Анонс

Дорогі Друзі, ласкаво просимо на Форум активного відпочинку!
Пошук по www.active.lviv.ua:
Пользовательского поиска

Шнур или леска (фидерная снасть)

Все про донні снасті

Re: Шнур или леска (фидерная снасть)

» 06.05.2013 12:30 pm

20 Лб забагато

Pavel K
Львівська обласна федерація риболовного спорту

Повідомлення: 2646

» 06.05.2013 06:55 pm

Дякую Павло вчергове. Порадь ще щось в темі про патик до фідера.

juriks81

Повідомлення: 87

» 04.06.2013 10:01 pm

Ось і прийшов час, коли я надумав на 1 зі своїх фідерів поставити шнур замість жилки.

Почитав я трошки цю тему і схожі теми на інших форумах і зрозумів, що використання шнура на фідері має багато плюсів, але при правильному його використанні. Є навіть теорії, що в залежності від пори року треба використовувати або шнур або жилку. Але то вже таке. Не буду наразі вдаватись в такі глибини. :)

Ітак, що я (рибак-аматор, який 90% часу проводить на водоймах, розраховує на дальній заброс, ловить карася, але не забуває про коропа :) ) зрозумів на даний момент:

1. шнур треба обирати нетовстий для того, що забезпечити максимально дальній заброс. 0.1-0.12мм 10 lb.
2. поки що схиляюсь до використання шок-лідера з жилки. скоріше за все конусного. що це дасть:
    а. більшу довговічність шнуру - жилка не так буде зношуватись через різне сміття на дні водойми;
    б. компенсування ривків більшої риби і зменшення ймовірності її втрати;
    в. легше закидувати тяжчі кормушки, коли спочатку їде жилка;
3. (це вже бантікі) шнур треба обробляти силіконом для його більшої довговічності та полегшеного проходження через кільця.

Питання, яке мене турбує на даний момент - зєднання шок-лідера та шнура, а саме вузол. На коропових викоритовував так звану "моркву". Пригадую її розмір і щось мені здається, що цей вузол буде частенько чіпляти останні маленькі кільця кінчика фідера. На одному з форумів прочитав про такий от вузол:

"1.На моно делаем простой узел (не затягивать!!!)
2.В полученную петлю просовываем шнур 10-15см
3.Делаем вокруг моно 10-12 оборотов в одну сторону и столько же обратно обороты делать очень аккуратно! Не допускать нахлестка одного оборота на другой!!!
4.Мочим!!! Подтягиваем моно узел, но не сильно, подтягиваем оба конца шнура
5.Затягиваем моно (без фанатизма) потом шнур.
6.Лишнее отрезать
ВСЁ!!!
При глухом зацепе рвётся по узлу (узел остаётся). Зная длину шок-лидера легко восстанавливаем длину с точностью до см."

Ну і друге питання, яке я ще не досліджував, марка шнура. хочеться обрати золоту середину, бо платити баснословні гроші за 150 метрів шнура не дуже хочеться.

Десь так на даний момент.

Буду вдячний за коментарі :)

Meshok

Повідомлення: 219

» 05.06.2013 09:46 am

Шок лідер на фідері варто розглядати не як завжди потрібний, а як інколи вимушений елемент оснастки.

Для звичайних умов, для стоячих водойм, для шнура 10Лб і кормаків 50-100 гр для закиду шок-лідер не потрібний! Фідер не карповик і кидає значно м'якіше. Ще один мінус шоклідера - вузол. Не треба забувати про велику кількість кілець на фідері і їх діаметр. Вузол їх нищить - вибиває вставки.
Та і шок лідер на фідері це не вставка у дві довжини удилища, а 50-70 см відрізок монофілу чи товстішого шнура і як правило вузол при закиді перед кільцями (це як правило шок-лідер для всяких там бровок, ракушки і іншого непотребу). Виключення - дальня дистанція на сильній течії, використання дуже тонких шнурів і тяжких кормаків змушують використовувати довгий шок для безпечного закиду. І то не завжди.
Ні про який конусний шок-лідер взагалі думати не варто. Ну не потрібно воно в наших умовах навіть для карп-фідерної рибалки. Краще короткий лідкор поставити, щоб рибу захистити.
А стосовно збереження шнура - це палка на два кінці. З одної шнур, з другої квівери. Краще звикати до того, що шнур треба просто відрізати після рибалки на 1-2 м.
А для карподромів і карпфідера краще все ж таки перевірені карпові моно 0.25 мм :)

Pavel K

» 05.06.2013 10:12 am

Описаний вузл на скільки я розумію це і є морква, нормальний вузл, гарно проходить усі кільця, міцний використовую на спіні зєднання флюр шнур.
Для себе вибрав шнур FORMAX VANTAGE вже ловлю 2 сезон перед тим використовував Power Pro реально вистарчило на 1,5 сезони далі розлохматився тай став слабкий.
Можу сказати за шнур VANTAGE, після 3 рибалки втратив колір, ну як на мене то не біда, за 2 сезини при використані силікону (обробляю кожна 3 рибалка) поки не лохматиться, але міцність просто жесть на 0,11(використовую на фідері) витягував коряги такі що і не міг придставити, вузли тримає любі та без проблем. Як на мене за свою ціну супер.

Vasyamel

Повідомлення: 94

» 05.06.2013 10:59 am

ок лідер на фідері варто розглядати не як завжди потрібний, а як інколи вимушений елемент оснастки.

Для звичайних умов, для стоячих водойм, для шнура 10Лб і кормаків 50-100 гр для закиду шок-лідер не потрібний! Фідер не карповик і кидає значно м'якіше. Ще один мінус шоклідера - вузол. Не треба забувати про велику кількість кілець на фідері і їх діаметр. Вузол їх нищить - вибиває вставки.
Та і шок лідер на фідері це не вставка у дві довжини удилища, а 50-70 см відрізок монофілу чи товстішого шнура і як правило вузол при закиді перед кільцями (це як правило шок-лідер для всяких там бровок, ракушки і іншого непотребу). Виключення - дальня дистанція на сильній течії, використання дуже тонких шнурів і тяжких кормаків змушують використовувати довгий шок для безпечного закиду. І то не завжди.
Ні про який конусний шок-лідер взагалі думати не варто. Ну не потрібно воно в наших умовах навіть для карп-фідерної рибалки. Краще короткий лідкор поставити, щоб рибу захистити.
А стосовно збереження шнура - це палка на два кінці. З одної шнур, з другої квівери. Краще звикати до того, що шнур треба просто відрізати після рибалки на 1-2 м.
А для карподромів і карпфідера краще все ж таки перевірені карпові моно 0.25 мм :)

Дякую, Паша!
Підсумую вище написане тобою - треба використовувати шнур без шок-лідера. :)

Доречі, вузол Гарднера нормально вяжеться на шнурі і його, в принципі, використовують на шнурі?

Meshok

» 05.06.2013 11:25 am

За гарднера скажу використовую постійно, якщо то не ріка і не темний період доби. Зичайно на шнурі.
Дуже вигідний спосіб поскільки, навіть якщо є багато мулу він всерівно найкраще передає усі маніпуляції з наживкою ІМХО.

Vasyamel

Повідомлення: 94

» 05.06.2013 12:34 pm

оречі, вузол Гарднера нормально вяжеться на шнурі і його, в принципі, використовують на шнурі?

Патерностер, чи петля Гарднера використовується на любому матеріалі. Декому вдається її використовувати напряму навіть на нанофілі без всяких там моновставок.

Pavel K

» 05.06.2013 04:39 pm

екому вдається її використовувати напряму навіть на нанофілі без всяких там моновставок.

Я так розумію, що мені треба почитати ще про те, як краще використовувати патерностер на шнурі :)

Meshok

» 05.06.2013 05:11 pm

Та нічого там незвичайного. Просто в'яжеш петлю і все. Я простою вісімкою користуюсь. А про нанофіл написав, бо матеріал специфічний і вимагає своїх вузлів.

Pavel K

» 10.01.2015 10:52 am

Привіт. Люди порекомендуйте жилку для фідера ? Або хто якою користується ? Дякую

Zaya
Львівський клуб активного відпочинку

Повідомлення: 204

» 10.01.2015 11:57 am

З жилки раніше використовував Formax carp feeder, а зараз використовую Daiwa Justron така на чорній шпулі.

Роман Григорович

Повідомлення: 240

» 10.01.2015 02:30 pm

жилки раніше використовував Formax carp feeder
Також використовував Formax feeder. Рекомендую спробувати (з недорогих) JAXON SATORI або Jaxon Eternum Premium. На розрив, на вузлах, память... все мене влаштовує, хоча надаю перевагу шнуру . :)

Петрович

Повідомлення: 1021

» 18.01.2015 06:05 pm

Хто користувався бюджетною жилкою FLAGMAN F - LINE FEEDER? Напишіть свої коментарі. Дякую

Rybnadzor

Повідомлення: 13

» 19.01.2015 02:06 pm

то користувався бюджетною жилкою FLAGMAN F - LINE FEEDER? Напишіть свої коментарі. Дякую

- Минулий сезон відловив на одній катушці такою лескою. Нормальна. Доречі пам"ять менша ніж у Formax.

SAS

Повідомлення: 305

Поперед.Далі

Повернутись в Донка, фідер, пікер

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей