Анонс

Ласкаво просимо на форум любителів активного відпочинку!

ФішингКлад: 26.11 - 10.12.2018 р. Конкурс МОЯ ТОП-ТРІЙКА ВОБЛЕРІВ
Пінгвін: Лід - де і який: Сезон 2018 - 2019
Пошук по www.active.lviv.ua:
Пользовательского поиска

Зариблення

Зроби світ навколо себе кращим

Зариблення

» 06.06.2009 10:15 pm

Пропоную цього року ще щось зарибити.Наштовхнуло мене побачене в "СІЛЬПО"-продають осетра по 150 грн за кг,а там живої ваги грам 200.Виходить не так дорого,якщо рахувати на голови-20 грн шт.Якщо в когось є інфа про те де його розводять-то киньте сюди.Думаю що шт 30-40 можемо купити і в Дністер.Біля Розвадівського мосту спіймали щось подібне пару років тому.
Друга тема:розмовляючи з закарпатською рибохороною отримав інфу що ми можемо легко зарибити СТРИЙ дунайським лососем (верхів"я).Ця акція потребує трошки більших фінансів ніж стерлядь,але ....
Третя тема:можливість покупки судака 100-150 грам.І зарибити ним Наварію і Байкал.
Тому пропоную помаленьку визначатись з зарибленням+скидатись хточимможе(від 50 грн до ....) Про зариблення пишемо тут,про фінанси можем в лічку.
Ривак-150 грн.

ryvak
Львівський клуб активного відпочинку
Львівська обласна федерація риболовного спорту
Львівський карповий клуб

Повідомлення: 2453

Re: Зариблення

» 07.06.2009 09:54 am

Олег, як на мене, зариблення рік - діло марнотратне: щоб досягти ефекту треба багато-багато років (а може і ефекту не досягнеться зовсім, коли якісь очисні прорве... :( ). Думаю, краще зариблювати озера.
В будь-якому випадку прийму участь.

.Ігор.

Повідомлення: 423

» 07.06.2009 01:00 pm

коли саме планується акція :?:
Як і кому передавати гроші?

ALLEX

Повідомлення: 52

» 07.06.2009 11:56 pm

Олег як завжди я з тобою :wink:
+100гр

shpynt

Повідомлення: 50

» 08.06.2009 06:17 pm

Этим конечно должно заниматься государство...может найдём свой ставок и будем его зарыблять.
Браки утомили, уничтожают все наши старания :rrr:

Вова

Повідомлення: 3682

» 09.06.2009 10:55 am

ryvak написав:Пропоную цього року ще щось зарибити.Наштовхнуло мене побачене в "СІЛЬПО"-продають осетра по 150 грн за кг,а там живої ваги грам 200.Виходить не так дорого,якщо рахувати на голови-20 грн шт.Якщо в когось є інфа про те де його розводять-то киньте сюди.Думаю що шт 30-40 можемо купити і в Дністер.Біля Розвадівського мосту спіймали щось подібне пару років тому.
Друга тема:розмовляючи з закарпатською рибохороною отримав інфу що ми можемо легко зарибити СТРИЙ дунайським лососем (верхів"я).Ця акція потребує трошки більших фінансів ніж стерлядь,але ....
Третя тема:можливість покупки судака 100-150 грам.І зарибити ним Наварію і Байкал.
Тому пропоную помаленьку визначатись з зарибленням+скидатись хточимможе(від 50 грн до ....) Про зариблення пишемо тут,про фінанси можем в лічку.
Ривак-150 грн.

Справа вірна, але є декілька нормативно - правових нюансів !!!
Перед зарибленням (ОСОБЛИВО РІЧОК) новими видами іхтіофауни, потрібно проконсультуватись із екологами та іхтіологами та отримати від них дозвіл !!!
За деякими міжнародними документами - не можна проводити зариблення видами, присутність яких в данному басейні документально (історично) не підтверджена !!!
1. Із осетрових в Дністрі (середня течія і верхівя) водилась/водиться ЛИШЕНЬ стерлядь.
2. Ідея із зарибленням дунайським лососем взагалі БЕЗПЕРСПЕКТИВНА (якщо все робити по закону)! Дунайський лосось НІКОЛИ не населяв річок Дністровськго басейну !!!
Щоб зрозуміти навіщо ці обмеження було введено - згадайте водойми із ротаном, амурським чебачком, канальним сомиком, срібним карасем та ін. і результат іхнього розмноження на популяцію місцевих видів :?.
3. Зарибнювати Байкал судаком не бачу жодного сенсу :? - територія довкола озера приватизована і любий відпочинок є платним. З таким самим успіхом, краще зарибнити судаком "Бухту вікінгів" - хоть блище до Львова :wink:.
4. Пропоную, провести зариблення судачком не озер, а Дністра в районі Розвадова-Верина! :roll:, або, принаймі, Ясницьких карєрів/озер !!!

Smutok

Повідомлення: 774

» 09.06.2009 01:14 pm

Декілька зауважень
Smutok написав:1. Із осетрових в Дністрі (середня течія і верхівя) водилась/водиться ЛИШЕНЬ стерлядь.

Осідло, безперечно так! А от з прохідних не забуваєм про севрюжку, це просто як цікавий факт, до ідеї теми не відноситься...
Smutok написав:2. Ідея із зарибленням дунайським лососем взагалі БЕЗПЕРСПЕКТИВНА (якщо все робити по закону)! Дунайський лосось НІКОЛИ не населяв річок Дністровськго басейну !!!

Але спроби такі проводились. Цитата: "У Дністрі та його притоках лосося не виявлено, хоч протягом останнього століття кілька разів його розселяли тут штучно."
Smutok написав:4. Пропоную, провести зариблення судачком не озер, а Дністра в районі Розвадова-Верина!

Як на мене то ця ідея не перспективніша ніж попередні. Я, насправді, уявлення не маю про такі явища як зариблення річок, просто висловлю думку.
Річка все таки динамічна система - про осідлість риби на певній ділянці можна казати лише дуже умовно. Тим більше що тамтешній Дністер - це спрямлене русло, образно - "труба", що ще більш сприяє міграціям (не зовсім це слово умісне, принаймі переміщенням) під час багаточисельних паводків. А якщо взяти до уваги що судак росте далеко не так як поросята на свинофермах, до прикладу щоб досягти маси в 900г потрібно чотири роки, 1400г відповідно - п`ять, 1950г - шість (середні дані В.Б.Сабунаєва) то хто зна де опиниться "зарибок" поки дійде до "кондиції".
І взагалі "кустарними" методами, мені здається ну ніяк не вдастся вплинути на загальну біомасу таких величезних водних систем як річки. Тим більше шо судака в Розвадові/Верині часами, в певні роки (коли сходяться зірки на небосхилі :lol: ), ну дуже багато!

Найбільший ККД буде у варіанті Вови. Все ж для великих водойм потрібний регулярний та тотальний підхід, і бажано з держзабезпеченням. Зариблення Вашого власного ставочка - якраз та задача яка підсилу клубу.

ученик.

Повідомлення: 178

» 19.04.2010 12:22 am

Зарибляти озера та річки в нашому регіоні справа дуже хороша, але на всі водойми нас не вистачить(я маю на увазі фінансово).От якби інкубатор для цього діла зробити, що правда виникає відразу питання де тримати маточне стадо :huge :?: .
Ще як варіант можна закуповувати в організаціях, які займаються інкубацією ікри цьогорічний виводок малька(здаеться тижневий продають) і підрощувати його до таких розмірів коли йому не загрожує мілкий хижак і тоді зарибляти. Я цікавився - 1000 000 штук карпа, наприклад, коштує 3500гривень, але для цього теж потрібна якась водойма, не обов"язковово велика. Осетрових, наприклад, умудряються вирощувати в мансардних приміщеннях в басейнах. :fish
Востаннє редагувалось ramanuch в 19.04.2010 03:50 am, всього редагувалось 1 раз.

ramanuch

Повідомлення: 334

» 19.04.2010 12:44 am

Дуже цікава інфа.А не міг би ти більш докладніше зайнятись тим питанням:
1.Мінімальна площа інкубатора
2.Чим годувати і за скільки часу виростає такий що хижаку вже тяжко
3.Можливо викопати такий інкубатор-глибана??
4.Який відсоток виживає
Думаю що на 500 000 личинок ми гроші знайдемо.

ryvak
Львівський карповий клуб

Повідомлення: 2453

» 19.04.2010 02:49 am

Який відсоток виживає мені самому цікаво, думаю це залежить від багатьох факторів. Я з телеканалу "Охота рибалка" записав декілька передач на ту тему, так в них ті інкубатори в приміщеннях на зразок ферми для корів тільки з вищими стелями і коротше. А мальок, наприклад карпа, виростає за рік готовий для запуска. Я дзвонив на таку ферму декілька днів тому і цікавився чим годувати, мені сказали що такої інформації не дають, але я думаю при бажанні це можна взнати. Інкубатори не в викопаній ямі, а в сосудах на зразок кухонної мийки, в яких з одного в другий циркулює вода і ще мають бути фільтра для очистки. В принципі не хитра конструкція.

ramanuch

» 19.04.2010 03:39 am

Я думаю для початку треба купити личинку (так називається щойно вилупившийся мальок) і подивитись скільки виживе готових до запуску. А потім можна буде думати про якісь інкубатори.
На рахунок годування я думаю якщо рибки будуть вже більше сантиметра проблем не буде,а от менших чим кормити може навіть попробувати поцікавитись у акваріумістів.
За личинкою мені сказали дзвонити в середині червня.

ramanuch

» 19.04.2010 07:28 am

Цікаві ідеї , але далекі від істини . Перш за все потрібно мати ліцензію . Розворити з личинки справа зовсім не вдячна (дуже багато клопоту ) , малий відсоток виживе . Найпростіший варіант зарибити тогорічника . Грамотне зариблення справа не дуже то і легка , але якщо потрібно ... Я другий рік проходив практику у Любені , можу дізнатись щось конкретніше , але потрібні дані про водойму , потім підбираєм формулу і т.д.

Тихий

Повідомлення: 108

» 19.04.2010 07:23 pm

Тихий написав:Цікаві ідеї , але далекі від істини . Перш за все потрібно мати ліцензію . Розворити з личинки справа зовсім не вдячна (дуже багато клопоту ) , малий відсоток виживе . Найпростіший варіант зарибити тогорічника . Грамотне зариблення справа не дуже то і легка , але якщо потрібно ... Я другий рік проходив практику у Любені , можу дізнатись щось конкретніше , але потрібні дані про водойму , потім підбираєм формулу і т.д.

Того річним мальком особисто я зариблюю улюблені водойми не один рік, тут не треба бути професором. Річ іде про те яку максимальну користь можна зробити.
Якщо на рахунок ліцензії - я думаю ентузіастів то саме менше хвилює.
А ідеї від істини не далекі! Тому що як тоді взагалі рибу розводять?
По формулі ми взнаємо скільки малька на дану площу водойми потрібно, а нам взагалі малька треба чим більше, тим краще (адже водойм в нас багато).
Ще хочу добавити що по формулі зариблюють стави для розводу риби (другими словами їх перенасиляють), для любительського лову це абсолютно не потрібно.
Востаннє редагувалось ramanuch в 11.09.2010 02:10 am, всього редагувалось 2 разів.

ramanuch

» 27.04.2010 02:58 am

ryvak написав:Дуже цікава інфа.А не міг би ти більш докладніше зайнятись тим питанням:
1.Мінімальна площа інкубатора
2.Чим годувати і за скільки часу виростає такий що хижаку вже тяжко
3.Можливо викопати такий інкубатор-глибана??
4.Який відсоток виживає
Думаю що на 500 000 личинок ми гроші знайдемо.

Ось ще знайшов; (Водообмен должен осуществляться за 15 — 20 минут при выращивании молоди до 1 г и за 20 — 30 минут при выращивании от 1 до 50 г. Толщина слоя воды в бассейнах для личинок массой 15 мг должна быть 20 — 30 см, для 50 мг — 30 см., для мальков до 1 г — 50 см и для сеголеток до 50 г — 1 м. Плотность посадки личинок до 15 мг — 100 тыс./м³, до 50 мг — 50 тыс./м³, до 1 г — 25 тыс./м³ и от 1 до 50 г — 1 тыс./м³. Выживаемость личинок массой до 15 мг составляет 80%, до 50 мг — 70%, до 1 г — 85% и до 50 г — 95%. Продолжительность подращивания до 15 мг составляет 6 — 7 сут., от 15 до 50 мг — 7 — 8 сут, от 50 до 300 мг — 15 сут., от 300 мг до 1 г — 15 сут. и от 1 г до 50 г — 90 — 120 суток).
А інкубатор там пише занімає 25 квадратних метрів.
подивіться ще це ; http://www.youtube.com/watch?v=WAd8oVbCNuA і це ; http://www.aquaria.com.ua/stati/art9.html
Востаннє редагувалось ramanuch в 01.06.2010 02:04 pm, всього редагувалось 1 раз.

ramanuch

» 26.05.2010 03:33 pm

на мою думку зариблювати р.Дністер дуже гарна думка і неважно якою рибою головне щоб розмір був великий :huge

mixal3211

Повідомлення: 50

Далі

Повернутись в Акції

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей