Пошук по www.active.lviv.ua:
Пользовательского поиска

Збираємо мультовий комплект (поради початківцям)

Спінінгуємо з мультиплікаторною катушкою, снасті, техніка і тактика

Re: Збираємо мультовий комплект (поради початківцям)

» 04.06.2013 08:53 pm

"Невбиєнна бочечка"(зокрема ШПШ) має всі шанси загнутися на доволі частих навантаженнях приманухами від 110гр і вище. Для того щоб не приймати гарантійний "брачокс" розумні шведи завбачливо впихнули на місце шпульних ШПШ втулки з спеченої бронзи, підсилили ГП(нерж.ст.) і нарекли "Ambassadeur 5601C" для ударних навантажень важкими полінами абревіатурою - "JB". :writer
Сам поставлю, ніяк доїхати мої "кульки" не можуть, оскільки макс. вага буратінок які частіше за все використовую не перевищує 100гр. :exercise: Про переваги апгрейду- трошки інша тема... :kick З пов.

RAT

Повідомлення: 571

» 09.06.2013 10:29 am

vovka. написав:Привіт.Звертаюсь за порадою початківцю(хоча тільки планую ним стати :) ).Зацікавив мене метод ловлі на джерки,хочу спробувати і освоїти(так сказать).З вибором катухи помогли і зупинився на 5601c jb,а от з вибором відповідної палочки проблемка.Наскільки зрозумів під джерки потрібен "кіл" ростом 180-200см.і тестом до 120гр.(для крокодилів нашого регіону).Порадьте на що дивитись з того що є на ринку,але не одночасник.Бюджет-???-так щоб палочка не розлетілась після п"яти виїздів(якщо є щось до 200у.о.)По приманкам,то мабуть будуть джерки 30-70гр. Дякую.

:hi Сам є новачком у джеркінгу. Довго вибирав, радився. В результаті: Abu Garcia Ambassadeur 5601 C4 + Favorite Jerk 1.65м -100гр, шнур Asama Steel Power 0.31. Покищо розловив тільки однією щучкою на 2,55 кг (Четвірка зійшла біля самої лодки - думав втоплюсь :wall :cry: ). Катухою дуже задоволений. Починав з Shimano Curado 201E7. Витратив трохи часу щоб навчитись, а з абушкою пішло зразу.
На рахунок палки. Теж переживав що клюне крокодил і палці буде торба - це не так. Джеркові патики мають великий запас міцності (навіть з дешевшого сегменту як у мене). У мене проблемка в іншому - чутливість. Крупна щука бере дуже акуратно і легенько і важливо відчувати покльовку щоб зробити підсічку. Я думав що від джеркової палки дреба тільки міць і у вищий ціновий діапазон навіть не дивився. Тому цей сезон перебуду ще зі своєю, а на слідуючий - подумаю.
На рахунок катухи. Теж хотів брати JB, але мене відмовили (низька передатка). При ривкових проводках дуже важливо швидко вибирати слабину шнура, бо на слабині не відчувається покльовка. Я на першій рибалці півдня тягав джерки і не відчув жодної покльовки, а потім випадково замітив що воби які у мене перший раз воду бачили всі покусані. Почав робити швидшу підмотку і отримав вищезгадуваний результат. Якби була можливість - то взяв би мульт із ще вищою передаткою. Можливо, для асів джеркінгу передатка не має значення - але початківцю варто задуматись. Варіант: буду швидже крутити ручку може не проканати, бо тоді втрачається ритмічність (у мене).
Ще одна порада - не викидай гроші на купу різних джеркових вобів. Salmo рулить і має в своїй лінійці все необхідне на перших порах. Обов'язковий мінімум (а може і максимум) slider, fatso, sweeper, jack i victim (від t-rex).
Удачі, колего!

Sasha_86

Повідомлення: 83

» 11.06.2013 09:54 pm

Привіт.Чи може хтось щось сказати за ZALT Haese6'1'' (Sportex Opal Jerk JE2050,195 см.,нема на складах :( ).Тест пишуть до 140гр.,а нижнього нема,чи при такому відносно не великому верхньому,-низ в 30-40гр.,буде нормально літати?Дякую.

vovka.

Повідомлення: 98

» 12.06.2013 12:27 am

"Буде нормально літати" і 10гр з цим прутом тільки на яку відстань? :wink: В джеркінгу спін характеризується двома складовими- відпрацювання закиду і правильної анімації приманух. Перша не так важлива як друга, в умовах лову з човна а здебільшого і з берегової лінії дальність "затьмарюється" правильною анімацією навіть на проміжку в метр. По тій причині слід акцентувати увагу в першу чергу на здатність в реальних умовах джеркового спінінга відпрацьовувати задану гру джерка у різних варіантах, не обмежуючись ударами. В конкретній ситуації(конкретна модель прута) спін з вказаним тестом належить до т.зв. "європейського" класу джеркових прутів і характеризується не такою "дубовістю" як скажімо будь-який "американець". Тому суб"єктивно робоча(по анімації) нижня планка цілком ймовірна в межах 38гр і не нижче, а верхня на рівні- 120-130гр.
Важливо: :!: Зрозуміти як можна "дубовим колом" провести легкий джерк який НЕ попадає в нижню межу заявленого виробником тесту :?: Це цілком реально, але вага приманухи має бути "в межах розумн."(не UL) і щоб досягти успіху варто спробувати задати джерку надзвичайно "ніжну" анімацю з невеличкими по амплітуді ривочками(або потяжками) самим кінчиком спінінга і все запрацює.... :wink:
Надодаток максимальна дальність(яку більшість чомусь старається досягнути) напряму залежить від аеродинамічних властивостей корпусу приманухи і оптимальна по вазі наближеної середини тесту використовуваного спінінгу. Десь приблизно так. :roll: З пов.
п.с. На офсайті дана модель також відсутня. :(

RAT

» 12.06.2013 09:56 am

Тарас(RAT) дякую за зрозуміле пояснення(для новачка,саме то :) ),а ZALTи я попросив щоб привезли на "ПОЩУПАТЬ".Обіцяли наступного тижня пара палок буде.

vovka.

Повідомлення: 98

» 07.07.2013 01:28 pm

Надумав і я спробувати що ж це таке - джерк. Ціль - спробувати джеркові приманки в тесті 40-80 гр. Заодно планую використовувати джерковий комплект в ті рідкісні моменти, коли я маю можливість тролити на Прип'яті. Це буває рідко - 1-2 рази на рік, але все ж таки буває. Зараз перечитую різні форуми. В виборі спіна - по ціні і відгуках зупинився на Favorite Jerk 100 гр. в зв'язку з цим перше питання - де у Львові на нього можна подивитись?
З вибором катушки - не можу визначитись. Знаю що хороший варіант Abu Garcia Ambassadeur 5601 C4, але вона не вписується в мій бюджет. Хотілося б придбати щось в районі 100 у.о. В флагмані бачив мульт Ambassadeur 5601 BCX та 6601 BCX. Обидва мульти враховуючи теперішню акцію вписуються в мій бюджет. Хто що може сказати про ці мульти? Можливо є якісь альтернативи?

Mari1yn
Львівський клуб активного відпочинку

Повідомлення: 253

» 08.07.2013 11:06 am

Mari1yn написав:...планую використовувати джерковий комплект в ті рідкісні моменти, коли я маю можливість тролити на Прип'яті. Це буває рідко - 1-2 рази на рік,...
Цілком достатньо 5601BCX при такій інтенсивності лову, але прийдеться змиритися і жити з думкою про "вузькооке"походження і відповідну надійність агрегату... ABU 6601BCX - перебор, хіба планується використання шнура "дорослого" січення для лову сомів.
Mari1yn написав:хороший варіант Abu Garcia Ambassadeur 5601 C4, але вона не вписується в мій бюджет. Хотілося б придбати щось в районі 100 у.о.
Для збереження поняття "надійності" альтернативою може бути тільки б/у в межах заявленого бюджету. З пов.
п.с. Доклавши 50USD, отримуємо варіант DAIWA Lexa300 http://www.daiwa.com/reel/detail.aspx?id=632 і тихенько радіємо від потужності мильниці.

RAT

» 08.07.2013 09:47 pm

RAT написав:Цілком достатньо 5601BCX при такій інтенсивності лову....

Справа в тому, що невідомо яка буде інтенсивність лову. Я мав на увазі що тролінгом я займаюсь рідко, але окрім цього буду просто пробувати джеркувати тяжкими приманками. Наскільки це буде часто - не знаю. Хто зна - може я закину свій ультралайт і лайт... :D Хоча навряд чи - мені подобається різноманітно рабалити.

RAT написав:п.с. Доклавши 50USD, отримуємо варіант DAIWA Lexa300 http://www.daiwa.com/reel/detail.aspx?id=632 і тихенько радіємо від потужності мильниці.

Доклавши 50 USD я вже можу пошукати і Abu Garcia Ambassadeur 5601 C4 - є варіанти по такій ціні. Вже потроху себе починаю ламати в цю сторону.
А що скажете про Shimano CORVALUS 301? Теж ніби в 100 у.о. вписується.

Mari1yn

Повідомлення: 253

» 09.07.2013 12:10 am

Mari1yn написав:Справа в тому, що невідомо яка буде інтенсивність лову.... Наскільки це буде часто - не знаю.

Можу помилятися, але у такій ваговій категорії це важливий аспект у виборі мульта... Клас моделі(надійність- якість зборки- і як наслідок ціна) повинен відпрацьвувати кожний цент сповна. Правило просте: чим інтенсивніший процес і важчі приманки, умови лову- тим якісніший і одночасно простий будовою апарат з мін. к-стю люфтів і невибагливий в обслуговуванні. :roll:
Mari1yn написав:А що скажете про Shimano CORVALUS 301? Теж ніби в 100 у.о. вписується.

Чисто віртуальна думка, оскільки не випало нагоди спробувати в реальних умовах- агрегат не з легких і крім того, несинхронізований жилковкладач для важких приманух скоріше зле ніж добре(постійний контроль положення вічка-напряг, легковажність- швидке зношення розхідника, т.б. шнура). Підсумково- акуратно виконана бочечка практично створена для трола....упс. :oops:
З пов.
п.с. А чого на "ви"? :shock: :)

RAT

» 09.07.2013 06:19 pm

Мав 6601 BCX, досить нормальна катуха, нормальна зборка хоч і китайцями, китай також різний буває, мені служила добре, бороди навіть не бачив не петлила, хід приємний, прослужить довго повір, незнаю як потрібно ловити і якими приманками щоб вбити ту бочку :) Розмір я би також радив 5601 і легша буде і в руку буде поміщатись, при джерках зручність не на останньому місці. Незнаю чому, але якби знов мене потягнуло поджеркати, я би брав краще низькопрофільний мульт, навіть ту саму Банакс Лексіму, бо в разі чого можна і легші приманки покидати, поджигувати чи просто половити курковою снастю із звичними тобі приманками придбавши відповідний прутик. Під джерк потрібні дійсно підходящі умови і рахую човник необхідний. Через відсутність тих і інших умов я згодом почав просто джигувати з мультом, але переконавшись шо з мультом для чуйки через фігу потрібно використовувати чебурашку не менше як 10-15гр, а для цього потрібні нормальні ямки. Зваживши всі плюси і мінуси я переконався що в тих місцях і водоймах де я рибалю мульт однозначно програє мясорубці :? Тому подумай нормально, неспіша якому профілю мульта надати перевагу, як часто, на які приманки будеш рибалити і зроби вибір :)

jerkman

Повідомлення: 402

» 26.07.2013 11:54 am

Маю бажання спробувати "джеркбейт",підкажіть будь ласка початківцю в цьому напрямку який комплект(спін,катушка,шнур)краще зібрати для початку :) .

мамай
Львівська обласна федерація риболовного спорту

Повідомлення: 1074

» 30.07.2013 12:38 am

мамай написав:Маю бажання спробувати...

Визначайся з бюджетом(яку суму готовий потратити для спроби), погортай вдумливо тему від першої до останньої сторінки(їх не так багато-15) і засипай конкретними питаннями. :wink: Успіхів в освоєнні. :) З пов.

RAT

» 30.07.2013 12:16 pm

Це якраз,випадок коли вибір бюджетної снасті,може привести до до нерозуміння цього спосбу(розчарування)...
Корстувався багатьма мультами...від самих дешевих.,до топових і екслюзивних.
Якість катухи має набагато більше значення,ніж в спінінговій ловлі...
Є можливість купити дорожчу..купуйте.
Важко буде знайти дешевий і достойний.Я к виняток,непогані недорогі мульти робить ABU.,але я особисто ними не користувався...
З палками все набагато простіше...в америкосів є багато чого недорогого і достойного...

ONOFF

Повідомлення: 75

» 30.10.2013 01:52 am

Добрий день. Тему читав, інші форуми також,(може десь пропустив) але є питання по катушці SHIMANO CURADO 201?7, існують G та Е, яка між ними різниця?
Для наступного сезону хочу зібрати свій перший мультовий комплект, діапазон ваг 10-30 грам, я в правильному напрямку ??
Пес. Можливо вкогось є досвід придбання катушки із закордону, пріоритетно з ебей, буду вдячний за інформацію, можна в ПП.

nazaruch

Повідомлення: 260

» 30.10.2013 08:26 am

Е попередня версія випускалась в Японії, G в Малайзії. В G версії на два менше підшипника , зірочка фрикціону пластмаса, а в Е алюміній. Передатка в Е 7,1 6,2 5,1 в G 7,1 6,5 5,5. Вага е 215 g 204 грама і ціна е на 20 дол. Рекомендована дорожча. Можливо є і ше якісь відміності ( кольор різний в них )

kuzyaguar

Повідомлення: 160

Поперед.Далі

Повернутись в Бейткастинг

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей