Пошук по www.active.lviv.ua:
Пользовательского поиска

Болонська снасть

Мах, штекер, матч, болонез

Re: Болонська снасть

» 02.03.2017 02:55 pm

Часто тримаю в руках болонки різних виробників (дають для заміни кілець, ремонту), і можу підказати дещо.
В деяких болонках використовують звичайне гумове кільце, підібране по діаметру коліна і встановлене нижче обмотки, на інших це ж кільце залите білдерським лаком. Є свої плюси і мінуси в двох варіантах. Гума має властивість старіти, тріскати, тому довше 1-2 сезону не живе. Залите кільце лаком живе довше але розбиває наступне коліно "розочкою"- тому рекомендую перший варіант.
Гумки різних діаметрів найдете на авторинках, ціна копійчана.

Зображення
Востаннє редагувалось Петрович в 02.03.2017 03:30 pm, всього редагувалось 1 раз.

Петрович

Повідомлення: 1032

» 02.03.2017 03:30 pm

@Петрович а якщо додатково намотати нитку/шнур або на саму обмотку, або акурат нижче. Тобто, замість гумки - така собі "домотка" якоюсь синтетичною ниткою.

Stilgar

Повідомлення: 25

» 02.03.2017 03:32 pm

Ніколи не пізно експериментувати, я навів приклади які використовує виробник, а просто намотана ниточка буде сповзати :wink:

Петрович

Повідомлення: 1032

» 02.03.2017 03:45 pm

Stilgar написав:Друзі, а розкажіть як ви захищаєте основу кілець від довбання в неї попереднім коліном?
На прикріпленому фото я спробував показати що мається на увазі. При транспортуванні кромка коліна потрохи "цюкає" в основу кільця, що вище. І так практично на кожному коліні.
Що з цим робити? Пробувати "колхозити" якісь накладки з гуми або силікону?

Кожен виробник передбачив захист ,пластиковий чи гумовий на кінець вудки який захищає не тільки кільця але й має тримати коліна вудки плотно прижатими один до одного,завдяки способу намотки кілець- коліна мають плотно прилягати одне до одного.
Можливо в вас не добре припасований захист і вам варто попробувати щось підложити в кіньчик захисту( паролон) .

мамай
Львівський клуб активного відпочинку
Львівська обласна федерація риболовного спорту

Повідомлення: 1074

» 02.03.2017 07:00 pm

Кожен виробник передбачив захист ,пластиковий чи гумовий на кінець вудки який захищає не тільки кільця але й має тримати коліна вудки плотно прижатими один до одного,завдяки способу намотки кілець- коліна мають плотно прилягати одне до одного.

В моєму розумінні, все трохи не так.
Захист на кінець складеної вудки (це така трикутна пластикова фігня) захищає кільця ззовні при транспортуванні. Щоб та штука от так прямо і непорушно фіксувала положення колін - щем-сь такого не видів :) Думаю, тому, що така конструкція буде давати вертикальне навантаження на лапки кільць, які для того ні разу не призначені.

А от захист від довбання торця колін - це інше. На дорожчих палках відразу з заводу є відповідна геометрія. На дешевших (мій випадок) - немає. Обмотка виходить тонша, ніж діаметр попереднього коліна (на фото все видно). Тому і потреба "колхозити" щось. Буду думати. Наразі схиляюсь до варіанту гумових кілець. Раз в один-два сезони їх поміняти - не проблема.

Stilgar

» 22.03.2017 05:32 pm

Отож, звітую, якщо комусь цікаво :)

Поставив на всі коліна гумові кільця акурат перед манжетами пропускних кілець, вийшло майже як на нижньому фото Петровича.
На манжету тюльпана дав одношарову намотку товстої синтетичної нитки. Клеєм/лаком нічого ніде не заливав.
Гумові кільця різного діаметру і товщини були знайдені в автомагазинах.

Вийшло досить непогано, щоправда, довелось побавитись.
Гумове кільце просто так не вдягнеш на коліно, вони не настільки розтягуються, щоб одягнути через пропускні кільця. А розбирати палки, знімати пропускні кільця і потім ставити їх назад не хотілось.
Та й діаметри гумових кілець переважно більші, ніж діаметри колін.

Довелось розрізати гуму, підганяти розмір і склеювати "встик" прямо на колінах. Клеїв цианокрилатом, це звичайний супер-клей, що моментально "схоплює".
За вечір таким чином зробив дві палки. Таки намахався щоб зробити більш-менш акуратно, але як на мене - воно того варте.
Гуму перед і після риболовлі мажу гліцерином, це мало би дати мінімальний додатковий захист. Наразі за два виїзди все ОК.

Ще маю дві розібрані палки, на них спробую кількашарову намотку ниткою (також без клею чи лаку). Побачимо, що покаже себе краще і проживе довше.

Stilgar

Поперед.

Повернутись в Поплавок

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей