Пошук по www.active.lviv.ua:
Пользовательского поиска

Болонська снасть

Мах, штекер, матч, болонез

Болонська снасть

» 06.03.2009 12:15 am

Як прийнято вважати, болонський спосіб спочатку одержав массове визнання в Італії, а саме в провінції Болонья, а вже звідам почав розповсюдження по світу, звідки власне і загальновідома назва.
Призначений для ловлі на течії чи в глибоких місцях на значній відстані від берега.
Тут пропоную обговорювати особливості болонського способу: прути, катушки, жилки, поплавки, методі відгрузки ну і звісно тактику ловлі.

admin
Site Admin
Site Admin

Повідомлення: 614

Re: Болонська снасть

» 06.03.2009 02:10 am

Ну то я трішки намалюю, так як дуже полюбляю цей спосіб. Правда, не зовсім як "чистий" болонез, але як самий поширений...
Насправді, болонська снасть досить поширена не тільки у нас і не тільки як суто специфічна сплавна, а як досить універсальна. Не прогадаю і не збрешу, якщо буду переконувати в тому, що наша поширена і улюблена снасть "дальнього закиду" (яку дуже неправильно називають і путають з матчевою) у своїх коріннях типовий болонез.
Ну а тепер по суті:
типова болонська оснастка - це просте телескопічне вудилище довжиною 4-6 м, яке оснащене кільцями на довгій лапці і додатковими пересувними кільцями на хлисті (на удилищі як правило напис BOLO*** або BOLONES), проводочною котушкою (а зараз - тільки безінерційною). Пряме призначення - проводка по течії з відпуском поплавочної оснастки у дрейф, стоячи на місці і маневруючи наживкою за рахунок впливу течіїї. Притримав - піднялясь, відпустив - волочиться по дну.... Тобто використовується на річках, каналах, закритих берегах водосховищ з присутньою характерною течією. Власне для цього була придумана і видозмінена з часом для зручного використання.
Для чого:
Кільця на довгих лапах - потреба відвести основну леску від бланку, щоб запобігти її прилипанню до мокрої поверхні вудилища і мати можливість вільно подавати (руками чи самоскиданням) потрібну для дрейфу кількість лески.
Котушка, яка в наш час категорично замінена на безінерційку - для стравлювання лески і підмотки її після покльовки.
В самосму поширенному варіанті - глухе кріплення поплавка, яке відповідає глибині ловлі (шляху проводки). Мінімум поводочних підпасків (1 ібо 2 при довгому повідку), все робоче, нейтралізуюче плавучість поплавка завантаження вище рельефу дна.
Як варіант біжуче (ковзаюче) кріплення поплавка у випадку, якщо є потреба ловити серед берегових кущів, просуваючи підібрану під верхів'я вудилища оснастку серед гілок аба велика глибина біля самого берега.
У нас набуло дуже широкого росповсюдження як оснастка, яка дозволяє робити дальній закид, використовуючи массу тягарця і поплавка у варіанті з рухомим поплавцем і верхнім стопором.

Pavel K
Львівський клуб активного відпочинку
Львівська обласна федерація риболовного спорту

Повідомлення: 2777

» 08.04.2009 08:28 pm

Ось тепер я знаю, що в мене болонська снасть! :lol: А то в усіх цих штекерах, махових і матчах я геть заплутався. Як на мене, то при наявності болонки, потреба в інших конструкціях поплавчанок відпала. Для мене вона називалась "унівєрсальная снасть", як писали в усіх радянських книжках.Відпустивши цєску на довжину вудилища отримуємо ту ж махову вудку.А маючи телескоп 3,5-4 м і скользящий поплавок на 3,5-4 гр. можна доставляти наживку метрів на 20-25 і ловити з глибини 3-3,5 м.Один ворог у пплавчанки-вітер. Головний плюс-мобільність: при хорошому кльові процес насадки наивки\забросу\установки на підставку\вибирання снасті скорочується в рази, що дозволяє приділити більше часу власне ловлі риби.Ну і чутливість можна порівняти хіба що з УЛ.

oleh

Повідомлення: 826

» 29.11.2009 08:16 pm

Сьогодні також прикупив собі болонську вудочку від Salmo. досить легенька і чутлива снасть із тестом 2-15 і довжиною 4м, матеріал- карбон 7. дійсно має 2 додаткові кільця на кінчику, кільця на довгих ножках. Мені сподобалась.

Sokalskuj

Повідомлення: 143

» 15.12.2009 10:34 am

Sokalskuj написав:Сьогодні також прикупив собі болонську вудочку від Salmo. досить легенька і чутлива снасть із тестом 2-15 і довжиною 4м, матеріал- карбон 7. дійсно має 2 додаткові кільця на кінчику, кільця на довгих ножках. Мені сподобалась.

Де купував? Я починаючий рибалка. Вибір снастей в Червонограді не вражає, а ціни якраз навпаки...Поділись досвідом...

poiu

Повідомлення: 12

» 24.12.2009 07:49 pm

Купував в Сокалі, у нас є торговий комплекс Метро, там на другому поверсі є рибацька палатка, продає Юра. В Червонограді тест найменший 5-25, поширений 10-30, а в Сокалі знайшов. Він ще має матчеві вудилища, правда продає чомусь саме Salmo. каже нарікань до цього виробника за 6 років не має.

Sokalskuj

» 13.04.2010 12:00 am

Доброго вечора.
Нещодавно вирішив спорядити "правильну снасть". Рибалю давно, але аматорсьтки. Зупинився на вудилищі для річки і середнього закиду, вибрав болонське. Прийшов в магазин і купив GLOBE 5м. New Hunter - 240грн. Цікавить думка чи для стоячої води годиться?

L'onya

Повідомлення: 9

» 18.12.2010 10:30 pm

Годиться! Так як болонська снасть є універсальною... Сам дуже люблю болонку і кожному бажаючому можу розказти багато цікавих моментів риболовлі, пишіть, буду радий помогти не тільки добрим словом а і практичними заняттями на будь якому типі водоймів.

ivanlvov
Львівська поплавочна ліга

Повідомлення: 65

» 20.02.2011 10:00 am

ivanlvov написав:Годиться! Так як болонська снасть є універсальною... Сам дуже люблю болонку і кожному бажаючому можу розказти багато цікавих моментів риболовлі, пишіть, буду радий помогти не тільки добрим словом а і практичними заняттями на будь якому типі водоймів.

Так пиши же!Поплавок на дністрі-дуже цікаво.

стрик

Повідомлення: 42

» 20.02.2011 06:50 pm

Відповідаю за слова слвом! А на річці Дністер ділом! В дні коли риба на річці ловиться дуже і дуже погано зловити її можливо тільки болонською удочкою з поплавком!

ivanlvov

» 02.03.2011 02:04 pm

Дам одну пораду з власного досвіду. Безенерційну катушку не завжди зручно використовувати. Звичайна інерційна катушка буде значно легша, що є дуже важливо особливо на течії в проводку, і менше крутить жилку завдяки більшому діаметру. Я використовую звичайну інерційну катушку діаметром 10-12 см. (ціна 5-10 грн, ви-во Китай), попередньо її можна дещо облегшити, зробити різні вирізи в металевому корпусі. Ідеальний варіант - алюміневий корпус, але якщо таку знайдеш то це переважно буде для нахлисту і ціна буде не менше 300 грн. і стопору не буде. З бланком 4 м. з такою катушкою можна закидати до 20 метрів, при закидуванні треба витягати жилку з верхніх проміжків між кільцями, або типу нахлисту - витягувати жилку перед катушкою і складаю під ноги якщо берег дозволяє (не має кущів, викої трави).

Саша28

Повідомлення: 29

» 02.03.2011 02:07 pm

Саша28 написав:Дам одну пораду з власного досвіду. Безенерційну катушку не завжди зручно використовувати. Звичайна інерційна катушка буде значно легша, що є дуже важливо особливо на течії в проводку, і менше крутить жилку завдяки більшому діаметру. Я використовую звичайну інерційну катушку діаметром 10-12 см. (ціна 5-10 грн, ви-во Китай), попередньо її можна дещо облегшити, зробити різні вирізи в металевому корпусі. Ідеальний варіант - алюміневий корпус, але якщо таку знайдеш то це переважно буде для нахлисту і ціна буде не менше 300 грн. і стопору не буде. З бланком 4 м. з такою катушкою можна закидати до 20 метрів, при закидуванні треба витягати жилку з верхніх проміжків між кільцями, або типу нахлисту - витягувати жилку перед катушкою і складаю під ноги якщо берег дозволяє (не має кущів, викої трави).

цікава ідея,
тільки поясніть як це така катушка закине 5 грамову снасть на 20 метрів?
я щось незрозумів як закидувати

stal1n

» 02.03.2011 03:31 pm

stal1n написав:
Саша28 написав:Дам одну пораду з власного досвіду. Безенерційну катушку не завжди зручно використовувати. Звичайна інерційна катушка буде значно легша, що є дуже важливо особливо на течії в проводку, і менше крутить жилку завдяки більшому діаметру. Я використовую звичайну інерційну катушку діаметром 10-12 см. (ціна 5-10 грн, ви-во Китай), попередньо її можна дещо облегшити, зробити різні вирізи в металевому корпусі. Ідеальний варіант - алюміневий корпус, але якщо таку знайдеш то це переважно буде для нахлисту і ціна буде не менше 300 грн. і стопору не буде. З бланком 4 м. з такою катушкою можна закидати до 20 метрів, при закидуванні треба витягати жилку з верхніх проміжків між кільцями, або типу нахлисту - витягувати жилку перед катушкою і складаю під ноги якщо берег дозволяє (не має кущів, викої трави).

цікава ідея,
тільки поясніть як це така катушка закине 5 грамову снасть на 20 метрів?
я щось незрозумів як закидувати

спочатку стравлюєш жилку собі під ноги, потім робиш мах(при цьому рукою притримуєш стравлену раніше жилку шоб не вимотувалась) і в момент вильоту снасті відпускаєш жилку що тримав.

Назар Непийпиво

Повідомлення: 130

» 03.03.2011 12:51 am

Мені подобається ваша дискусія, повсюду лід а ви як на рибалці!!!

ivanlvov

» 03.03.2011 11:34 am

Я так практикував з інерційками і доречі досить не погано виходить, але з безінерційними катушками набагато зручніше працювати!

Bocl
Львівська обласна федерація риболовного спорту

Повідомлення: 207

Далі

Повернутись в Поплавок

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей