Штекер це вудилище без колець ,з встроєним резиновим амортизатором .Довжена вудилища переважно використовують 13 метрів. існують вони від 9 до 16 метрів до них ідуть кити.
Кит це кінчик який може бути як телескопічний так і штекерний в якому в середині є резиновий амортизатор також є закормочний кіт на кінці якого знаходиться чаша за допомогою якої може відбуватись точичне закормленя точки ловлі.
Кит штекерного зєднаня з захистом для резини
Різниця між штекеро і маховою вудочкою в тому ,що штекер заводиться, а не закидається, можливість використовувати значно легші поплавки починаючи від 0,05грам та вище на річці ловити на відстані з затримкою поплавка на одній точці на більшій відстані ніж з махом . Встановлення тонших оснасток (Жилки) . Плюс в тому що за раз можна мати пару підготовлених оснасток на декількох китах, що при обриві не треба все перев’язувати а просто міняєш кит. Для штекерної ловлі необхідно мати Відкаточний ролик. Вони існують двох видів В образний та пеобразний.у разі відсутності Ролика використовують рюкзак або чохли від удочок.
Відкаточний ролик
Для оснащення кити необхідно втулка тефлонова (внутрішня або зовнішня ) внутрішній стопор або внутрішнє мотовило, конектор для резини та сама резина(не проста яка використовується для донки, а спеціальна).
Тифлонова втулка внутрішня
Тифлонова втулка зовнішня
Внутрішній стопор
Внутрішне мотовило
Внутрішній стопор
Внутрішній стопор з екстрактором
Екстрактор до внутрішньої втулки
Конектор для резини
Конектор для резини,замітно як він кріпиться. Підберається по розміру резини
Захист для резини
Кити краще зберігати в жорсткому тубосі також і штекер .
Риболовля таким методом дає значно менше обривів при виважуванні крупної риби за рахунок амортизатора! Для ловлі на річці використовують спеціальні плоскі поплавки їх ще називають штекерними .
Плоскі поплавки кларуссо
Плоскі полавки які попадаються у львові. GUT-MIX, CRALUSSo,TRAPER
Оскільки штекер не є масово поширеною снастю в нашому регіоні і має конструктивні відмінності у порівнянні з іншими методами вудіння, дозволю собі доповнити топікстартера. Якщо коротко: - штекер – це досить довге вудилище, всередньому 11 - 13м., котре має штекерне з’єднання колін і передбачає ловлю на вкорочену оснастку. - в процесі виважування ми від’єднуємо лишні коліна до топ-кита, який дорівнює довжині нашої оснастки.
А тепер детальніше.
Класифікація Всі штекерні вудилища умовно можна поділити на групи: - матчеві вудилища (спортивні вудилища топ-класу, надлегкі та збалансовані, а також достатньо делікатні) Початківцям не рекомендують починати освоювати штекер цим класом, оскільки матчеві вудилища є недешевими і достатньо тендітними. Ламанути таке вудилище досить легко. - так звані All-round вудилища (більш-меньш універсальні, якими можна тягати і малу і середню рибу не боячись зламати). Такі вудилища міцніші і ціна на них не така «кусюча» - карпові вудилища (усилені вудилища розроблені для виважування bigfish). Ці вудилища міцніші але й важчі. Існують як і топ-класу так і бюджетні.
Виробники Відомі італійськи бренди (Maver, Colmic, Milo, Trabucco) мотають свої штекери на Reglass’і . Японці (Shimano, Daiwa) стоять особняком. Вони працюють самі на себе. Британський ринок (Browning, Preston innovation, Fox) достатньо дорогий. Ну там і більшість на Бентлі їздить. З відомих французів можна виділити Sensas, Garbolino, Rive. В кінці ешелону плетуться Tica, Mikado, Cormoran, Jaxon. Значна частина з них мотають бланки на заводах Китай-Корея . Але враховуючи швидкість розвитку Піднебесної, можна припустити що вони дуже швидко можуть стати «локомотивом» потягу.
Перші кроки При виборі штекера обов’язково слід звернути увагу на сервіс (дозамовлення окремих колін, додаткових китів та ін), який можуть запропонувати продавці. На даний момент на Україні якісним сервісом можуть похвалитися лишень офіційні представники від Maver та Colmic. На перший погляд штекер – незручна, важка та громістка снасть. Але це враження хибне! Після першої ж рибалки руки самі привикають «катати» штик. Це як їздити на велосипеді – раз навчився і ніколи не забудеш. Вага снасті (біля одного кілограма) нівелюється правильним положенням тіла риболова та зручним робочим місцем. Ще одне помилкове враження, що штекер – дороге задоволення. Ринок штекерів стрімко розвивається і ціни падають. Непотрібно забувати про те, що штекер вимагає до себе обережного відношення. Перші риболовні сесії потрібно проводити не на бетонних дамбах та крутих звалах, а старатись вибирати пологі береги з трав’янистим покриттям.
Оснащення штекера амортизатором - відео Маленький лікбез. Топ-кит ( top kit ) Кити бувають як і матчеві ( match top kit ), так і силові ( pover kit ).
2 кит
3 кит
Є таке поняття як другий кит, третій, четвертий і тд. Другий кит складається з двох колін ( довжина дорівнює приблизно 2м.) і ним можна ловити на глибині до 1м.50см. Відповідно третій кит з трьох колін ( довжина приблизно 3м ) дозволяє ловити на глибині 2,5 м і т.д. Прикормочний кит ( cupping kit )
Як правило жорсткіший за звичайний. В ідеалі штекер з прикормочним китом по довжині повинен дорівнювати робочій довжині, на яку ми рибалим. Прикормочна чашка ( pole cap ) Оптимальні від Stonfo. Є трьох розмірів: від меншої до більшої. Також бувають чашки, які вішаються прямо на робочий кит ( наприклад FOX). Пролунга ( extengion )
Додаткове коліно, яке дозволяє продовжити довжину штекера з 13 до 14,5м. і з 14,5 до 16м. Міні пролунга ( mini extengion )
Відповідно дозволяє зменшити довжину вудилища. Тіп ( Tip ) Хлист для топ-кита.
Багато прихильників штекера виїжджають на рибалку на маршрутці з штекером і маленьким рюкзачком. Ловлять і не мало. Те, що для штекера потрібно кучу прибамбасів – міф. Можна обійтись мінімумом: вудка, пару оснасток, баночка з наживками та декілька упаковок прикорми. Для більш комфортної ловлі знадобляться платформа, відкатний ролик, ловушка, гребінки та ін.
Оснастки Оснасток повинно бути багато і різних. Наведу деякі поширені: Рис.1 Рознесена оснастка з мінімальними тягарцями. Така оснастка мало путається. Рис.2 Найпоширеніша оснастка. Рис. 3 Оснастка на «обережну» рибу.
Оснастки підбирають під умови лову (вітер, хвиля, течія, глибина і т.д.), а також під очікувану рибу. Дуже важливо правильно презентувати насадку. Відомий стереотип, що мала і необережна риба клює більш інтенсивно ніж велика. Тому при полюванні за великими екземплярами правильна презентація насадки відіграє велику, якщо не основну роль. Габаритні насадки (кукурудза, хробак, пучок опариша) в більшості випадків повинні нерухомо лежати на дні, мініатюрні (мотиль, пінкі) можуть повільно волочитись по дні чи повільно плисти в товщі води під впливом придонної течії або примусово. З цією задачею ідеально справляється штекер, так як контроль над насадкою при вудінні ним – колосальний.
Промірювання глубини Проміряти штекером глубину є надзвичайно просто. Достатньо лише підвісити на гачок відповідний глибиномір і ми отримаємо майже точну картину рельєфу дна.
Прикормлювання Якщо порівнювати штекер по точності прикормлювання з іншими снастями це приблизно те саме, що порівнювати СВД і АК. За допомогою прикормочного кита з чашкою можна закормити точнісінько під поплавок як склеїними шарами так і розсипчасто (опариш, кукурудза, зерна коноплі і т. д.).
Покльовка, підсікання, виважування Так як відстань від кінчика вудилища до поплавка є невеликою (приблизно 50-70 см.) то реагувати на покльовку можна практично моментально. При правильно підібраному амортизаторі виважування невеликої риби не потребує над зусиль. Просто, не кваплячись, відкатуємо штекер, від’єднуємо кит і спокійно заводимо рибу в підсак. При покльовці більш соліднішого екземпляру, рибу потрібно буде втомити (що в більшій мірі за нас зробить гідроеластик).
Підсумок Плюси: - шалений контроль над приманкою - можливість ловити рибу делікатними оснастками - надзвичайно точне та практично безшумне прикормлювання - близьке до ідеального промірювання дна
Мінуси: - громіздкість при транспортуванні - ускладнене вудіння штекером при сильному боковому вітрі
---------------------------------------------------------------------------------------------------------- P.S. Хочу подякувати за допомогу у написанні топіка Ігор_КАМУФЛЯЖ Малюнки оснасток розроблені Ігор_КАМУФЛЯЖ
Промірювання глубини Проміряти штекером глубину є надзвичайно просто. Достатньо лише підвісити на гачок відповідний глибиномір і ми отримаємо майже точну картину рельєфу дна.
А можна докладніше про промірювання глубини, бо щось не зовсім собі це уявляю Дякую
можна докладніше про промірювання глубини, бо щось не зовсім собі це уявляю Дякую
Це дуже просто маємо вудку 13 метрів вибираємо на тій або меншій відстані переспективне місце.виводимо штекер з оснасткой та глубиноміром.між оснасткою та штекером виходить куд 90 градусів +- . глубина в місті ловлі 1метер ставимо глубину 60см відповідно глубиномір тяжкіжкий і поплав потонув потрохи піднімаємо глубену і так взнаємо глубену, а потім простукуємо дно на тій відстані та бачимо чи є там якісь перепади глубини(бровки ямки ітпе)
О, цікава тема появилась! Штекер - це бомба! Дуже багато людей скептично ставляться до штекерної ловлі, дуже багато міфів і видумок. А насправді - ефективна і точна снасть. А є такі умови рибальства, які взагалі без штекера неможливі.
Наприклад, штекер неймовірно ефективний при ловлі коропа в платних ставках із зарослими берегами. При правильно підібраній штекерній гумі після підсічки піднімаєш штекер вверх, тримаєш коропа як бичка на прив’язі і не даєш йому зайти у водорослі. Сама ловля відбувається дуже малими поплавцями, оскільки переважно тут мілко і короп добре "знає" рибаків - для штилю поплавок 0,1 грама, для вітру 0,5 -1 г. Така тонка снасть особливо добре працює, коли "не клює". Ніякою іншою вудкою ви такі поплавки не закинете.
Другим відкриттям для штекерної ловлі стала течія. І не просто течія, а сильна і дуже сильна течія. Раніше я би просто навіть не зупинився на такому "гоні", там навіть "спінігісти" з алюмінієвими патиками не стають - кажуть що їх стограмові грузи зносить. А які там голавлі водяться... деколи від дна не відірвеш. Ловля ведеться плоскими поплавками від 10 до 30 грамів. У мене в арсеналі вже є навіть 50 грамові - Кралуссо Торпедо, правда ними ще не ловив - максимум - 30-грамовими ловив на Дністрі. І дрібноти на сильній течії не буває, ловиться найчастіше головень, рибець, марена. З приводу промірювання дна. Я поступаю так. Використовую досить тяжкі глибиноміри - 30-40 грамів, ними добре не лише поміряти, але й "простукати" дно - найти намул, глину, каміння чи водорослі. Перспективна точка - це не тільки перепад глибин, але й зміна структури дна. Далі збираємо повну довжину штекера (у мене біля 13 м), і простукуємо дно на максимальній відстані віялоподібно зліва направо. Перехватуємо комель наполовині, тобто провіряєм дистанцію на метр меншу, потім взагалі знімаємо комель, получаємо біля 11 метрів, знову те саме до дистанції 9 метрів. Поплавець при тому зсовуєм догори, щоб він був над водою - перепад глибин і так буде помітно. Після того, як перспективна точка знайдена, сунемо поплавець нижче, поки з води не буде стирчати пів-антени. Це ніби як стандартно. А взагалі можна налаштувати снасть так, щоб гачок з наживкою ледве торкався дна, а можна так - щоб лежав на дні. А ще можна так налаштувати снасть, щоб підпасок лежав на дні, а можна щоб підпасок ледве торкався дна... Варіантів тут - море, але така точність доступна тільки для штекерного вудлища.
Окрім Plitkar'я i GT ще є як мінімум одна людина, яка теж має штекер, здається 9-ти метровий, і ще одна людина планує купляти. Знаю, оскільки вони заходили до нас у магазин. Але думаю що це лише початки і кількість штекерів у Львові буде зростати.
Цікаво, чи хтось стикався з штекером Colmic R-21 (http://podsekai.com.ua/katalog?mod=1205)? Пошуки в неті нічого не дали... Що це взагалі за вєщь і чи підійде вона для початку? А то вже пару років виношую в собі думку купити штекер, але зупиняє ціна... Можливо ще є якісь варіанти для початку? Одним словом, дайте пораду для купівлі першого штекера в бюджетному сегменті. Наперед дякую.
Переклад дасть вам цікаву інформацію про те, що цей штекер призначений для ловлі великого коропа на "кордонах". HR carbon pole very good to fish the big carps in the margins. В даному випадку "кордон" - це край поля, тобто меліоративний канал, в якому зокрема англійці розводять коропа, в т.ч крупного. Ширина таких каналів, наскільки я бачив на навчальному відео - 15-20- метрів, тому логічно, що там штекера такої довжини достатньо. У нас таких водойм практично немає, або якщо і є, то навряд чи вони зарибнені крупною рибою
Тому вам треба визначитися з метою покупки. Якщо для спорту, треба 13 метрів, для риболовлі достатньо в наших умовах 11 м. Бюджет штекера для серйозного спорту вийде далеко за рамки ціни Colmic R21. Рекомендую дивитися в бік бюджетних штекерів Jaxon, Robinson. Джексон 11 м я тримав в руках - достойний виріб за свою ціну. От наприклад ціни на бюджетні штекери в Польщі: http://tanie-wedkowanie.abc24.pl/default.asp?kat=38968