Анонс

Дорогі друзі! Дякуємо що ділитеся на Форумі корисною інформацією!!!

Facebook: Active market
Пошук по www.active.lviv.ua:
Пользовательского поиска

Шо таке фидер? (балачки)

Все про донні снасті

Re: Шо таке фидер? (балачки)

» 09.09.2008 02:55 pm

А можна взнати, яким параметрам повинні відповідати фідерні кінчики?
Взагалі, як на мене, вони підбираються не по вазі кормушки, а в залежності від ситуаціі на водоймі.
Смію нагадати, що в забросі та виважуванні риби кінчик участі не приймає, він потрібен ТІЛЬКИ для реєстрації покльовок.
Можливо я не все знаю? тоді поправте будьласка.

mishka

Повідомлення: 656

» 09.09.2008 03:13 pm

mishka написав:А можна взнати, яким параметрам повинні відповідати фідерні кінчики?

Чутливість, яка залежить в першу чергу від тесту (по заг. нормам вимірюється в унціях) який залежить від будови (товщина, структура,...) і матеріалу самої кінцівки. Чим нижчий тест тим легше прогнути кінцівку, тим чутливіша та кінцівка при покльовці.

Смію нагадати, що в забросі та виважуванні риби кінчик участі не приймає

Не згоден. Ще як приймає участь в забросі. І при неправильному виважуванні ламається як два пальці об ...., особливо коли кут між шнуром і прутом (не кінцівкою) сягає менше 90 градусів.

volvo-leon
Львівський карповий клуб
Львівська обласна федерація риболовного спорту

Повідомлення: 745

» 09.09.2008 03:26 pm

Я погоджуюсь з mishka, в забросі вершинка участі небере і зламати її при забросі можна хіба у випадку перехльосту за тюльпан. А от при виважуванні, особливо коли утворюється гострий кут - погоджуюсь.

Андрій К.

Повідомлення: 141

» 09.09.2008 03:34 pm

Андрій К. написав:Я погоджуюсь з mishka, в забросі вершинка участі небере і зламати її при забросі можна хіба у випадку перехльосту за тюльпан. А от при виважуванні, особливо коли утворюється гострий кут - погоджуюсь.

Я не писав що при забросі її можна зламати (хоча і тут можна поспорити) але на рах. участі кінцівки в забросі попробуйте легким чи медіум фідером практично кинути вагу наприклад в 60г з самою чутливою і з самою дубовою кінцівкою. Не знаю як кому але особисто я відчув різницю, особливо в дальності заброса, звісно не велика різниця але все ж... Можна уточнити що для хеві і екстра-хеві палок це не суттєво а от для легких палок це так. Чуть недокинув, корм ліг не там, результат прогнозуйте самі. :) Тобто це догма, аксіома,..., називайте як хочете але хто скаже що при забросі не весь прут (від комеля до тюльпана) приймає участь? Але замітьте що я не спорив на рах. того що в першу чергу тест вказує на чутливість.
На рах. перехльостів то в мене верхівка не ламалась а тупо вилітала з гнізда і летіла вслід за кормаком.

P/S. Все моє особисте ІМХО, до речі набуте практично.

volvo-leon
Львівський карповий клуб

» 09.09.2008 04:06 pm

Давайте продовжимо:
Ви вважаєте, що дальність забросу залежить від вершинки? Тобто тяжчу кормушку можна кинути дальше з жорсткою вершинкою? Не погоджуся.
Кажете наймякша вершинка сама чутлива- не погоджуся.
Уявімо дві ситуаціі:1. Рибалимо на озері, вага кормушки грам 25-40, глибина в місці ловлі метра 2-3,дно тверде (глина, пісок).
Яка вершинка буде найбільш чутливою? Сама мяка, бо жорсткою ви просто будете протягувати кормушку, так і не добившися потрібного натягу жилки.
ситуація 2 .
Ріка, сильна течія, ямка, глибина в місці ловлі метрів 5. Вага кормушки 80-100 грам, а то і більше. Яку вершинку поставите ви? особисто я саму жорску, бо мяка вершинка буде згинатися навіть під впливом течіі, і коливатися від найменшої пропливаючої травинки і т.д.
Тобто використання вершинки чітко регламентовано ситуацією в якій ви знаходитесь.
Ну і про роботу кінчика на виважуванні розкажіть будьласка, справді цікаво!

mishka

» 09.09.2008 04:18 pm

Я розумію до чого ти ведеш але все ж на ріці і з самою дубовою кінцівкою чутливість все одно буде менша тому що чутливу кінцівку прогнути дрібній рибі легше. І якщо нема вітру то особисто я ставлю саму чутливу кінцівку, а щоб вона не коливалась від води стараюсь кут між шнуром і водою зробити як най більшим, тобто ставлю фідер майже в вертикальне положення.

Тобто використання вершинки чітко регламентовано ситуацією в якій ви знаходитесь.
Згоден, але це не суперечить, а навіть підтверджує мої слова. :)

Ну і про роботу кінчика на виважуванні розкажіть будьласка, справді цікаво!

Я мав на увазі не скільки саму роботу кінцівки скільки можливість поломки різних за чутливісттю кінцівок під час виважування. Тобто як не крути але залежність є. Хоча і тут можна добавити що одинакові за тестом кінцівки можуть мати різний структуру, матеріал і т.д., отож і можливість поломки різна. Але це хіба говорить про суб'єктивність і далеко не об'ктивність всіх параметрів і характеристик фідерної палки.

volvo-leon
Львівський карповий клуб

» 09.09.2008 04:37 pm

Висновок- треба ламати різні кінцівки одного виробника :)
Якщо серьйозно- жодного разу не ламав кінцівки на виважуванні риби, тому для мене це загадка.
Доречі, ще кінцівки тестують наступним чином: беремо руками за ту частину, яка втикається в вудилище, пропускаємо нитку (чи жилку) в кільця, на кінець привязуємо груз. Вага, при якій вершинка зігнеться на 90 градусів і буде оптимальною для даної кінцівки.

mishka

» 09.09.2008 05:32 pm

Я теж не ламав, але бачив поломані і після виважування і після закидів, на очах ламали.

mishka написав:Висновок- треба ламати різні кінцівки одного виробника :)
Вага, при якій вершинка зігнеться на 90 градусів і буде оптимальною для даної кінцівки.

Якщо не помиляюсь то кут згину для фід. кінцівок має бути 45 градусів, хоча можу помилятись.
Каверзне питання - оптимальна для кінцівки для чого? Просто своя точка зору...

volvo-leon
Львівський карповий клуб

» 10.09.2008 10:57 am

Приклад: Беремо середню по жорсткості кінцівку, пропускаємо жилку, підвішуємо груз (наприклад 2 унціі), вершинка згинається під 90 градусів.
Можна маркером на ній написати 60 грам :)
Потім на рибалці беремо кормушку з прикормкою, яка важить +\- 60 грам, і кидаємо. Комфорт забросу буде оптимальний, а от чутливістьбуде залежити від умов ловлі.
Якщо незрозуміло написав, кажи, спробую пояснити інакше.
volvo написав:Хто підкаже яким методом можна оприділити тест фідерних кінцівок?

Все починалося з цього питання, мабуть я запропонував варіант відповіді, але дось не прозумію для чого його оприділяти :)

mishka

» 10.09.2008 02:52 pm

На рах. тесту чесно кажучи одностайної думки так і не знайшов, і сам не знаю що думати. Більшість підвішує груз, інші схильні думати що тест оприділяє яку макс. вагу кормушки кінчик зможе протягнути по дну випрямляючись (тобто вага яка дорівнює тесту кінцівки яка втримає кінцівку в зігнутому положенні) хоча все залежить від характеру дна. Додам ще що особисто мені моїми прутами з найчутливішими кінцівками комфортно кидати кормаки від 25 до 40 г (суха вага, корм і так за пару хвилин випадає по дні) і фіксувати згин кінцівки на мулі від 5см товщиною і добре бачити покльовки карася від 50г і при тому щоб зігнути їх іменно на 90град треба підвісити до них вагу в районі 300г! Якщо є потреба в більш важчій чи об'ємній кормушці то мені комфортно кидати з більш жорсткими кінцівками але реєстрація покльовок буде вже не та.
Виходячи з цього всього і питав бо може хтось підкине ще якись спосіб який допоможе зрозуміти що ж насправді отой тест значить.

volvo-leon
Львівський карповий клуб

» 11.09.2008 11:29 pm

Кидати 60 грамову кормуху кінцівкою до 30 грам??? Навіщо ж я всі кінцівки своїх УЛ обрізав на 1 секцію? Маю фідер 30-60 грам.Найчутливішим кінчиком люблю ловити,але вагу більше ніж 50 грам ним вже не кидаю-35 грамові кормушки летять на 15-20м далі ніж 50-50 грамова.А як тільки ставиш більш жорстку ,то картина міняється зразу.Тому кінцівки діляться на тестову вагу,а не на вагу риби яку ловиш.Так би і писали до 300 грам,до 1 кг,до 5 кг і т.д.А тещо кінцівка не відіграє ніяку роль в забросі-суперечить всім з-н фізики і механіки,а найголовніше що суперечить МОЇМ спостереженням :D :D :D .+ статистика говорить що використовування більшої ваги приводить до збільшення петель на верхньому тюльпані.Можливо тому найменший кінчик мені поламав мій товариш карповик :evil: Та й на УЛ як тільки хлєстнеш 5 грамами,то верхній тюльпан весь в шнурі.Треба було закидувати мягко.Це МОЇ спостереження-провіряйте :D

ryvak
Львівський клуб активного відпочинку
Львівський карповий клуб

Повідомлення: 2209

» 09.12.2008 07:04 pm

Читав сьогодні пости і вирішив додати від себе.
Снасть сама по собі дуже прикольна і уловиста. Перевірено на власному досвіді. Що найбільш цікаво дуже довго не міг позбутися бажання закинути поряд з основним вудлищем ще декілька. З часом пройшло.
Зараз ловлю тільки одним вудлищем 4 м. Монтаж стандартний "асиметрична петля" і один гачок.
Основне навчитись постійно попадати в одне і те ж місце, що спочатку важко, особливо на дальніх закидах.
Якщо потрібен дальній закид ставлю шок-лідер з плетінки.
Щодо кінчиків не помітив суттєвої різниці можливо тому що ловив лише карася, коропа і окуня. А там повірте однаково який кінчик. Як клює то добре видно навіть на звичайному телескопі з стандартним кінчиком.
Головне оснастка.

Цього року повністю відмовився від поплавчанки на користь фідера. Поки що не жалію.
Єдиний недолік - потрібно відносно чисте і тверде дно.

Lsdetsl

Повідомлення: 39

» 09.12.2008 07:21 pm

Lsdetsl написав:Єдиний недолік - потрібно відносно чисте і тверде дно.

Це не недолік а всього лиш одна з умов лову. :)

volvo-leon
Львівський карповий клуб

» 13.12.2008 04:07 pm

Хто може пояснити початківцю фідерної снасті різницю між лайтовим фідером і пікером? Просто хочу на весну придбати якийсь фідерний комплект і коли почав читати форуми то дойшов до висновку , що на мою заплановану здобич- карася грам по 100-200 більше підходить пікер.Підскажіть чи правильні в мене висновки?

fisher

Повідомлення: 326

» 13.12.2008 06:31 pm

Як на мене то в першу чергу пікер призначений для лову риби на коротких відстанях (до 50м) із закидом оснастки заг.вагою до 40грам. Пікери коротші, дозволяють ловити в більш обмежених умовах на рах. закиду, хоча кому як.
Особисто я не ловив взагалі пікерами але деякі мої знайомі на пікер з тестом до 40г успішно ловили і витягали коропців до 5-ти кг.

volvo-leon
Львівський карповий клуб

Поперед.Далі

Повернутись в Донка, фідер, пікер

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей