Анонс

Facebook: Рибальський базар
Пошук по www.active.lviv.ua:
Пользовательского поиска

Хто знає як ловити на балансири?

Все про зимову рибалку: зимові вудки, ящики, шнури, мормишки, балансіри, бури, пешні, жерлиці

Re: Хто знає як ловити на балансири?

» 14.12.2007 03:31 am

ЬТака сама як на смикалку.В мене 0.18 японець.поводками не користуюсь.Проблема знайти кивок,в нашому асортименті найкраще підходить пружинний,з шариком пінопласта на кінці.Він регулюється по довжині.Хоча покльовку в 75% відчуваєш в руку.Але на стадії паузи-сторожок потрібен.Звісно що вудочка не "балалайка".Довша.Шлистик мусить бути жорсткий.звичайна катушка 5 гривнева.

ryvak
Львівський клуб активного відпочинку
Львівська обласна федерація риболовного спорту
Львівський карповий клуб

Повідомлення: 2208

» 14.12.2007 12:38 pm

Найкраща снасть на балансир:
-хлистік-фідерний кінчик (хорсткість підбирається індивідуально)
-ручка-від старої зимової дьоргалки, палочка, пінопластова, і тд
(обмежується тільки практичністю і фантазєю)
-котушка- або найменша безінерційна, або інерційна, але не малесенька (десь см. 8-10 щоб шпуля мала)
-жилка від 0.14 до 0.32 (залежить від глибини, розміра балансира, і риби, яка бере)
ніяких кивків не потрібно! кінчик сам як ківок!
Проблем з підсічкою небуло ніколи, навіть з 10 метрової глибини щука просікається нормально!

mishka

Повідомлення: 656

» 14.12.2007 01:30 pm

Дякую за консультацію , попробую щось змайструвати зі зломаного кінчика від лайтового спінінга . :f1:

fisher

Повідомлення: 326

» 23.12.2007 02:25 pm

А як вберегти балансир від щучих стрижок? Металевий поводок. кажуть, не можна, принаймні на дрібні балансири. Аргументи - приманка завалюється на бік, на такі балансири ціленаправлено ловлять тільки окуня. Але ж їх люблять їсти і 20-сантиметрові олівці, причому не менше за окуня... :( Може флюорокарбон? Якого тоді діаметру для щуки до 0,5-1 кг? Чи все-таки, починаючи з якогось розміру балансира, можна ставити вольфрам чи стальку?

Ромко

Повідомлення: 286

» 23.12.2007 04:47 pm

Як на мене, то балансиру заважає не металевий повідець, а його діаметр і всі ті цяцьки у вигляді карабінчиків, вертлюжків і т.д... І не тому, що на бік завалюється, а тому, що "розганятись" нормально заважає. Хоча з цим можна експериментувати, змінюючи тип звичної гри вудильником.
Тобто повідок максимально тонкий, короткий (5-8 см) і не ставити зайвих елементів.
А стосовно завалювання - є балансири, у яких не петелька для кріплення на верхівці спини, а поперечний скрізний отвір, в підвішеному стані вони вже завалені на бік. І звуть їх деякі рибіцюги "бокоплавами". Так от гра його спеціально спрямована на завалювання і всякі бокові вибрики. Так що це "+" :D

Pavel K

Повідомлення: 2654

» 28.12.2007 12:57 pm

ryvak написав:Значить треба купувати.....Люблю я розкушувати всякі приманки.В нього тіло інакше,тому видно і смикати треба якось не так...

Розкусив Aqua? :wink: До речі, хтось балансири Jaxon пробував "розкусити"? :) Де у Львові можна купити балансири Lucky John? Особливо цікавить пластиковий...
Востаннє редагувалось Ромко в 29.12.2007 02:52 pm, всього редагувалось 1 раз.

Ромко

Повідомлення: 286

» 28.12.2007 10:54 pm

Ромко написав:Де у Львові можна купити балансири Lucky John? Особливо цікавить пластиковий...

на привокзальному ,у Олега,Lucky John -ом торгують....

Остап

Повідомлення: 240

» 18.01.2009 01:57 pm

Як писав Ривак - напускайте ванну і пробуйте :) Пробував в басейні в себе сауні. Майже реальна рибалка :D - сауну давно не прогрівав і басейн підмерз :D . Пробував ривками різної частоти, гра получалась досить цікава, правда не клювало :D

Ромко написав:А як вберегти балансир від щучих стрижок? Металевий поводок. кажуть, не можна, принаймні на дрібні балансири. Аргументи - приманка завалюється на бік, на такі балансири ціленаправлено ловлять тільки окуня. Але ж їх люблять їсти і 20-сантиметрові олівці, причому не менше за окуня...

Почитавши цю тему, я теж задумався над питанням зрізу щучки, тому на балансір 7 см поставив вольфрамовий повідок, правда без карабінчика, який я відрізав, а повідок прив"язав до вушка, як до блешні. довжина поводка полочилось близько 5 см і на гру балансиру наявність поводка вплинула не значно (спочатку пробував без, а потім з повідком).

v'JurOK

Повідомлення: 400

» 11.11.2009 08:10 pm

Не за горами вже й морози, тому хотілось би бути підготовленим до першого льоду. власне хочиться цього року освоїти ловлю хижака балансиром. Може хтось підкаже якісь хороші, дієві, провірені моделі балансирів, підкаже де купити й викладе фото. Наперед вдячний.

Sokalskuj

Повідомлення: 139

» 12.11.2009 12:27 am

Поки не замерзло купи будь-який.Бажано кислотного кольору і іди на Буг.Звичайним спіном (а це біля 2 м від берега) ти спокійно навчишся смикати і відчувати гру.Якщо є лодка то спробуй з неї.5-7 см в самий раз.Зимою ти будеш все відчувати приблизно так само,але вже будеш знати що ця штуковина робить під водою-коли розвертається,коли погойдується і т.д.В мене як рапалолвські так і салмовські вистрілювали.джексоновський головастик (1 гак) чудеса творив-але спочатку треба зрозуміти його гру.Минулої зими Зарума присів на балансир-тепер на мормишку його не вернути :D

ryvak
Львівський карповий клуб

» 12.11.2009 07:05 pm

Дякую за відповідь, ще б якісь фото для зрозумілості й місця де можна їх придбати. Власне цікавлять рапаловські балансири, може у якихось провірених інтернет-магазиниах?

Sokalskuj

» 12.11.2009 07:24 pm

Я літом дуже добре розловив балансир фірми Lacky John . Величина балансира 3 см і вага 5 грам , колір окунь. Ловив з лодки 4 метровим вудилищем , величина петлі приблизно 1.2 -1.5 метра , досить добре позволяє обловити бровку чи будь яку ділянку дна. Пробував ловити з додатковим трійником і без нього , особливої різниці в кльові не відчув.
http://www.naribalku.com.ua/product_info.php?cPath=151_220&products_id=3725

fisher

Повідомлення: 326

» 12.11.2009 07:34 pm

Якщо можна чуть більше про техніку ловлі. І що літом вони також працюють? І яка рибка переважно спокушалась?

Sokalskuj

» 24.12.2009 10:59 pm

DSC00075.jpg
DSC00073.jpg

Поділюсь короткими спостереженнями про балансири.Позаминулого року дуже скептично відносився до них ,перечитавши купу літератури зробив трошки хибний висновок:"Таких глубин в нас немає,такої риби в нас немає".Змінити думку заставив маленький факт.Десь прочитав що можна на балансири ловити і на спінінг.Довго не думаючи спробував.1 окуня я взяв :D Правда за цей час напарники взяли по 7-10 окунів.Але причиної невдачі був заброс-з 5 забросів 1 без запутування.Гру на джиг також не розумів.Але летить він-пєсня.Справа була на Задорожному.Перебазувавшись на Щирку я знову згадав про нього і почав в отвес ловити.Вода прозора.Я бачив все:і яку петлю він робить і як піднімає муть і як різко розвертається в останній фразі коливань і як окунь робив атаку після 5 секунд паузи :) Пробувавши вперемішку і мікроджиг в отвес-результат набагато гірший-окунь підходив але не атакував.Після цього балансир посів достойне місце в наборі приманок.Ще закріпив позицію Зарума (В.В).Минулого року поїхали вони на Хрінники.Те що з 100 жерлиць (десь 7 бригад було,в кожного 10-15 шт) вистрілила тільки одна (з 5-бо більше немає і нехоче) і то Вови я вже не сумнівався.Щука на трьошку при повних 0 у всіх,але коли він на балансир почав шмаляти окуня від 300 і вище (14 шт) при повному 0 на мормишку (де-не-де смикався мікроб на 50-70 грам) тут БАЛАНСИР дався чути :D
На фото виставив по парі однотипний балансирів.1,2- класика.Це я так назвав бо більш-менш трикутна форма.Тобто основа рівна катетам.Гра звичайна,пауза до 3 секунд.Нічого складного для початківця немає-підкинув ,почув удар (це балансир натягнув жилку) навіть наглядно видно як він круги описує по жилці яка входить в лунку,потім спокій,рахуєш 21,22,23 і повтор.
3-має дуже зігнуте тіло в скобу.Це спєцом щоб був менший діапазон відхилення.Тобто він менше відходить в сторони,зате краще піднімає муть і робить більші коливання в воджі.Його використовуєш коли багато водорослів і корчів.Якщо маєш 50 см ділянки то ним пропашеш,а класикої ні.
4-сплюснутий.Той красень має найбільший відхил і найдовші коливання.Ним паузу можна робити на 2 затяжки :D 21...,32.Десь посередині паузи можна легко смикнути-він відхилеться на 15 см і знов буде затухати півгодини.Прикольний.Трійник можна зняти бо всі атаки зверху на прибиття.
5-6 -7 мої улюблені.однотипна форма ,трішки звежене ,трубочне тіло.Ними можна і смикати як блешнею (але тільки підкид мусить бути легшим і повільнішим) і пахати як класикою і на паузу ловити (раз п 5 сек трошки сикнути щоб ожив)
8-9-10 (2 ряд,початок) міні балансири.8-приніс мені уйму окуня позаминулого року на Інженерному.Єдиний недолік-тільки 1 гак,і то великий і тупий...А 10-це підробка Рапали.Якщо придивитесь то 1 гак розвернутий вниз.Вже переконався що він там просто непотрібний,але лінь відкушувати.Розкрас хороший.
11-купив із-за розкрасу (якийсь норвежець) розфарбований шикарно.Працює.Тяжчий ніж аналог РАПАЛИ.
12-найхудіший.Найшвидче затухає (крім 3 ) але при маленькому русі починає крутитись з сторони в сторону.Типу мальок стоїть і роздивляється по сторонам.Колір хороший.Ловить.
Переважно ловлю на 5-6.Коли одержую удари але не можу засікти,тоді міняю на 3-4-12.Якщо удари перестають то значить що треба ставити 8-9-10.Так і провожу свої експеременти з балансиром.Як на мене то цей вид приманки дає найбільше шансу на експеременти по проводці.Трошки більше ніж джиг :D :D :D З наступного вилазу зроблю фото В.В і його улюбленців.Може дасть інтервью :D про кожен.Бо на мормишку мене пре набагато більше,поки що...

ryvak
Львівський карповий клуб

» 04.01.2010 09:38 pm

Як і обіцяв-продовження. Цього разу викладу фотки балансирів якими користується В.В (Зарума).В ловлі на балансир він М2яко кажучи "пріуспєл".Остання вилазка також довела це (я-2;він 6).Також про його чуда можуть розказувати вам на Хрінниках.Коли всі порожняки,а якийсь "вася" навалив 14 штук і найменший під 400 грам.Той уловистий ,"хрінниковський" балансир на фото в 1 стовбці №2.Такий бурий колір.На львівський калабанях окунь більше хоче яду або дрібноту (1 стовбець №1 і №3).№3-був поломаний і В.В сам вирізав і приклеїв йому хвіст.2 стовбець в основному на глубини від 4 м.Фото балансирів і з останньої рибалки-балансир №1 в дії.Фотка де матросик висить доводить що балансир ловить не тільки крупняк.Шкода що я не зробив фотку свого "трофея" -там грам 35 від сили :D
DSC00078.jpg
DSC00077.jpg
DSC00076.jpg
DSC00080.jpg
DSC00079.jpg

ryvak
Львівський карповий клуб

Поперед.Далі

Повернутись в Пінгвін