Анонс

Дорогі Друзі, ласкаво просимо на Форум активного відпочинку!
Пошук по www.active.lviv.ua:
Пользовательского поиска

Щука

Що водиться в наших водоймах, де живе, як виглядає

Щука

» 25.01.2007 12:41 am

3.jpg
Щука держится в различных местах водоема. В прудах и озерах она предпочитает мелкие места, заросшие различными растениями, в тени нависших над водой деревьев и кустов, среди коряг. Глубины в таких местах небольшие. В реках щука обитает как среди прибрежных зарослей, так и в более глубоких местах. Последнее свойственно более крупным особям. В водохранилищах она более многочисленна в их вершинах, а также вблизи устьев впадающих в них рек, где имеются обширные мелководья и водная растительность.
Щука ведет преимущественно оседлый образ жизни. Однако она может охотиться не только подстерегая добычу, но и активно высматривать ее, для чего периодически передвигается по определенной территории. Чаще рыба может стоять на одном и том же месте неподвижно, только слегка двигая спинным и хвостовым плавниками. При появлении жертвы она совершает три-четыре резких встречных к жертве движения, а иногда и бросок за жертвой, после чего снова возвращается на старое место. В связи с таким образом жизни в нагульный период ее скоплений не наблюдается.
В октябре - ноябре щука отходит от берегов на глубины. По мере охлаждения воды от берегов отходят и другие рыбы. Щука передвигается за ними, не прекращая питания. В результате этого в глубоких ямах возникают ее сообщества, которые сохраняются в течение всей зимы.

Вова
Львівський клуб активного відпочинку
Львівська обласна федерація риболовного спорту

Повідомлення: 3284

Re: Щука

» 30.10.2007 07:54 pm

В мене тут по ходу дискусії з "коллегою" зясувалось що по дехто важає що під час осіннього жору (в сенсі короткотривалого скачка активності) в жуки має бути живіт повний малька. Якщо пузо пусте знач жору нема. Я з таким підходом не зовсім згідний бо вважаю що риба під час жору повинна бути голодною, інакше як пояснити сам факт жору. В кого які думки щодо цього?

BITR

Повідомлення: 781

» 30.10.2007 07:59 pm

Я думаю, що живіт повний малька у щуки після жору. Сам жор зумовлений повільним травленням щуки, яка набиває черево рибою, перетравлює, знов жере...

Ромка

Повідомлення: 1

» 30.10.2007 08:41 pm

жор, це найоптимальніший період для перетравлення здобичі, н-д в карпових це літо, в щуки це при температурі води 8-10градусів.

tosi

Повідомлення: 1418

» 11.12.2007 10:57 am

Може воно й так, але я не раз переконувався, що щука бере періодично як тоді, коли температура води 8-10 градусів, і літом, коли це далеко не так. Можливо, я занадто начитався Сабанєєва, але там теж згадується, що жор буває приблизно через місяць, з поправкою на деякі фактори. Причому, якщо щука нерестилась в якусь фазу місяця, то й жор найчастіше припадає на цю фазу. (В останньому я не зовсім впевнений...)

Ромко

Повідомлення: 286

» 14.01.2008 06:11 pm

Щуку можна і треба починати ловити як тільки почнуть зявлятися закраїни по 10-15 м.Вона підходить до них і починається переднерестовий жор.Але він триває не більше 2 - 3 тижнів.Так що посіпішайте попасти на цей жор.До речі під час того жору можна зловити трофейну щуку. :D

Max
Львівський карповий клуб

Повідомлення: 280

» 14.01.2008 06:58 pm

якую, Мах. Може ще підкажеш, чи чув ти щось про озеро в с Романів ( прблизно 12 км за Біберкою) ? Кажуть люди , йде там добра щука. Ще я чув фішку, що щука клює в повний місяць. Брешуть кляті вороги чи дійсно правда?

Про це озеро нічого не чув. А от на рахунок повного місяця то це на мою думку просто фігня. Вона клює тоді коли голодна а не коли місяць повний. Я можу припустити що активнісь щуки просто вища в повний місяць, що може бути повязане з режимом освітлення, так як відомо, що щука краще харчується в сутінках.Тому що мальок тоді ще не згуртувався і їй легше його зловити.

Max
Львівський карповий клуб

Повідомлення: 280

» 15.01.2008 01:45 pm

2 andlot
Щодо фаз місяця. Я, наприклад, не звертаю увагу на такі речі, по простій причині - на щуку їжджу тільки коли інші варіанти рибалки "накриються". На щучі водойми попадаю не тоді коли краще, а тоді коли доводиться... Тому на власному досвіді не перевіряв :oops:. Але, з досвіду одного вельмишановного практика спіннінгової ловлі, фаза місяця, щодо невеликих водойм, чинить на інтенсивність жору щуки безпосередній вплив. Більше того, якщо розглядати по низхідній значимість факторів впливу наприклад для малих рік, на його думку це буде виглядати так: - атмосферний тиск - фаза місяця - рівень води - календарний сезон. Тобто "мічсяць" на другому місці.
А тепер конкретніше щодо самих фаз - цитата: "Момент новолуния и пара дней до него - это худшие дни по клеву щуки. Лучшие - где-то 3-7-й день и после полнолуния" Це те що попалося під руку при швидкому пошуку. А взагалі в нього (йдеться про К. Кузьміна), на початку його журналістської діяльності в риболовних виданнях була обємна детальна стаття про це. В старих журналах "Рыболов" девяностих років можна знайти.
Від себе додам - що це людина якій, мяко кажучи, можна вірити :) .

ученик.

Повідомлення: 178

» 15.01.2008 01:54 pm

Особисто я ніколи теж на фази місяця не звертав, і , напевне, звертати не буду. Бо їздив і їжджу на рибу тоді, коли є можливість. А з власних спостережень можу сказати, що щука дуже добре клює на другий день поганої погоди ( вітер, трохи дощ). На третій вже гірше. А так згідний повністю, що передбачити жор щуки майже неможливо. А чому в тебе таке зневажливе ставлення до щуки? Я навпаки років з пять тому перейшов з білої риби на щуку ( вистачило один раз попробувати, і стала актуальною цитата з мультфільму:"Рая, я ваш на веки!")

andlot

Повідомлення: 22

» 22.01.2008 12:30 pm

Пропоную краще поговорити не про місця, а періоди жору щуки і затишшя.
В кого які думки по цьому питанню.
З свого досвіду можу сказати, що післянерестовий жор (схід льоду - квітень) самий результативний по кількості щуків, а осінній (вересень - листопад) самий "трофейний". Найактивніший короткотривалий - за пів-години до реальної грози...
Є гіпотеза, що кінець весни - початок літа щука міняє зуби, через що взагалі не бере нічого. Сам в цей період переважно ловлю мирну рибу - нічого сказати не можу. Але випадково попав в Іванівці на початку Липня, коли ішла на нерест верховодка - щука дуріла - на берег випригувала (мабуть, забула про хворі зуби :)).
Діліться думками.

Smutok

Повідомлення: 697

» 11.05.2008 09:07 pm

Вот такой интересный экземпляр щуки чёрной породы поймал в Ромазиевке уважаемый пан Володимир :)

1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG

Вова
Львівський клуб активного відпочинку
Львівська обласна федерація риболовного спорту

Повідомлення: 3284

» 11.05.2008 09:16 pm

Ну трошки темніша зверху, нічого визначного, не знаю що в ній такого, видимо н-не покоління на торфянику, або озері з чорним дном, і незначною рослинністю %) Може там затонув танкер з нафтою :lol: :D :D

Solt

Повідомлення: 305

» 27.05.2008 11:48 am

Забарвлення щуки може варіювати в широких межах - нема чому дивуватись.
2.jpg
1.jpg
На фото ГІГАНТ із червонуватою повздовжньою лінією - і таке буває - це "мімікрія" - набуття організмом забарвлення оточуючиз предметів...

Smutok

Повідомлення: 697

» 26.09.2008 02:08 pm

Ромко

Повідомлення: 286

» 09.10.2008 12:10 pm

Цей к.б.н. Алексей ЦЕССАРСКИЙ часто виступає в ролі штаного "іхтіолога" в програмі "Диалогі а рибалкє" кучерявий такий.
Думаю з того що написано більша частина правда, єдине що наводить на думку про надуманість це "угол в 18 градусов" (звідки така вражаюча точність визначення кута?) і те що щука по ідеї статті завжди атакує по однаковій схемі розходиться з моїми власними зауваженнями і її здоровим глуздом.

BITR

Повідомлення: 781

Далі

Повернутись в Риби нашого регіону

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей