Пошук по www.active.lviv.ua:
Пользовательского поиска

ЗВІТИ із грибовиськ

Re: Грибні місця (звіти із грибовиськ :)

» 31.08.2011 09:24 pm

Двадцятиріччя незалежності ми відсвяткували близько шостої години ранку врочистим горнятком запашної кави :beer на березі річки Мізуньки, після чого неквапом спакували наплічник і виїхали в напрямку Вишкова. Особливих ілюзій щодо :huge кількості грибів не плекали, адже гриби, мовляв, ішли на спад, та й ми не надто бувалі грибники в Карпатах, однак бути неподалік і не навідатися туди ми просто-таки не могли. Що вже з нами поробиш :wink: . Придорожні дерева все ще обіймав туман, тож, попри величезне бажання, поспішати не було можливості. Тому і приїхали до лісу, мабуть, останніми, аж коло 8-ї години. Досвідчені грибники, певно, в такий час вже додому збираються :D . Ще по чарці кави і догори. В лісі сухо і пахне грибами. Але от біда, що тільки й пахне… :( Старенькі сироїжки, засохлі підпеньки, древні лисички…. і молоденький білий!!! Два!!! :yahoo: Ранкові блукання починають набувати змісту, крізь дерева вже пробивається сонячне проміння. Краса!!! А далі настало здійснення мрій, котрі кожен грибник плекає в серці довгими зимовими вечорами: боровички стояли, мов намальовані, немов поставлені посеред лісу навмисно для того, щоб ти їх знайшов, сфотографував і бережно вклав до кошика (у ті місця я акуратно направляв дружину, що не кажіть, а заохочення – то велика сила :wink: ). Дарма, що їх небагато, зате які :super1 – кругленькі, м’ясисті, здорові, засмаглі!!! Ще траплялися червоноголовці – ідеш собі, а з трави виглядає тільки цятка червоненька. Попадалися різні гриби, але по красі з білими могли конкурувати хіба лиш мухомори – повиростали здоровенні, як у казках :) . До слова, між поваленими деревами натрапили на ногу перестояного білого гриба, яка мала десь 15 см в діаметрі і зо 30 см в висоту (ніжкою, ніяк не назвеш, а яка в нього шапка була можна лише здогадуватися :huge ). Довго по лісі не ходили, бо близько 12-ї нам треба було вже виїжджати, аби встигнути до батьків на святкову юшку і ковбаски). Ось так, за чотири години у підсумку 33 білих (заг. вагою 4.5 кг), близько 25 червоних, море задоволення, вражень і позитиву. Щодня би так, або хоча би щотижня! ;-)

P8240368.jpg
P8240385.jpg
P8240375.jpg

P8240360.jpg
P8240365.jpg
P8240389.jpg
P8240396.jpg

Mickle
Львівський клуб активного відпочинку

Повідомлення: 120

» 08.09.2011 11:00 am

Не зовсім вдалий день на грибалці в сто крат кращий за вдалий день на роботі.
Розпочиналось все з банального дзвінка з пропозицією перевірити Яворівський полігон на наявність грибів. Попередньо задзвонив до знайомого в Яворів, який мене "обрадував", що грибів немає, але це мене не зупинило. Зваживши всі ЗА: недавній дощ, місяць росте; та ПРОТИ: а їх не було, вирішив все таки їхати. Відлиняв від роботи, коротенько підготувався. І в шостій ранку мене забрали з під-дому ще двоє тихо-буйно помішані грибаки. Ранок був тихим, безвітряним. Намічалась гарна сонячна погода. По видолинках стояв туман. Хороша дорога до повороту на Старичі промайнула як одна мить. На КПП з боку села Верещиця за чисто символічні 5 гривень потрапляємо на полігон заодно отримавши втішну інформацію :"Грибів нема". Але нічого, думаємо ми, хоч погуляємо. Спершу вирішили перевірити класичні місця для польських та білих (сосновий ліс, мох) неподалік горба Тартак. Погулявши з пів годинки і не знайшовши чогось навіть близько схожого на гриби, вирішили перевірити чи є маслюки. А їх, на жаль теж не було. Кілька молоденьких і все.
Вирішуємо змінити місце і переїжджаємо в мішаний березово-осиковий ліс. Тут на жаль теж не весело. Знайшли по кілька козариків. В голові вже почали з"являтись думки про найгіршу грибалку за всю історію моїх вилазок до лісу.
Вирішуємо знову міняти місце і вже на виході до машини в зарослях березняку між чорницями знаходжу чимале плесо лисичок. Закликав знайомих (я не жадний :D ) і в радіусі 20 метрів нам кожному вдалось зібрати десь по 1/3 відерка лисичок. Настрій вже трішки піднявся. На підливку набрали.
Перекусили. Трішки перепочили. Порадившись прийняли рішення їхати додому, але виїжджати через КПП з боку села Дубровиця і вже на виїзді з полігону звірити одну місцину із молоденьким березнячком. На запланованому місці збору одразу ж почали траплятись молоденькі козарики, при чому росли купками по кілька штук, хоч я і орієнтувався на трішки інші гриби, але на безгриб"ї і козарик гриб :twisted: . Орієнтовно за годину назбирали по відерку молоденьких козариків та червоняків. При цьому склалось враження, що гриби лізли буквально на очах. Всі як один. Молоденькі і тверді.
Загалом жалітись на відсутність грибів не буду, але при тій кількості натоптаних кілометрів та змінених місць, враховуючи, що був будній день і людей практично не було, сподівався як мінімум на кращий результат.
П.С. В лісі достатньо волого, пішов відпар, гриби лізуть :wink:

v'JurOK

Повідомлення: 470

» 27.09.2011 12:53 pm

Хорошие новости! Звонил знакомым (и в сторону Ст.Самбора, и в сторону Вышкова и еще и в других направлениях), появляются беленькие...Так что есть шанс что будут грибочки, маленький, но все же есть... :D (только бы дождика, хотя бы маленького...)
Прошлый год, район вышкова, на фото мой знакомый с грибом на 2,1кг, кто больше? :)
19092010(002).jpg

barmaley

Повідомлення: 136

» 28.09.2011 03:16 am

На поза минулих вихідних їздив у Карпати. Цілью поїздки було зайти на вершину гори Маґура.
Куди було можливо доїхали машинрю, далі пішки.

Схід на гору не з легких, приходилось долати круті склони та кам"яні завали, а людям ще й там колись воювати приходилось... Правда трошки балували себе ягодами які ще попадаються на склонах.
Image02477.jpg
Image02475.jpg

Все то би нічого але забравшись майже на вершину бачу що місце не таке вже й недоступне, багато сміття залишиного так званими туристами просто вражало, не менше вразили залишки пікніка які залишили за собою Поляки - про що свідчили написи на етикетках.
Image02471.jpg

Цеж треба було аж сюди забратись щоб нагадити, всі знають який в Європі порядок, так що це означає що в нас можна робити що хочеш - цівілізація однако :? . Що змогли те закопали.
Image100000.jpg

Але менше про сумне. Ночувати було заплановано на вершині тому кожен мав зі собою спальний мішок, палатку було вирішено не брати щоб облегшити підйом. На вершині було вогнище, макарони з м"ясом, гарячий чай та кава. Весь підйом нас супроводжував пес (чужий) який почав бігти за нашою машиною ще з крайнього села, і на горі вів себе дуже чемно, йому дістались ласощі також :) .
Image02468.jpg

Переночували добре, а ранішній прилив сил нас бадьорив. Потім був спуск, під час якого зустріли сліди ведмедя. Звісно на підйомі і на спуску нам попадались гриби та ми від маршруту не відхилялись і тому на всіх зібрали тільки відро.

На цих вихідних вирішено було зробити поїздку більш акцентовану на збиранні грибів. Їхати зібрались знову з ночівлею на цю саму місцевість але на іншу гору назву якої я не знаю. Старі дятьки привели мене в будиночок збудований селянами для ночівлі під час сінокосу, виявилос що вони їздять туди ще з сімдесятих років і добре знають господаря.
Image02502.jpg

В будиночку є пічка , сокира, пилка і посуд - що дуже важливо на такому відшибі. Піднялись під вечір, розклались, запарили чаю та трохи погомоніли і полягали спати.
Image02507.jpg
Пічка.
Image02506.jpg
Моє спальне місце).
Image02508.jpg
Ще можна було спати на горищі.
Image02510.jpg
Німецький цвях часів першої світової, ним зараз закриваються дверцята пічки.

На ранок встали в 6.00 як новонароджені, Карпатське повітрря зробило свою справу. Неспішно поснідавши пішли по гриби.
Image02480.jpg
Ранковий чай.
Image02481.jpg

Наші гори мене як завжди не розчарували, потрохи почали з"являтись червоноголовці та навіть красені білі.
Image02482.jpg
Image02485.jpg
Image02487.jpg
Image02488.jpg
Image02489.jpg
Image02490.jpg
Image02493.jpg
Image02494.jpg
Image02498.jpg
Image02499.jpg
Image02474.jpg

Чесно кажучи місцеві красоти які я старався весь час зберегти на своєму фотоапараті мене настільки зачаровували що бувало забував про гриби.
Image02491.jpg
Image02486.jpg
Image02492.jpg

Тому напевно я вернувся до хатинки в 11.00 з одним відром , а мій колега з двома.
Image02504.jpg
Сокира, пилка та гриби...

Потім було обробляння цих грибів (ми їх відварювали щоб дома заморозити), готування вечері, спогади про минулі часи та цікаві байки.
Image02511.jpg
Ключ журавлів щераз нагадав нам що зараз осінь.

Востаннє редагувалось ramanuch в 18.09.2012 10:00 pm, всього редагувалось 2 разів.

ramanuch

Повідомлення: 328

» 02.10.2011 12:42 am

Був у суботу 01.10, приблизно так за день набрав - тільки потім маслятами добив рівно по густу плетенку в кошику. Грибів мало і за ними ше побігати треба. Як завжди -напрямок Заріччя-Хоросниця

Зображення

Допишу: переважно були білі (22 шт) і поляки. .Маслят було досить - але червиві, тільки невеличкі були цілі. Набрав їх літр-півтора максимум.
Востаннє редагувалось Taipen в 03.10.2011 02:27 pm, всього редагувалось 2 разів.

Taipen

Повідомлення: 568

» 03.10.2011 01:20 pm

В п'ятницю із Батьком здійснили вилазку на гриби в район Моршина. З надійних джерел була інфа що масово пішли гриби.
Інфа не підтвердилась, тобто, молоді гриби дійсно ростуть, але виключно в вологих місцях.
Ліс надзвичайно сухий, в ярах повисихали навіть потічки які ніколи не пересихали :shock: - майже місяць в тих районах не було жодного дощика...
Гриби ми таки знайшли, але лишень на мочарах - фактично це сфагнові болота.
Переважно попадались підберезовики і підосиновики, рідше лисички і ще рідше підпеньки.
Загалом, налазившись більше 4х годин в траві по пояс і свагнумі по коліна вдалось назбирати відро грибів (як для тих місць результат на 2х ну дуже слабенький!!! :? )
2-in-1.jpg
kozar.jpg
openki.jpg
kozary.jpg
kalily.jpg

Позитивний момент - всі гриби абсолютно не хробачливі (для хробів вже захолодно!)...
Якщо пройде хоча б несильний дощик і не надто похолодає, гриби повалять як дурні (але в дуже короткий період) - ловіть момент!

Smutok

Повідомлення: 774

» 03.10.2011 02:41 pm

А ось так цими днями виглядали справи на полігоні :)

P9280436.jpg
PA020438.jpg
PA020450.jpg

PA020462.jpg
0291.jpg
PA020454.jpg
0277.jpg
0284.jpg

0295.jpg
PA020469.jpg

Mickle

» 09.10.2011 06:23 pm

Всім привіт! Хтось вже перейшов на підпеньки, а дехто ще бродить по лісі з надією знайти червоняка а то й білого))

Зізнаюся чесно, що підпеньки практично не попадалися.
Втім, це нас не надто засмутило: )

0304.jpg
0303.jpg
0316.jpg
0305.jpg
0308.jpg
0309.jpg
0312.jpg
0313.jpg
0320.jpg
0323.jpg

Mickle

» 10.10.2011 01:46 pm

Ми теж з сином і собакою не втримались від спокуси підпеньки пошукати.
Приєднані файли
IMG_0211.JPG
IMG_0218.JPG
IMG_0215.JPG
IMG_0221.JPG

Sergij

Повідомлення: 19

» 10.10.2011 08:55 pm

на рибалку поїхати не виходило (плануються наступні вихідні в Хрінники), але і дома бажання сидіти не було.......
тому 09.10.11 було вирішено махнути на опеньки....
попередньо провіривши інформацію вирушаємо з колегою (Романич Ігор) в район Бухти Вікінгів.
сказати шо опеньки є, то нічого не сказати :D
результат декількох годин на фото
1053.jpg
Ігор з проміжним результатом
1055.jpg
я з кінцевим

p.s.: збирати можна було і далі... але пропав спортивний інтерес і стало не цікаво

p.s.s.: також в декількох місцях було помічено незвичний гриб
1046.jpg
якшо не помиляємось то це "веселка"

всім вдалих походів до лісу

Роман Грицевич

Повідомлення: 190

» 11.10.2011 10:09 pm

І знову вилазка в Брюховицький ліс. Попри минулотижневий дощ, в лісі й надалі сухо. Ожинники на зрубах витоптані так, немов мамонти двічі-тричі з Монголії в Фінляндію перебігали. Але є ще "секретні пеньочки", де відвів душу літніми опеньками. Правда, трапилася трохи несподваана картина: на тих пнях, де літні опеньки не стали жертвами тихого полювання, вони в’януть і покриваються цвіллю, а з-під них ростуть осінні опеньки. Для тих, хто більше любить збирати гриби купками на землі повідомлю радісну звістку - таких куп чимало... А ще пішли в ріст моховички, правда, переважно в низинах і ямах.

Skaljuk

Повідомлення: 22

» 24.10.2011 02:00 pm

Вчора був з жінкою та дітьми за Сколе на свому місці де без грибів не приїзджали :D . В 11.00 (t +7) вже були на місці, діти перекусили і вперед. Походивши 45хв повернулись до авто з повними кульками 0 :o . Ще такого не пам"ятаю. Грибів, навіть поганок немає :shock: . Бачили двох місцевих, які протопали 6км! на свої місця і поверталися з підмороженими опеньками та 2-ма білими. Того року з грибами тєжко, сказали вони і пішли. Ну а я посмаживши шашличок і стейки о 15.00 вирушив на Львів. Для себе зробив висновок, гриби треба шукати в Зарудцях, Бібрці, Завадові ну т.д., але не в горах. Ночі тут тепліші так що ще щось виросте.
п.с. Фото не виставляю бо на них жодного гриба, тільки шашлик, діти і жона.

mark0098
Львівська обласна федерація риболовного спорту

Повідомлення: 144

» 25.10.2011 02:18 pm

Неждано-негадано в п’ятницю ввечері поступила пропозиція від батька поїхати пошукати щастя в лісі. Одразу ж вирішили на сам полігон не їхати, щоб не палити дарма бензину, надумали поїхати в район Івано-Франкового. Зранку прокинулись ще затемна. Попили кави, зробили канапок і, забравши ще двох колег по хоббі, вирушили в сторону збору грибів. У ліс потрапили на світанку. Помаленьку узгодили маршрути збору та час зустрічі біля машини і розійшлись в різні сторони. Я пішов зі знайомим, а мій батько з батьком знайомого (такий собі виїзд двох поколінь). Спочатку ліс ні разу не радував наявність грибів. Траплялись поодинокі опеньки. Я прийняв рішення перевірити класичні моховичкові місця на наявність грибів і трішки змінити маршрут. Моховичків не було, траплялись лише опеньки. Тоді приділили усю увагу збору опеньок. Так як знаю ці місця досить добре, пішли в сторону бурелому, де багато повалених дерев та пеньків. Тут стало набагато цікавіше – опеньки траплялись купками на пеньках та деревах. При чому деякі купки радували своїми розмірами (див. фото). Загалом на протязі трьох годин гуляння по лісу мені вдалось назбирати біля двох відер відбірних осінніх опеньок (старих та літніх не брав взагалі). Брав в основному шляпки. Товариш теж назбирав біля півтора відра опеньок. По дорозі до машини, щоправда, вдалось знайти кілька молодих моховичків.
Батько зі знайомим теж назбирали понад відро опеньків кожен. Батька знайомий знайшов одного білого і двох польських.
Загалом виглядає на вдале закриття сезону. Крім опеньків інших грибів не так щоби багато було, а опеньок з мене досить.
П.С. В лісі волого і холодно, опеньки в основному росли по видолинках та ярках, де тепліше.
P221011_10.26_[01].jpg
От такі купки клювали

v'JurOK

Повідомлення: 470

» 24.05.2012 09:27 pm

Грибний сезон 2012 оголошено відкритим :dancing !!!!

1.jpg

Mickle

» 29.05.2012 12:36 pm

28.05 їздив на полігон зі сторони Дубровиці. Назбирав мішечок маслюків та лисичок. Більше нічого не бачив, крім поганок. Зустрів кількох місцевих, ті розповіли ,що білі гриби почались в районі Крехова, однак я там місць не знаю :)

Віктор Л.

Повідомлення: 224

Поперед.Далі

Повернутись в З кошиком по гриби

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей