Анонс

Дорогі Друзі, ласкаво просимо на Форум активного відпочинку!
Пошук по www.active.lviv.ua:
Пользовательского поиска

Садок для зберігання риби.

Все про донні снасті

Садок для зберігання риби.

» 14.04.2010 12:13 pm

Власне на протязі певного часу, за який я займаюсь фідерною ловлею в мене (і не тільки) сформувалась думка що садок має бути не тільки якомога довгим, але ще й просторим. Якщо садок наприклад круглий то оптимальний діаметр кілець становить 50см, але не менше 40см. Довгий садок дає можливість вам його максимально занурити у воду навіть якщо дно є відносно мілким (мається на увазі горизонтальне положення садка), хоча коли ви ловите у самого урізу води де берег стрімко йде під воду можна спокійно обійтись і 1,5/2-х метровим садком. Круглі садки мають один мінус - якщо є мілке дно і хвиля то другий кінець садка бажано закріпити колишком або якимось привязаним грузом до дна бо опір стінок і кругла форма спричинить мотиляння садка зі сторони в сторону. Цього можна також частково уникнути розташувавши садок в напрямку руху хвиль. Багато спортсменів використовують садки з прямокутною формою рамок, такі садки більш стійкі до частих коливань води. Але на мілкій воді, тобто при горизонтальному положенні садка, так чи інакше рекомендується закріпити садок в двох точках (з двох кінців) щоб ще й запобігти його складанню. Це стосується як круглих, так і квадратних садків.

Стосовно довжини СПОРТИВНОГО садка то по правилам, які використовуються на внутріобласних і всеукраїнських змаганнях з фідерної ловді риби довжина садка повинна становити не менше як три метри.

Відносно матеріалу - ні в якому разі не використовуйте металеві сітки. Про травмування риби в таких садках вже сказано-пересказано, плюс дуже невеликі розміри тих садків. Якщо ж сітка у вас не металева то січення ячейок вибирайте як най дрібніше, це не дасть змоги рибі застрявати в них своїми плавниками, що теж відіб'ється на найефективнішому збереженні риби у живому і нормальному вигляді, але, при розмірі ячейки 2мм і менше значно зменшується циркуляція води в садку, риба не отримує достатньо кисню що теж негативно відіб'ється на стані улову. Матеріал повинен бути міцним, і завжди, після кожної рибалки (чи перед) треба перевіряти садок на предмет дірок. Часто риба застрявши плавником в невеликій дірочці своїми хаотичними і панічними рухами розширює ту дірку і в результаті ви можете лишитись без улову, особливо коли в тій дірці застяне карпик вагою 1,5/2,0 кг.
1268460249_sadok.jpg

В продажу зустрічаються садки з затемненою одною стороною (при певному горизонтальному розташуванні такого садка ця сторона буде ніби дахом). Плюс такого садка в тому що риба в такому садку, розташованому горизонтально по дну, знаходиться в тіні, а значить почуває себе більш захищеною, що теж впливає позитивно на стан і зберігання пійманої риби живою.

Неодноразово читав і чув, а також сам підтримую думку що стресовий стан пійманої риби негативно відбивається і на вазі риби. Це мають прийняти до уваги в першу чергу спортсмени. Неодноразово було доведено що наприклад чотирьо-пятикілограмовий карп зважений одразу після гачка і потім зважений ще раз після чотирьох-пяти годин зберігання його в зануреному карповому мішку втрачав 150-250 грам ваги!!! Втрата рибою ваги цілком може мати місце якщо у вашому улові присутні більш дрібніші екземпляри, і не тільки карп.

Далі буде

Аватар користувача
volvo-leon
Львівський карповий клуб
Львівська обласна федерація риболовного спорту
 
Повідомлення: 744
З нами з: 17.03.2007 08:00 pm
Звідки: Стрий

Re: Садок для зберігання риби.

» 14.04.2010 08:37 pm

Хочу ще наголосити на такому моменті, як правильне поселення риби в садок.Верхнє відкрити кільце садка потрібно розмістити так, щоб риболову було максимально комфортно заселити рибу в садок у воду.
Не влучним, декількаметровим кидком (це не ,ТИР і тут не потрібно вихвалятись своєю точністю)а акуратним відпусканням,навіть невеличких особин, біля поверхні,чи навіть у воді.
Цим ви не тільке вбережети рибу від понівечиння, а й менше будете лякати тих особин які в садку і які в свою чергу менше будуть лякати прикормлену на короткій дистанції рибу.(ІМХО)
2400f44d8224.jpg
змагання

Для зручності,деякі моделі садків продаються в наборі з сумкою.В ній також вільно поміститься голова від підсака, столик з прикормочним лотком і ще багато потрібних речей :)
0684.jpg
сумка SPRO

Також добавлю,при розкладанні садка допомагає держак від підсака,яким зручно правильно виставити кільця на міляку.

Аватар користувача
Plitkar
Львівська поплавочна ліга
Львівська обласна федерація риболовного спорту
 
Повідомлення: 348
З нами з: 16.02.2009 05:59 pm
Звідки: Україна м.Львів

Re: Садок для зберігання риби.

» 10.04.2016 09:15 pm

Обзор садка от RIVE ( KEEPNET RIVE RUBBER ) :
https://www.youtube.com/watch?v=WgGBHKwGexE&nohtml5=False
Спортивный садок длинной 4 метра . Ткань прорезиненная , легкий и компактный .

chinta
 
Повідомлення: 205
З нами з: 17.02.2012 01:53 pm
Звідки: Ровно


Повернутись в Донка, фідер, пікерХто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Google [Bot] і 0 гостей