Анонс

Дорогі Друзі, ласкаво просимо на Форум активного відпочинку!
Лід - де і який: Сезон 2021 - 2022
Пошук по www.active.lviv.ua:
Пользовательского поиска

Стара Мощаниця

Озера та ставки Рівненщини де ловиться риба, як туда добратись, звіти
Правила форуму
В розділах про водойми пишемо тільки звіти. Питання на зразок: хто був останнім часом? чи клює? - в чат на головній. Неінформативні повідомлення будуть видалятись.

Перед створенням нової теми обов’язково прочитайте Про створення нових тем про водойми. Теми які не містять «нормальну» інформацію про водойму будуть видалятись.

Прохання до тих, хто пише звіти - висвітлюйте (по можливості): вартість риболовлі, стан доріг, де саме ловили, час, снасті, прикормка, наживка. Відвідувачі форуму будуть вам вдячні.

Стара Мощаниця

» 09.07.2014 07:37 pm

Весняна ловля линків і карасів

Компаньйони: Слава Воронцов, Ігор Падалко, Антон Жданкін.
Погода: спочатку сонячна, потім насунула хмара й похолодало трохи, потім знову сонячно. Вітер переважно східно-південний, часом стихав. Тиск 737 мм. рт. ст..
Рівень води: трішки вищий ніж рік тому. За моїми спостереженнями ставок все-таки трохи вийшов з берегів, бо на натоптаних місцях ловити складно - ногі у воді.
Час ловлі: з 04:50 до 12:30.
Місце: північна сторона ставка, метрів 300 від дамби.
Зловлено: мною 13 карасів і 26 линків. Найбільший линок десь на долоню, майже всі карасі грам по 300. Напарники відрибалились гірше.
Наживка: гнойових хробак і мастирка. Спочатку карась клював лише на мастирку, а потім і на хробака також. Линкі клювали переважно на хробака. Я також пробував ловити і на опариші, то теж клювали линкі.
Прикормка: Traper Lin-Karas чорного кольору. Варто додати, що поряд я підгодовував макухою з фішдрімівським карасем, там теж клювало і ловилось.
Снасті: махова вудка.

Знайомий в інтернеті скинув мені ось цю фотографію, датовану другим травня. Як я це побачив, то цілий тиждень ні про що інше і думати не міг. Лише мріяв про линків і дебелих карасів в Старій Мощаниці. Мої сподівання виправдались сповна.

Щоб приїхати перед іншими рибалками ви виїхали о третій ночі. Дорога за Мізочем не змінилась — вибита і розмита дощами бруківка, їхали доволі помалу. Спочатку ми думали всі разом сісти на південній стороні става, але на дамбі стояв бус, тому заїхати туди ми не змогли. Ну раз так, то я з Антоном вирішив сісти на тому ж місці, де й [url=rivnefish.com/blog/2013/07/29/stara-moshhanicya-28-07-2013/]минулого разу[/url]. А Ігор з Славою пішли туди, де можна закидати фідер.

Зображення

Рибалити тут поплавчанками — просто ідеально. Мрія. Ловити потрібно в вікнах між заростями рдеснику(по-російськи "рдест"). У нас було місце з дуже великою площою вільної поверхні води, шириною десь 5 метрів. Глибина дуже пристойна, десь метра 2. Я закинув снасті та прикормив. А у мого напарника всі наявні вудки були довжиною до трьох з половиною метрів. Забігаючи на перед скажу, що ловив він лише дрібну рибку: окунів, верховодку і гірчаків.

Зображення

Спочатку почали клювати ліночки, а трішки згодом запрацювала прикормка і мало-помалу почали попадатись і карасі. При чому карасі клювали чомусь лише на мастирку. Спочатку малі, а чим далі - тим більші.

Зображення

На рибу довго чекати не довелось. Линочки клювали часто і добре. Потрібно було лише дочекатись поки поплавок "поведе". В такі моменти серце завмирало і я почував себе таким же щасливим як і в дитинстві. Ось лише переважна більшість цих линочків була маленького розміру. Звісно, що після закінчення ловлі вся дітвора попливла підростати.
Зображення

Десь після дев'ятої ранку мені попались ну дуже славні карасі. Тягнути їх було вкрай приємно. Вони відчайдушно впиралися і намотували кола під водою, перш ніж потрапити в підсак. Дуже добре, що я не полінувався і з самого ранку косою розчистив собі місце для виважування риби — доріжку в прибережній рослинності шириною в метр. Закриваю очі і знову бачу ці виважування красунчиків :)
Зображення

Десь о пів на десяту насунула хмара. Стало помітно темніше і найгірше — здійнявся вітер. Він був не таким вже й сильним як часом буває на рибалці, але ловити на поплавок стало неможливо. Всі тендітні покльовки просто втрачались в хвилях. Але якщо бути відвертим, то зі зміною погоди кльов хтось вимкнув. Тому ми вирішили поїсти. І як це звичайно буває, під час нашого прийому піщи риба знову почала по трішки клювати. З цього моменту карась почав попадатись і на хробака.
Зображення

В цей же час Антон майже нічого не ловив, а лише дивувався моїм рибам. Я йому віддав свою болонську вудку, щоб він міг кидати далі і пару линочків він таки зловив. Шкода лишень, що карась йому так і не клюнув. Також впродовж всієї рибаки я компаньйону постійно в'язав повідки, розплутував бороди і звільняв зачепи. Як завжди я вголос бідкався, що не люблю на рибалці бути нянькою, на що Антон вдало сказав, що саме завдяки цьому я і ловлю вдало. Можливо аби нікому не допомагав, то і сам нічого не ловив би.

Потім прийшов Слава і розказав наступне: На тому березі ловити фідером можна, але в метрах восьми від берегу є стіна з водоростей і тому дуже важливо рибу через нього протягнути зверху, в іншому випадку до побачення. Він наловив купу линочків і кілька карасів. А Ігор сів в такому місці, що перед ним знаходиться коряга, в якій він обірвав всі свої кормушки і навіть залишив шоклідера. Впіймав кілька линочків на вудку та й по всьому. Славік же ловив суто на опариші, прикормка "FishDream фідер".
Коли вже їхали додому після рибалки на загальній нараді в машині всі вирішили, що ключову роль в моєму успіху зіграла саме прикормка.

Відео з уловом:
https://www.youtube.com/watch?v=UrKzf1rxK8c
Дуже сподобалось рибалка. Рай для поплавочника!

Цей же запис в мене на бложику, там фотографій є всі: Весняна ловля линків і карасів. Звіт з рибалки Стара Мощаниця, 10.05.2014

Аватар користувача
stal1n
 
Повідомлення: 155
З нами з: 06.11.2008 11:34 pm
Звідки: м. Рівне

Re: Стара Мощаниця

» 07.06.2017 08:24 am

Линки на поплавок

Компаньйони: Ярослав Грабар.
Погода: першого дня сильний західний вітер 8-10 м/с! Другого дня вітер змінив свій напрямок на північно-східний і став слабшим. Температура +17, небо переважно чисте. Лише зранку другого дня було затягнуте високими сірими хвилястими хмарами. Ніч доволі холодна. Тиск 742 мм.рт.ст..
Рівень води: норма.
Час ловлі: 14:30-10:30. Вночі спали.
Місце: північна сторона ставка, праворуч від берези під великим горбом.
Вартість рибалки: ми нічого не платили.
Зловлено: 7 линів, кілька червонопірок. Ярослав натягав багато дрібної червонопірки і карасиків, ну й линочків само-собою. Достойних карасів цього разу не було.
Наживка: опариш і хробак (клювання 50/50), на мастирка майже не було клювань.
Прикормка: Traper Lin-Karas чорного кольору і однойменний атрактант на одній точці і прикормка з морозилки Traper "Kapriowate wody stojace" + Traper "Big Fish lake" + пелетс 8 міліметрів "слива" на іншій точці. Спочатку працювала ота морозилка, а на ранок клюваки пішли з суто линьової прикормки. Ярослав годував трапером карп-лин-карась.
Снасті: махова вудка.
Нарешті Ярослав відпросився з роботи і у свої жінки на риболовлю. Я ні хвильки не вагався, щоб скласти йому компанію. Оскільки в цю пору року я обожнюю полювати з поплавочком на линочків, то відразу запропонував їхати в Стару Мощаницю. Новин звідси не було ні від кого, тим цікавішим мав бути наш виїзд.
Напередодні стався приємний форс-мажор: я переміг в розіграші квитків на концерт The Hardkiss, тому цілий ранок витратив на те, щоб владнати всі організаційні питання і таки відправити свою жінку з кумою на те дійство. І врешті-решт десь в районі дванадцятої дня ми виїхали в цей чудовий забутий край. Ярослав був тут вперше, тому його (як і всіх спочатку) вразила ця відлюдькувата місцевість і півдороги ми обговорювали чому Україна ще не Європа і чому Україна обов'язково стане частинкою її :)
Зображення
Приїхали на моє улюблене місце і першим чином прийнялись чистити собі вікна поміж водоростей. Добру годину я провів у воді спочатку з ножем, а потім зі своєю супер косою для чистки водоростей. Не знаю скільки кілограм тої кропивки з рдестом я витягнув на берег, але результат приємно радував очі. Цієї риболовлі обривів повідків у мене було мінімум і жодна риба не врятувалась в тих підводних джунглях.
О, ще був один епізод з тією чисткою: поки мудохався у воді, то до моєї ноги пристала п'явка. Я її на березі відразу скинув, а кров з ранки юшила ще кілька годин і нічого не могло її зупинити.
Ми розбили табір і позакидали наші снасті у воду. Я відразу почав періодично підкидувати кульки корму у воду, а Ярослав обрав тактику рясного загодовування аж ввечері. Якщо чесно результат був приблизно однаковим, адже перші клюваки ми побачили без чогось на сьому вечора. Сказати, щоб я був радий линочку - це нічого не сказати :)
Зображення
Рибка поклювала зовсім не довго. І знову всі хробаки повисли батогами, а опариши відсмоктувала якась дрібного без видимих клювань. Ох, я зовсім забув написати про видимість клювань! Не було ніякої видимості через вітер взагалі. Добре, що ми хоча б сиділи під горбом, то вітер вже йшов якось з води перед нами наверх. Хвилі були все-одно нестерпні, ловити в таких умовах поплавком вкрай тяжко. Я дуже переживав, щоб ввечері він стих. Аж десь біля восьмою почала спадати його сила. Але вечірнього кльову по-суті й не було. Лише поодинокі випадкові клювання. І то дрібноти. І то в Славіка.
Ну, за те ми мали достатньо часу на фотографування всіляких пейзажів і готування вишуканої(насправді ні) туристичної їжі.
Зображення
Ніч минула без пригод. Я запопадливо, навчений всіма цими роками ловлі в "крепких" місцях, повитягав всі снасті з води. Ярослав же лишив одного світляка на хробака. Але у нього не клювало...
Ранок виявився напрочуд туманний і з рожевим небом. Риба нарешті почала проявляти себе і я відтягнувся на вудінні линка.
Ловити линочків - це зовсім інше ніж ловити карасів чи ту ж плотву. Лин — риба-одинак. Якщо почне клювати, то потрібно зробити все можливе, щоб не згаяти дану можливість, адже після перезакидання ніхто більше клювати не буде і потрібно знову вичікувати на іншого лина! Признаюсь чесно, на цій риболовлі у мене теж здавали нерви і я передчасно підсікав, але лише раз чи два. Але ж які линки! Просто пісенька :)
Зображення
Дивно, але карасі клювали лише у Ярослава і лише дрібні! Лише один був більшим долоні. Всі інші з палець.
Десь вони мабуть ще хворіють після нересту. Можливо, якби наші місця були почищені ще раніше і там вже на дні збалансувалась еко-система, то результати були б кращими і можливо б підійшли лапті-карасі. Але маємо те, що маємо.
Відео з місця риболовлі:
https://www.youtube.com/watch?v=MBuZpVKRtJY
Результатом задоволений сповна. Риболовля вдалась.

Аватар користувача
stal1n
 
Повідомлення: 155
З нами з: 06.11.2008 11:34 pm
Звідки: м. Рівне


Повернутись в Озера та ставки Рівненської областіХто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей

cron