Анонс

Дорогі Друзі, ласкаво просимо на Форум активного відпочинку!
Пошук по www.active.lviv.ua:
Пользовательского поиска

Спиннинговые удилища: терминология

Авторскі статті учасників форуму

Спиннинговые удилища: терминология

» 09.01.2008 01:01 pm

Завдяки v-pavlo став власником сімнадцяти DVD дисків з фільмами риболовної тематики.
Передивившись знайшов величезну кількість «перлів», від повторення яких хотілося би вберегти всіх спінінгістів!

Найбільше мене вразила термінологія в спінінгових вудилищах, тому зараз тільки про це.
Пишу на російській, мовою оригіналу, та й легше мені так.
Итак: «строй удилища определяется на любой стадии, будь то заброс, подсечка, и вываживание…»
«тест американских удилищ всегда реальный…»
«длина удилища зависит от предпочтений рыболова и используемых приманок…»
«удилища строя медиум…»

А теперь обо всём правильно:
Итак, не секрет, что удилища по строю деляться на:
  • Extra fast-сверхбыстрый строй удилища, в момент встряхивания такое удилище практически не сгибаеться, скорость релаксации (возврата удилища в первостепенное состояние (прямую)-минимальная). Как пример такого удилища-Flagman Tornado? St.Croix Avid.
  • Fast- быстрый строй удилища, самый востребованный на сегодняшний день. Скорость релаксации также достаточно высока. Пример- Banax Ultra, Banax Mega ( не самого лёгкого диапазона весов), и многие американские удилища.
  • Moderate-fast – средне-быстрый строй, скорость релаксации уже не дотаточно высока, чтобы отнести к быстрому, но и не так низка, чтобы назвать удилище медленным. Как пример-St.Croix Wild River.
    Moderate-средний строй, многие по ошибке называют такие удилища медленными, т.к. после взмаха удилище возвращается в исходное состояние через некоторое время. Пример- Flagman Legend, Shimano Catana.
  • Slow- мед ленній строй, удилище очень инертное, практически всегда очень длинное, редко длина составляет менее трёх меторв, и предназачается для ловли рыбы либо на специфические приманки, либо \ и в специфических условиях. Как пример вспоминаються только американские марки St. Croix и G.Loomis без указания конкретных моделей.
На счёт того, какая чать удилища гнёться при встряхивании думаю не стоит говорить, тут и так ясно-чем меньшая, тем быстрее оно вернёться в исходное состояние.

При выборе удилища часто люди не до конца понимают, что разный по мощности класс по-разному не обходимо воспринимать, т.е. УЛ удилище при сильном взмахе может показаться вам сов сем не быстрым, но это скорее произойдёт от того, что вы слишком усердно «трясёте»его, чем от невнрных даннях, указанных конкретным производителем. Другая сетуация-когда берёте в руку удилище очень тяжелого класса, на котором написано , например, Moderate, встряхиваете, и видите: о чудо!, оно ведь сверхбыстрое!!! Но это ничто иное как недостаточная нагрузка бланка, во время которой бланк не до конца показал свои возможности. Хотелось бы предупредить всех от длительной поочерёдной тряски понравившихся удилищ, сейчас намного проще и правильнее сравнить их держа одновременно, даже если эти удилища находяться в разных магазинах!

Теперь относительно мощности удилищ. По мощности они деляться также на несколько классов:
  • Ultra Light (UL)- самый лёгкий класс удилищ, тестовый диапазон которых, как правило, имеет верхнюю границу 3-5 грамм.
  • Light (L)-лёгкий класс, с приделм по верху 7-12 грамм.
  • Medium Light (ML)-средне-лёгкий, верхняя граница, как правило 14-25 грамм.
  • Medium(M)- средний класс, с верхним тестом 21-30 грамм
  • Medium Heavy(MH)-средне-тяжёлый класс, до 35-45 грамм.
  • Heavy(H)- тяжёлый класс, как правило с тестом до 50-60 грамм.
  • Extra Heavy(EH)-этот класс самый широкий, в нём можно найти как удилища до 80 грамм, так и удилища для морской рыбалки, на которых верхний тестовый диапазон вообще не указан.
  • Совершенно отдельный класс составляют американские удлища, на которых иметься надпись Hot Shot (HS). Тестовый диапазон таких удилищ необычайно широк (например 10.5-84 грамм), но конструировались эти удилища для троллинга, и американцы до сих пор не представляют, как мы можем (смею заметить вполне успешно) использовать их для ловли взаброс!
    Но если уж вам досталось такое удилище, не думайте, что кидать оно будет во всём диапазоне тестов, как правило, верхний тест нужно поделить на 3.

Ещё на спининговых удилищах американских производителей можно встретить маркировку типа MT (Magnum Taper)-это определённая конусность бланка удилища, которое имеет очень тонкий кончик, и очень толстый и мощный комель ( ту часть, которая находиться у рукояти спиннинга).
Хотелось бы заметить, что мощность указывают сегодня практически все производители, а вот строй удилища-только американцы и некоторые японцы.
Сейчас также стало модно писать на бланках нечто типа «Bass», или «Trout Special», что говорит о конструировании удилища под ловлю определённого вида рыб, хотя мы, как люди изобретательные и всесторонне развитые применяем их там, где нужно нам.

Про длину удилищ много писать особого смысла не вижу, это предпочтения каждого индивидуума, но хотелось бы заметить, что для ловли на модные ныне поверхностные приманки, воблеры класса Minnow,джеркбейты, и т.д. лучше подходят либо короткие удилища, либо длинные, но строя не ниже Fast, ибо придать приманке ускорение небыстрым длинным инертным удилищем ой как непросто!
Также не следует забывать о сопротивлении приманки потоку воды, и если используемые вами блёсна весят, к примеру, 7 грамм, но имеют лепесток порядка 3 номера, провести их с помощью удилища класса Light будет некомфортно. Это же касаеться и воблеров с большой лопастью. При ловле на джиговые приманки не стоит забывать, что помимо веса самой джигголовки силикон также имеет немалый собственный вес, учитывайте это!!! Так что если вы разобрались в строе, мощности удилища, его длине и предназначении- желаю удачной покупки и не менее удачного использования!

Также известные производители указывют непонятную многи маркировку типа: line-4-8 lb. Эта маркировка ничто иное как рекомендуемая производителем мощность используемых лесок (ещё её называют тест по леске). Если кому интерестно, чему равен этот самый lb-поищите, я пересчитываю, деля на 2 , т.е. считая, что фунт (а это именно фунты) рвен 0.5 нашего килограмма. Кстати, чем больше разрывная нагрузка используемой лески, тем удилище мощнее, независимо от теста. Не стоит принебрегать этими данными, т.к. при использовании лески с разрывной нагрузкой меньше минимальной возможны частые «отстрелы» приманки, а с большей-может и удилище не выдержать…

Ну и на последок хотелось бы ещё раз напомнить несколько общеизвестных «НИЗЗЯ»:
  • превышать верхнюю границу теста;
  • игнорировать «тест по леске»;
  • бить удилище о посторонние предметы;
  • ставить удилище у открытой дверцы машины;
  • класть на землю в присутствии кого-либо;
  • ставить близко у источника открытого огня;
  • забрасывать, не убедившись в отсутствии захлёста лески о вершинку удилища;
  • создавать острый угол во время подсечки и вываживания;
  • срывать приманку удилищем во время зацепа;
  • заводить удилище за спину во время заключительной стадии вываживания;
  • поднимать рыбу\корягу\траву над водой с помощью удилища;
  • перемещаться по берегу держа спиннинг кончиком вперёд.

Ну вот вроде и всё, пользуйтесь на здоровье, будьте грамотны, и пытайтесь исправлять менее опытных товарищей!

mishka

Повідомлення: 656

Re: Прути

» 09.01.2008 11:00 pm

Погоджуюсь на всі 100% стаття супер ...Дещо знав , дещо взнав нове --- це добра стаття думаю для всіх.....
А вот про диски ...Вони в мене вже 3 роки майже ..... і деякі речі там точно застаріли ....Але для мене тоді це була майже основна і-ція про спінінгову рибалку ....Тому що є то є..... А те що там називають мепсовськи блюфокси то все не важливо ... Більшість з того що там є на дисках підходить для всіх початківців і не тільки ....... :) :) :) А хто вважає себе профіком , той думаю знайде інші диски .....та іншу інформацію ......Коли найдете мені теж закиньте , я ніколи не відмовлюсь ....Дякую всім...!!!!

v.pavlo
Львівський клуб активного відпочинку

Повідомлення: 291

» 10.01.2008 10:43 am

Супер стаття!!! Тільки, як мені здається, дечого не вистачає. Ти, Артем, ще не сказав про стрій вудлища при статичному і динамічному навантаженні. А він може у одного вудлища суттєво відрізнятися. Наприклад наведений Флагман Торнадо у статиці на екстра-фаст не тягне... Практичний зміст таких знань також суттьєвий. Добавиш?

Ще знаю, що деякі автори розрізняють поняття - стрій і дія. Під дією (action) розуміють - характер, амплітуду вигину вигину при статично-динамічних навантаженях. А під строєм - будову бланку - конусність та інші характеристики. Поняття взаємоповязані - одне від одного залежить, але речі не тотожні. Можу помилятися, нехай хтось підправить.

ученик.

Повідомлення: 178

» 10.01.2008 11:01 am

2 Ученик!
Ти все правільно кажеш, але я і так від скуки сів писати, якщо ще і про статикіу з динамікою говорити-дійсно журнальна стаття би получилася.
Такими речами починають цікавитися люди, для яких зловити рибу відходить на другий план, на першому плані краса і естетика.
До цьогож в цій темі є два кардинально різних підхода (першир-родбілдерський, який мені в принципі ближчий, ну а другий- підхід юзерів тільки фабричних девайсів, а також теоретиків від рибалки).
А так як в нас родбілдінг почне процвітати не скоро, навіть виклавши своє бачення даної проблеми довести його до широких мас можна буде не скоро.
Та і не заморочуються цим люди :)
Я думаю 9 людей з 10 ніколи і не бачать як працюєїх вудилище на виважуванні, хіба хтось збоку дивиться, і кричить... :)
З моментом навантаження при забросі ще складніше...
А якщо я скажу, що динаміку вудилища (готового) можна змінювати (в розумних межах)-взагалі не зрозуміють, або засміють! :(
Дуже приємно, що всеж є люди, які цікавляться рибалкою всесторонньо!
Доречі пролистав вчора Риболов Україна теж прікольно...
Один Київський рибачок написав статтю про УЛ, в якій радить спіни до 5 грам, і до них катухи або 1000, або відразу 2506. Я так розумію, що він навряд бачив УЛ спін з такою катухою, але пише...
Стаття про платні водойми Львівського автора Алі Абасова (може в прізвищі помилку допустив, прошу вибачення) теж наводить на думки про цільове призначення статті, але нехай це все буде на совісті авторів.

mishka

» 10.01.2008 12:19 pm

Автора Алі Аббасова, я добре знаю. Часто спілкуємося. Статті цієї не читав, але було б добре почути критику по ній. Автору в першу чергу. Хоча регіональні статті мали б сприйматися на ура.
Востаннє редагувалось ученик. в 10.01.2008 12:26 pm, всього редагувалось 1 раз.

ученик.

Повідомлення: 178

» 10.01.2008 12:23 pm

Якщо знаєш автора він думаю тобі дасть почитати...
Стаття про ловлю на платниках.
Але змісту в ній я, чесно кажучі, так і не знайшов, нажаль!
Автору можна натякнути, що розповіді про Дністер, на який з його слів він їздить досить часто, були би набагато цікавіші для великої аудиторії читачів.
А то про те, що на платниках є риба, яка клює, знають практично всі...

mishka

Re: Спиннинговые удилища: терминология

» 17.02.2009 06:18 pm

:super :go Молодец,Тем! У начинающих вопросов на порядок меньше станет.

Wit

Повідомлення: 169

» 10.03.2009 08:15 pm

А можна ще розповісти що означають букви біля вобів, якщо скажем S суспендер ще зрозуміло, то SR чи H ставлять мене в тупік.

Reptar

Повідомлення: 228

» 10.03.2009 09:53 pm

дивись тут: /topic-t2276.html

A_K

Повідомлення: 236

» 17.04.2009 01:56 pm

в цій темі, після ознайомлення з теорією, корисним саме при виборі і саме для початківців буде привести збірну таблицю параметрів строю для розповсюджених в нас вудилищ.
як мінімум користь такої таблиці буде в тому, що можна буде відправляти сюди всіх лінивих з питаннями типу "хочу спін. порадьте ЩОСЬ" :D

* Extra fast:
- вудилище 1
- вудилище 2...
* Fast:
- ...
* Moderate-fast:
- ...
* Moderate:
- ...
* Slow:
- ...

З вудилищ пропоную рознести по категоріях розповсюджені і не дорогі:
Flagman
Berkley(...)
Banax(Mega, Ultra...)
Shimano (Catana, Nexave, BeastMaster...)
... і ще щось з широкого вжитку. Варіанти думаю Артём знає, хоч і користується значно дорожчими речами.

якщо напроти кожного строю написати варіанти приманок(напр.: воблери, вертушкі), під які цей строй найкраще підходить(ясно що кидати можна будь-що), то вийшов би повноцінний мануал по вибору.

згодом можна напроти кожного вудилища написати ціну в у.о.

SYR

Повідомлення: 47

» 22.04.2009 09:50 am

Я не до кінця зрозумів, що малося на увазі.
Стрій і дія вудилища різні поняття, яких я не торкався,і не хочу.
Воно вам треба?
Наприклад є вудилища, повільні в статиці, і швидкі в динаміці, але ці вудочки для тих, хто чітко розуміє, що від снасті вимагати, більше скажу, людина такою вудочкою ловить тільки одним способом, і майже одною приманкою.
Це типу як мати з взуття кеди, тобто знати, що під них можна вдягнути тільки спортивні штани і більше нічого.
Вобщем це не найактуальніша тема.
Що до властивостей різних спінінгів, то тут ніколи не буде однозначних думок, бо кожна людина має різні руки і відчуття снасті, тобто, якщо написати, що одна палка підходить тільки для джигу, а інша тільки під агресивний твіч, я думаю, що народ на початках не зрозуміє різниці.
Мені вибір вудилища нагадує вибір кольору машини. комусь подобається білий, а комусь чорний...
Звичайно, можна було б розписати параметри більшості вудочок, але людина, яка ними скористається не буде розуміти, для чого вона ту удочку купила, так що краще нехай кожен сам прийде до того, що йому більше подобається.

mishka

» 22.04.2009 09:59 am

mishka
нарешті зерно мудрості :) підписуюсь під кожним словом :)

tosi

Повідомлення: 1418

» 20.04.2010 03:01 pm

попрошу не сміятись, цікавить яка відмінність палки для твічу і палки для джигу?

Outsider

Повідомлення: 156

» 20.04.2010 03:19 pm

опрошу не сміятись, цікавить яка відмінність палки для твічу і палки для джигу?

Якщо чисто візуальні відмінності то це:
1. Вклеєний кінчик на класичних джигових прутах (твічингові суцільні);
2. Довша, часто рознесена ручка (твічингові - вкорочена);
3. Мініатюрніші кільця (верхні часто вигнуті під кутом 45 градусів) і їх розстановка по "ню-концепту" (в твічингових верхні кільця значно більшого діаметру і масивніші);
4. Стрій (зокрема "динаміка") - в нормальних джигових прутах стрій "складний" - на проводці працює тільки вершинка спінінга, а при виважуванні риби включається увесь бланк (твічингові працюють 1/2 довжини бланка);
5. Вигляд бланка - як правило, джигові прути мають "колоподібний" вигляд - дуже тоненьку вершинку і потовщену основу (твічингові більш класичного вигляду).
Все що описано вище зустрічається "як правило" - можуть бути деякі виключення (особливо в низькобюджетних серіях чи спінінгах для "спортивного твічингу").

Smutok

Повідомлення: 697

» 28.04.2010 04:38 pm

На мою думку з вище прочитаного для початківця, який надумав займатись спінінгом бюджет спінінга це самий перший і вагомий показник у виборі палиці, катушки і т.д Небуде початківець одразу купувати один спінінг для джигу другий для твічінгу третій для джерку. Тому початківці шукають шось універсальне і недороге. З мого досвіду тримав я палиці різних фірм різної якості. Хочу сказати "незавжди ціна означає якість", дешевша палиця може виявитись кращою дорожчої палиці

XSergioX

Повідомлення: 22

Далі

Повернутись в Статті

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей