Анонс

Facebook: Рибальський базар
Пошук по www.active.lviv.ua:
Пользовательского поиска

Безмотилки.

Все про зимову рибалку: зимові вудки, ящики, шнури, мормишки, балансіри, бури, пешні, жерлиці

Re: Безмотилки.

» 14.01.2013 11:36 pm

Gerba написав: наступає такий момент коли мормишка зависає\невстигає опускатися і випрямити лєску\?

а чи не означає це - що мормишка просто опустилась на дно (або перешкоду, і просто повисла на ній).....
чи я чогось не розумію????

Роман Грицевич
Львівський клуб активного відпочинку

Повідомлення: 185

» 15.01.2013 12:22 am

Роман Грицевич написав:
Gerba написав: наступає такий момент коли мормишка зависає\невстигає опускатися і випрямити лєску\?

а чи не означає це - що мормишка просто опустилась на дно (або перешкоду, і просто повисла на ній).....
чи я чогось не розумію????

Ні . Маю на увазі високу частоту ,коли мормишка невстигає опуститись як лєска знову її підриває,получається леска випрямляється і послаблюється амормишка невідпрацьовує .це експеремент вдома в банці з водою,а якщо на рибалці глибина 1,5 метра.До чого я веду якщо не всі коливаня кивка передаються мормишці то чи є сенс захоплюватись високими частотами.
Востаннє редагувалось Gerba в 15.01.2013 12:39 am, всього редагувалось 1 раз.

Gerba

Повідомлення: 85

» 15.01.2013 12:34 am

якщо не помиляюсь (і все правильно розумію).....
Gerba написав:Маю на увазі високу частоту
частота - кількість коливань за одиницю часу
Gerba написав:коли мормишка невстигає опуститись
- а тут вже мова йде про амплітуду
Gerba написав:коли мормишка невстигає опуститись як лєска знову її підриває,получається леска випрямляється і послаблюється амормишка невідпрацьовує .
- як можна задати гру приманці коли вона перебуває у вільному падінні - не збільшивши при цьому амплітуду (відповідно не змінивши частоту)???

Роман Грицевич

Повідомлення: 185

» 15.01.2013 01:03 am

нічого я незрозумів.може збільшити амплітуду

Gerba

Повідомлення: 85

» 15.01.2013 09:46 am

Gerba написав:Ні . Маю на увазі високу частоту ,коли мормишка невстигає опуститись як лєска знову її підриває,получається леска випрямляється і послаблюється амормишка невідпрацьовує .це експеремент вдома в банці з водою
Роман Грицевич написав:як можна задати гру приманці коли вона перебуває у вільному падінні - не збільшивши при цьому амплітуду (відповідно не змінивши частоту)???

Мабуть мова йде про такий момент як резонанс, коли може виникнути "стояча хвиля". Тоді в одній точці (кивок) ми бачим рухи, а в другій точці (мормишка) амплітуда нульова. В сталій снасті, коли є постійна вага і розмір (опір) мормишки, постійна довжина лески, постійна її єластичність і опір пересуванню в товщі води, постійна довжина кивка і жорсткість - може багаторазово виникнути співвідношення амплітуди і частоти, при якому виникає цей резонансв снасті. Враховуючи, що висока частота гри мормишки наша ціль, то міняти можна фізичні параметри - діаметр лески, довжину робочої частини кивка, вагу мормихи, форму і т.д :) Ну, десь так

Pavel K
Львівська обласна федерація риболовного спорту

Повідомлення: 2654

» 15.01.2013 10:21 am

Pavel K написав:Враховуючи, що висока частота гри мормишки наша ціль, то міняти можна фізичні параметри - діаметр лески, довжину робочої частини кивка, вагу мормихи, форму і т.д :) Ну, десь так

Мдяяяя.... На менших глибинах з тим легше, а на глибині важко зрозуміти як "грає" приманка. Єдине що остаточно переходжу на 0,08 бо легше відслідковувати цю справу, хоча і ризикую з частими обривами .
п.с.1: Важко уявити зарибленість водойм, але колись з льоду і трофеї привозив, і кількість не страждала. І при тому кидав любе, не заморочуючись про колір, розмір, вольфрам/свинець. Чи то риб розумнішає? :P
п.с.2: для заспокоєння душі знайшов для себе певні теоретичні відповіді, прочитавши статті в останньому номері "Рыболовний мир". Можу поділитись, пишіть в приват.

Петрович

Повідомлення: 1018

» 16.01.2013 11:16 am

Pavel K написав:Дістав вчора свої металеві плоскі старі кивки. Буду "підганяти" під безмотилку.

Чим закінчилась епопея з кивками?

Петрович

» 16.01.2013 11:26 am

та нічим... невмію я дригати довгими жорсткими кивками, так само як і дуже короткими м'якими :D
Ловилось, але гра в мене виходить "все та ж сама мелодія", як не старався. Так шо знову вичайні кивки, під які рука набита :)

Pavel K

» 17.01.2013 10:19 am

Петрович написав:... для заспокоєння душі знайшов для себе певні теоретичні відповіді...

...млін! А теорія і практика виявляється різні речі! Вчора цілий вечір провів біля ємності для виважувавння поплавків роздивляючи гру мормих ... Результат плачевний: гра кивка і мормихи на більшій частоті "бальшая разніца" . Знов занурююсь в теорію бо шось не то.
Востаннє редагувалось Петрович в 21.01.2013 10:58 pm, всього редагувалось 2 разів.

Петрович

» 21.01.2013 06:45 pm

Обіцяні фото моєї безмотилки. Спочатку вудочка: ручка(бобіна) з пінопласту, карбоновий кінчик. Кінчик кріпиться в бобіні під кутом: це для того, якщо клюне щось більше, кінчик прогнеться і сам почне стравлювати жилку. На фото приблизно відтворено.
1.jpg
2.jpg
3.jpg

Далі фото самої мормишки:
4.jpg
5.jpg

Мормишка працює по всіх видах риби: ловив як плотву з верховодкою, так і окуня. Дуже часто бере і щука, обкушує.

Назар Непийпиво

Повідомлення: 126

» 21.01.2013 06:48 pm

Ще скажу що вага вудочки 3,5грами, мормишки - не знаю бо так і не зважив. Все саморобне за рецептом наших сусідів прибалтів. Мені спрезентував цей набір колега, його навчили прибалти.

Назар Непийпиво

» 22.01.2013 10:12 am

Назар Непийпиво написав: ловив як плотву з верховодкою, так і окуня. Дуже часто бере і щука, обкушує.
Я так зрозумів, що вже є досвід з цим видом безмотилки ? Наскільки вдобно тримати таким хватом бобіну і відпрацьовувати гру? З якого матеріалу мормиха? Скільки ж тобі їх подарували раз стільки обкусів? Кивок, я так зрозумів що з годинникової пружини?
Pavel K написав:...в першу чергу треба пролистати "Школу голого мурявья", 90 сторінок балачок, але цікавого по темі достатньо

Вже 145 сторінок... але здається осилив цю гілку. Суцільні балачки "голодранців". Ну , зрешту на це він і є форум.
Зрозумів, що лєсотка не буде працювати будь де, як і люба інша безмотилка в випадку якщо на водоймі основна кормова база- це мотиль і бокоплав (чи інший подібний "звєрьок") там ніколи не оселявся. Та і від настрою риба залежить багато...
Востаннє редагувалось Петрович в 22.01.2013 10:31 am, всього редагувалось 1 раз.

Петрович

» 22.01.2013 10:31 am

Петрович написав:Я так зрозумів, що вже є досвід з цим видом безмотилки ? Наскільки вдобно тримати таким хватом бобіну і відпрацьовувати гру?

Тримаю трьома пальцями як на фото, досить зручно, дискомфорту не відчуваю. Кінчик нахиляю до лунки (майже перпендикулярно). Про гру то вона стандартна: мормишка тікає в сторони, але не дуже сильно, бусінка(бісер) стукає. Успішно ловив цією снастю окуня в Роздолі на мендєлєєвському з глибини 5+ метрів, окунь сідав більший за 100грам.
Петрович написав: З якого матеріалу мормиха?

Мормишка зі свинцю + мідний верх.
Петрович написав: Скільки ж тобі їх подарували раз стільки обкусів?

Подарували обладнану безмотилку і 3 мормишки. Дві обкусила щука, третю обірвало щось в Іванівцях, ця остання.
Петрович написав: Кивок, я так зрозумів що з годинникової пружини?

Вірно.

Назар Непийпиво

» 22.01.2013 10:36 am

Назар Непийпиво написав:Дві обкусила щука, третю обірвало щось в Іванівцях, ця остання.
Дякую за конкретику. А цю останню я б дав комусь на "клонування", бо шкода втрачати робочу снасть! Чи можна зробити ще фото мормихи на фоні лінійки і в робочому висячому стані, щоб оцінити кут? Думаю всі форумчани будуть вдячні бо я реально вперше бачу такої форми.
Востаннє редагувалось Петрович в 22.01.2013 10:43 am, всього редагувалось 1 раз.

Петрович

» 22.01.2013 10:39 am

Цей загин на мормішці скоріш дає їй "рискаючу"гру, як у маленької блешеньки...

Pavel K

Поперед.Далі

Повернутись в Пінгвін

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей