Пошук по www.active.lviv.ua:
Пользовательского поиска

Ремонт,переобладнання , виготовлення фідерних вершинок

Все про донні снасті

Ремонт,переобладнання , виготовлення фідерних вершинок

» 13.12.2011 01:10 pm

Так, як найти в нас в продажі вершинок нормальної якості, потрібної довжини,жорсткості та по нормальній ціні, не знайти, вирішив занятись ось таким питанням.
Що мене цікавить:
1. Лак що використовується для покриття(який реально в нас купити і так щоб недорого)
2.Фарба для покраски вершинок(чорна і кольорова(). Не хочу використовувати жіночі лаки для нігтів.
Як на мене, погано лягають і нестійкі до пошкоджень
Дільться знаннями.(Бажано по матеріалах з привязкою до нашого регіону)

plano
Львівський клуб активного відпочинку

Повідомлення: 260

Re: Ремонт,переобладнання , виготовлення фідерних вершинок

» 13.12.2011 01:14 pm

Ось сам знайшов відео по ремонту зібрані в одному місці.
http://www.calitca.narod.ru/rybalca.html

plano

» 13.12.2011 02:20 pm

Зараз як раз роблю нові вершинки, поповнюю арсенал і роблю заміну поломаним.
Якщо коротко - купив чисті без кілець хлисти. Скловолокно 10 грн, карбон 30-35 грн. Хлисти підбираю по діаметру комля більші, ніж треба, за виключенням одного карбонового хлиста з посадочним 3,5 мм, яке треба буде наростити до 3,75 мм. Підгонка під посадочний діаметр і потрібний тест - електрична дрелька і набір шліфпаперу, зернистість від 100 до 350. Фарбував аерозольними фарбами, пензлики-лаки по якості покриття значно гірші, але аерозольні фарби дорожчі. Чорна 20-25 грн, флюорисцентна 40-45. Але їх хватить на дуже багато хлистів.
Шкло можна фарбувати флюорисцентною відразу, без додаткового грунту. флюо треба 2-3 тонких слоя. Карбон треба грунтувати білою фарбою, бо не буде яскравим колір (на чорній основі). Кільця - з поламаних кінчиків. Маркером не малював, епоксидкою теж не буду. Не бачу потреби.
Є хороша підбірка відеороликів про виготовлення фідерних вершинок на salapin.ru

Pavel K
Львівська обласна федерація риболовного спорту

Повідомлення: 2777

» 13.12.2011 03:11 pm

Павло підскажи ще де купляв заготовки скло і карбон?

plano

» 13.12.2011 03:34 pm

Штангель в руки і по всім магазинам :) Шкло купляв в Лени на Південному (забрав два останні, але ще мабуть будуть), карбон в Зеника на Сихові. Завтра заскочу ще на Сихівський базарчик, там колись бачив. Якщо буде - відпишу.
.jpg

Заготовки, підігнані по діаметру. Один фарбований з балончика яскраво-лимонним флюо. Червоний мабуть теж покрию, вийде щось темніше :)
Думаю, якщо є намір повністю покрити кінчик хорошим лаком (наприклад той самий яхтенний - міцний і еластичний. Рідкий, можна запросто художнім пензликом покривати) - то в якості флюору по шклянимбілим кінчикам запросто підійде звичайний маркер текстовиділяючий. Треба попробувати, як він буде покривати білу матову фарбу, тоді і на карбонові можна :)

Треба почекати pavlikua100 :). Він вже багато фідерних вершинок наклепав, має досвід. Я тільки починаю, бо виходу дійсно немає, якщо треба іншу чутливість, а штатної немає.

Pavel K

» 13.12.2011 11:33 pm

Паша,дякую за рекомендаціїї.але...зробив хлистів десь приблизно поза за сотню,не на продаж і (в більшості)не для власної потреби,а для того щоб зрозуміти для себе чи можна в домашніх умовах виготовити хлисти не гірші за серійні(для даних моделей). Висновки:можна і потрібно!!Але,на жаль ,шляхом "проб и ошибок".Важко пояснити процес виготовлення і підігнання хлиста до потрібної відвантаженності,але "если попотеть" усе вийде.Спочатку думав,що все надто просто-наслідки перші 10-20 вершинок відповідали хіба що тесту.При випробуванні не витримували ніякої критики .Хлист така річ,що при різних фідерних палках хоче різне навантаження і відповідно -стрій.Тобто.при бажанні(мінімально)можна навіть міняти стрій палки.зразу оговорюся,лайт на хевік не поміняєш(не тест).Можна мінімально міняти стрій. Сама технологія-що кому подобається по матеріалу(випробовував різні лаки,епоксидні смоли і т.д)Скловолокно-суперматеріал,але щоб довести його приближено до досконалості потрібно стратитити багато часу і нервів.З п"яти(при певних навиках) 1-2 вершинки вдаються решта-сміття!Навіть якщо береш два фідери(наприклад:лайт і медіум,однакової довжини)вершинки потрібно підігнати іменно до цих палок,данної фірми і строю. Пробував робити овал(зараз набирає мода виробників в Европі)певні плюси є.але й мінуси.Думаю кожна людина,яка має бажання і клепку в голові , і мінімальну технічну базу може робити такі експерименти.Якби ще за це можна було б прогодувати сім"ю!! :wink:

pavlikua100

Повідомлення: 397

» 14.12.2011 01:30 am

pavlikua100 написав:Спочатку думав,що все надто просто-наслідки перші 10-20 вершинок відповідали хіба що тесту.При випробуванні не витримували ніякої критики .Хлист така річ,що при різних фідерних палках хоче різне навантаження і відповідно -стрій.Тобто.при бажанні(мінімально)можна навіть міняти стрій палки.

О, тепер давай про всякі підводні каміння, це дуже цікаво :yes:

поки що для себе маю таку картинку:
Якщо робиш інший кінчик для свого удилища, який за тестом має бути менший за штатні (чутливіший, м'якший) - то бажано скловолокно і можна коротший, з більшою конусністю. Якщо це буде карбон і теж "лайтовіший" - то йому треба бути трошки довшим, щоб не бути тоненькою волосинкою.

Першим моїм досвідом було не виготовлення, а власне пошук інших за параметрами, додаткових кінчиків. На моїх Флагманах Корсарах (ну, зараз таких немає) тільки два кінчики карбонові 2,75 мм і марковані medium і heavy. Однозначно, мене вони не задовольняли для стояка і ніжних покльовок. Шукав як заміну довгі склопластикові з щільного прозорого скловолокна, вкорочував і переточував комель під 2,75. Ставив і забував, що це "лайт". Просто забував. Пуляв і метод важкий, і 25-30 гр годівнички, таскав коропів за 10-ку і верховодку бачив. Три таких живе з Корсарами і зараз. Причів на двох з них кільця розташовані по різному. Але живе, працює...
Можливо, при більших діаметрах кінчика і довжинах він якось відчутніше впливає на стрій, але я чомусь впевнений, що ні в забросі, ні в виважуванні вплив кінчика ну просто мінімальний.
Які думки і що саме за відмінності ти знайшов? Ділись! :) А то шишки зараз дорого набивати :wink:

Pavel K

» 14.12.2011 11:32 am

Вчора незважаючи на свято прогнав на дрельці(як сам раніше не додумався) одну вершинку, на якій раніше підігнав посадочне місце, проте далі вершинка була товста і її баланс мені не дуже подобався.Прогнав від посадочного місця до першого кільця.Вирівням тдіаметр - прогин вершинки змінився. Стала м'якша. Лишилось пофарбувати.
По закінченні роботи виставлю фотку.

plano

» 14.12.2011 01:33 pm

У відео про розташування кілець на кінчику є табличка екселівська, в якій вказується відстань від тюльпана до першого кільця, заміряється відстань від тюльпана до кільця на бланку ( в залежності від кількості кілець на кінчику це може бути 5-те або 6-те) і підбираючи коєфіціент (фактично крок зміщення наступного кільця) маєм "правильні" відстані для розташування кілець.
Зробив таку саму і заради цікавості перерахував кінчик на свому Korum Neoterik. Як не дивно, розташування кілець на фірмовому кінчику точно збіглось з табличними даними.
Одне поки що не зрозуміло, як вибирати точку розташування першого кільця, від якого все перераховується.
Поки що ясно, на шкляних кінчиках вона має бути менша - 5-6 см, на карбоні - більша,7-8 см. Чим тонша і "лайтовіша" вершинка кінчика, тим відстань має бути менша.
Кому потрібна ця табличка - беріть тут, клікати Файл>Завантажити оригінал

Pavel K

» 14.12.2011 03:35 pm

Привіт усім!Паша ,вітаю з придбанням нового патика(потім поділись обов"язково враженнями).Вчора у сина були іменини і сьогодні нема творчого натхнення розсусолювати процес по кінчиках.Єдине,що хочу сказати-при розстановці кілець треба враховувати відстань до останнього кільця на бланку.Воно в різних виробників стоїть по різному.Я розраховую по цій таблиці,з врахуванням цього кільця.А на рахунок строю-чим більше захоплюєшся виготовленням і експериментами з кінчиками,тим більше виникає цікавих ньюансів.Якщо чесно,то по це довго писати і тяжко пояснити.Я думаю при зустрічі поговоримо конкретніше :)

pavlikua100

» 14.12.2011 07:56 pm

pavlikua100 написав:Єдине,що хочу сказати-при розстановці кілець треба враховувати відстань до останнього кільця на бланку.Воно в різних виробників стоїть по різному.Я розраховую по цій таблиці,з врахуванням цього кільця.

Уточнення: до останнього кільця - це наступне після вершинки, крайне на бланку? Ми про одно і те саме кільце говорим?

Pavel K

» 14.12.2011 08:47 pm

так.Але бачу ти вже проце писав.Неуважно читав :cry:

pavlikua100

» 15.12.2011 01:16 pm

Вчора фарбував обролнений кінчик акриловою блискучою чорною фарбою.
Поклав 2 слої.На ранок фарба висохла, але трохи побіліла.
Чи то така попалась фарба, чи ще скло пробиває не можу зрозуміти.
може все ж краще маркером, а потім ебоксидкою, як на відею.Вийде щось на зразок полакованого кінчика.

plano

» 15.12.2011 01:21 pm

Де фарбу наносив і де сушив? таке може бути тільки при попаданні вологи.
і яка саме акрилова фарба?

Pavel K

» 16.12.2011 06:27 pm

Вчора закінчив першу пробну вершинку для Koruma, варіант для стоячої води і слабкої течії.
Тест 1,75 унції, дожина робоча 56 см (на фото посередині)
Quiver.jpg

Зовсім не розумію, щож там за тест на рідному карбоновому кінчику в 4 унції (нижній на фото). Перевіряв заради цікавості - 190 гр його нормально так і не нагрузило :wow Розумію, що це річкова вершинка для сильної течії, але чотирьма унціями там і не пахне :D дуб дубом... Про 6-ти унцову взагалі мовчу - буду її переточувати.

Pavel K

Далі

Повернутись в Донка, фідер, пікер

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей