буде текти. а просто води невистачить забезпечити таке місто як Львів, не кажу вже про рибні ресурси

n.best
 
Повідомлення: 99
З нами з: 07.04.2008 03:14 pm
Звідки: Львів

Re: Мала Гідроенергетика. Шкода чи Користь?

» 20.11.2015 01:25 pm

В Україні планують побудувати найпотужнішу в Європі вітростанцію: проект отримує остаточні дозволи


Міжнародна енергетична компанія EuroCape оголосила про свою готовність побудувати на території України найбільшу в Європі берегову вітроелектростанцію потужністю 500 МВт із застосуванням вітроагрегатів одиничної потужності 3,3 МВт.
http://ecotown.com.ua/news/V-Ukrayini-planuyut-pobuduvaty-naypotuzhnishu-v-YEvropi-vitrostantsiyu-proekt-otrymuye-ostatochni-do/

Аватар користувача
ramanuch
Львівський клуб активного відпочинку
 
Повідомлення: 334
З нами з: 16.04.2010 04:26 pm
Звідки: Львів. Залізничний район

Re: Мала Гідроенергетика. Шкода чи Користь?

» 06.12.2015 12:02 pm


Аватар користувача
Петрович
 
Повідомлення: 1021
З нами з: 20.08.2008 12:00 pm
Звідки: Santa Barbara, Ukraine :), Lviv

Re: Мала Гідроенергетика. Шкода чи Користь?

» 16.12.2015 02:54 pm

Ну що, хлопці, походу Дністру нашому гаплик.
http://pravda.if.ua/news-88636.html

Аватар користувача
Rost
 
Повідомлення: 141
З нами з: 13.03.2007 11:03 am
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Мала Гідроенергетика. Шкода чи Користь?

» 16.12.2015 03:15 pm

Стаття- хєрня.
То тільки напрацювання...
А от комент, розміщений знизу, заслуговує на Оскара.
:stol

Аватар користувача
@doc
 
Повідомлення: 763
З нами з: 16.03.2010 09:18 pm
Звідки: львів..., новий львів

Re: Мала Гідроенергетика. Шкода чи Користь?

» 16.12.2015 03:46 pm

таття- хєрня.
То тільки напрацювання...
А от комент, розміщений знизу, заслуговує на Оскара.
:stol


Ага, комент класний!
Але загроза реальна, це точно! Там дуже серйозні баблоси.
http://epl.org.ua/events/2041-ekolohy-poperedzhaiut-zhodni-hes-na-dnistri-nedopustymi

Аватар користувача
Rost
 
Повідомлення: 141
З нами з: 13.03.2007 11:03 am
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Мала Гідроенергетика. Шкода чи Користь?

» 17.12.2015 08:47 pm

Пише еколог Петро Тєстов у своєму FB:
"Ознайомився сьогодні нарешті з більш-менш детальними матеріалами будівництва ГЕС на Верхньому Дністрі. І зробив невеличку карту, де позначив приблизно місця запланованих гребель

Результати жахливіші, ніж я очікував!

5 з 7 запланованих станцій знаходяться в межах Національного природного парку Дністровський каньйон!

А інші дві "зрізають" і лишають без води меандр в районі Устя,Незвиська та Раковця , загоняючи Дністер на цій ділянці в трубу і залишаючи на протязі 17 км сухе русло!

Особливо цинічним виглядає в описі проекту фраза: "Створення ГЕС поліпшить соціально-економічні умови проживання населення, зокрема через створення туристично-рекреаційних зон". Хоча всім очевидно, що ці всі зони як раз будуть знищені ! Бо достатньо порівняти кількість туристів там де зараз Дністер тече вільно - і там де він вже знищений Новодністровською ГЕС.

І хоча іспит з кримінального права у мене тільки в наступному семестрі - але мені от дуже кортить написати заяву в поліцію на керівництво Івано-Франківська Обласна Державна Адміністрація Чернівецька обласна державна адміністрація Тернопільська обласна державна адміністрація та ПАТ "Укргідроенерго"

Та кваліфікувати дії всіх цих людей як готування до злочину, передбаченого частиною другою статті 252 КК "Умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об'єктів природно-заповідного фонду : Умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об'єктів природно-заповідного фонду вчинені шляхом підпалу або іншим загальнонебезпечним способом, якщо це спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки".

Бо хіба в когось з адекватних людей є сумніви, що діяльність всіх цих "добродіїв" спричинить тяжкі наслідки для Дністра та України?"

Ми ще два тижні тому звернулись до Мінприроди України з зверненням щодо цього питання - але відповіді ще не отримали."

https://www.facebook.com/petro.tiestov

Карта розміщення:
https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=zBgd59fpn3g0.k3sQHuI6fQIY

Аватар користувача
Rost
 
Повідомлення: 141
З нами з: 13.03.2007 11:03 am
Звідки: Івано-Франківськ

Re: Мала Гідроенергетика. Шкода чи Користь?

» 26.12.2015 01:46 am

Iвано-Франківська обласна рада проголосувала за мораторій на будівництво ГЕС у руслі Дністра на території області.

бласна рада 74 голосами ухвалила рішення "Про заборону погодження питання розміщення гідроелектростанцій вздовж річки Дністер". Облрада рекомендує районним, міським, селищним, сільським радам, на території яких заплановано будівництво об'єктів гідроелектростанцій, утриматися від погодження будівництва. Облрада звернулася з закликом ухвалити аналогічні рішення до Тернопільської і Чернівецької обласних рад.

Аватар користувача
Pavel K
Львівська обласна федерація риболовного спорту
 
Повідомлення: 2646
З нами з: 12.02.2007 09:10 pm
Звідки: Львів, Cихів O67927O677

Re: Мала Гідроенергетика. Шкода чи Користь?

» 27.12.2015 12:39 am

Перемога здорового глузду над баблом?Дай бог щоб війшло в традицію!

Аватар користувача
ryvak
Львівський клуб активного відпочинку
Львівська обласна федерація риболовного спорту
Львівський карповий клуб
 
Повідомлення: 2209
З нами з: 15.01.2007 11:22 pm
Звідки: Львів

Re: Мала Гідроенергетика. Шкода чи Користь?

» 10.04.2017 01:37 pm

У 2017 році у Львівській області планують ввести в експлуатацію три вітрові електростанції загальною потужністю 46,9 МВт, три сонячні електростанції загальною потужністю 75 МВт та дві малі гідроелектростанції потужністю 510 кВт. Про це ZAXID.NET повідомив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської облдержадміністрації Михайло Мельник.

Зокрема, цього року планують здати в експлуатацію вітроелектростанцію «Старий Самбір-2» потужністю 20,7 МВт та першу чергу вітроелектростанції у «Сокальському вітропарку» на території Острівської сільради, потужністю 20,7 МВт. Це – проекти групи компаній «Еко Оптіма». Як відомо, торік була здана в експлуатацію друга черга ВЕС «Старий Самбір-1», після чого її загальна потужність зросла до 13,2 МВт.

Ще одну вітроелектростанцію, потужністю 5,5 МВт, у c. Поздимир у Радехівському районі споруджує ТОВ «Ферозіт вінд енерджі».

У тестовому режимі уже працює сонячна електростанція потужністю 1,44 МВт у Бориславі компанії «Етол Україна». На 25 квітня запланована здача в експлуатацію сонячної електростанції потужністю 9,9 МВт компанії «Ліг Агро» поблизу с. Шкло на землях колишнього кар’єру Яворівського ДГХП «Сірка». Також цього року планують ввести в експлуатацію СЕС «Яворів» потужністю 63 МВт, це теж проект групи «Еко Оптіма».

Малу гідроелектростанцію потужністю 360 кВт у м. Борислав зводить ТзОВ «Райт-Сіті». Її особливість у тому, що ГЕС працюватиме на питній воді. Першу чергу мініГЕС потужністю 150 кВТ у цьому році плануюь здати й у с. Ульвівок в Сокальському районі.

За словами Михайла Мельника, у 2017 році очікується виробництво електроенергії всіма об’єктами відновлювальної енергетики 35,3 млн. кВт-год, що на 83% більше, ніж у 2015 році.

На сьогодні у Львівській області працює два об’єкти вітрової енергетики загальною потужністю 13,2 МВт, два об’єкти сонячної енергетики загальною потужністю 8,2 МВт. Крім цього у 2016 році було введено в експлуатацію 41 сонячну установку приватних домогосподарств потужністю 600,7 кВт. Станом на сьогодні їх уже 70..

http://zaxid.net/news/showNews.do?na_lvivshhini_tsogo_roku_zapratsyuyut_tri_vitrovi__ta_tri_sonyachni_elektrostantsiyi&objectId=1422704

Аватар користувача
ramanuch
Львівський клуб активного відпочинку
 
Повідомлення: 334
З нами з: 16.04.2010 04:26 pm
Звідки: Львів. Залізничний район

Re: Мала Гідроенергетика. Шкода чи Користь?

» 21.06.2017 04:12 pm

Під Самбором ціле поле стоїть огороджене з камерами і вкрите сонячними батареями. Чомусь про нього ніхто не згадує.

alexei49
 
Повідомлення: 1
З нами з: 21.06.2017 04:07 pm

Re: Мала Гідроенергетика. Шкода чи Користь?

» 22.06.2017 11:13 am

1.Може і не шкода, але точно не покращення 2 До чого тут інфа про девайси на вітрі і сонці?

beaver
 
Повідомлення: 59
З нами з: 16.06.2015 03:12 pm

Поперед.

Повернутись в Еконагляд, рибінспекціяХто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей