Пошук по www.active.lviv.ua:
Пользовательского поиска

Збираємо мультовий комплект (поради початківцям)

Спінінгуємо з мультиплікаторною катушкою, снасті, техніка і тактика

Бейткастингова снасть (копія)

» 28.11.2007 04:31 pm

До експерту мені дуже далеко.Все що скажу-цілковите IMHO,без натяку на об''єктивність.мульт-це діагноз, дуже приємний,але діагноз. Треба себе трохи контролювати, Існує реальна загроза впасти в маразм-наприклад ловити УЛ-мультом.Впевнений,що вага від 0-до 7гр не для мульта.(Чесно кажучи в мене поки що менше 10гр. не летить)
На рахунок який мульт краще,для себе визначився остаточно-ABU-Garsia.(Не маю нічого проти Zillionів та Antaresів але це не моя полка)З Банаксів не сподобався жоден. Тиковский Скульптор за свою ціну-цілком непогано,але є підозри,щодо надійності.
Користуюсь мильничкою Revo (поки що від 10 до 30гр.) Їх є три моделі : Revo S-$100 відцентровий тормоз 6 грузиків; Revo SX-$150 лінійний магнітний тормоз Revo STX-$200 лінійний магнітний тормоз+"вільна шпуля"+нітридтитанове покриття шнеку.Робляться в Кореї,підшипники шпулі-високоякісні німецькі. На жаль придбати за цими цінами у Львові неможливо,в Київі,знаючи де-можна,через І-нет-ідеально,правда сам не вмію :oops:
Потрохи зроблені гарно і чесно-http://www.tackletour.com/reviewabugarciarevostx.html
http://www.abugarcia.com/cat.php?k=78545&sk=46555
http://vlad.mi.ru/
З класикі дуже подобається Абушний же Рекорд.
Є,звичайно багато різних ньюансів та міфів. Категорично не раджу брати мульт, якщо Ти не впевнений, що воно твоє. часто можна почути, що мульт живе довше за м'ясорубку - правда, але потребує ретельного догляду! Якщо не любиш у кишках колупатися-не твоє! Мульт зроблений "багатьма потрохами назовні", легко засмічується. Зрештою все не страшно,просто потрібно виробити культуру експлуатації машинки,вчасно проводити ТО.
Хочеш робити рекордні заброси-купи м'ясорубку.
Бороди-а якжеш, будуть обов'язково!, але і це не страшно. На початку дивно-як за такиий маленький проміжок часу могло таке статися- шпуля обертається набагато швидше ніж, наприклад шпуля "Невской". Джигу навчишся кидати миттєво, а з воблерами та іншими приманками з недобрими аеродинамічними параметрами будуть на початку проблемки.
На рахунок патика - запросто можна на початку використовувати спіновий, якщо в його кільцях не дуже високі лапи, без курка палець сумує,але ловити можна. З кастовим патиком сам поки що не визначився-Мега подобається, але як на мене дуже довга ручка,не люблю коли з-під локтя торчить.
Є думка, що від мультового патика багато не треба - думаю це неправда, а от що власне треба поки що сам не знаю
http://www.dam.ru.postman.ru/cgi-bin/forum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=3&t=000352&p=1
http://www.multiplikator.pl/index.php?option=com_weblinks&catid=22&Itemid=23
http://www.cast-master.ru/
хай щастить!

Wit

Повідомлення: 169

Re: Бейткастингова снасть

» 20.09.2008 10:10 pm

Привіт. В подарунок отримав катушку Abu Garsia ambassadeur.В мультах я початківець. Можливо хтось користується такою і дасть поради. Що за регулятор на протилежній стороні від ручки(це магнітне гальмо)? Яку нитку краще ставити(діаметр)? Який спін?(Чи для початку підійде з тестом 3-15гр звичайний спін з довгим першим кільцем?) Яку вагу приманок підбирати для нього? Наперед вдячний.
Приєднані файли
AGSM-fr.JPG
AGSM.JPG

oleksandr

Повідомлення: 32

» 21.09.2008 03:27 pm

Ambassadeur - це майже вся серія мультів від Абу. Якщо мильниця така як на фотці то це вже серія Revo або Мах. Перша серія більш ретельно зроблена, друга це моделі для початкуючих мультовиків (обидві звичайно ж дуже навіть робочі).

Якщо в тебе дійсно "срібний Макс" так як на фотці то загалом це непоганий мультик щоб навчитись, поздоровляю. Якщо не секрет під які приманки ти його планував? (в тебе ручка зліва чи зправа доречі?)

Ближче діла: так, той "регулятор" це ручка настройки магнітного тормозу. На початках повертаєш її на 10.
На перші проби виберись десь в парк або якесь міське озерце, кидай з мякою ліскою 0,3 і тягарцем 15-20г.
З сторони ручки це регулятор осьового тормозу (затиск шпулі) його на початках настроюєш так щоб при горизонтальному положенні палки при звільненні шпулі приманка під своєю вагою повільно опускалась на 5-15см.
Кнопка парально зі шпулею це якраз і є важіль звільнення шпулі який треба натиснути перед закидом. Натиснувши його, шпулю притримуєш великим пальцем правої руки і виконуєш несильний і головне плавний замах(з першого кидка не слід старатись кинути далеко, головне на початках не отримати бороду). Вжаливо починати освоєння мульта з дворучних кидків. В необхідний момент (який наступає трохи раніше ніж з безінерційкою) шпулю відпускаєш і даєш їй віддати лєску приманці. Якщо все настроїв правильно і кинув плавно то не отримаєш бороди (щоправда відстань теж буде більш ніж скомна).
Повторюєш свої дії ще і ще аж поки відстань не збільшиться і не почне повторюватись від кидка до кидка. Ти відчуєш що далі наразі кинути не вдасться - досягнено певної межі.
В нормі це займе від півгодини до двох годин часу.
Тепер можна послабити осьовий тормоз, при чому радикально - розслабити його максимально, до тої ступені коли ще трошки і появиться люфт шпулі відносно осі. На цьому етапі при падінні приманки у воду, треба виробити рефлекс до різкої(!) зупинки обертання шпулі пальцем інакше кожен закид буде закінчуватись перебіжкою і бородою.
Відстань різко збільшиться, досягаєм відворюваних результатів і тепер починається останній, самий цікавий і дуже розтянутий в часі процес - "навчаня пальця". Поділка за поділкою зменшуєм дію магнітного гальма, тепер щоб не отримати перебіжки потрібно пальчиком в певні моменти пригальмувати шпульку, закид має ставати все плавнішим і динамічно правильнішим. Отримуємо перші справжні бороди... зауважуємо вплив вітру... нашої незібраності... і нарешті ми дісно отримуємо хорошу дальність закиду і повний контроль польоту приманки. Тепер можна попробувати взяти легший груз, або причепити якусь приманку.

Поздоровляю з придбаннням, по ходу справи винукнуть питання - пиши.

PS. Золоті правила:
1. не спішити в освоєнні
2. практикуватись в кидках на галявині чи на подвірї до досягнення впевеності і розуміння процесу.

BITR

Повідомлення: 781

» 21.09.2008 03:35 pm

pS2. Після двох-троьх тренуваннь ліску добре замінити на шнур - менше проблем з перебіжками. Оптимально взяти старий товстий повер про чи СЕБ (0.17-0,19мм).
Для рибалки і твого мульта в майбутньому добре підійде Повер про 10лб (0,15мм).
З більш тонкими шнурами можуть бути проблеми з врізнанням витків на шпулі.

З приманок в першу чергу почни з джигу, потім залізо а воблера лиши на потім.

Успіхів! :)

BITR

» 21.09.2008 09:07 pm

Дуже дякую. Я цю катуху не планував купувати, брат з штатів привіз у подарунок. Шкода щоб така катуха була не задіяна :D . Кидати нею ще не пробував, хотів почути про неї думку людей які розуміються в цьому. В мене катуха така як на фото, тобто під ліву руку (як я зрозумів????) а я зазвичай кидаю під праву..... Можливо з цим будуть проблеми? BITR а ти користуєшся під яку руку?

oleksandr

» 21.09.2008 09:15 pm

І ще..... якого краще прута брати для початку? Якщо прут для звичайноі катухи з першим довгим кільцем, не виникнуть проблеми?

oleksandr

» 22.09.2008 12:18 am

На фото праворучний мульт - проте закид виконуєш правою рукою, як звик. Після падіння приманки в воду передкладаєш снасть в ліву руку і правою крутиш ручку. В мене є і праворукий і ліворукий мульт, обома нормально ловиться. Насправді перекладання палки з правим мультом виконується на автоматі і займає долі секунди. Крутячи ручку правою рукою одразу відчуєш кращий контроль за швидкістю підмотки ;)

Якщо брати палку під мульт то тільки мультову, спінова годиться тільки для перших кроків в освоєнні закиду. Різниця між ними насправді "небо і земля".
І от тут підостерігає найбільша проблема - фактича відсутнісь вибору. Якщо бюджет до 300-400 грн то це може бути хіба щось від Берклі. Якщо є в наявності 500-600 грн то можна подивитись в З.К. на Меги. Якщо є спроможність викласти 300-400 у.о. то є реальний вибір але їхати треба в Київ або замовляти в білдера (ну але під цей мульт оптимальним по користувацьких якостях/ціні напевне буде Мега від 7-10г). Ще є варіант - при можливості привезти палку з Польщі, там є хороші вироби вітчизняного виробника (Team Dragon напр.)

PS. В мене зараз відпуск, можемо зустрітись якось у будній день, я попробую твій мульт і скажу що з нього вдасться витиснути (оприділивши реальні кидкові можливості можна буде остаточно розібратись з майбутнім використанням і палкою). Поможу тобі освоїти перші кроки, заодно попробуєш покидати з моєю мультовою палкою. Надумаєш пиши ПП.

BITR

» 02.10.2008 06:41 pm

Вчора був на рибалці, і під кінець :f1: вирішив випробувати катушку. Поставив 15 г джиг і почав кидати, максимальна дальність закиду біля 10 м. , кожен другий закид закінчувався невеличкою бородою. Кинув біля 20 разів і все велика борода :D . Не думав що складно буде вчитися кидати, але надіюсь що осилю це чудо-техніки.

oleksandr

» 02.10.2008 07:51 pm

Потренуйся не на рибалці а десь в більш спокійній обстановці. "і під кінець" можна освоювати нову оберталку чи спінінг - освоєння мульта потребує уваги, докладення часу і певних зусиль, це невеличка "наука". Головне не спішити і не пробувати взяти планку з розбігу і тоді буде результат. Перечитай ще раз те що я вже писав і знайди свою помилку (90% що причина невеликої перебіжки це недотягнутий осьовий або відцентровий тормоз або штивна ліска яка при слабині одразу "взривається" на шпулі, мала вістань може бути спричининена багатьма факторами але в твому випадку 99% це невміння користуватись катушкою або та преславута перебіжка). Постарайся кидати повільно, плавно і не сильно. Головне не допускати борід. Лише потім поступово збільшувати силу і динаміку. Не забувай про правильне налаштування гальм.
Востаннє редагувалось BITR в 28.10.2008 11:17 am, всього редагувалось 1 раз.

BITR

» 02.10.2008 09:12 pm

Я все зрозумів. Десь треба знайти час і піти на озеро полякати крокодилів 15 грамовим джигом :D .

oleksandr

» 26.11.2008 12:21 pm

а от питання :oops: існують якісь мульти класу УЛ :oops: якщо так можна виразитись :)
P.S. чим більше дивлюсь японське відео, тим більше хочеться і собі кастингову снасть :)

tosi

Повідомлення: 1419

» 26.11.2008 03:33 pm

Є такі мульти, вони призначені для форелевої рибалки - Shimano Calcutta conquest 51 shallow special/Daiwa presso/ Daiwa Liberto Pixy...навіть один лежить в Золотому карасі Daiwa silver creek Presso. :D

Але все таки закид УЛ приманки з мультом набагато проблематичніший ніж з мясорубкою.

Є неписане правило - з чим легшим класом приманок дозволяє працювати мульт тим менша максимальна дистанція його викиду (звичайно є всілякі тюнінги але радше виключення). Така фізика. Для УЛ мультів це десь коло 30-40м з приманкою типу кастмастера 7г.

Реально за відстуності потреби жбурляти далі ніж +-15-20м з Прессо і т.п. (люди які користуються так кажуть) можна успішно ловити з мікроджигом 2-3г, коливалочками такої ж ваги або добре летючими(!) воблерками від 3г. Вертушки починаючи від нульовки. Ну рибалка відповідно "форелева" - заброди, невеликі річки і т.д.
Сам зараз збираю грошики на такий дівайс. Палка вже є.

BITR

» 26.11.2008 03:35 pm

УЛ мульт це більше для "пасіонатів" цієї снасті, починати знайомство краще хоча б з приманок лайтового і медіум лайтовго діапазону там переваги більш помітні і освоїти снасть легше. Тут якщо раптом є бажання попробувати, завжди готовий надати технічні засоби і консультанта. :D

Зараз з своєю Курадо, яка по робочій вазі приманок на клас вище я можу конкурентно з мяскою (не по дальності а по комфорту і кінцевій результативності) ловити з мікроджигом від 4г, вертушками від №1-2, мінохами від 6-8г, взагалі по вобах реальний мінімум - Л-44. Решта приманок типу ужгородського стіка, манячки, "нульовки" кинути реально але не вже "не то".

PS. Якщо надумаєш таки попробувати Піксі , то даю свою палку і попробуємо домовитись з ЗК - зробимо "міні тест". :)
(хоча памятаючи твої коробки з тим що там 50-75% "не полетить"...)
І мало не забув - якщо будеш заходити дивитись Піксі то не лякайся коли візьмеш її в руки - вона не з пластику, просто її япони зробили з магнієво сплаву от і важить вона всього 155г

BITR

» 26.11.2008 04:09 pm

ну взагалі-то я хотів кастинговою снастю перекрити діапазон з 8гр до безкінечності :D тобто зовсім не УЛ. А написав про УЛ-мульт, тому що не знаю як взагалі балансує така снасть, ну і як УЛьотчик мислю що чим менша вага (снасті) тим кращий баланс (читай зручність користування). Удочку відповідно хочу до 7 футів максимум, і щоб по строю нагадувала 781 :D

tosi

Повідомлення: 1419

» 26.11.2008 04:44 pm

По катушці я би без страху бути побитим запропонував щось з просунутих братів по класу Куради.
З американського ринку порекомендував би Shimano Chronarch MG51 - значно продвинутіший по підшипниках і магнієвому корпусу варіант за мою Кураду і зараз в США йде по знижках за 180 у.о. (було 245, а зараз дешевше за каталожну ціну Куради Д !).
http://www.tacklewarehouse.com/descpageRLCSHIMANO-SHCSF50.html

З японського Daiwa Alphas type F або type R. Теж Mg. На відміну від Хронарха мають регуляцію кидкового гальма назовні. В решті різниця не принципова. Перша старіша модель (є в Х.Р.) коштує зараз теж коло 200 у.о. друга суттєво дорожче, відрізняються теж в принципі лише по підшипниках і якості виконання.
В США аналогом Альфаса є Сол:
http://www.tacklewarehouse.com/descpageRLCDAIWA-TDSOL.html

Є ще дорожчі варіанти і причому досить багато...
Steez 103HL (теж Mg)(як у SWAN), Metanium Mg (є у Wit) - обидві мають по два варіанти передачі "універсал" і "швидкісний" і обидва є над легкими (155 і 165г). Єдине що Mg котушки не рекомендують "for salted or brakish water". А в Дністрі в нас взагалі то вода завжди brakish (ІМХО).
Shimano Antares AR- важкуватий зате потужний і при цьому теж низькопрофіль.
Shimano Calcutta Conquest 51 або 101 - максимально надійний і потужний, має класичну "бочкоподібну" форму.

Всі перелічені добре кидатимуть 8г воби типу Орбіта 8SR чи якогось фета, Мж катушки правда на приманки більше унції не розраховані. Перші дві найлайтовіші по приманках і нормально справляться з Л-44, решта трохи обємніші тому далі кинуть приманку у 8-10г але з Л-44 заброс буде відчутно коротшим.

Пропоную якось разом махнути на рибалку покидаєш моїм комплектом, з врахуванням тюнінга це щось посереднє між цими двома варіантами.

З вудочкою важче бо 781 тримав в руках не довго, але для цього єсть на світі білдери (тут Польша як не дивно чути "форевер") а в Україні є палки в Києві Graphiteleader з тестом від 1/4 унції.
Ще в Києві на русановці був колись такий прут:http://www.tackledirect.com/mbr842cglx.html конхфетка :)
Востаннє редагувалось BITR в 26.11.2008 05:50 pm, всього редагувалось 1 раз.

BITR

Далі

Повернутись в Бейткастинг

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей