Анонс

Дорогі друзі! Дякуємо що ділитеся на Форумі корисною інформацією!!!

Facebook: Active market
Пошук по www.active.lviv.ua:
Пользовательского поиска

Водосховище Теребле-Ріцької ГЕС (Вільшанське водосховище)

Озера та ставки Закарпатської області де ловиться риба, як туда добратись, звіти
Правила форуму
В розділах про водойми пишемо тільки звіти. Питання на зразок: хто був останнім часом? чи клює? - в чат на головній. Неінформативні повідомлення будуть видалятись.

Перед створенням нової теми обов’язково прочитайте Про створення нових тем про водойми. Теми які не містять «нормальну» інформацію про водойму будуть видалятись.

Прохання до тих, хто пише звіти - висвітлюйте (по можливості): вартість риболовлі, стан доріг, де саме ловили, час, снасті, прикормка, наживка. Відвідувачі форуму будуть вам вдячні.

Водосховище Теребле-Ріцької ГЕС (Вільшанське водосховище)

» 27.09.2007 05:24 pm

трохи картинок є тут Хребет Красна
хто знає чи є там риба :) чи варто туда їхати і головне ... де краще зупинитись?

admin
Site Admin
Site Admin
 
Повідомлення: 359
З нами з: 13.01.2007 01:10 pm
Звідки: Львів

Re: Водосховище Теребле-Ріцької ГЕС

» 28.09.2007 01:56 pm

таке враження що туда ніхто не їздив ... риболови відгукніться ... в інеті нічого конкретного нарити не вдалось :(

Теребля - река в Закарпатской области, правый приток Тисы. Длина 91 км, площадь бассейна 750 км2. Порожиста. Глубина 0,7-1,5 м. Скорость течения 18 км/ч. Берет начало в Горганах. Тереблю питает, в частности, озеро Синевир. Создано водохранилище, воду которого используют для Теребле-Рицкой ГЭС.

http://zakarpatfishing.boom.ru/tropi/karp_vod.htm

Тереблянське водосховище споруджене в 1955 році. Площа водного дзеркала — 80 га (при мінімальному рівні води — 72, при максимальному — 90 га). Глибина — 8 м, довжина — понад 10 км, пересічна ширина — 100 м. Вміщує до 24 мли. м3 води. Максимальна температура верхніх шарів води 18°, на глибині — 12°. Планктонні організми представлені діатомовими, зеленими та синьо-зеленими водоростями, нижчими ракоподібними, коловертками; бентосні — хірономідами, черв'ячками, молюсками. Крім риб, які переселилися з Тереблі та струмків, сюди випущено для акліматизації байкальського омуля, сига. Але внаслідок недостатньої підготовки водосховища завезені риби в ньому погано приживаються. Водосховище придатне для життя дунайського лосося та сванської форелі, сигів, байкальського омуля, стерляді, бестера. Риби місцевої фауни, які живуть у водосховищі у великій кількості,— вусачі, гольяни, бистрянки, верховодки, бабці — хороша кормова база для лососевих.

http://www.ribalka.nm.ru/river25.htm

Верхнее течение Теребли богато на такие виды рыб, как форель, хариус, елец-андруга, гольян, быстрянка, усач, голец, налим и подкаменщик. В среднем ее течении форель исчезает, но появляются, кроме перечисленных, голавль, подуст, пескарь и щиповка. В нижнем течении реки исчезают хариус и елец-андруга, но прибавляются щука, белоглазка, вьюн, сом, а иногда — рыбец, чехонь, окунь, судак, ерш и др.

Водохранилище «Теребля — Рика», созданное в 1956 г. в результате построения плотины и зарегулирования стока реки Теребли, имеет вытянутую суженную форму, высокие крутые берега, большие глубины (до 40 м), колеблющийся уровень и резко меняющиеся скорости течения, что придает ему горный характер. Тут обитают усач, голавль, форель, лосось дунайский, гольян, голец, быстрянка и пескарь. Завезены стерлядь, форель, а также байкальский омуль.

http://www.asinfo.com.ua/karpaty/kar_fishing.php

Также есть возможность рыбалки на Теребля-Рикском водохранилище. Там ловля разрешена круглый год

http://20minut.ua/news/71867

Якщо ж вам захочеться порибалити, рушайте у с. Нижній Бистрий, недалеко від Міжгір’я, трасою на Хуст, на Тереблянсько-Ріцьке водосховище. За 40 грн. вам видадуть човен, вудки, можете навіть зайнятися підводним полюванням. Окрім форелі, тут є чимало й іншої річкової риби. А грибні місця вам покажуть місцеві мешканці. І як після всього описаного не дописати: приїжджайте у Карпати!

admin
Site Admin
Site Admin
 
Повідомлення: 359
З нами з: 13.01.2007 01:10 pm
Звідки: Львів

Re: Водосховище Теребле-Ріцької ГЕС

» 28.09.2007 03:33 pm

Был там в детстве проездом - да, там есть где порыбачить, просто рай для рыбы. Поскольку водохранилище расположено между двумя горами - то все дно это затопленный лес. Если у кого есть какая-то информация о рыбалке там - делитесь!
З.Ы. как туда проще добираться со Львова? было бы интересно туда попасть опять..

Аватар користувача
Бонд
 
Повідомлення: 184
З нами з: 29.03.2007 04:36 pm
Звідки: Львів, Наукова

Re: Водосховище Теребле-Ріцької ГЕС

» 28.09.2007 04:21 pm

з добиранням все більш меньш ясно - або власним транспортом або на таксі :) є всього дві можливості принципові різні дороги
1. Долина - Міжгірря - Колочава
2. Мукачево - Хуст - і на Колочаву а не по трасі Хуст-Долина

більше цікавить інфо про саму водойму ... де зупинитись ... чи можна якось заїхати на берег протележний до траси ... і взагалі чи є там риба? :)
якось краєм вуха чув чи то збиралисть то водосховище спускати чи то вже спускали щоб дамбу ремонтувати ... розшукується достовірна інформація

admin
Site Admin
Site Admin
 
Повідомлення: 359
З нами з: 13.01.2007 01:10 pm
Звідки: Львів

Re: Водосховище Теребле-Ріцької ГЕС

» 04.10.2007 11:00 pm

Я так і не зрозумів ДЕ РИБАЧИТИ, на Тереблі, чи на Ріці? Водосховище (по карті) починається через 8км після Колочави, ти його маєш на увазі? 16км від Колочави (низ водосховища) є місток (точка 3), чи прїде по ньому машина?

Аватар користувача
Альбертович
 
Повідомлення: 248
З нами з: 26.08.2007 11:23 am
Звідки: Львів (Збойща)

Re: Водосховище Теребле-Ріцької ГЕС

» 04.10.2007 11:21 pm

так я сам не знаю де рибачити :) тому і питаю ... мав на увазі власне рибалку на водосховищі ... на карті в точці 3 - це не місток - це дамба - їздити по ній машини не можуть ... правда в метрах 300 за дамбою вниз по течії є міст через річку - підвісний ... точно його стан не пригадую .. здається місток хліпкуватий був ... тут зновже проблемка - я не пам'ятаю куда дорога від того місточка іде по протележному від траси берегу ... єдине що пригадую - так це те що сліди машин були ... невідомо правда в якому стані той місток зараз і звідки ти сліди машин взялись ... вобщем "тут помню - тут не помню" ... тому і розшукую інфо ... більше цікавить верхня частина водосховища бо біля дамби дуже багато плавало порожніх пластикових пляшок ... да і берег там такий що до води не добратись (ніби) :)

admin
Site Admin
Site Admin
 
Повідомлення: 359
З нами з: 13.01.2007 01:10 pm
Звідки: Львів

Re: Водосховище Теребле-Ріцької ГЕС

» 07.10.2007 08:41 pm

Риба там Є.
Але все по порядку.
217км від заправки Луккойл епри виїзді по Кульпарківський.Дорога нормальна, два перевали, один 931, а другий 941 м. над о=рівнем моря. В Міжгіррі поворот вліво перед старим дубом на Колочаву, Синевир. Синьовир поступово (або зненацко) переходить в Колочаву і після знаку Вільшани починається ВОДОСХОВИЩЕ. Його видно десь далеко внизу між деревами, і так сильно хочется вниз до води, що звернув на першому ж шлагбаумі вниз. По лісовій лорозі через дві клабані з"їхав МАЙЖЕ до самої води. І ..... Розвернутися ніякої можливості. Після марних спроб протягом години, приймаю рішення: САМОМУ НЕ ВИБРАТИСЬ!!. На попутній машині добираюсь до села і бачу КОНІ!!. Ну думаю зара швиденько вернемось і вони легенько мене витягнуть, але СПОКІЙНИЙ фірман каже що поки не загрузиться назад не поїде, а коли поїде то МОЖЕ спробує конями потягнути. Недалеко бухали 4 хлопа разом з місцевим лісничим. Після недовгих переговорів вирішили, що мою копійчину вони за дві півлітри на руках винесуть. Винесли, розвернули, вихали. Коротше, хто там буде їхати НЕ ЗВЕРТАЙТЕ НА ПЕРШОМУ шлагбамі. Є два з"їзди до води на другому та третьому шлагбаумі. Під час дружньої розмови взнаю що РИБА Є!!!. Подуст, голавль, карась :o , короп :o :o , і КЛЕН????. Вода впала на 10!!!!метрів. Це повязано з тим що ГЕС відбирає воду. Ну що ж буду пробувати. Перед поїздкою завітав в магазин на Городничій і за порадою admina (щось маленке волохате) купив воблер Horhet нирок до 2м, і ще там якийсь з нирком на 0,5 метра. Корнета тут же втратив, після зачепу за каміння біля берега, тим другим легеньким 1,5гр. далеко не зміг кидати і тому вчіпи блесну вєртушку, ввечір, зранку, в обід ZERO. Попер ZERO. Хоча кидав у саму гущу пузирів і кругів по воді. ZEROOOO!!!! Потім корли блиснуло сонечко зрозумів ЧОМУ такий ДВІЖНЯК. Синявка, море синявки шастає по поверхні і ніякий нормальний РИБ на неї чомусь не полює. За ніч рвень впав на 0.7м. :? І хоча ввечір 3 матросика напросились на уху, зранку :( ZERO. Зато грибів море мішок опеньок, пів мішка глив.
Вмсновок: без човна і без погоди НЕМА ЩО ЇХАТИ на рибалку. Відпочинок супер. якщо є питання відповім.

Аватар користувача
Альбертович
 
Повідомлення: 248
З нами з: 26.08.2007 11:23 am
Звідки: Львів (Збойща)

Re: Водосховище Теребле-Ріцької ГЕС

» 07.10.2007 09:33 pm

IMG_0703_m.jpg
це такий тут берег
Оце таки ТУТ береги.
IMG_0706_m.jpg
такий собі заливчик
IMG_0705_m.jpg
це з рівня води до площадки відпочинку, купа рівного місця і навіть можна було би тут Фесиваль- ЗМАГАННЯ збацати
IMG_0704_m.jpg
нормальна вода буває до дерев

Аватар користувача
Альбертович
 
Повідомлення: 248
З нами з: 26.08.2007 11:23 am
Звідки: Львів (Збойща)

Re: Водосховище Теребле-Ріцької ГЕС

» 07.10.2007 10:19 pm

Вова написав:А местных аборигенов с вудками видел? Или ты один рыбачил в столь душевных местах? :)

зранку біля 7-00 почали підтягуватись, пройшли біля стоянки і десь зникли :o потім один накачав човен і погріб в сторону дамбиЮ подорозі з кимось перегукувався, але того з ким я не побачив, біля 8-30 прихали двоє на волинянці (один з них на фото) перейшли через язик і сіли в заливчику, 10-00 я спитав в одного з них що лапаєтся, відповідь - "тилько шо прикорми тепер чекаю", 10-00 на пртележньму березі помітив човен. Ще яуть не забув, коли тілко підїхав то бачив як поперек водосховища з човна сітку перевіряли, далеко було до човна, але начебто в тому місці де потім отаборився. 12-30 підтягнувся ще один вуйко казав що блеснити треба на ДУЖЕ маленьку вертушку.

Аватар користувача
Альбертович
 
Повідомлення: 248
З нами з: 26.08.2007 11:23 am
Звідки: Львів (Збойща)

Re: Водосховище Теребле-Ріцької ГЕС

» 14.03.2008 08:59 pm

Цю водойму,а також верхівя Тереблі знаю вже коло 12 років.Попав туди вперше після першого курсу біофаку на практиці.Там,між селами Меришор і Колочава є біобаза ужгородського університета.Колись там була шикарна рибалка.Я з одним спінінгом за декілька годин міг забезпечити уху для всієї групи.Харчоблок не працював і студентам доводилося виходити з положення...Можна би написати ціле оповідання,але особливого сенсу в цьому не бачу.Нема там зараз і близько тієї рибалки.Уже тоді все частіше почали сильно спрацьовувати воду,а потім взагалі регулярно спускали до мертвого горизонту.Мотивували це тим,що водосховище сильно замулене,і необхідно робити промивку донного водоспуску.Мальок при цьому гине в намулі,а ту рибу,що скупчуєтьс у невеликому озерці під плотиною,дубасять сітками і електровудками.І це не місцеві браки,бо споруда під охороною і простого смертного автоматчики туди не підпустять...Частина риби заходить в Тереблю,але то мізер,та і до того ж некрупна,бо сама річка мілководна і швидка.
Найбільше у водосховищі було подуста.Він мені і на блешні неодноразово попадався.Місцеві сіткарі показували рибин по півтора кг.Потім ішов голавль,марена.Короп і карась попадали у водосховище після прориву ставків у селах,і чисельність їх була незначна і я не чув щоб комусь вони попадалися.Ще багато було дрібного окуня,який клював на все і всюди.
Найкращий період для рибалки це кінець квітня-травень.Найкраще місце-пригирлова ділянка Тереблі.Тоді води багато,а задяки підпору Тереблі водосховищем, в пригирловій ділянці річки тримається хороший рівень.Весь клень крутиться там перед нерестом.В тих краях голавль нереститься найчастіше аж в червні.Рідко,але попадається весною там і форель. Мені подадалася лише райдужна,але знайомі минулого року зловили декілька струмкових.Харіуса зловити більш реально,але за ним треба піднятися вище,а на самій Тереблі в Меришорі і вище,рибалка теоретично заборонена...
Зараз спінінгіст там реально може розраховувати на голавля 200-500гр,окуня до 150гр.Я минулої осені відірвався там по крупній верховодці з ультралайтом."Маньячки" прийшлись рибці до вподоби.Коли виходив на зграйку,хапали блешню на кожній проводці.Верховодки там водяться гігантські.
Чув таке поняття від рибалок,які часто їздять на водосховище,як "котловий голавль".В серпні-вересні при тихій погоді голавлики на водосховищі збираються у зграйки і учиняють розбійні напади на малька верховодки,видавлюючи його на поверхню.Вода в таких місцях на деякий час "закипає".Я,чесно кжучи, таке явище не спостерігав.
Востаннє редагувалось idus в 18.03.2008 07:27 pm, всього редагувалось 2 разів.

idus
 
Повідомлення: 37
З нами з: 06.12.2007 05:34 pm
Звідки: Ужгород

Re: Водосховище Теребле-Ріцької ГЕС (Вільшанське водосховище)

» 04.05.2010 11:49 pm

Вітання всім рибакам і не тільки!!! Вирішили поїхати на вихідні в тур по Закарпаттю.Їхали двома машинами і веселою компанією, заставив всіх взяти права, тому ніхто не був ображений :booze: .На водосховищі зупинились з ночівлею з 2 на 3 травня,в тій бухті де був Альбертович,але на другій стороні.З"їзд до води нормальний,але в дощ напевно піднятись по моркрій брущатці проблемно.На щастя дощ нас оминув.При підїзді до водосховища в гирлі річки сітки,сітки,сітки,перекрита річка наглухо :evil:.Приїхали десь о 17, і щоб не губити час зразу закинулися, 8 фідерів і два поплавки,десь через 10 хв покльовка на фідер,підсікаю, і зацеп.Фідерна кормушка заходить між каміння і витягнути її шансів 0 :cry: . Переробили фідер на донку, по схемі пружинка-гачки-кільце,сама тонка жилка( в нас 0,1) і що-небудь що не жалко обірвати при зацепі :D . На такий монтаж клював на опариша месний риб, назви не знаю, але юшка смачна :P .На поплавок брала верховодка 10-15 см, за пів години лову наловили повну майонезну баночку :lol: .Зранку змотались і поїхали далі. Якщо їхати тільки на рибалку, човен обовязково,без нього нічого серйозного не :f1: .
P.S вся зловлена верховодка переселена в Наварію,може приживеться :fish

gobov
 
Повідомлення: 22
З нами з: 11.04.2010 01:54 pm

Re: Водосховище Теребле-Ріцької ГЕС (Вільшанське водосховище)

» 13.02.2011 12:44 pm

Відпочивали на водосховищі минулого літа з палатками. Є з'їзд по серпантину з бруківки до самої води. Місця для палаток купа, дрова є. З рибалкою трошки гірше (без лодки хрен ту рибу найдеш). Зранку і ввечері чітко по графіку приїжджають місцеві "рибаки" "поникати путанки". Комарів не дуже багато, аерозоль "ОFF extreme" добре справився. найбільше вночі дошкуляли місцеві наркомани, які масово з'їжджаються сюди "дунути" і поковбаситися. А загалом місцина класна.

Аватар користувача
Slavko
 
Повідомлення: 113
З нами з: 13.02.2011 12:21 pm
Звідки: Стрий

Re: Водосховище Теребле-Ріцької ГЕС (Вільшанське водосховище)

» 30.03.2011 11:18 pm

Гарна місцина. Два роки поспіль були там літом по 2 тижні. Ставали палатками на протилежному березі посередині озера, де впадає гірська річка. Чиста питна вода під боком, комарів нема, в лісі повно грибів і джерела мінеральної води (місцева назва буркут). По рибі: з берега на спінінг ловиться окунь, голавль (все в основному 50-150 гр., карась (на резинку). Без лодки там нема що робити, попросили в місцевих їхній "плавзасіб" (збита з дошок коробка, всередині наповнена пластиковими пляшками :) ), кидаючи з води під берег ловився більший голавлик до 300 гр. Місцеві ставлячи сітки на ніч витягували підусту до 500 гр. Більшої риби там небачив. Озеро спускають раз на 5 років, для того щоб почистити мул біля дамби де трубами вода подається на електростанцію. Місцеві користуючись моментом черпають ту рибу, чим тільки можуть. Певна кількість піднімається вверх по течії, думаю тому там більшої риби немає. Хороший кльв окуня буває після дощів, коли вода в озері піднімається на метрів 4-5 і заливає прибережну смугу, бере на все (спінінг, вудка), триває це 3-4 дні, поки гідроелектростанція не відбере воду. В загальному відпочинок гарний, але тільки на протилежному березі від дороги. З мінусів: дуже багато сміття після великої води залишається на березі, в водосховище впадає річка Теребля, і місцеві чого тільки туди не кидають. Я ловлячи спінінгом провалився по груди в пластикові пляшки порослі травою. Немає нічної рибалки (як на мене), як тільки заходить сонце риба перестає брати. Але кругом гори, тишина...
Приєднані файли
6.jpg
Карась
12.jpg
Ще озеро
3.jpg
Озеро
7.jpg
Сушка
5.jpg
Дари лісу
4.jpg
Наперед вибачаюсь, що риба на траві, але хотів показати розмір риби яка там ловиться
2.jpg
Наш табір
11.jpg
Теребля після дощів
1.jpg
Дамба на водосховищі
Востаннє редагувалось arslan в 30.03.2011 11:26 pm, всього редагувалось 1 раз.

arslan
 
Повідомлення: 34
З нами з: 04.05.2008 12:06 pm

Re: Водосховище Теребле-Ріцької ГЕС (Вільшанське водосховище)

» 30.03.2011 11:23 pm

А це минулого року:
Приєднані файли
10.jpg
Сумна картина
9.jpg
Відкрите русло Тереблі

arslan
 
Повідомлення: 34
З нами з: 04.05.2008 12:06 pm

Re: Водосховище Теребле-Ріцької ГЕС (Вільшанське водосховище)

» 06.06.2011 10:15 am

В липні 2010 там було повно води...
Приєднані файли
1234.JPG
123.JPG

Аватар користувача
Slavko
 
Повідомлення: 113
З нами з: 13.02.2011 12:21 pm
Звідки: Стрий

Далі

Повернутись в Озера та ставки ЗакарпаттяХто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей