Пошук по www.active.lviv.ua:
Пользовательского поиска

Правила любительського і спортивного рибальства

Все, що пов'язано з охороною навколишнього середовища, боротьбою з браконьєрством

Re: Правила любительського і спортивного рибальства

» 22.04.2014 09:05 pm

А ще можна таку ідею розмістити на форумах інших міст. Я думаю "одна голова добре, а чим більше тим краще". Головне мати можливість опрацювати інформацію. А ще головніше щоб закон працював :!: ... Проте тут вже питання інше. Хоча його теж треба приймати до уваги. Якщо, наприклад, вводити питання про нерест на окремі групи риб в різний час, то в такому випадку рибінспектору прийдеться провіряти садки (хоча я за своє життя рибінспекторів ніколи не бачив, навіть не знаю як вони себе поводять), але я думаю така річ не кожному буде до вподоби (хоча поганого в тому нічого не бачу), але навіть якщо рибаки будуть не проти, то я дуже сумніваюсь що такими речами буде займатись рибінспекція, тай сам нерест буде тривати довше і контролювати його буде важче. Це так, для прикладу.

xfight

Повідомлення: 80

» 23.04.2014 11:41 am

Христос Воскрес!
Вітаю!
Не знаю в якому стані опрацювання ці правила,також не маючи вміння коректно нормативно і юридично грамотно писати,
та всеж хочу на "на хлопський розум" додати, ще кілька корекцій від себе.
Також підтримую думку: xfight(А ще можна таку ідею розмістити на форумах інших міст. Я думаю "одна голова добре, а чим більше тим краще")
чим більше людей особливо з різних регіонів висловить свою думку до правил ти краще будуть враховані вони. Хоча з
іншої строни чим більше та приписана законність буде роздріблена(розширена) тим думаю важчим буде для нас,та свеж в нашій ситуації
мусить бути,мабуть це краще ніж її взагалі небуде. Перебігши швиденько наказом Про затвердження Правил любительського і спортивного
рибальства...
з п 3.15. *із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму-як на мене, це самі страшні способи нищення риби тому, варто
суворіше карти за них, щоби і в думках не було про ті методи.
* у радіусі 500 метрів навколо риборозплідних господарств-цей пункт думаю вели для того,щоб рибаки подалі знаходились від цих місць, та в самих правилах
місць дозволених на цей нерест є пункти порушенням цього закону, тому варто думаю якось мякше прописати або і відмінити, оскільки є місця де досить багато рибалок
проводять ловлю на дозволених водоймай та відстань впритул і точно менше 500 метрів, цей пунк точно буде постійно порушуватись, а оскільки закривши на нього очі
можна піти по логіці закривання очей і на інші пункти.
з п 4.6 Дозволяється одній особі вилов за одну добу перебування на водоймі таких видів у таких кількостях..
то варто було б збільшити добову норму, приклад - 5кг.
*Вивезення з водойми риби та безхребетних - як у свіжому, так
і в обробленому вигляді, - незалежно від терміну перебування на
водоймі дозволяється в розмірі не більше за добову норму, за
винятком випадків, коли вага однієї рибини перевищує встановлену
норму вилову
Не знаю чи будуть ті рибалки які для прикладу відпустку виїхали на відпочинок скажімо 3 доби будуть забирати 3гк чи 9? хоча раніше цікавившись в рибоохороні то
і чув висловлювання що саме доба-3 а більше то і можна більше якщо хтось засвідчить довше перебуавння, як зрозумів, можливо як так питання поствавив
з 4.10 Забороняється любительський лов таких видів водних
ссавців, риб і водних безхребетних:)
... рибця звичайного(тут помилка бо він не занесений до Червоної книги України)
4.11. Забороняється лов риби і водних безхребетних, менших за
розміри, вказані в додатку цих Правил рибальства.
от цей додаток нам варто добре покорегувати під реалії нашого регіону, це вже писав та повторюсь.Для прикладу Плітка 18см і то тільки
для внутрішніх водойм, чи є багато рибалок які цей пунк дотримуються, внаших краях досить важко зловити більшого розміру, сом би пасувало
також зменшити розмір, не скажу тих до "пів руки" які часто забираються, але і 70 см це досить багато,також приклад
оз в Грушеві(Завадівське) там основна маса виловленого підлящика недотягує до 32см і ще можна доповнювати список

-Добре було б гарно прописано про постійні зариблення, особливо річок.Приклад створити банк.рахунок в тій ж рибоохороні
(з добровільних внесків рибалок, чи на майбутнє, якщо буде внесено платне рибальство звідти мінімально стягувати для цього)
іскажімо визачити пограму зарибленя, неоминати ніоднієї річечки(тіж верещиця, щирка,рата і т.д), озера.
Якщо і це видається не під силу то пункт який забороняє про перевезення риби з однієї водойми на іншу, підлаштувати під
скажімо якісь рибальські змагання де вкінцевому результаті сумарний вилов можна перенести для зариблення інших водойм, тай в нас
на сайтіє розділ зариблення-то що ми порушники? мусимо постаратись гарно пікоректувати закони, щоб ми пізніше не нпрікали адже
зараз є гарна нагода самому долучитись до створення тих правил якіб максимально задовільняли всіх і природу і наш відпочинок
(усіх від малого до старого, від міського до селянина)

n.best

Повідомлення: 99

» 15.06.2014 12:47 pm

Доброго дня. Я живу в Дніпропетровську (центральна Україна), хочу поїхати у Карпати на 10 діб на відпочинок. Питання - маю чи я право рибалити у річках Карпат на спіннінг? Маю членський квиток УООР.
Дякую.

roverspam

Повідомлення: 1

» 15.06.2014 02:16 pm

Право маєте.Форель заборонено ловити,згідно правил любительського та спортивного рибальства,а харіус занесений до Червоної книги.Але піймав -відпустив,ніхто не відміняв.У Львівській області простіше,ловити можна майже у всіх річках.Складніше на Франківщині,на багатьох ловити заборонено взагалі.Така з ситуація в Закарпатті.,перелік річок,ділянок ,дозволених-недозволених знайдете на сайті рибоохорони(Львівському,І.Франківському,Закарпатському).
Ласкаво просимо!

ONOFF

Повідомлення: 74

» 23.05.2015 09:44 pm

Нарив таку інформацію, правда це чи ні???

УВАГА!!! Орендар не має права забороняти любительське рибальство на водоймі!
У зв'язку з численними зверненнями любителів-рибалок з питань де і як дозволено ловити рибу в Україні, через те, що в останні роки спостерігаються деякі непорозуміння з цього приводу між рибалками-любителям та орендарями окремих водойм, роз'яснюємо, що з питань використання водойм в Україні діє Koнституція України ст. 47 Водного кодексу України та постанова Кабінету Міністрів України № 1042/93.

У відповідності до цих законодавчих актів водні ресурси є об'єктами права власності українського народу, а права власника здійснюють органи державної влади та місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією та законами України.

Зокрема ст. 47 Водного кодексу України визначає, що загальне водокористування здійснюється громадянами України для задоволення їх потреб безкоштовно, без закріплення водних об'єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів. У статті перелічені деякі основні потреби громадян, до яких входять купання, плавання на човнах, водопій тварин, любительське і спортивне рибальство.

Пункт 5 постанови визначає, що до любительського і спортивного рибальства належать способи ловлі риби без застосування обладнання для промислового вилову риби (сітки, неводи, ятері та ін.), а також обладнання, що заборонене для використання при ловлі риби в Україні як таке, що наносить шкоду популяції риби, екології водних об'єктів, завдає поранень (електроприлади для ловлі, прилади, що створюють ударні навантаження, та хімічні сполуки, що призводять до тимчасової недієздатності риби та негативно впливають на інші види водних організмів). До дозволених належать вудочки, донні вудочки, закиди та вудочки для лову плавом, спінінги та ін.

Разом з тим, постановою з метою більш ефективного використання водойм в Україні для збільшення запасів риби дозволяється оренда окремих водойм за рішеннями районних органів державної влади. При цьому встановлено, що оренда здійснюється тільки в межах законодавства України та виключно для розведення, відгодівлі і послідуючого вилову та реалізації тільки окремих видів риб, які виробляють рибозаводи в Україні. Для штучних водойм такими видами риб в Україні встановлені короп, товстолоб та білий амур. При цьому постановою визначається порядок і правила господарювання орендарями, зокрема щодо питань документальної звітності та відповідальності в разі нанесення шкоди.

Постановою не допускається будь-яка діяльність по будівництву на берегах різних причалів, будинків, складів, знищення очеретів у заплавах, додаткове підвищення чи пониження рівня води, встановлення сіток і т. ін.

Для здійснення контролю за використанням водойм за призначенням орендарі зобов'язуються вести відповідну документацію і фінансову звітність (кількість і види закупленого молодняка, кількість і терміни використання придбаних комбікормів, графіки годівлі риби, в т. ч. і в спеціальних тимчасових садках для молоді, книги обліку і графіки перевірок стану води, насичення води киснем, затверджений план вилову риби для реалізації). При цьому особливо наголошується, що орендар не має права вилову аборигенних видів риб у водоймі, а така риба підлягає після сортування виловленого обов'язковому поверненню до водойми, про що складається акт за участю представників державного органу влади, органу місцевого самоврядування. Нагадуємо, що до аборигенних видів риб належать всі види, що розмножуються у водоймі природним шляхом (карась, плотва, окунь, щука, плоскирка і ін.).

Орендар не має права забороняти любительське рибальство на водоймі. Категорично заборонено встановлювати та стягувати плату з рибалок-любителів, оскільки такі дії кваліфікуються чинним законодавством як здирництво і переслідуються законом в рамках Карного кодексу України

При цьому орендар має право попередити і контролювати, щоб виловлені види риб, які розводяться, були повернуті до водойми. При цьому до уваги може братися лише та риба, що відповідає середньоваговим показникам конкретного виду, що перебуває на відгодівлі. В якості прикладу: якщо виловлений короп має аналогічну вагу з усіма іншими, його слід вважати таким, що перебуває на відгодівлі, але якщо його вага різниться з тими, що відгодовуються, на кілограм чи дуже суттєво, то такий короп вважається перебуваючим у водоймі до моменту оренди і не може бути предметом спору стосовно власності орендаря.

Якщо в період рибалки виникають суперечки, то вони вирішуються у відповідності до законодавства, при тому виклики до водойми працівників чергової частини міліції покладаються на орендаря, а рибалка призупиняється тільки після складання протоколу про порушення вимог чинного законодавства однією із сторін, якщо таке здійснено риболовом-любителем. У разі необхідності суперечки вирішуються на загальних підставах у суді.

Автор: Головне управління Державного комітету України по водному господарству

Bellicose

Повідомлення: 176

» 05.06.2015 11:57 pm

Любительське рибальство можливе тільки на орендовані водоймі!!! Звичайно безкоштовно, але маєте право ловити рибу тільки ту яка не була запущена орендарем, щука, окунь, карась. Якщо озеро на приватній землі, то правила риболовлі встановлює власник.

Denton

Повідомлення: 9

» 11.09.2015 10:10 pm

Доброго дня шановна громадо.Потребую поради.Заїхав я
сьогодні покидати трохи в Івано франкове за Янівським
ставом в сторону Лелехівки на стави,там розводять
коропа,табличок небуло.Скубнув я пару окунів підходить
охоронець і каже тікай,тут ловити не можна ми вирощуємо
рибу.Кажу я ловлю окуня і риба це не промислова,половлю і піду.Нє йди і все.Питання наступне,хто знає в чиєму
користуванні ці стави чи це власність Львіврибкомбінату? І
чи це рахується водойма загального користування де можна
ловити не промислову рибу(крім коропа амура
товстолоба),відпочивати,згідно конституції і водного
кодексу. Можливо є юристи,як бути? Якщо я маю на це законне право,то чому мене мають культурно посилати

Iyrec05

Повідомлення: 141

» 13.09.2015 05:26 pm

Сьогодні були знову там,приїхав орендар як він сказав.скандалили хвилин 10 а потім мало до бійки не дойшло.Благо встиг 2 окуні хороших смикнути за 5хв. Поясніть хто в цьому добре знається що робити в таких випадках.

Iyrec05

» 14.09.2015 11:49 am

Любительський і спортивний лов риби і водних безхребетних для власних потреб дозволяється всім громадянам України, іноземцям, а також особам без громадянства у всіх водоймах України, за винятком вилову у водоймах природно-заповідного фонду, ставкових та інших риборозплідних господарствах, водоймах, спеціальне використання яких обмежене (питні, технічні, лікувальні та інші), водоймах, де лов або добування (далі - лов) заборонені цими Правилами рибальства

Слав

Повідомлення: 50

» 15.09.2015 11:08 pm

слав,потрать кілька годин і почитай уважно все що стосується водойм.якщо є бажання. А з документами я впевнений що все добре,обов'язки свої не виконують.На цей раз вже дуже вкурвило

Iyrec05

» 29.09.2015 01:38 pm

Taipen

Повідомлення: 550

» 29.09.2015 03:50 pm

Виглядає так, що в рибоохороні йдуть певні позитивні процеси(http://ryboohorona.lviv.ua/news/837-yarema-kovalv-vdpovdalnst-za-lov-ribi-elektrovudkoyu-bude-viklyuchno-krimnalnoyu.html)- один з прикладів. Але дуже хотілось би вірити, що зібрані кошти підуть на зариблення, і що цей закон буде працювати, а не просто будуть збирати символічний мізер і на цьому все. Хоча тут багато залежало від нас, нашої активності і залежить далі, адже якщо напишуть свої пропозиції кілька людей то це звсіно мало, що дасть, але як висловлять свою точку зору і позицію тисячі, для прикладу тут на сайті нас є достатньо то, щось зможемо змінити. Цей закон планувалось раніше втілити в життя ,навіть в нас на сайті є тема:http://www.active.lviv.ua/topic-t9541.html, та отримуємо напевне те і стільки скільки приклались до того, щоб цей закон виглядав добре

n.best

» 30.09.2015 11:53 pm

Taipen

Повідомлення: 550

» 02.08.2016 06:05 pm

Може хтось підкаже. Цікавить таке питання: чи дозволено ловити рибця? Бо в одних документах рибець звичайний проскакує як заборонений до вилову вид, а в інших нічого про це не згадується.

rbrechko

Повідомлення: 25

» 02.08.2016 07:50 pm

оже хтось підкаже. Цікавить таке питання: чи дозволено ловити рибця? Бо в одних документах рибець звичайний проскакує як заборонений до вилову вид, а в інших нічого про це не згадується.

Так можна, в правилах присутня помилка, бо в одному пункті написано,що рибця заборонино ловити, а в іншому де вказуються мінімальні дозволені розміри риб які можна брати, рибець також там присутній, що свідчить що його можна ловити. Але тут можна піти далі, щоб не мучило сумління, я особисто переписувався з рибохороною і на представлений текст вище пішла мовчанка. З логіки рибця в Дністрі і прилеглих річка у відношенні до інших видів риб досить багато(звісно що риби зараз дуже і дуже мало), тому думаю, що можна ловити звісно така логіка не працює всюди і потрібно придивлятись найперше до правил, але і при можливості, коли створюються нові долучатись до їх створення. Є ще одне гарне правило великих забирають, а малечу відпускають :)

n.best

Поперед.Далі

Повернутись в Еконагляд, рибінспекція

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей