Пошук по www.active.lviv.ua:
Пользовательского поиска

Оснастки

Все про донні снасті

Re: Оснастки

» 18.01.2012 09:36 pm

Ваууу!!!Та це ж зовсім новий принцип оснастки!!!Назвем його....патерностер :lol: :lol: :lol:

pavlikua100
Львівська обласна федерація риболовного спорту

Повідомлення: 397

» 18.01.2012 09:39 pm

Спортсмени Рівного використовують тільки такий спосіб.

Абсурдна фраза :oops: Ви не можете казати за ВСІХ! Я сам з Рівного, хай лише спортсмен-початківець, проте знаю багатьох досвідчених спортсменів, які допомагали, давали рекомендації й навчали різним нюансам фідерної ловлі - більшість з них не використовує "універсальних" монтажів типу вищеописаного, а обирає конкретний монтаж під безпосередні умови ловлі - патерностер, симетричну та асиметричну петлю та інші з власними вдосконаленнями. :)

На рахунок чутливості також можна посперечатися, оскільки наявність будь-якого додаткового елемента, в т.ч. декількох вертлюжків, апріорі зменшує чутливість монтажу :)

я використовую на оснастку флюрокарбон або просту жилку 0.3-0.4

На скільки я розумію - флюорокарбон відіграє роль протизакручувача за рахунок своєї жорсткості :?:
І навіщо настільки "грубий" монтаж? Ніколи не використовував на фідері линву товстішу 0,28 мм :)

Неодноразово чув думку про те, що товщина поводка і основної снасті має відрізнятися не більше, як на 0,02-0,03 мм.

ІМХО :!:

Bulick

Повідомлення: 46

» 18.01.2012 10:21 pm

я такої оснастки простої небачив.
Мені подобається...

pomanselvestp

Повідомлення: 93

» 18.01.2012 10:30 pm

Bulick написав:Неодноразово чув думку про те, що товщина поводка і основної снасті має відрізнятися не більше, як на 0,02-0,03 мм.

ІМХО :!:

ну це не зовсім вірно при застосуванні для фідера. Для поплавцевої - мабуть так, золота середина для забезпечення гарантованого обриву поводка в критичній ситуації, а не всієї оснастки при наближенні до найтонших діаметрів монофілу.
А от у фідері використовуємо і плетенку, і моно. А ще є вплив такого моменту як вага наповненої годівнички. А ще не рідко ставлять шок-лідери по причині використання дуже тонких плетенок і важких годівниць або місце дуже захламлене чи з ракушкою. Це якщо я використовую в якості основної моно 0,24 без шока і з годівничками 60 гр + корм, то поводки в мене мають бути не менше 0,21-0,2 мм? :D Та ні... Є раціональне правило - розривне навантаження у поводка має бути меншим , ніж розривна всієї оснастки оснастки.

Pavel K
Львівський клуб активного відпочинку

Повідомлення: 2777

» 19.01.2012 12:30 am

Не знаю як правильно написати :oops:
Короче люба волосінь повинна розтягуватись і тому підібрали дистанцію в 0,02 як оптимальну для того, щоб до обриву повідка, основна волосінь також встигала амартизувати рибки риби. Це актуально в махових та штекерних вудилищах з глухим кріпленням оснастки. Там, де максимальні нагрузки на волосінь контролює фрикціон катушкки, ця аксіома-не аксіома :) :)
В матчі і болонці ( де присутня катушка) використовую переважно основну волосінь 0,16 і повідки 0,1-0,12 :)

Plitkar
Львівська поплавочна ліга

Повідомлення: 409

» 19.01.2012 11:27 am

pavlikua100 написав:Ваууу!!!Та це ж зовсім новий принцип оснастки!!!Назвем його....патерностер :lol: :lol: :lol:

Це поліпшений патерностер - звичайний програє у швидкості вязання (звичайний вяжеться швидше) і додаткових деталях (в звичайного вони відсутні) :lol:

Gonduras

Повідомлення: 123

» 06.09.2012 10:42 pm

pavlikua100 написав:Назвем його....патерностер :lol: :lol: :lol:

Майже по темі:

Латинский текст из Cod.Sang. 17, IX век
Pater noster qui in celis es,
sanctificetur nomen tuum,
veniat regnum tuum,
fiat voluntas tua,
sicut in celo et in terra,
panem nostrum supersubstantialem da nobis hodie,
et dimitte nobis debita nostra,
sicut et nos dimittimus debitoribus nostris,
et ne nos inducas in temptationem,
sed libera nos a malo.

Синодальный перевод
(в пореформенной орфографии)

Отче наш, сущий на небесах!
Да святится имя Твоё;
Да приидет Царствие Твоё;
Да будет воля Твоя и на земле, как на небе;
Хлеб наш насущный дай нам на сей день;
и прости нам долги наши, как и мы прощаем должникам нашим;
и не введи нас в искушение, но избавь нас от лукавого.

Ось воно як... :russian

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80

volvo-leon
Львівський карповий клуб

Повідомлення: 751

» 23.07.2013 01:34 pm

Наглядна картинка, яка дає уяву про поведінку різних оснасток на течії і положенню насадки.
До речі, зверніть увагу на положення годівнички на дні після натяжки течією основної. Це стосується тих, хто вважає, що годівничку котить по дну і форма годівнички для цього має значення :) . Годівничку тягне, а не котить і форма годівнички (прямокутна, трикутна, округла, овальна з плоским дном і т.д.) на цей процес не впливає.
.jpg

Pavel K

» 23.07.2013 04:33 pm

Враховуючи шо до цього часу снасті в мене були які попало, буду робить патерностер як саме простіше.
Правда як я зрозумів після риболовлі вузол обрізати потрібно.
Ліска в мене правда 0,3 і це мене чуть смущає, думаю є резон поставити карабінчик і завязати вузол на 0,25, поводок відповідно на 0,16

Yuras

Повідомлення: 217

» 23.07.2013 05:13 pm

Карабінчик не потрібно. Його ще через кільця провести треба буде (вдасться, якщо вони на квівері великі) або тримати на оснастці. Петля в петлю простіше. А ще краще всю моно замінити на 0,25, який зміст тримати основну 0,3 і робити оснастку на 0,25?

Pavel K

» 23.07.2013 09:41 pm

тоді яку оснастку краще на течію? і ракету також не котить по дні?

maryk

Повідомлення: 14

» 24.07.2013 12:14 am

maryk написав: і ракету також не котить по дні?

Жодну годівничку не котить по дну після натяжки основної. Їх всіх розвертає і волоче під певним кутом до течії, тягне по дну до точки, в якій вона має краще зчеплення з дном або до першої рельєфної перешкоди. Котити їх може відразу після падіння і до моменту натяжки течією при умові, що придонна течія досить сильна. Що таке годівничка "ракета" я не знаю, але "куля" (bullet) не самий кращий варіант для течії. Є варіант передньо обвантаженої годівнички, яка має ще й плоский тягар - комбіновані передній виносний і повздовжний плоский (приклад 1, приклад 2)
А стосовно, яка оснастка краще - та всі вони робочі на течії, підбирати їх варто під конкретні умови і активність риби. До речі, "ФІПСовський" скользячий ін-лайн по фізиці роботи дуже наближений до симетрички і добре працює як на стояку, так і на течії.

Pavel K

» 24.07.2013 09:02 am

Знайшлось першоджерело картинки з поведінкою оснасток. Є цікавий опис автора:
Патерностер
paternoster-gardnera2.jpg
PG_long.jpg
PG_long_down.jpg

Самая распространенная и простая в изготовлении оснастка. Применима как для рек так и для стоячих водоемов. Такая оснастка позволяет подыгрывать насадкой (искусственная анимация), что наиболее актуально при ловле в стоячих водоемах. В случае оснастки Патерностера, насадка находится над дном играя в потоках воды поднимаясь вверх и опускаясь вниз и гуляя в разные стороны, будь то стоячий водоем или река. Если вам захотелось опустить насадку ближе к дну, достаточно на поводке расположить "подпасок" из маленькой свинцовой дробинки. И наоборот, для того чтобы поднять насадку выше в слоях воды можно добавить элемент с положительной плавучестью, например шарик пенопласта.
Применима на мягком и твердом дне. Так же к преимуществам такой оснастки можно отнести меньший контакт с донным мусором (ракушка, камни и т.д.), соответственно меньший износ поводка.
На течении, при такой оснастке, поводок с насадкой находится немного в стороне от основного шлейфа работающей прикормки.
Из минусов - не достаточная чувствительность в случае, когда рыба с насадкой начинает движение на ослабление натяжения поводка.

Асимметричная петля

73220386.jpg
AS_long.jpg

Следующая по популярности оснастка, а для некоторых даже стоит на первом месте. Оснастка предназначена в первую очередь для течения и ловли рыб питающихся у дна таких как лещ. Здесь она наиболее положительно раскрывается. Насадка находится в непосредственной близости дна, лишь с небольшим отступлением (в зависимости от того какую величину "свиса" кормушки вы делаете).
Также насадка находится непосредственно в шлейфе вымываемой прикормки. Асимметричная петля обладает большей чувствительностью ввиду её не жесткого соединения (скользящая оснастка) с кормушкой.
Из минусов - больше контактирует с донным мусором, как поводки, так и крючки, в следствии чего при применении такой оснастки надо чаще проверять и заменять поводки.

Симметричная петля
simmetrichnaya-petlya.jpg
S_long.jpg

Что сказать по данной оснастке даже не знаю. Никогда ей не пользовался, ввиду того, что всегда хватает первых двух. Если обратится к различным источникам по этой оснастке можно сделать выводы, что оснастка предназначена для стоячих водоемов. Изначально создана для ловли с грузиками. Что позволяет предполагать, что такая оснастка предназначена для ловли карповых. В этом случае поводок находится в непосредственной близости от кормушки на дне. Из преимуществ можно отметить чувствительность. В случае, как с симмитричной, так и асимметричной петлями, длинной петли можно регулировать такой процесс как самозасечка.
river.jpg

PS: Что касается размеров для оснастки изображенных на рисунках. Принимать во внимание по желанию. Я как правило вяжу оснастки с совершенно другими размерами.

Pavel K

» 24.07.2013 09:52 am

Pavel K написав:До речі, "ФІПСовський" скользячий ін-лайн по фізиці роботи дуже наближений до симетрички і добре працює як на стояку, так і на течії.

Можна більше інформації про цю оснастку!дякую

maryk

Повідомлення: 14

» 24.07.2013 10:05 am

Монтаж описаний на попередній сторінці /topic-t1397-60.html#p87682 - звичайний ін-лайн з скользячою годівничкою.
ФІПСовський він тому, що це єдина оснастка для всіх, яку було дозволено використовувати на ЧС в 2011 р. Так і приклеїли до неї той ярлик...

Pavel K

Поперед.Далі

Повернутись в Донка, фідер, пікер

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей