Пошук по www.active.lviv.ua:
Пользовательского поиска

Такса

Такса

» 07.04.2008 11:10 pm

Такса - наиболее оригинальная из всех пород охотничьих собак. Довольно маленький рост и вместе с тем немалый вес, растянутое туловище и слаженные, гармоничные движения и, наконец, голос, которому позавидует и более крупный пес, а зубы и клыки, как и у всех зверовых собак, достойны уважения - на редкость крупные и крепкие.
Длинная, на очень коротких ногах собака с компактным корпусом и глубокой грудью. Существует шесть разновидностей таксы: два варианта, различающихся размерами (стандартная и миниатюрная), и три варианта, различающиеся типом шерстного покрова (гладкошерстная, жесткошерстная и длинношерстная). Стандартная таксе вести 6,5-11,5 кг, миниатюрная - менее 4 кг. У гладкошерстной шерсть короткая, густая и блестящая. Жесткошерстная равномерно покрыта жесткой и грубой шерстью с подшерстком, на морде развиты усы и борода. У длинношерстной шерсть длинная, мягкая, прилегающая и блестящая. Окрас бывает сплошным рыжим (от светлого до темного), двухцветным: черный, шоколадный, серый с подпалом, белый с желтым; пестрым; серо-мраморный, арлекин или тигровый.
Предками такс были собаки из Древнего Египта с длинным корпусом и короткими ногами. Современные таксы произошли от неуклюжих собак с искривленными ногами, весивших около 14 кг, обладавших элегантностью беременной выдры; с удивлением глядя на этих древних собак, едва ли кто - то признает в них современных элегантных, разносторонне одаренных такс. Эта порода по типу - типичная гончая, она приобрела и другие способности. Кроме того, что она может отлично работать по следу, миниатюрные таксы с успехом используются и как терьеры, для охоты на норных зверей, а длинношерстные часто подносят дичь с воды, не уступая в этом сеттерам. Таксы используются для охоты на разную дичь: на своей родине в Германии на барсука, а также на кролика, лисицу, оленя, хорька, горностая.
Такса умна, сообразительна, чистоплотна и трудолюбива. Это одна из самых выносливых собак. Владельцам следует развивать в собаке самостоятельность, но вместе с тем приучать ее к дисциплине. Необычное анатомическое строение - растянутый корпус и короткие ноги создают некоторые проблемы - таксам нельзя прыгать с дивана или кресла. Присущая породе прожорливость и природная способность умело манипулировать чувствами хозяина, если дать этому волю, могут за год превратить веселого активного щенка в ленивого домашнего увальня и лежебоку.
IMAGE0006.JPG.jpg

Aleks

Повідомлення: 40

Re: Такса

» 06.06.2008 09:13 am

Такса умна, сообразительна, чистоплотна и трудолюбива.
Целиком и полностью поддерживаю этот тезис.
С уважением.

Мисливець

Повідомлення: 3

» 07.06.2008 04:52 pm

:cry: І не тільки цей :!: :!:Жаль, що небачив вагітної видри :( :(

Арго
Львівський клуб активного відпочинку

Повідомлення: 3837

» 05.01.2014 01:22 am

Звіт про полювання з таксою.

Сезон полювання доходив кінця. Хоча було багато різних цікавих моментів але найбільш запам’яталось саме останнє полювання сезону «пух-2013» - закриття..
Як і всі виходи закриття було без снігу, тому особливої надії на вдале полювання не було. Проте щось таке в душі гріло, бадьорило та піднімало настрій. Цим всім була моя такса Адель або просто Мала.

Зустрівшись з друзями обмірковуємо який маршрут сьогодні топчем. Вирішуємо не мудрувати, а йти старим, провіреним маршрутом. Як не зайчик то лис має бути, а може й і один і другий.. Мов би в воду дивились. Але все попорядку…
Як завжди буває , хто з собакою, той в нагонку. Я й вже до цього звик. Хлопці стали на краю краю невеликих хащаків а я з Малою до праці. Тільки зайшли, як таксюха ніс до землі, хвіст догори, і пішла луна від її тявкання. За короткий час гримнув постріл. Зразу подумалось за лиса, адже він перший втікає. Так і було. Добули гарненького Микитку, більше вже не буде зайців полохати.

Зображення

«По крові» було не довго, і знову в поля. Підняли табунець куріпок, всі провели їх очима та посмішкою. Добре що відновлюється поголів’я після березневих снігів.
Заходимо в невеличку трави. Адель починає працювати. По манері бачу що то по зайцю.

Зображення.

Я зупинився, та й всі хлопці також, а Мала собі бігає по полю , вишукує довговухого. Раптом заєць піднімається за кілька метрів від собаки та біжить в мою сторону. Швидко скидую рушницю до лівого плеча, закриваю праве око, цілюсь, враховуючи швидкість зайця, відстань, висоту, вологість, температуру, напрям вітру та опір повітря, нажимаю курок ……бах….. і …. заєць падає та скочується в канал.. Адель за ним, доганяє та вправно подавлює підранка.

Зображення.

Ну нарешті і мені пощастило, довгоочікуваний трофей добутий. І мені буде до святкового столу і Малу буду чим тренувати. Приймаю вітання «з полем» від друзів, тай кажу що це більше заслуга Адель ніж моя, адже я зайця пройшов, ззаду мене піднявся косоокий.

До обіду ходимо без результатів. Аж ось десь на краю поля хтось з наших вистрелив. Постріли були два але злились в один. Стріляв товариш, у якого заєць піднявся з під ніг. Вистрелив з несподіванки, та трохи невлучно. Пішли всі шукати підранка. Тут знову проявила себе собачка. Вміло винюхавши знайшла вже дойшовшого зайця глибоко забитим в траві. Не знаю чи б впоралися без неї . Витягнули зайця на чисте, традиційне фото. Зразу сіли обідати, час найвищий.
Зображення

Після обіднє полювання було також цікаве але безтрофейне. Зайчик був, але піднімався далеко. І це добре, будуть на наступний рік виводки і ,напевне, вдалі полюваня.

Із собакою полюю перший рік, але впевнено можу сказати, що то зовсім інший рівень, зовсім інші відчуття, а задоволення приносить не стільки влучний постріл чи добутий трофей а робота собаки.
Недурно один мудрий чоловік сказав, що «Полювання без собаки то як весілля без музики».

Тому раджу всім, в кого ще немає собаки, придбати її. Бо це не тільки помічник на полюванні але й вірний друг та товариш для всіє сімї.

Зображення

Федір

Повідомлення: 55

» 01.04.2016 07:53 pm

Все почалося з того, що одного холодного вечора треба було виводити Адель гуляти. Але нехотілось, на вулиці холодно, дощ. Та переборовши лінь своєю відповідальністю перед собакою я зібрався, і ми пішли. Під час цієї прогулянки знайшли десять гривень. Розумна думка прийшла в голову миттєво: "А чому б не навчити шукати гроші собаку... !!!"
Підранків по кровяному сліду шукає, лиса по норах також, зайців по травах так само. Тепер черга на гроші.

Спочатку привязав гривні до нитки і дражнив Малу, так як бавляться котика-мишки з кошенятами

Зображення

Потім тренування переніс на вулицю, спочатку гроші намащував рибячим жиром, робив потаск, Мала знаходила. Дозу рибячого жиру поступово змешував, в результаті собака чула вже сам запах грошей (а ще кажуть що гроші не пахнуть :D :hi_hi_hi: ) та знаходила "тренувальні" гроші. Тренував довго...
Тепер на прогулянки з Адель виходжу з великим задоволенням, поєднюю корисне з приємним.
Кілька фото:

Зображення

Зображення

А це відео, на природі, після пікніку хтось залишив нам презент. Суму не скажу, але дуже пристойна. Напевне щоб поприбирали за ними.

І, власне, відео:
https://www.youtube.com/watch?v=XzqGMGKupvU&list=UUP-qqDftLqD9cLmE1e_GUNQ

Тепер думаю, а чи не відкрити курси по спецтренуванню собак з пошуку грошей ?
Що скажете ? Тільки незнаю, чи гроші за курси брати чи долю від знайденого.
Але є одна проблема, собаки придатні для цієї роботи обмежений час, бо потім можуть красти гроші з хати :wink:

Федір

Повідомлення: 55

» 01.04.2016 11:36 pm

Федір написав:...І, власне, відео:...

тиц

:mrgreen:

@doc

Повідомлення: 742

Повернутись в Мисливські собаки

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей