Анонс

Дорогі друзі! Дякуємо що ділитеся на Форумі корисною інформацією!!!

Пінгвін: Лід - де і який: Сезон 2018 - 2019
Пошук по www.active.lviv.ua:
Пользовательского поиска

Дністер. Загальна інформація

Правила форуму
В розділах про водойми пишемо тільки звіти. Питання на зразок: хто був останнім часом? чи клює? - в чат на головній. Неінформативні повідомлення будуть видалятись.

Прохання до тих, хто пише звіти - висвітлюйте (по можливості): вартість риболовлі, стан доріг, де саме ловили, час, снасті, прикормка, наживка. Відвідувачі форуму будуть вам вдячні.

Дністер. Загальна інформація

» 23.04.2008 10:50 pm

Дністер — ріка на південному заході України та у Молдові. В античні часи Дністер був відомий під назвою «Тирас» (Tyras) або «Данастріс». Остання назва походить із іранських мов («дон» — вода). Українська народна етимологія пов'язує назву ріки зі словосполученням «дні стер». Існує також версія що сучасна назва Дністра веде свій початок з Київської Русі і означає "бистра вода", що власне, з точки зору риболова, повністю відповідає дійсності.

Довжина - 1362 км (в Україні - 705 км). Дністер має 386 приток, головні з них: праві - Стрий, Свіча, Лимниця, Бистриця, Реут; ліві - Золота Липа, Cтрипa, Серет, Збруч (найдовший - 244 км), Смотрич. Площа басейну 72.1 тис. кв.км. Всього в басейні Дністра налічується 14886 малих річок сумарною довжиною 32,3 тис. км. Живлення Дністра мішане, з переважанням снігового. Найвищий рівень води спостерігається підчас танення снігу в Карпатах i літніх злив. Льодовий режим нестійкий.

Витоки Дністра знаходяться на північних схилах Лісистих Карпат, недалеко від с.Розлуч, на висоті близько 800 метрів над рівнем моря. Верхня частина (до м.Старий Самбір) – це типова гірська річка з частими невеликими перекатами та порогами, долина V-подібна глибока (80-100 м), ширина річища до 40 м. Швидкість течії у верхів'ях - 4 м/с.

Нижче, у передгір'ї, долина заболочена, шириною до 13 км. рівнинна, у багатьох місцях у цілях меліорації русло ріки вирівняне в канали. Популярні місця для рибної ловлі: Хлопчиці (впадіння Ствяржа), Колобдуби, Устя (впадіння Щирки), Миколаїв, Верин, Крупсько, Березина, поблизу Жидачева (впадіння Стрия), Бородчиці, Хлопчиці (впадіння Луга), Журавно (впадіння Свічи), Тенетники (впадіння Свіржа), Шевченково (поблизу Галича, впадіння Лимниці), Галич (впадіння Лукви), Тустань (впадіння Гнилої Липи), Жовтень (впадіння Бистриці)

Гірська й передгірська частини басейну Дністра займають 9% його площі. Тут найгустіша річкова сітка з переважанням правих приток (Бистриця, Стрий, Свіча, Лимниця та ін.).

В районі с. Журавно підвищується спочатку лівий, а потім і правий берег ріки, русло стає кам'янистим, течія посилюється.

Від с.Нижнів до гирла ріки Збруч знаходиться найживописніша ділянка Дністра. Тут ріка утворила Дністровський каньйон 250км завдовжки (найдовший у Європі), з чисельними фантастичними вигинами. Природа каньйону своєрідна і неповторна, схили Дністра вкриті реліктовою лісовою та степовою рослинністю. Швидкість течії становить 1-2 м/с, багато печер, водоспадів.

Нижче м.Хотин знаходяться два великих водосховища – Новодністровської та Дубосарської гідроелектростанцій, після останнього водосховища швидкість течії до 0.5 м/с.

Щоденна інформація про рівень води на всіх річках України на 8 годину ранку Український гідрометеорологічний центр - Гідрологія - Характеристика гідрологічного режиму річок. (подяка Miro за знайдену інформацію)

admin
Site Admin
Site Admin
 
Повідомлення: 614
З нами з: 13.01.2007 01:10 pm
Звідки: Львів

Хлопчиці, Чайковичи

» 24.08.2008 02:22 pm

Хлопчиці, Чайковичи (Самбірський район Львівської області, поблизу Рудок)

Нижче Хлопчиць в Дністер впадає Стривігор (Стрвяж, Strwiaz) — річка в Середньому Бескиді і на Передкарпатті, ліва притока Дністра; довжина 94 км, сточище — 955 км2. Переважна ширина річища 10 — 20 м. Найбільша притока Стривігору — Блажівка (довжина 44 км).

Між селами Хлопчиці та Чайковичи ще у 70-тих роках минулого сторіччя в заплавах річок Дністер та Стривігор було розпочато будівництво акумуляційного (протипаводкового) водосховища з проектним об’ємом води близько 55 мільйонів кубічних метрів. Роботи завершені не були, проте будівельники створили цікаву місцину для рибальства. Після повені 2008 року активізувались розмови про те що водосховище такі потрібно добудувати.
Фото :
p1.jpg


Доїхати до незавершених споруд (відстань від Львова ~55км): спочатку до Рудок, далі
  • Або через Чайковичи (в Рудках повернути на Чайковичи, карта (дуже приблизно), теоретично дорога через Чайковичи краща ніж через Хлопчиці, проте актуальний стан моста через Дністер за Чайковичами невідомий)
  • Або через Хлопчиці: за Рудками приблизно 7-10км є з’їзд наліво в с.Хлопчиці (справа по трасі навпроти того з’їзду автобусна зупинка з написом Хлопчиці). Після повороту проїжджаєте метрів 500 і буде розвилка, основна асфальтна дорога йде прямо, а потрібно повертати наліво. Далі їдете по селу нікуди не повертаєте поки не переїдете залізничний міст переїзд і їдете наліво (бо ця дорога йде і направо). Далі їдете по основній дорозі, залізнична колія буде в вас злівої сторони, нікуди не звертаєте і перший поворот направо це буде виїзд з села до річки (орієнтир біля цього повороту лицем стоятиме хата з дощок коричнева, здається це якийсь магазин, бо там постійно народ тусується місцевий), ви як повернете то хата в вас буде зліва, ну а далі до дамби тільки одна дорога, правда перед насипом (захисний напис від розливу Стрвяжу) повертаєте наліво, і починається ще 3-4км дуже поганої дороги, яка заведе вас прямо на залізний міст. карта (дуже приблизно), підчас дощів чи після повеней дорога може бути не придатна для пересування легковими автомобілями).
Також поблизу знаходиться Чайковицький державний заказник: Болото у верхній частині басейну р. Дністер, яке в системі інших боліт є стабілізатором водного режиму Дністра. Місце зростання багатьох видів рідкісних рослин, в тому числі реліктових: берези низької, верби чорничної та інших.

Риба характерна для передгірних ділянок Дністра: головень, щука, окунь (дрібний), жерех, судак, стерлядь (дуже рідко), карась (особливо весною), сазан, верховодка (навесні велика кількість), лящ, сом, підуст, мирон усач (марена), миньок (налим).

Інформацію надали: tosi, Kostaj, Остап.

Дивіться також Хлопчиці. Звіти.

admin
Site Admin
Site Admin
 
Повідомлення: 614
З нами з: 13.01.2007 01:10 pm
Звідки: Львів

Устя

» 24.08.2008 03:11 pm

Устя (Миколаївський район Львівської області) - село на захід від Миколаїва. Вище села в Дністер впадає річечка Колодниця (права притока, яку також називають Нежухів чи Холодниця), в самому селі – старе русло Щирки, ніжче – Щирка (в яку трохи вище, на північній стороні Устя впадає Зубра). В селі Устя є невеличкій автомобільний міст через Дністер якій дозволяє легко переходити з одного берега на інший, також є пішохідний підвісний місток в верх по течії Дністра (трошки вище від початку села).

Зі Львова: за світлофором на окружній Микалаїва повернути праворуч на Комарно, відразу за залізничним переїздом за селом Дроговиж повернути наліво, потім двічі повернути праворуч, переїхати місток, далі "головною" прямо до моста через Дністер.

Дивіться також: Устя. Звіти.

admin
Site Admin
Site Admin
 
Повідомлення: 614
З нами з: 13.01.2007 01:10 pm
Звідки: Львів

Верин, Надітичі (Пісочна)

» 24.08.2008 03:12 pm

Верин, Надітичі (Пісочна) (Миколаївський район Львівської області)

Поблизу села Надітичі на Дністрі є декілька перекатів, затопленних каменюк, при не дуже невисокій воді – два островки. Добратись просто - через що місцина дуже популярна серед риболовів:
зі Львова до Миколаїва далі:
  • Через Верин (карта) – за Миколаївом повернути на дорогу до Роздолу, в Верині повернути направо біля невеличкого білого хреста, далі весь час прямо до річки.
  • Через Пісочну (карта) – з траси Львів-Стрий з’їхати до Пісочної, на початку Пісочної повернути наліво на Надітичі.

Поблизу села Верин знаходиться ландшафтний заказник загальнодержавного значення ”Стариці Дністра”. Площа 70 га, створений у 1989 р. Унікальні річкові стариці на лівому березі Дністра з незамерзаючими джерелами є місцем поселення ондатри та кутори великої. Зростає популяція ранньовесняного ефемероїда - рябчика шахового. Тут гніздиться або зимує багато видів птахів, занесених до Червоної книги України - сокіл-Сапсан, орлан-білохвіст, скопа, шуліка рудий, орел-могильник, Лелека чорний. Є поселення ондатри та кутори великої.

Читайте також звіти Верин, Надітичі

admin
Site Admin
Site Admin
 
Повідомлення: 614
З нами з: 13.01.2007 01:10 pm
Звідки: Львів

Re: Верин, Надітичі (Пісочна)

» 22.05.2016 11:58 pm

газета Експрес написав:
Три причини, через які Україна втратить ріку Дністер

Експерти б'ють тривогу - дельта ріки сильно обміліла, довколишні луки майже сухі, а в деяких місцях річку вже майже можна перейти вбрід! Наприклад, минулого літа рівень води в Дністрі знизився на рекордних понад 7 метрів... Це колись початок травня вважався часом найбільших паводків, а нині це вже історія.

Що ж сталося з могутньою притокою Дніпра?
- Маловоддя, яке ми спостерігаємо, має декілька причин, - розповідає Галина Проців, член ради Національного екологічного центру України.

- Перша - безконтрольні, несанкціоновані вирубки лісів, особливо в місцях водозаборів, де формуються головні притоки річки. Деякі урочища у верхів'ї Дністра настільки винищені, що видніються лисі пагорби там, де шуміли ліси.
- Друга причина - масове будівництво малих ГЕС у верхів'ї річки, які найактивніше зводилися у 2010 - 2011 роках. Зараз налічується близько 30 таких об'єктів, i дiючих, і тих, що на стадії будівництва. Вони, на превеликий жаль, є чиєюсь власністю. Їх навіть не можна вважати альтернативною енергетикою, адже доведено, що міні-ГЕС руйнують річище, змінюють потенціал забору води і зменшують об'єм води, яка потрапляє у річку.
- Третя причина - масове, неконтрольоване будівництво в долині Дністра і його приток. Воно, звичайно, незаконне, тому що це землі водного фонду, і експлуатація цих зон заборонена: десь на 50, а десь на 100 - 200 метрів від урізу води. Однак будівництво ведеться, при чому не лише індивідуальне, а й промислове.

Аватар користувача
Преса
 
Повідомлення: 818
З нами з: 21.04.2007 03:58 pm
Звідки: Львівський клуб активного відпочинку

Re: Дністер. Загальна інформація

» 05.09.2016 01:44 pm

Схоже і Дністер потрохи втрачаємо, вода пішла на погіршення:
http://dpbuvr.gov.ua/%D0%92%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0-%D1%81%D0%B8%D1%82%D1%83%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D1%85-16/ (у 2-му розділі детальний опис)

n.best
 
Повідомлення: 100
З нами з: 07.04.2008 03:14 pm
Звідки: Львів


Повернутись в р. ДністерХто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей