Пошук по www.active.lviv.ua:
Пользовательского поиска

Поможіть в виборі снасті для початку: спінінг, катушка і т.д

Прути, катушки, шнури, джигові приманки, воблери, оберталки, коливалки,

Поможіть в виборі снасті для початку: спінінг, катушка і т.д

» 31.03.2008 10:54 pm

В цій темі ми радимось з товаришами у виборі компонентів для пля початку пригоди зі спінінгом.
Тут ми шукаємо допомоги вибираючи перший карбоновий спінінг, катушку, нитку і всю решту (крім приманок для яких є окрема тема, називається "хіт парад приманок для початківців").

Всі ми люди заняті і змучуємость від одноманітності.
Тому будь ласка якщо ви бажаєте щоб Вам дали хорошу пораду в виборі хорошої речі для любимого нами всіма заняття будь-ласка позбавте нас рутинної роботи в наслідок якої ми змушені забивати теми не корисною інформацією а одини і тими самими питаннями типу:

"Що ви плануєте ловити цим спінінгом?"
"Які приманки ви хочете використовувати?"
"В яких водоймах і з човна чи з берега ви плануєте ловити?"
"Яку суму ви готові віддати за цю річ?"
"Цієї суми не достатньо щоб купити річ яка прослужить. Який реальний максимум який ви можете витрати трохи подумавши? :) "
Чим більше інформації в питанні тим вдалішою буде порада :!:

Також є прохання для тих хто буде відписувати в даній темі висловлюватись в даній темі виходячи по можливості з власного досвіду, відповідально. Якщо ви висловлюєте думку взяту з іншого джерела ніж досвід обовязково слід це зазначити (як і скрізь на форумі :wink: )

BITR

Повідомлення: 781

Re: Поможіть в виборі снасті для початку: спінінг, катушка і т.д

» 08.04.2008 11:02 am

Кожен спінінг має свій тест (вага приманки яку ним можна закидати), в цьому діапазоні вудилише буде відпрацьовувати заявлені виробником характеристики. Тести бувають різні, найпоширеніші з них - 3-15,4-20,5-25,10-30,15-45. Але тест вказаний на бланку не завжди відповідає дійсності, може бути завишений або занижений.Тому раджу на першій же рибалці з новим вудилищем визначити його тест. Береш приманку з мінімальною вагою (твого тесту) і кидаєш , поступово збільшуєш вагу до того часу поки буде збільшуватися дальність забросу і вудилище буде відпрацьовувати. Коли зявиться відчуття шо вудилище ніби "провалюється " то це буде і верхня межа тесту вудилища.
Востаннє редагувалось Max в 08.04.2008 10:50 pm, всього редагувалось 1 раз.

Max
Львівський клуб активного відпочинку
Львівський карповий клуб

Повідомлення: 337

» 08.04.2008 03:00 pm

Ну що Вітя!!! Тему замутив для лінивих - то що треба. :D :D :D Воно стільки всього читати щоб знайти відповідь на своє питання - часу немає. :cry:
А я от собі думаю, що краще було б замутити тему на кшталт "мій комплект", і кожен собі висловився б про різні варіації на тему бюджетних наборів, з конкретними характеристиками і рекомендаціями, цінами, недоліками і перевагами, а ламер почитав і зробив висновки. Не знаю, але поки що одні повтори старих запитань - і такі ж самі відповіді. Ну невже хтось думає, що через рік у мене міняється думка про початковий комплект??? Якщо хтось так і подумав, то повторюся:
для універсалів:
1. спін - Берклі Черрівуд і катуха Ріобі Екузіма (або Амазона для любителів заднього фрікциону). все разом порядка 400грн.
2. спін - Бас Про Шопс Біонік Блейд і катуха Ріобі Ексія або Заубер все разом порядка 800грн.
3. :D спін - GL - 842 IMX чи GLX залежить від бюджету (різниця порядка 50$) і катуха Дайва Лювіас, або ж Сімано Сепія, все
разом порядка 800$
для УЛ:
1. спін - Банакс Мєга 1,83 1-7, катуха ... (тут як кажуть питання творчості), можливо Сімано Біомастер Магнієвий 2000 все разом порядка 1100-1300грн.
2. спін Тенрю Джувія 1,83 тест не пам'ятаю, але щось до 5 грам, катуха - Сімано Сепія, все разом 650-700$

Всіх попереджаю, що це моя особиста думка (ІМХО).
Тому ніяк не можна це сприймати за істину, хоча до останніх варіантів потрібно прагнути... вони того варті. Звичайно що можуть бути інші робочі і вдалі комбінації, але це вже Ваші комплекти. :wink:

Kostaj

Повідомлення: 169

» 11.08.2010 12:22 pm

2 trans
маю обидві шпулі, катушка 1000 , користуюсь основною шпулею тоже 1000, бо на неї якраз налазить шнур 0,12 спайдер, коли був новий, то пішов якраз без підмотки
2000 резервна для моно товстіших розмірів
все в них одинакове- обхват, при порівнянні торцевих частин, також все сходиться, ну і на катушці вони одинаково намотуються
сорь за якість фото- телефоном робив
DSC04359.JPG
шпулі

Outsider

Повідомлення: 159

» 14.09.2010 10:01 pm

Andrew_H написав:Доброго дня! Я новачок. Підкажіть будь ласка, хочу придбати телескопічний спінінг ....

Не раджу починати з телескопа :!:
З недорогих та досить якісних палок можу порадити щось з Favorite, дуже пристойна якість за досить низьку ціну. Можеш потримати палки в руках у магазині "Світ Рибалки" , що навпроти приміського вокзалу.
P.S.
сам маю Favorite Laguna LGS802ML, за ціну в ~300грн є дуже вигідною покупкою.
Зображення

MoleX

Повідомлення: 71

» 04.11.2010 12:28 pm

scorpion_vp написав:...Не можу зрозуміти вислів "збалансована снасть"....

Збалансована, мається на увазі що всі компоненти снасті знаходяться в одному класі - УЛ, лайт, медіум і т.д.
Як правило, складові снасті для УЛ і Лайт підбираються за мінімальною вагою і розміром, для "Медіум" і "Хард" - за допустимими максимальними нагрузками.
Збалансованість - досить відносне поняття, не варто надто цим заморочуватись - головне щоб снасть якою ви ловите максимально була зручною для вас самих.
Якщо конкретно про спін BANAX Headland HL702MLFS, то як на мене, катушка Ryobi Excia 1 000 для нього малувата (хоча по вазі підходить :)), 3 000 була би вже і за масивна, мабуть, а от 2 000 - саме воно... Але знову ж це все відносно - бо в Excia різниця між 1 000 і 2 000 не є надто помітною (навіть шпулі взаємозамінні, здається :wink:)...
Приманки варто також використовувати в залежності від характеристик спіна та шнура - інакше будуть або поломки верхнього коліна (якщо надто масивна приманка, міцний шнур і перевищений тест бланка по-приманках), або відстріл приманок (якщо їх вага значно перевищує максимальну розривну нагрузку шнура, а спін потужний і швидкий :))...
Більше уваги звертайте на роботу снасті на реальних водоймах, а не на теоретичні поради на різних форумах :D...

Smutok

Повідомлення: 774

» 24.02.2011 05:30 pm

Привіт
минулого року відкрив для себе спінінгову ловлю.. розібрався в приманках та способах ловлі ... Найбільше мені сподобався твічинг , і тепер шукаю собі недорогий спінінг в першу чергу для твічингу.. Але я не знаю яким саме він повинен бути ... просто ніколи на водоймі не доводилося тримати "нормальних" спінігів, щоб самому можна було оцінити і вибрати, що саме мені потрібно. Можливості купити кілька різних і спробувати - відповідно немає...
Тому підкажіть, яким маю бути спініг для твічингу...
Знаю - він має бути швидкого строю ... і невеликим... бажано не більше ~2,1 /// це я розумію..
Основне питання - на скільки жорстким він має бути.. ??? чи має він прогинатися - чи повинен зовсім не пргинатися ???

наприклад,
1.тримав в магазині в руках Kingfisher miracle ME702MS (7-17,5 г) - на перший поглід - його зігнути це ще треба постаратися --- дуже жорский.. але в мене є воблери і 4 і 6 грам.. думаю буде погано кидати..
2.Також пробував в магазині Favorite — Expert EXS732ML - як на мене дуже швидкий стрій.. 4-16г - .. чи просто там нижня межа менша - кінчик гнучкіший значно.. але чи не буде це проблемою ... чи не буде прогинатися.. також дуже схожий по характеристикам Banax HL702MFS 5-20 грам... дуже швидкий.. . досить жорсткий.. але і кінчик гнеться легко..
жоден із цих спінігів - аж ніяк не є "лапшею" !!!
але який вибрати - я так і не знаю - щоб не прогадати ..
Тобто: головна загадка для мене - кінчик с твічинговому спінігу має легко гнутися чи бути як "кіл"
основний спосіб ловлі - буде твічинг.. звичайно буде ртохи джиг... вертушки+ навіть колибалки є по 14-17грам... але то вже можна обійтися..

Підкажіть, із власного досвіду ???

volodymyrko

Повідомлення: 25

» 24.02.2011 06:41 pm

to volodymyrko
геть не згинатися спіннінг не може, інакше він не кидатиме приманку і в такому випадку можна би було використовувати просту швабру з кільцями. :D Хоча, саме для твічу прут має бути швидким, щоб не провалювався при подьоргуванні воблера. Аби не заплутатися з вибором деякі виробники зробили спеціальні моделі з маркуванням "TWITCH SPECIAL" Знаю є такі принаймі в норстріма в серії Dynamic ІІ та Favorite.. хача є такі моделі воблерів які вимагають зворотньої віддачі шнура при твічу і білш "живі" спіннінги краще з цим справляються. Першим ділом напевне треба озвучити тестовий діапазон. а ще головніше бюджет, а відповідно до цього вже можна говорити про самі спіни, оскільки прутики пригодні для твічу є як в Норстріма чи Фаворита, так і до прикладу в Маджоркрафта, і так до самого неба...графітлідери, луміси, дайки... :D

Taras_K

Повідомлення: 254

» 25.02.2011 11:44 am

Зараз маю воблери від 4 до 10 грам.., але планую купити і кілька більших, тобто, вони вже важчі будуть на кілька грам.. тому, хотів щоб верхня межа була як найбільшою ..
Бюджет - не такий я рибак, щоб багато витрачати.., та й можливостей немає - оптимально до 400грн .. звичайно + -.. ,тобто, якщо є класний варіант до 500 грн - то також міг би бути на крайній випадок.

volodymyrko

» 25.02.2011 12:34 pm

Бюджет - не такий я рибак, щоб багато витрачати.., та й можливостей немає - оптимально до 400грн .. звичайно + -.. ,тобто, якщо є класний варіант до 500 грн - то також міг би бути на крайній випадок

Нажаль, за такий бюджет класного не купиш. Єдине шо приходить на думку - це Norstream Favorite II Twich Special, я його трусив у Мисливці він там десь+/- 700 але до першого березня ше діє акція -20% ніби. Мені сподобався. Або ж тоді іти і дивитися на якісь Canana Shimano. До речі, нові їхні моделі доволі симпатичні, а бо шось з Favorite (не плутати з Norstream серії Favorite 2, а просто Favorite - це ібісовський проект з піднебесної). Наприклад Favorite Laguna, щоправда чи довго воно служитиме не беруся сказати. Хоча от мій колега одним з Favorite (модель трохи дорожча за Laguna називається Sirocco) крокодилів тягяє :)

Taras_K

» 25.02.2011 01:18 pm

за такий бюджет класного не купиш

а якщо вибирати не "класне" - а просто "підходяще" для твічингу .... бо до тепер вчився твічити (хай буде погано, бо сам вчився.. не знаю як саме правильно) взагалі на телескопічці.. ?

volodymyrko

» 25.02.2011 02:00 pm

а якщо вибирати не "класне" - а просто "підходяще" для твічингу .... бо до тепер вчився твічити (хай буде погано, бо сам вчився.. не знаю як саме правильно) взагалі на телескопічці.. ?

ну сама основна вимога, якшо відкинути всі побічні, це те шоб спін на твічингу воблерів у межах його тесту(самі верхні і нижні межі не бери) не "провалювався". Умовно кажучи, береш прут з тестом 3-14. Так от на ньму 7-10 гр воб не повинен провалюватися, тобто щоб можна було виконати якісний різкий "дьорг" і спін при цьом не згинався у дугу... тобто він повинен "тягнути" воблер,(воблер у воді має "рискати у боки" зігзагом) але, знов ж таки не бути як швабра, інакше він не кидатиме приманки на потрібну відстань. Далі йдуть такі аспекти як довжина ручки. Довга - заважатиме твічити, та й сам спін не повинен перевалювати довжини 220-230 см., (на мою думку ) інакше не комфортно буде смикати. Моя оптимальна довжина 7 футів (213см.) Ще далі йде легкість, чутливість і надійність спіна (тут вже все пропорційно ціні). Легиим руки менше втомлюватимуться, чутливим відчуватимеш делікатну покльовку та гру воба, а ще зможеш використовувати паралельно для джигу. Про надійність по-моєму зайве говорити. Є ще багато нюансів..але вони менш важливі..ну і ше хіба. На дешевих прутах треба одразу змінювати тюльпан на принаймні Алконайт від Фуджі, а ще краще СІК. Бо твічитимеш шнуром, а неякісний тюльпан шнур пропиляє як то кажуть "на раз-два" :) Удачі

Taras_K

» 25.02.2011 02:14 pm

не повинен провалюватися,

це те, про що і моя перша тема.. як в магазині чи базарі зрозуміти чи буде він провалюватися чи ні... є тут якісь рекомендації ?? ( можливості спробувати його в бойових умовах немає..)

volodymyrko

» 25.02.2011 03:30 pm

volodymyrko, включи логіку ... не знаєш як повинен виглядати твічевий патик Зайди в світ Рибалки візьми в руки Norstream Favorite II Twich Special(вище писав), чи Norstream Dynamic II Twich Special . маркування Twich Special (Спеціально для Твічу). Приблизно такі характиристики (стрій, ручка )повинні мати твічеві патики..від того і танцюй. Або поїдь в Зололтий карась глянь на Майджоркрафт Коркіш чи Дайко Скайлас - вони там стоять(правда не твій бюджет, але правильні під твіч патики). У ЗК чи ХР кваліфіковані продавці. Вони тобі наочно пояснять на шо звернути увагу ... Більш доступно, нажаль, пояснити не можу

Taras_K

» 25.02.2011 11:46 pm

Перестаньте радити людям Норстріми! Це ж неякісний товар, який виробляється на невідомо яких заводах, невідомо ким :D

seadoo

Повідомлення: 200

Далі

Повернутись в Спінінг

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей