Анонс

Facebook: Рибальський базар
Львівський Рибоохоронний патруль: Нерестова Заборона - 2019
Пошук по www.active.lviv.ua:
Пользовательского поиска

Підставки, бузбари і род-поди

Сучасні методи ловлі карпа, спорядження, тактика, насадки та прикормки

Re: Підставки, бузбари і род-поди

» 04.06.2011 09:57 am

volvo написав:Можливо комусь пригодиться чи хтось щось сам мастирить собі род-под. Маю пару бузбарів на три прути від Фокса Скайпода.

продаєш, чи віддаєш у добрі руки :D

giorgio
Львівський клуб активного відпочинку

Повідомлення: 1364

» 04.06.2011 09:58 am

З тобою можем домовитись і без грошей... :wink:

volvo-leon
Львівський карповий клуб
Львівська обласна федерація риболовного спорту

Повідомлення: 744

» 06.06.2011 11:29 pm

Ще варіант для тих в кого руки ростуть де треба а з грошима проблема...
rod_pod.jpg

volvo-leon
Львівський карповий клуб

Повідомлення: 744

» 07.06.2011 08:29 am

Ух блін! Натурал продукт, екологічно чистий, легкий в переносці і... утилізації.
Клас :D

Pavel K

Повідомлення: 2654

» 01.03.2012 01:18 pm

Тут на попередні сторінці я вже писав про те як я робив родпод. Тепер викладу фото і опис трохи модернізованого родпода.
Основних недоліків початкового варіанту було 2.
1. Відсутність фіксації ніжок і при підйомі підставки вони просто складалися.
2. Складний роцес збірки родпода через велику кількість гвинтів які необхідно закрутити для фіксації трубок якими сполучений базбар з основою підставки.
Першу проблему було вирішено зміною структури кріплень. Було зроблено щось схоже на зрізану піраміду(таке кріплення мають багато родподів). Таке кріплення дозволило збільшити рухливість родпода і він тепер може як рухатись вгору-вниз так і обертатись в горизонтальній площині. Таке кріплення простіше в виготовленні, значно менше і легше в транспортуванні.
Другу незручність також було усунуто переробкою вузлів кріплення. Трубки до базбара тепер кріпляться методом закручування. Для цього попередні кріплення були зняті і на їх місце встановились нові. Це кріплення дуже схоже на те в яке закручуються сигналізатори, тільки розвернуте в протилежну сторону. Тобто в алюмінієвому пруті 16мм просверлений перпендикулярно отвір 10мм (через цей отвір проходить трубка баз бара), а в нижньому кінці паралельно пруту (по центру) сверлився отвір для різьби М6.
З допомогою цієї різьби, це кріплення фіксується на трубці прутом з різьбою М6 і на це самий прут накручуються трубки. Для цього в трубку 10мм діаметром завивався латунний прут діаметром 10мм(трохи сточений щоб легше зайшов у трубку) і довжиною15мм в якому сверлився отвір для різьби м6.
Кріплення трубок до основи також змінилося. Оскільки основа зроблена з трубок 16мм діаметром то мені був потрібен алюмінієвий прут 16мм діаметромю. В кінці трубки що вистепали були забиті кусочки алюмінієвого мпута16мм(трохи зточеного в діаметрі) і довжиною близько 3-3,5см. Так як цей кусочок довжиною 3,5см довший за сам відрізок трубки, то алюміній виступав з трубки на 5-7мм і для покращення вигляду були відрізані відповідні кусочки трубки і забиті на виступаючий алюміній. Далі в цих трубках були просверлені перпендикулярно отвори діаметром 10мм трохи під кутом щоб збільшити бідстань між баз барами(забігаючи наперед скажу, що маючи відстань між кріпленнями 98см вдалось отримати відстань між баз барами 115см). Далі просверлені отвори в торці для різьби М6, щоб фіксувати трубки які тримають баз бари. Для фіксації зроблені «болти» з прута з різьбою М6 і Алюмінієвого прута діаметром 20мм.
Я ще не сказав як зроблені задні тримачі вудилищ. Для них використано дерев"яні кілочки які забиті в отвори з різьбою (бам де мають закручуватись ці тримачі на базбарі). З ножовочного полотна для різки металу (є такі двосторонні, яких було багато вже непридатних до використання) обрізав ріжучі зуби і отримав смужку сталистої бляшки шириною приблизно 1,5см. Далі цю бляжку згиналося у відповідну форму (щось схоже правда значно досконаліше і важче в виготовлені випускає Солар ціною близько 200гривень), та сверлився отвір для кріплення. Потім на цю бляжку натягувалась в 2 шари термоусадочна трубка (кожен шар нагрівався окремо). Для фіксації на баз барі використав шуруп з великою шляпкою довжиною 20мм. Перед тим як закрутити шуруп через просверлений отвір в дерево, я різав смужку камери з велосипеда і надівав її на шуруп. Тобто в кусочку камери приблизно 10х20мм робилося два отвори на початку і в кінці, спочатку шуруп вставлявся в один отвір повім в другий(отвори робилися так, щоб камеру можна було надіти на шляпку шурупа) і потім камеру натягував на шляпку шурупа, ця камера не дозволяє дряпати вудилище металом проте дозваляє її трохи змістити, щоб прикрутити до базбара викруткою і там її залишити на довгий час(бо нема потреби її знімати).
Далі буде… :wink: хочу :f1:
Приєднані файли
 ніжок.jpg
кріплення до ніжок
 баз бара.jpg
кріплення стійок баз бара
 баз бара до основи.jpg
кріплення стійок баз бара до основи
 бара до стійок.jpg
кріплення баз бара до стійок
.jpg
кріплення стійок
 бар.jpg
передній баз бар
 бар.jpg
задній баз бар
 окремо.jpg
всі частини окремо
.jpg
загальний вигляд

Boss123456789

Повідомлення: 175

» 01.03.2012 08:45 pm

:appl

Smixotylka

Повідомлення: 41

» 04.03.2012 02:23 pm

Продовження…
Для другого родпода було використано дещо інші матеріали.
Баз бар виготовлений з трубки 12мм (було 10мм) використано 2-і трубки досжиною 1м обрізаних до 80см, трубки які тримають базбар 16мм(було 10мм), сама основа зроблена з однієї трубки 32мм з стінкою 2мм(було 2-і трубки 16мм з стінкою 0,6мм).
Конструкція ніжок така сама як і в попередньому родподі. Кріплення до ніжок основи родпода трохи змінилося. Та частина яка кріпиться до ніжок така сама, а та що тримає основну трубу родпода зроблена трохи складніше. Завдяки такому кріпленню сновна труба може переміщатися вперед-назід і обертатися навколо власної осі. Для цього використано трубу довжиною 15-20см, яка щільно находить на основну трубу. Потім на цю трубу 4-ма заклепками прикріплялася бляха товщиною близько 2мм.
Щоб заклепати заклепку з внутрішньої сторони трубки, потрібно навпроти отвора в який заходить заклепка просвердлити отвір більшого діаметру і зробити на внутрішній стороні отвору потай для головки заклепки. Після прикріплення бляхи треба було зробити якусь систему яка змоглаби тримати внутрішню трубу у нерухомому вигляді. Для цього в верхній частині цього елементу був прорізаний отвір шириною близько 1см. Задумка полягала в тому, щоб через отвір притискалась основна трубка металевою смужкою. Проте ця металева смужка не мала потрібного щеплення і для фіксації необхідно було прикладати великі зусилля, для зменшення зусилля було вирізано вставку між трубкою і смужкою з гальмівної накладки барабанних гальм великої машини. Цій вставці шириною близькою до розміру отвору і довжиною приблизно 2,5-3см надавалась півкругла форма за формою трубки (щось схоже на неповний місяць).
Баз бар виготовлявся так само як і в попередньому родподі тільки кріплення для сигналізатора фіксувалося не внизу, я через той самий отвір що і закручувався сигналізатор.
Поперечно труба виготовлена з такої самої труби що і основна. В її торці забиті алюмінієві прути діаметром 30мм і довжиною 4см. Потім з торця свердлився отвір для фіксації з різьбою М6(можливо перероблю на М8), а перпендикулярно трубі отвори для трубок що тримають баз бари 16мм. Для того щоб прикріпити ці поперечні трубки до основної труби в основній трубі робилися надрізи і тими кінцями що залишилися обгорталася поперечна трубка. Потім ця конструкція фіксувалася болтом і шов обпаювався припоєм.
Треба ще пофарбувати основу де кріпляться ніжки (це вже коли потепліє), ну і напевно переробити болти які фіксують трубки до снови родпода бо ті що зроблені з прута 20мм(описано в попередньому пості) трохи дико виглядають (буду переробляти на 30мм).
Єдиний недолік цих базбарів те, що на різьбу яка налізана вкручуються не всі сигналізатори. Наприклад стадартні різьби М9, М10, а Голден кетч С20(чи С30) якщо поміряти штангенциркулем виходить9,1. Тому цим сигналізаторам я трошки обточував різьбу, попри це С50 закрутилися нормально :? .
сподіваюсь що далі буде.
Приєднані файли
01.jpg
02.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg

Boss123456789

» 06.03.2012 02:39 am

Маю також саморобний род-под копію французького Технопеш,(до того мав Скайпод)поміняв із-за дуже класної функції, піднімання та опускання кінчиків вудилищ,ненатішусь :D
Ось по цьому вузлі дивись, як можна зробити простіше.
Зажим від ровера, продається де продають запчастини до роверів.
Ну і порада ,ноги має бути 4-ри,буде більш стійкішим.Колись як тільки починав,з трьома ногами мені перекинуло сильним вітром,впав в воду з сигналками катушками і т.д.Ну і ноги бажано зробити висувні,а то не завжди на рівному місці ловим.
p\s заклепочки супер(блін стільки зусилль,ручна робота :) подумав що мож не маєш зварки, це дещо міняє.
P1010086.JPG
P1010087.JPG

Тарас Трескот
Львівський карповий клуб

Повідомлення: 918

» 06.03.2012 04:07 pm

ну наскільки наразі мені відомо, надійнішого зєднання за заклепку поки немає :) ... а дані род-поди ( наскільки я знаю АВТОРА ) можна вважати лишень прототипами..за сезон випробує ... врахує усі недоліки конструкції, зауваження рибацюг ( які неодмінно перевірить на "ПОЛІГОНІ") і незабаром получиться, такий собі КОНКУРЕНТ "NIK 95"... . молодець!!! сподіваюсь незабаром ці "УСТАНОВКИ" побачити на воді !!!

jedi

Повідомлення: 130

» 07.10.2012 06:11 pm

(Підставки, бузбари і род-поди
Boss123456789 » 04.03.2012 02:23 pm)
Доброго дня . Теж виникла ідея зробити род-под. Довго думав над матеріалами, побачив ваші повідомлення вирішив також зробити з нержавійки. Маю можливість сварити електрозваркою деякі елементи. Планую робити на чотирьох ніжках з переду та ззаду по дві ніжки . Хотів би запитати де саме купляли трубу нержавіючу. Бо я пробігся по" Торпедо" але знайшов хіба більших діаметрів та й то на вагу. Можливо маєте контакти продавця?.

Naemnikx

Повідомлення: 2

» 08.10.2012 09:59 pm

Запитали тут тому тут і відповім. Куплялися всі трубки на Торпедо. Ви дійсно праві, що могли їх та непобачити (тому, що вони там є досить рідко), в основному продають біля входу(того, що ближче АС2). В кінці базару в рядах можна було знайти трошки дешевше, проте також треба натрапити на їх наявність. Я ще цікавився прайсами на металобазах, що продають нержавійку, то виходить, що треба хочаб купляти матеріал на 2 родпода(одної труби можуть продати мінімум 3м)

Boss123456789

» 09.10.2012 12:10 am

Великий асортимент нержавійки можна придбати на вул. Садовій біля ринку.

Євген Янчук

Повідомлення: 156

» 07.01.2013 03:36 pm

Придбав собі акційний набір - Род Под "CARP PRO" на 3 вудилища + Сигналізатор клювання "SENSOR VT"(3шт), +Свінгера (3шт) !!! Хочу спробувати, більш професійно ловити карпа!) :D :dance (з чогось треба починати!))) Незнаю наскільки цей род под, якісний і надійний, але головне - він мені подобається! (напевно тому що перший!))
Приєднані файли
___________CARP__50c5ed77de350.jpg

TimoxA

Повідомлення: 45

» 07.01.2013 04:06 pm

подобається - значить бери на воду встановлюй спінінги та й лови..... тим більше, що річ уже придбана.... А чи якісний та надійний зрозумієш після кількох рибалок.... Успіхів на воді :f1:

jedi

Повідомлення: 130

» 14.01.2013 03:12 pm

Род-под штука звичайно хороша і потрібна у більшості випадків на наших часом екстримальних берегах але всеж я віддаю перевагу суто Англійському мінімалістично-естетичному стилю ,тоненький хромований бенкстік і буз-бари на два або три прута,все низенько при землі -красота!як у кордівських фільмах у Денні.При найменшій можливості так ставлю прути,така картина набагато краще підходить для трофейної риболовлі навіть з точки зору маскування свого знаходження на березі бо інколи глянеш стоїть "ракетна установка"все що можна розсунуто і піднято без потреби а ще як щось клюне все починає світитись,блимати,ричати на все озеро-"діскотєка"PS.Вибачте за ліричний відступ-наболіло!

romanKRT

Повідомлення: 230

Поперед.Далі

Повернутись в Ловля коропа

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість