Анонс

Дорогі Друзі, ласкаво просимо на Форум активного відпочинку!
Пошук по www.active.lviv.ua:
Пользовательского поиска

Спінінги які МИ ВИБИРАЄМО(авторський переклад)

Авторскі статті учасників форуму

Спінінги які МИ ВИБИРАЄМО(авторський переклад)

» 17.04.2009 05:14 pm

Вибираючи свій самий перший спінінг ми не можемо нажаль адекватно оцінити його, ну бо немаємо з чим порінювати. Ми підстроюємось під нього і успішно ловимо рибу. З досвідом ми починаємо відчувати його слабі місця і хотіти чогось кращого. Тут і починаються вони – МУКИ ВИБОРУ…та й перший спінінг ми теж могли б вибрати в "муках" в результаті зекономили б час і гроші, оминувши стадію палок які мяко кажучи "швидко переростають".

… Як ж допомогти рибалці зорієнтуватись в цьому валі різнопланової інформації яка накидується на нього зі всіх сторін. Ці статті з глянцевих журналів де ніби невзначай нам згадують про те чим ловлять самозванні "профі", каталоги виробників де є все на любий випадок життя і під різні гаманці, продавці рибальського спорядження (теж "профі" причому якщо в журналі ми стикаємся з "профі спінінгістом" то в кожному магазині нас очікує "профі багатостаночник" він і спінінгіст і карпятник і полавочник і мормищечник (прям брати Щербакови, причому одразу два в одному).
Як? Як допомогти початківцю уникнути цих пасток? Атак на нашу кишеню метою яких є їх вміст а не наше задоволення від рибалки.
1. Давайте для початку вирішимо що для нас при покупці спінінга першочергову роль грають його робочі якості і відповідність саме нашим(!) вимогам. Не хибним стереотипам і уявленням почерпнутим з оцих "пасток" або від авторитетного сусіда чи навіть "продвинутих" форумів Києва, Москви і т.п.
2. Тепер якби мусимо зрозуміти що як нам би не хотілось щоб це зробили за нас але вибір спінінга ми повинні виконати самі! Адже ніхто крім нас достеменно не знає чого ми хочемо (та ще й ми самі постійно вагаємось! :) )
Якщо спінінг порекомендує "сусід Вася" то цей спінінг може на 100% відповідати хіба йому але не нам. Ми ж не їздимо з ним весь на час на ті самі місця, не ловимо з такою ж катушкою на ту саму приманку і не ловимо ту ж саму рибу, в нас своя техніка закиду і думаєм ми по інакшому (хіба би Вася був вашим братом близнюком, тоді питань нема :) ). Та й взагалі Вася як правило рекомендує те на що сам ловить дише тому що на інші палки він не ловив. Для перевірки цієї гіпотези достатньо проконсультуватись з двома-трьома Васями, самі побачите.
Якщо для вас вибрати спінінг самому непосильна ноша то далі не читайте. Що ж тоді робити – купіть журнал, проконсультуйтесь з продавцем магазину... спічуваю…
Тоді вже напевне краще на безвихідді все ж звернутись на регіональний форум і запитатись… тільки не на відкритому форумі :wink: –отримаєте або загальні фрази (які як правило тут же й почнуть оспорюватись іншими) або конкретні поради які є теж порадами типу "сусіда Васі"(причому їх теж буде декілька і діаметрально різних). Від таких порад вам легше не стане - попервах розібратись хто з "порадників" має досвід а хто просто пише на рівні з трьома опитаними раніше Васями… лічильник повідомлень? :) ха-ха нічого більш оманливого за це. Саме веселіше що після 5-6 постів по суті хтось обов’язково з’їде з теми і почнеться обговорення всього чого завгодно.
Якби я зараз вибирав свій перший спінінг я би почитав форум, різні гілки, придивився хто де, як і на що ловить знайшов би когось чий стиль рибалки мені найбільш імпонує і тихенько написав йому ПП. Де викладаю максимально детально що, як і де я планую ловити, чим я ловлю зараз. Тоді отримав конкретну думку, конкретної людини з конкретним досвідом який мені найближчий. Не задумуючись зібрав гроші і купив що сказали. Це дійсно оптимальний варіант якщо нема сил самому розібратись.
Не солодко правда? Правда! Свій спінінг хочеться вибрати самому!
3. Тоді ми приходимо до найважливішої думки виборі спінінга – чиї б то не були рекомендації вони носять суто допоміжний(!) характер, не більше (з поправкою на досвід і зацікавленість джерела)

Вибір зроблений хаотично це лотерея. Щоб свідомо вибрати спінінг треба наперід окреслити основні критерії нашого вибору:
а)базові критерії
ріст – при виборі росту ми повинні враховувати в першу чергу потреби анаміції приманки, в другу необхідну дальність і умови в яких знаходимось ми підчас ловлі.
Анімація: думаємо логічно – якщо нам треба виконати різкий ривок вершинкою на 15см і потім її різко зупинити щоб дати приманці слабину і дозволити їй вильнути в сторону то чи зручно нам це буде робити довгою палкою яку вибирали виходячи з принципу "більша довжина це дальший закид"? Якщо нам не потрібно було кидати в більшості випадків "на дальність" як то з Дністром, Стриєм чи невеликим озером, то нащо ми собі сами обмежили використання палки?
Дальність: питання дискусійне але в більшості випадків проблеми з дальністю вирішуються використанням тоншої жилки, більш льотної приманки. Якщо ж цей ресурс вичерпано а дальність все ж критична то потрібен спінінг довжиною від 2,7 і з певним запасом тесту по приманках. ("дальність критична" це коли ми як не старались а таки не докидаємо до місця стоянки риби, на практиці в області такі випадки в край рідкі :wink: )
Умови ловлі: берег з нависаючими деревами, пересування серед кущів – чим коротший прут тим спокійніше ми закидуєм і пересуваємось. Берег має прибережну смугу рослинності яка створює проблеми при проводці– зайва довжина дозволить нам маневрувати приманкою і оминати усялякі негаразди на її шляху.
Поширені помилки – "2,7 не влазить в багажник" ви рибу збираєтсь ним ловити чи катати в багажнику? нічого не станеться з вами якщо покладете його в салон. Розвинена версія "2,7м в багажник не влазить, візьму 2,4м щоб подалі кидати і воблерів твічингових на здачу" – коментарі відсутні.
тест – грубо це діапазон ваг приманок які в нормальному режимі закидуватиме палка. Реально це досить умовне означення її можливостей, часто не відповідає дійсності і в ньому немає жодного натяку на те як працюватиме палка з приманками цієї ваги. Так як ми вибираємо спінінг не тільки щоб закинути приманку а й щоб її провести і рибу зловити то на цьому параметрі ми не зациклюємось. Окреслюємо для себе наш вузький основний робочий діапазон і дивимось в магазині усі палки які йог містять (звичайно що ми передбачаєм різні ситуації в житті і хотіли б мати палку від 1г до 50г але ми ж реалісти, правда?).
Приклад: мій робочий діапазон в 90% випадків це 4-10г, тому я прийшовши в магазин постійно оглядую новинки в яких тести 2-12г, 3-15. Памятаючи що більше 7г це в мене тільки джиг на Дністрі то якщо побачу коротеньку форелеву палку для воблерів з тестом 1-7г теж її трусону не без інтересу і гляну теж дзвінку палочку під джиг тестом 5-20.
стрій –різні типи строю вудилища мають свої плюси і мають переваги. Це банальна фраза, але без неї якось не так, звиняйте. Отродоксальні напрямки – типу екстра-швидкий або повільний стрій вони в свому вузькому колі спеціального застосування мають ряд чітких переваг і ряд суттєвих недоліків.
Але тут фактично та ж сама історія що й з "тестом" пишуть на спінінгах і в каталогах любе й різне а на справді… маємо те що маємо. Тому на каталожні означення ми навіть не дивимось і не звертаємо ніякої уваги.
(взагалі єдине чого не може перебрехати виробник це довжина спінінга і кількість секцій)
Але стрій нас все рівно цікавить, але тільки "реальний" (!).
Як розпізнати реальний стрій ми прочтали в статті Артема і ось що дає нам це знання:
Фаст –можна і потрібно розуміти дослівно спінінг такий буде швидкий в прямому значенні – швидко передасть покльовку, швидко смикне за приманку, швидко випрямиться після закиду, швидко передасть коливання руки на вертушку і та зібється з ритму, швидко зільє погано підсічену рибу і швидко передасть їй слабину якщо ми будемо ловити гав,
Повільний спінінг він такий весь поввввіііілллльниииийййй. Повільно закинув. Повільно провів без збоїв гри. Зробив повільну потяжку. Повільно підсік. Повільно витягнув на берег. При цьому так вигибався що всі навкруги думали що у нас трофейна щука а не "цей нещасний окунець". Все робить "медленно но уверенно".
Медіум-фаст недоліків має набагато менеше, але й плюси в нього теж згладжені. Тому часто кажуть "універсальний стрій це медіум фаст", але є й інше законне твердження "універсальне ворог хорошого" - універсальний спінінг як правило у всьому однаково посередній.

Бюджет – тут все ясно, берете і пишете на паперчику скільки ви хотіли би потратити на спінінг, тепер збоку суму яку ви готові потратити (ваш "максимум"). А тепер ставите між цими числами знак плюс, трохи математики і ви отримаєте ту суму яку ви реально потратите на "хороший" спінінг (якщо ви називаєте себе "спінінгістом" так і буде, повірте, якщо ні то далі не читайте).

Якщо ви плануєте покупку спінінга і ви дочитали до цього місця то скоріш за все ви вже маєте "какрас" для майбутньої покупки: ріст, реальний тест, реальний стрій, бюджет.
(якщо ви читаєте це все просто так я вам співчуваю, стільки букв…:) наступний раз я постараюсь зробити коротше)
Ми приходимо в магазин і бачимо що така прикра річ як бюджет нам не дозволить вибрати те що ми хочемо в першому ж магазині і заставить обійти декілька магазинів міста (якщо не всі). Просто в цьому магазині скоріш за все буде лише один спінінг :) який відповідатиме закладеним нами базовим параметрам. Так побудований наш рибальский бізнес, що як правило в магазині не тримають дві "аналогічні" палки в однаковій ціновій категорії. Є лінійка економ класу, бюджет класу, рідко перформенс класу і де не де екзмпляри "люкс" класу.
Відповідно якщо ми хочемо "вибрати" то мусимо подивитись хоча б дві палки, тобто обійти хоча б два магазини(!) а реально на практиці часто ми обходимо декілька і нічого задовільного не находимо.
Виключення – глухий "економ", там всі палки приблизно однаково "функціональні і надійні", просто треба пройтись по базарі і вибрати любу (підходить? Так? Тоді далі не читайте).
Є один фокус який нам спростить справу… ні це не знайомий на машині :D , це ваша улюблена катушка! Берете її з собою в магазин обовязково. Вона дуже спростить вам відчуття робочих реальних властивостей палки і якщо ви дійсно хочете вибрати палку то вас зовсім не обтяжить її з собою поносити і поприкручувати її до моделей що вам сподобались. Тепер ви не тільки можете уявити робочі властивості палки а й приблизно їх оцінити. Доповнивши додатковими відчуттями - комфортності обхвату ручки, її довжини, якості балансу, відчутого строю і навіть естетичної довершеності. Але саме головне ви дійсно краще відчуєте робочі властивості палки.
Є другий фокус – часто буває що ви не можете вибрати між двома вудилищами А і Б… тоді інколи наступає реальний "ступор" і фінальним фактором вибору стає ціна (для когось дорожче = краще, хтось думає "нащо переплачувати") або знов "сусід Вася". Але ж цей Вася, ми ж його ніби вже виключили з нашого поекту?!? :evil: :evil: :evil:

Так от... про шо я?.. Ну так от, "напав ступор" - берете удилище Х, яке подібне но параметрах але коштує трохи дорожче чим А і Б разом узяті і трясете його. В більшості випадків воно буде краще за А і Б і як тільки ви це прочуєте то наведете різкість і тактильну чутливість. Недоліки тих палок між якими ви вибирали постануть з новою силою і ви чітко їх побачите і відчуєте між ними різницю.

---Обережно! Трясіння палки Х може призвести до важких втрат вашого сімейного бюджету або серйозної депресії на фоні недостатку коштів для її закупки. Правда в магазині це малоймовірно, найбільш вразливими до згубної дії якісних снастів ви будете коли вам дадуть ним покидати на рибалці! Зберігайте пильність і боріться з цією спокусою!!!----

Є третій народний метод – якщо ви змушені для дослідження асортименту обіздити все місто, а фактично так і буде то візьміть блокнот і записуйте моделі що вам сподобались, в якому магазині лежать, скільки коштують і ваші перші враження про них. Повірте після третього перетрушеного магазину ви начисто забудете що було в першому. :)
Кульмінаційним моментом у вирішенні проблеми вибору є взяття палки на пробу на водойму (під грошову заставу повної вартості у магазині). Якщо ваша палка коштує достатньо багато то такий тест вам дозволять зробити, за умов повернення її у придатному для продажу стані (доречі одразу тут ви побачите чи купуєте палку в нормальному магазині чи в "профі багатостаночника" який вам зразу почне розказувати що і так все ясно, що палка супер-пупер і нема чого і думати навіть).
Щоб протестувати спінінг на водоймі достатньо знаня акваторії, наявності відомого вам спінінга для порівняння і набору ваших улюблених приманок. Якщо повезе то й вдасться потестувати спінінг на виважуванні. Ну удачі!


Оригінал на який все тепер подібно тільки образно:

Спиннинги, которые мы выбираем (не повна версія)
Д. Сингеев
"Спортивное рыболовство № 04 - 2006г."

Авторський переклад без збереження змісту зі збереженням настрою – BITR. Авторські права належать йому ж.


Пропоную всім моє дітище для обговорення. :oops:

Аватар користувача
BITR
 
Повідомлення: 781
З нами з: 19.07.2007 02:36 pm
Звідки: Київ, Соломянскьй р-н

Re: Спінінги які МИ ВИБИРАЄМО(авторський переклад)

» 21.04.2009 01:12 pm

Дуже потрібна стаття!
..
Дальність: питання дискусійне але в більшості випадків проблеми з дальністю вирішуються використанням тоншої жилки, більш льотної приманки....

+5

..Якщо ж цей ресурс вичерпано а дальність все ж критична то потрібен спінінг довжиною від 2,7 і ....

:) Спробую не погодитись :)...
На дальність забросу впливає не так ріст спінінга, як матеріал з якого зроблений бланк (тобто, динамічні характеристики спінінга)... Щоб не бути голослівним, приведу приклад Стаття М. Балачевцев "Спортивное рыболовство № 8 - 2007г."(див. табл. 2). Де G.Loomis 842-2 в GLX із ростом 2,15м кидає 10 гр вушастик на 52,5 м, а G.Loomis 1141 (правда не вказано в якому карбоні ІMX чи GLX :? ) із ростом 2,92 м кидає такий жеж груз всього на 1 м далі (53,5м). А якщо порівняти бросковість однакових по росту прутів (2,15м) але з різного карбону G.Loomis 842-2 (GLX) та G.Loomis 841 (ІМХ) то різниця буде в 6,5 м!!!
До того ж довгий спінінг - більше кілець (більше тертя), більша імовірність прилипання шнура до бланку (в вологих умовах), більший негативний вплив бічного вітру і т.п (то чи варто заради одного-двох метрів забросу в оптимальних умовах ловлі втрачати по десять метрів на забросі в негоду :? І чи часто ці самі "оптимальні" умови є на реальній риболовлі?)...

..тест – грубо це діапазон ваг приманок які в нормальному режимі закидуватиме палка. Реально це досить умовне означення її можливостей, часто не відповідає дійсності і в ньому немає жодного натяку на те як працюватиме палка з приманками цієї ваги. Так як ми вибираємо спінінг не тільки щоб закинути приманку а й щоб її провести і рибу зловити то на цьому параметрі ми не зациклюємось....

+5 Якщо спінінг підбирається під "жорсткий твіч" воблерами (особливо глибинними із великим опором при проводці!) треба підбирати спінінг тест якого перевищує вагу воба на 2-4 гр. Чому? Опір 4гр вушастика і 4гр воба типу deep буде відрізнятись в рази, якщо рибалити на грані верхнього тесту спіна, можлива поломка бланка і при використанні неважких але "опірних" приманок :?...

..стрій –... Як розпізнати реальний стрій ми прочтали в статті Артема і ось що дає нам це знання:
Фаст –можна і потрібно розуміти дослівно спінінг такий буде швидкий в прямому значенні – швидко передасть покльовку, швидко смикне за приманку, швидко випрямиться після закиду, швидко передасть коливання руки на вертушку і та зібється з ритму, швидко зільє погано підсічену рибу і швидко передасть їй слабину якщо ми будемо ловити гав,...

+5 Такого лаконічного і доходчевого пояснення строю ще ніде не стрічав!

Ще би пару слів про рукоятки спінінгів додати - довгі, короткі, рознесені...
Як правило, довгі (значно довше 30 см) зручні для "джигового" спінінга;
Короткі (+/- 30 см) підходять для кистевого твічінга.

П.С. Не плутати ІМХ з ІМХО :D...
П.С. 2 Віть, многа букаффф :? - може скороти (викинь) неінформативні куски...

Аватар користувача
Smutok
 
Повідомлення: 697
З нами з: 24.12.2007 01:41 pm
Звідки: Винники

Re: Спінінги які МИ ВИБИРАЄМО(авторський переклад)

» 21.04.2009 03:19 pm

А якщо порівняти бросковість однакових по росту прутів (2,15м) але з різного карбону G.Loomis 842-2 (GLX) та G.Loomis 841 (ІМХ) то різниця буде в 6,5 м!!!


Олег ці палки відрізняють не тільки графітом, є різниця тесту... суттєва :roll: :)
Взагалі цитована тобою стаття не носить пізнавального характеру, це ряд палок різних серій, різних фірм, довжин і т.д. Ніяких закономірностей звідти не витягнеш...Це те що називається "погана постановка експерименту".
Якби автор взяв наприклад SR781 IMX порівняв з SR781 GL3 і з SR781 GLX то можна було б судити про вплив карбону на дальність.

Де G.Loomis 842-2 в GLX із ростом 2,15м кидає 10 гр вушастик на 52,5 м, а G.Loomis 1141 (правда не вказано в якому карбоні ІMX чи GLX :? ) із ростом 2,92 м кидає такий жеж груз всього на 1 м далі (53,5м).

STR1141 є в GLX, IMX і GL3. Те що карбон в статті не вказаний тільки підтверджує те що я вже сказав :)
Та й взагалі STR1141 не можна порівнювати SR842. Я якраз кидав вчора STR1141GLX... вона на SR842 GLX взагалі не подібна, це дві ну зовсім різні палки. "От ти нашу корову бачив? То крокодил ну зовсім не подібний на нашу корову!"

Моя думка по впливу довжини палки на закид - так короткою палкою можна пару раз кинути на приблизно ту саму відстань що і довшою. Але якщо водойма буде вимагати постійного силового закиду вагомої приманки на дальність ("дальність критична") то день такої рибалки з короткою палкою принесе задоволення тільки мазохісту.
Коротка палка це коротке плече прикладення сили до спінінга (коротша рукоятка) і коротке плече перенесення зусилля на приманку (коротка робоча частина). А коротше плече при тій самій лінійній швидкості означає необхідність прикладення більшої сили. Що в кінцевому результаті призведе до прискореної втоми.
(важко повірити але від всього 6г мікроджига і 1-2год кидків на дальність рука може реально втомитись, недавно знов переконався у цьому з одноручним спінінгом довжиною 1,8м на змаганнях в Шепелі )

Аватар користувача
BITR
 
Повідомлення: 781
З нами з: 19.07.2007 02:36 pm
Звідки: Київ, Соломянскьй р-н

Re: Спінінги які МИ ВИБИРАЄМО(авторський переклад)

» 22.04.2009 10:27 am

Віть, я б теж пообговорював :)
Спершу велика тобі подяка за написане.
Ну і про стрій я не зовсім погоджуюся :)
Ладно, пізніше напишу.
Доречі, 1141 кидає не набагато дальше за 842, але з ним не треба "випригувати зі штанів" на кожному забросі.
П.С. Олег, ти нафіга дочитав до кінця, якщо все ще віриш "дяді Васі"? :)

Аватар користувача
mishka
 
Повідомлення: 656
З нами з: 13.03.2007 03:41 pm
Звідки: ЛЬВОВ


Повернутись в СтаттіХто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей