Пошук по www.active.lviv.ua:
Пользовательского поиска

Спінінг УЛ (балачки)

Спінінг ультралайт: прути, катушки, шнури, приманки, тактика та техніка

Re: Спінінг УЛ (балачки)

» 08.10.2007 02:56 am

Моя думка: Головень, як і жерех (у цьому відношенні вони дуже подібні), риба теплолюбива і з зниженням температури стає і менш активним, і змінює модель поведінки (як зазначив Паша) на практиці це виявляється якраз у відсутності кльову. Багато хто помічав для себе, що починаючи з певного періоду ці риби зникають.......не в буквальному розумінні звичайно (думаю якщо вони і міняють свою локалізацію то не настільки щоб бути недосяжними для спіннінга ), а у тому що їх ловля вже не дає результату....На цьому сходяться всі відомі автори, починаючи від Кононенко - молдавського спіннінгіста, який ще в пядесятих роках першим :!: почав ловити жереха спіннінгом на Дністрі ( цитата з його статті "Ловля жереха на Днестре": - "С похолоданием, наступающим в начале октября, бой жерехов на перекатах прекращается. Но ето еще не значит, что охота на них окончена. В это время следует снова переходить на ловлю весенними блеснами около дна , и лишь в самом конце октября жерехи окончательно исчезают." ) і закінчуючи моїм улюбленим Кузьміним ( в його книзі графік активності жереха на протязі року від пікового стану - в кінці літа, поступово йде по низхідній до нуля, чим далі в осінь...). Можна звичайно міняти методи - переходити наприклад на джиг ( я ось 30 березня зловив на джиг першого цьогорічного жереха, весна як осінь тільки навпаки - негатив), але все одно не добитися тих результатів що по високій активності!!! Моя порада - міняйте обєкт ловлі ....у щуки і судака зараз пік, та і зимою вони дуже добре ловляться....Можна ще спробувати ловити головня в теплих стоках (р. Стрий біля Жидачівського мосту і так звані Чорні води), але сам не пробував і не впевнений :roll: .......
Востаннє редагувалось ученик. в 08.10.2007 03:05 am, всього редагувалось 1 раз.

ученик.

Повідомлення: 178

» 08.10.2007 10:06 am

ученик. написав:Моя думка: Головень, як і жерех (у цьому відношенні вони дуже подібні), риба теплолюбива і з зниженням температури стає і менш активним

Можливо - але методи полювання вних зовсім різні. Жереха можна сміливо назвати мисливцем - стайним, наглим, швидким... І заганяти дрібноту в одне місце, видавлюючи її на верх він робив, робить і робити буде ;)Не відмовиться він і від того, що біля носа проплило (це весна і передзимовий період).
А от головень скоріш за все пасивний "підбірач", хижак - але не типовий мисливець. Впало, вибилось в струю ... і я тут :) Ну, думаю зрозуміла різниця.
Тому жерех продовжує з'являтись на поверхні - можливо рідше, але в більшій кількості хвостів, нахабніше. А лобастий переходить в інші, відмінні від літніх зони річки

Pavel K
Львівський клуб активного відпочинку
Львівська обласна федерація риболовного спорту

Повідомлення: 2777

» 08.10.2007 12:20 pm

Я мав на увазі їх теплолюбивість як спільну для коропових рису...Так жерех зараз ще активний -наприклад ще вчора був бій (хоча удари вже більш "закриті"). Але й зараз ще не по справжньому холодно - от не пригадую щоб у листопаді були якісь признаки активності на поверхні... Хіба в карєрі, де вода остигає повільніше. Побачимо.....

ученик.

» 08.10.2007 02:47 pm

Думаю,голавли,как и окуни,бывают хищные и неочень.Хищный предпочитает живность,а другой зелень,горошек... :) Хищный чаще на камнях охотится,на твердом дне.А летом-поверху,под кустами,вместе с полухищным.Ичем крупнее-тем хищнее.Ана твердом дне он ,как карп ,убивает головой пескаря,бычка или рака,для УЛайтщика-"бодается".Часто подключается к окуням,но мы ловим окуня,как более шустрого и неосторожного.А мирный Голавль чаще в тихом илистом месте топчет мотыя и ручейника,или че ему там рыболовы привезут.Шо скажете? :?:

ЮРка

Повідомлення: 77

» 08.10.2007 03:36 pm

Не знаю як в головня, в шлунках якого (зловленого навіть на воблер) майже ніколи не зустрічається мальок - я коли це прочитав, то спеціально перевіряв - таки не зустрічається: тільки якась зелена маса. Причини тут можуть бути різні, або гарно перемелений глоточними зубами мальок змішується з рештою його їжею, водорослями наприклад, і стає не помітним для візуальної ідентифікації, або ще якісь причини...на практиці це не настільки важливо, важливо інше -що при цьому він прекрасно ловится на штучну приманку (принаймі в певні періоди) . От про окуня можна сказати точно: в межах виду є каегорії за характером живлення -хижаки і бентофаги ( за свідченням А.Я. Щербухи).

ученик.

» 08.10.2007 08:18 pm

Також в літературі пишуть про пожвавлення ловлі головля на жабу з настанням холодів
2 ученик. Жерех був зловлений на Релакс копито довжиною 5 см на 10 грамовій головці

Romko

Повідомлення: 257

» 13.10.2007 10:58 am

в мене теж один раз, жерех був зловлений на силікон (щось з релакса чи менса, але точно був віброхвіст). І також дуже піздньої осені, вроді в листопаді, що цікаво взяв під самим берегом і то коли силіконка зачепилась за коряжку і коли я ніжно її перекинув на падінні силіконки з глибини стрімко вискочив жерех і дуже жадібно її схопив. Це все відбулось в 5м від мене і все бачив на власні очі.

tosi

Повідомлення: 1419

» 29.10.2007 07:18 pm

tosi написав:от блін, а я по болоті лазив :(, а в яких місцях був?

Так! Болото ще те... Я за весь рік стільки обривів не мав як за ту риболовлю. Правда і результат нічогенький у мене вийшов. Правда спін цього разу я взяв не УЛ, але приманки були саме того розміру. І так результат 3 Хайла, Перша 1.5кг Мепс Аглія Лонг 0, друга 0,7кг Мепс Аглія Лонг 0, третя - 0,5кг мікроджиг дюймовий твістер на головці 1.5гр. Отаке. Але найцікавіше було в середині: одна хая була з окунем, друга з мишею, третю віддав, тому не знаю.

Kostaj

Повідомлення: 169

» 29.10.2007 08:36 pm

Solt написав:Ну а Ми вчора в Стирі біля Берестечка щук ультралайтом виманювали, а було деяке бажання на Дністер валити. Причому навали спінінгістів порядком піднадоїла.

Навала це саме те слово. В мене УЛ промовчав. Хоча з УЛ-риб йоршика і уклейку вдалось зловити, але краще вам хлопці не бачити на що і як :D
З УЛ снастями ще й наобривав здуру всього... потім узяв Мегу 5-25 2,7м і шнур 0,19 і відірвався по повній!!! Корчував усьо шо на шляху було :D

Розказати на шо взяв йоршика і тюльку? Ну добре. Може й фотки закинути?
Йоршик - грам 30 на Маннс Предатор №3 жовтий з червоною спинкою.
Уклейка - грам 1,5-2,5 на новопридбаного Салмо Слайдера.
В прилові ще були дві щучки: півкільовка і більше кіля.
По дорозі назад махнули на торфяник, де у місце щучого бою на дальньому горизонті був майстерно посланий Слайдер... і одразу відчув що щось сидить і воно живе... в результаті причиною щучого бою виявилась хая під два кг... увага... яка сиділа в сітці :evil: сіточники оказується були місцеві 5 чоловік які сиділи і пили водку. От так обламалась перша покльовка на джеркбейти. В злості я протягнув сітку метрів 20 поки не розвернув її на 90градусів, виявилось що привязана і 0,19 вже от-от спасує. Прийшлось просити браків щоб заплили і витягнули. Звичайно про щуку нічого не сказав і по ходу витягування слайдера весь час сіткою дригав, щоб його з неї прийшлось вирізати. Що підняло по справжньому настрій це те що мужик не чекав знайти в сітці рибу не взяв підсака і "щупачиско" (частково дякуючи моїй допомозі) успішно змився. Оце одразу себе відчув справжнім українцем! :D

BITR

Повідомлення: 781

» 01.11.2007 11:07 am

Romko написав:2BITR
А ну детальніше про уклєйку на слайдера!!!!! :shock: :D :D :D

Уклейку зловив "на всплеск", взяла жадно заглотивши трійний гачок аж у шлунок (може навіть і у кишечник). :lol:
slider 17g.JPG
jorw.jpg

Йоршик взяв на ступінчастій проводці, теж дуже жадно.
(вибачайте хлопці але рибу я назад не відпускав :? )

Цікаво що кількість щук в той день = кількості УЛ риб. Що ще раз підтверджує що на спінінінг можна ловити не тільки хижу рибу :D :D :D

BITR

» 01.11.2007 01:17 pm

ММ пробував, але окуня знайти одразу не вийшло, та й на течії твічінгову проводку приходиться міняти напевне бо щось вона мені не сподобалась. Наразі в тому повний фанарь, тому вирішив не тратити часу і ловити так як вмію. Місця там цікаві, але народу було як на змаганнях а то й більше :D

BITR

» 03.11.2007 12:59 am

на течії смикінг більш результативний, коли проводка здійснюється за течією, дуже багато холостих покльовок, але це кращй варіант ...

tosi

Повідомлення: 1419

» 05.11.2007 11:23 am

BITR написав:Skiped..
ММ пробував, але окуня знайти одразу не вийшло, та й на течії твічінгову проводку приходиться міняти напевне бо щось вона мені не сподобалась. Наразі в тому повний фанарь, тому вирішив не тратити часу і ловити так як вмію. Місця там цікаві, але народу було як на змаганнях а то й більше :D

Проте ми вчора відірвались по повній.
На торфовиськах між Буськом і Берестечком. Глибина максимум 1 метр, багато трави. З 8:00 - 13:00 десь 10 щучок, після обіду з 13:00-16:00 ще чотири , три з них були вдпущені. ВіТR переміг по кількості хвостів, і по загальній вазі (такі собі міні змагання). Я ловив в основному на шімано тр-0001, поверхневий з вентилятором Витягував щуку за 5 м. від місця проводки, дуже захоплююче видовище. BiTR в основному на непідгружену вертушку з вликим лєпеском, незнаю сам напише як називається. Попалась мені найбільша шука в цьому сезоні (можливо і взагалі в житті, просто до цього не важив її) , якщо не помиляюсь 1,860 кг. Мега витримала іспит на всі 100% . Тобто щука вчора валила, можна сказати, як дурна.... :))
Востаннє редагувалось Solt в 05.11.2007 12:15 pm, всього редагувалось 1 раз.

Solt

Повідомлення: 305

» 05.11.2007 03:14 pm

Добре ми зробили що не рванули на затоптані береги Стиря а зразу переключились на торфовища - зранку (почали ми десь коло 9-тої насправді а закінчили 12:30) в нас на кожному новому місці було 1-2 щучки, потім затишшя зміна місця і знов на першій-третій проводці мусіла бути щучка. Загалом зранку водойма нагадувала щучий супермаркет в якому різко впали ціни на малька і всі від мала до велика побігли набивати собі пузо тим що попало на очі. Місць щучого бою було стільки що переміщення між ними зводились до переходів по 15-20 метрів. А коли в 20 метрах від нас відбувся вихід за мальком на поверхню реального щупачиська, який тричі з інтервалом 1-2с роздирав водну поверхню, :shock: одразу стало зрозуміло звідки виник термін «крокодил» :o
Так як бій відбувся в зоні Solt-a то я відвернувся і почав закидати Даміковського Баглера в точку з якої 10 хв тому вже витягнув 800г щупачка і в якій на блешню вже не брало. Тільки но я встиг його обловити (попри заяви декого, він як і Пірамі 5,5 обловився на першій ж рибалці :twisted: . Може то мені знижку вимагати за рекламу? :) ) і посадити щупачка на кукан як почув фразу "Єсть", більше Паша вимовити нічо не міг а вираз обличчя був такий: :shock: ...
Solt i zdoby4.jpg

В звязку з обставинами лову (жахлива трава і мілина) снасть моя під УЛ не підпадла, тому за свої враження промовчу. А от виважування Solt-ом 2кг щуки на лайтову Мегу (2-12г) і шнур 0,12 було дійсно екзаменом який спін успішно пройшов і купою аденаліну. Частку якого я стибрив витягуючи рибу з води (руками, бо підсак ми лишили в машині як нефартовий) ну і :kukan що в звязку з передозом адреналіну в нас обох було процесом сумбурним і ще деякий час дивлячись на руки ми будем його згадувати :oops: .
З цього моменту я серьозно налаштувався на пошук крупного екземпляра і перебирав щучок одну за одною але не сталось, після обіду активність хижака впала до норми. В результаті мене крім 8-ми хвостів було ще 2-3 промахи, 4 удари, 2 виходи без атаки і 1 схід.
Що дійсно зарулило - на Люсокс №3(фаворит дня) вдалось спровокувати щуку на повторний удар, після удару без засічки різко зупинив проводку, дав блешні опасти в манері коливалки і трохи різко включив пелюстку -щука подивилась на скалічену жертву яка з останніх сил намагається втекти, розвернулась і прицільно сіла на гачки. Звичайно все відбувалось на глибині в 40см, фактично як "на долоні". :D
Що потішило душу українця - після обіду почав зтікатись народ з усіляких затоптаних місць, всі розказували що ото погода не така, тиск і т.д.

BITR

» 05.11.2007 09:53 pm

хто і що може сказати за воблерок PONTOON Hypnose 38F-SR?"роботяга" на теренах Львівщини-чи колекційний? :)

Остап

Повідомлення: 246

Далі

Повернутись в Ультралайт

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей