Пошук по www.active.lviv.ua:
Пользовательского поиска

Літня мормишка

Літня мормишка

» 14.01.2014 10:08 am

Добрий день шановні форумчани !Зацікавила рибалка на літню мормишку з ківком,або з поплавком.На більшості риболовних форумів зустрічається багато прихильників такого виду ловлі.А на нашому незнайшов ні одної теми(можливо погано шукав).Цікавить ,чи хтось з львівських риболовів практикує таку рибалку?.Сам покі ,що знайомий з цим способом тільки теоретично.Весною хочу випробувати на практиці.Так,що по можливості діліться досвідом.

serriel-71

Повідомлення: 90

Re: Літня мормишка

» 14.01.2014 11:42 pm

Минулого року присвятив цій ловлі чимало рибалок, хотів на форумі також створити тему, але потім передумав. Весною цей вид ловлі дійсно продуктивний і цікавий :) Пробував ловити як з глухою оснасткою так і з бігучкою, обидві мають свої плюси і мінуси, надав перевагу глухарю через легкість маневрування вудкою, вітер менше впливає на анімацію мормишки, але вудилище швидше зношується, напрягає складати і розкладати вудочку при вийманні рибки. Рахую цей вид ловлі цікавим особливим і різноманітним, скажімо легко обловити каряжку, віконце в камишах, рясці і інших важкодоступних місцях, де поплавок явно програє. Інколи на водоймі коли покльовок на мормишку з вертикальною ігрою небуло виручав поплавок, змінити оснастку секундна справа, коли рибка активна поплавок виграє, а коли пасивна то інколи розшевелити її можна дійсно з допомогою мормишки, рано чи пізно риба здається і її хапає. Великого досвіду не маю, переважно ловив з підсадкою живих організмів таких як червяк, опариш... Імітувати безмотильну ігру мормишки не навчився, вудочка довга, хоча точно знаю що є такі умільці, сам знайомий з людиною яка живе поруч і присвятила цій ловлі дуже багато часу, зараз виготовляє мормишки власними руками опираючись на свій досвід і досить уловисті, декілька вдалось розловити. Йому получається ловити на голу мормишку і без проблем, ну але тут дійсно потрібен досвід і правтика, одним словом є над чим працювати. Зокрема ловля в стоячій воді кардинально відрізняється від ловлі на течії, мені краще сподобалася стоячка. Якщо віднесешся до цього з розумінням і наполегливістю то завжди будеш з уловом. Напрягає те, що переважно ловиться мєлоч, інколи проскакує бонус, я нічого великого не зловив, але водойми різні і руки у всіх різні :) Тут багато на шо потрібно звертати увагу, повадки риб, пора року, потрібно міти читати водойму, слудкувати за змінами в природі, ну там виліт тих чи інших комах, наявність яких жучків і личинок переважають у водоймі, відповідно ними й кормиться риба, де стоїть риба залежно від її виду і яку їжу охоче їсть в даний період, який вид риби переважає у даній водоймі. Всі водойми різні і їм дійсно прийдеться присвятити багато уваги і часу, це не так просто і потрібно відноситись до цього всього мудро майже по філософськи, а також головне підібрати хороші снасті які будуть приносити задоволення а не створювати незручності, кивок дуже важлива річ який важко знайти в магазинах потрібної форми з потрібного матеріалу щоб створювати правильну ігру, а не тупо ловити на підйом і опускання хоча і вони уловисті в підходящих умовах, ну і вудочка дуже важлива це ж фактично продовження нашої руки. Ну всього відразу не написати, походу якщо будуть виникати запитання запитуй, чим зможу допоможу, авось і пригодиться :) Удачі в цій нелегкій справі!

jerkman

Повідомлення: 402

» 30.03.2014 06:54 pm

Рибалив сьогодні з боковим кивком на Бузі, вирішив освоїти ловлю на течії, бо до цього щось не зовсім получалось, більше уваги приділяв стоячим водоймам там ніби легше ловити, нічого не зносить, оснастка делікатніша, але як виявилось і на річці є свої переваги. Власне риба в проточній воді бере мормишку відважніше, покльовка виразніша, рибі нема коли думати, бо течія несе корм швидше і можна не встигнути його зїсти або хтось швише зробить це за неї. Правда враховуючи швидкість течії, глибину в місці ловлі потрібно ставити важчу мормишку або використовувати тандем із двох мормишок на відстані 20см або знизу ставити мормишку а вище зажати свинцеву дробинку, плюсом є те що ловим на маленьку мормишку як і в стоячій водоймі, риба не так лякається розміру кормового обєкта, а загальна вага оснастки більша. Вагу потрібно підбирати таким чином щоб можна було зробити бодай дві три проводки в одному місці і щоб мормишка нормально тримала дно для візуального спостереження і уяви процесу. З їстівною підсадкою типу мотиль, опариш, червяк, тісто вигляд й форма мормишки має вторичне значення можна використовувати простий гачок із зажатою дробинкою, а при ловлі на штучні підсадки типу бісер, поролон, мікропор чи при ловлі на безмотилку все звичайно складніше, потрібно підбирати мормишку щоб вона імітувала кормовий обєкт типу якогось жучка, німфи, личинки...
Загалом рибалка сподобалась, дуже цікаво, хороша конкуренція ультралайту чи сбіруліно, покльовували плотва, підлящик , голавлик, окунь.
Велика просьба молодь відпускати і не брати більше норми бо запаси не вічні і потрібно ще залишити задоволення для нащадків :)
Всім НХНЛ!

jerkman

Повідомлення: 402

» 16.05.2015 09:46 pm

Знаю водойму, яка повністю влітку заростає травою, і ловити на поплавок в віконцях трави незовсім зручно, тому хотів поцікавитись в знавців що і як, і на що звернути увагу?
1) Яке вудилище найкраще підходить для цього виду ловлі;
2) Катушка;
3) Кивок;
4) Діаметр жилки;
5) А найголовніше фото мормишок, які використовують, їхній розмір??(ловля карася, краснопірка).

Povroznyk

Повідомлення: 31

» 12.09.2017 08:01 pm

Щастя, здоровя! Хтось з шанувальників боквого кивка є? Ловлю цим способом, років з пять, було б приємно поспілкуватись, обмінятись досвідом.

fisherman on a bicycle

Повідомлення: 2

» 13.09.2017 09:16 am

fisherman on a bicycle написав:Щастя, здоровя! Хтось з шанувальників боквого кивка є? Ловлю цим способом, років з пять, було б приємно поспілкуватись, обмінятись досвідом.

доведіть до нас цей досвід, нам буде цікаво... особливо якими снастями, мормишками, проводками чи "дьоргалками" :f1:

d.@D

Повідомлення: 31

» 14.09.2017 08:22 pm

Я так зрозумів, що тут "сам пю - сам гуляю".
Що розповідати. Зараз лолю москальськими кивками "ЛЄВША", вони мають різний діапазон ваги: 0,25 - 1,5 гр. і 0,6 - 2 гр. До того робив сам із полікарбонату. Працювали не гірше фабричних! Фурнітуру теж виготовляв сам.
Ловлю з використанням махової вудки 6м (з деякими функціональними допрацюваннями). Вудка з кільцями, як на мене, не зовсім те. Лишня вага від катушки, ліска між кільцями частенько чіпляє все, що нетреба, тай при вітрі видуває "петлі". Ніби катушкою можливо підмотати рибу, але ваги мормишки не вистачає, щоб протягнути змотану ліску на "робочу" довжину, тому "складати-розкладати" секції однозначно прийдеться...
Коропів не ловив, не доводилось. А от від карася - до судачка, враховуючи плітку, красноперу, бичків та окуня - ловив.
Ловлю не тільки мормшками, а й маленькими блеснами. Хорошо працюють нахлистові мушки звязані на мормишці, особливо на всім відомій "фінскій" оснастці (шанувальники зимової ловлі зрозуміли, що це). Мухи робить знайомий, ну дуже класно працюють. Ловив і на "яйця" ("балда"), але робив варіант мікро. Окунь йде на ура!
Що конкретно цікавить, якщо когось цікавить, питайте. Якщо знаю, чи як ловлю я - розповім.
Спосіб ловлі дуже ефективний, якщо розібратись і зрозуміти, як воно "працює". Особливо по весні і осені.

fisherman on a bicycle

Повідомлення: 2

» 06.11.2017 11:28 am

Привіт мене цікавить даний вид ловлі підкажіть які саме мормишки використовуєте бо я пробував типу банан кольорові попадались невеликі головні на річці, а от по окуню не працювало? цікавить окунь плотва, стояча водойма з камяним дном вода завжди чиста, пора осінь, і чи може потрібно підсаджувати мотиля і взагалі що до чого і як?

ruba40k

Повідомлення: 14

» 06.11.2017 12:54 pm

можна фото літніх мормишок

Андрій сихів

Повідомлення: 8

Повернутись в Інші методи та способи лову

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей