Анонс

Facebook: Рибальський базар
Львівський Рибоохоронний патруль: Нерестова Заборона - 2019
Пошук по www.active.lviv.ua:
Пользовательского поиска

Північна Швеція

Де ще на планетi, можна половити рибку

Північна Швеція

» 11.03.2016 06:40 pm

Весна на дворі і я нарешті дозрів написати звіт про виїзд в Швецію.
Минулого року вдалося вибратися два рази, раз в червні, раз в серпні.

Частина перша – сумбурна.

Дорога і паром.

Стартували вчотирьох. Потім оптимізація багажу, спіни і легкі шмотки йдуть в бокс на даху, дещо залишається вдома, рушаємо на кордон.
Польські митники традиційно відправляють «на яму» і на детальний шмон ( їхній світогляд просто «порваний», як то чуваки їдуть в Польщу не зі спіртом, папіросами, а зі спінінгами). Польський митник-рибак, поки шманав шмотки ніяк не міг зрозуміти «який то дЕбіл у вас придумав весняний окрес охронни до 10червня, якщо щупак юж дАвно шє одтарл (віднерестився)» Ну і що я міг йому відповісти?
700 км до Гданьська, ночівля в хостелі, зранку швидкі закупи продуктів і на пором.
Паром вражає, це виглядає ніби 9ти поверховий будинок з вул. Наукової спустили на воду. На фото де причал зверху видно, там дві жовті точки внизу, то це не точки, це два здорові мужики в жовтих спецівках.
index.jpg
Здалека
stena-ferry-and-caravans-header-2.jpg
Здоровий, як будинок
20150614_192902.jpg
Знайдіть двох чуваків.


На поромі цілий день карти, дрімання/втикання, трошки горілочки з соком і вигрузка в Карлскрона.
Вигрузилися, поїхали, попереду ще 1 000 км на Північ. Шкода що на Півдні ще нема правдивих білих ночей, доводиться їхати в темноті. Кілька зупинок на «передрімати»

Прибуття

По обіді ми на місці. Хата ціла, господарі підвезли ключі, розпаковка, накриття столу. З дороги найбільше бажання, як каже один з наших, це «випить і закусить». Традиційні посідєлки, обговорення планів, подвійні порції з дороги. В якийсь момент зауважуєм, що довго сидимо, 2га ночі, а на вулиці білий день і сім градусів тепла. Ага, забули що ми в Північній Швеції на початку червня.
20150612_015436.jpg
Третя ночі
20150612_022112.jpg
Зимно, як на червень
DSCN2813.JPG
Тут ми будем жити
IMG_3660.JPG
Налито і випито за приїзд, під лосятину, спрезентовану місцевими
IMG_3615.JPG
Крім закуски треба і картопельки навернути на сон грядущий


Далі виробляємо спільні правила, щоб нікого не напрягати і щоб виїзд був «вкайф»:

1. Ловимо кожен день на нових озерах, якщо якесь місце сподобається – приїжджаємо ще раз.
2. Ми сюда не орати приїхали, тому встаєм коли виспимося і довше ніж до 5ї не сидимо на озері, бо треба і рибу почистити і їсти зробити (потім з’ясували, що і потреби нема, до 5ї накидаєшся так - руки болять).
3. Готуємо всі разом, але хто бере на себе основну частину роботи, той має право давати команду іншим «принеси, поріж, почисти».

Рибалка

Тут не знаю з чого починати і як це все описати. Природа така, що не знаєш, що більше захоплює, природа чи рибалка.
IMG_3464.JPG
Нічна тайга
IMG_3644.JPG
Кава. Ромашка. Папіроса.


Різна живність тусує по дорогах пішки, трошки глибше в ліс чи на річку, то глухарі взлітають, бобри хлюпають і т.д.

DSCN2783.JPG
Олені на дорозі


Було так: їдемо або на озеро, яке ми вже знаємо з виїзду 2014го, або просто тикаєм пальцем в карту. Особливо вибирати не треба, аби був якийсь під’їзд через ліс. Всі озера абсолютно безлюдні, наприклад озеро просто фантастичне за красою, тягнеться між горбами на 3,5 км і пів вширину, і ти на 100% знаєш, що на ньому НІКОГО нема! ВЗАГАЛІ! НІ ДУШІ, бо просто туда під’їзд машиною тільки один, і ти САМ! Спочатку не можеш зрозуміти де поділися з берега папери, пластикові пляшки, консервні банки і прочеє гам..о. Забуваєшся.
20140729_120012.jpg
Озеро
IMG_3652.JPG
Суворі пейзаж
IMG_3428.JPG
Лілії
IMG_3595.JPG
Свинцеві хмари
IMG_3598.JPG
Тут зроблений перший закид
IMG_3623.JPG
Моє улюблене


З риби: щука, окунь, до харіуса дійшли тільки на другий виїзд в серпні, тому про нього пізніше. Щука в основному стандарт – від кіло до чотирьох. Приблизна «десятка» була одна – на 104 см, інша метровка мала 101см, але чомусь важила тільки 6,800. Вся щука просто суперового окрасу. Що цікаво – шнурок на 400-500 грам попався тільки раз, виглядає шнурки бояться витикатися з трави. Окунь стандарт 300-400 грам. Пару кілограмових так до кілограма і не дотягнули, то 10 грам, то 20, то 15 бракувало до рівного кілограму.
В червні добре ловили з берега біля трав, на глибинах до 2-3м. В серпні треба було шукати вже глибших місць. Хоча в серпні хапнули метровку в лісовій річечці, як Зубра в Раковці – перескочити можна, та щука там, напевно, все чисто вижерла.

IMG_3594.JPG
Перша покльовка виїзду
IMG_3651.JPG
104 см
IMG_3631.JPG
+ - 2кг. Стандарт на печення
IMG_3634.JPG
Колір - фантастика
DSCN2725 - Копія.JPG
На філе в дорогу
IMG_3611.JPG
Стандарт на юшку

IMG_3650.JPG
Ще раз та , котра мала 104 см. На мілині на камінні таке витворяла, що половину луски в воді залишила. Хоча з глибини йшла досить спокійно.


Кидали в основному резину і вертухи, що на щуку, що на окуня. Вобів на лісових озерах було шкода – обриви сумашедші, просто дно метрів 10 від берега встелене смерековими напівгнилими стовбурами, витягти щось з такого зацепу практично неможливо.
Що цікаво, окунь там якийсь «непрадвінутий», він не знає, що в теорії повинен гірше клювати, коли металеві поводки стоять. Хоча бували перепади погоди, погіршувався кльов окуня і тоді було відчутно різницю що з поводком, а що без.
Тут при нагоді ліричний відступ і невеликий прикол. Якраз на річці в лісі перестав окунь активно брати, я забрав повідок, поміняв резину на мепса 1, прив’язав напряму. Ліс, річка, сонце світить так, що все під водою бачиш без окулярів(думаєш, як сяде щука – обріже, шкода буде вертухи, мало взяли), далі закономірно – вилітає тінь зпід берега, удар, сідає щука десь 2кг. Я її воджу, але чекаю коли зріже. Але бачу – вона ходить, на гачку тримається, зауважую що взяла краєм губи. Таки її витягую, і з думкою що досить експериментів, прив’язую знову поводок і здорову вертуху.
Увага! В цей момент краєм ока бачу, як за течією на границі ями і піщаної мілини рухається темний силуєт. На автоматі в долі секунди роблю закид поперек, на переріз «силуету», вже коли вертуха шльопає в воду розумію……. що це…. БОБЕР!!! Ну ще мені тільки бракувало бобра з трійника знімати!
DSCN2763.JPG
Тут бобер не хотів клювати
DSCN2762.JPG
Десь він тут живе


Про «піймав-відпустив»; ніде так легко цей принцип не дається – риби валом, береш рівно стільки, щоб нажертися ввечері, запекти, зварити юшку. З іншого боку, риба тут - звичайна їда. Шановні карпатські нахлистовики, не кидайте камінням, але тут кинути на пательню по 2-3 харіуси на кожного, совість запросто дозволяє.
IMG_3637.JPG
Це лишали на печення
IMG_3616.JPG
Це лишали на юшку
20140827_185119.jpg
А це на тушення

Фотографій небагато, сорі, я ще той "фотограф". Коли клює, мені завжди влом камеру витягувати.
На озера на цей сезон, як все буде добре, будемо мати ЧОВЕН!!! З МОТОРОМ!!!
Роблю перерву. Про річки, харіуса, кулінарні витвори і поїздку в Стокгольм трохи пізніше. Далі буде….Постараюся менше букав.
Востаннє редагувалось Пструг в 13.03.2016 09:56 am, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
Пструг
 
Повідомлення: 352
З нами з: 26.03.2010 03:42 pm
Звідки: Львів

Re: Північна Швеція

» 12.03.2016 04:36 pm

Частина 2

Річки і харіус

Ну дуже я люблю річечки, особливо в лісі, особливо в безлюдному. А ще коли вони невеликі і закоряжені і блесніння вже більше подібне на правдиве полювання – з підкраданням, пробиранням через хащі, то це вищий кайф! До того ще і візуально бачиш більшість атак!
20140816_194740.jpg
Там сидить щука
IMG_3640.JPG
Тут щука і харіус
IMG_3641.JPG
Тут тільки харіус

Особливий кайф – знайти повалений впоперек стовбур дерева в воді(а шукати довго не треба) і плавно проводити вертуху над ним, і тільки спостерігати, як спід стовбура вискакує 4-5 грубеньких окунів!
Харіусові річки – окрема тема. Характер течії майже такий, як в Карпатах, але в оточені глухої тайги. Ну і стільки стовбурів у воді в Карпатах і близько нема.
Що цікаво, це може бути чисто рівнинна ріка, з щукою/окунем, з мінімальною течією, а на якийсь кілометр вона заходить між гори, стає «гірською», а потім знову виходить на рівнину, як на фото нижче.
20140828_120823.jpg
Одна і та сама річка
DSCN2810.JPG
Одна і та сама річка
DSCN2791.JPG
Одна і та сама річка
DSCN2803.JPG
Одна і та сама річка

Харіуса я ловив на вертухи, найліпше виправдала себе Мепс Агліа двійка. Не тому що вона сама супер, а тому що вона достатньо упориста щоб контрольовано проводити навіть з течією, з Лонгом менше відчуваєш проводку за течією. А клював практично на всі вертухи, першого харіуса взагалі зловили на границі з «щучою» ділянкою на Лонга трійку зі «звєрским» щучим поводком. На воби брав трохи сумніше. Зловив і дві Salmo Trutta Morpha Fario класичні, як в нас, але маленькі, де сидять грубші ще не розвідали. До речі, харіус там ЗОВСІМ не пахне огірком, хоча нет каже, що це той сам підвид що і в нас. ХЗ!? А! І ще одне. Він там любить сонце. Це значить – перекат, на кусок води падає тінь, а на кусок води ні, покльовки відбуваються коли вертухи проходять по освітленій ділянці, причому любі вертухи – світлі, темні.
Гігантів не було, все до 0,5кг. А для нахлистовиків там був би рай!
- Копія.jpg
З ненайгірших

Кулінарна тема
В серпні один з учасників сказав: «я за все життя стільки риби не з’їв, як за цей тиждень». Десь воно так. Основні напрямки мистецтва – юшка, фольга, пательня. В кожному напрямку безліч варіацій. У фольгу щука, окунь, харіус йшли з цибулею, чорною смородиною, червоними порічками, брусницею і чорницею.
IMG_3606.JPG
Кулінарні оргії
IMG_3657.JPG
Кулінарні оргії
IMG_3604.JPG
Кулінарні оргії

IMG_3654.JPG
Майстер-гуру за приготуванням юшки

Сама бомба – порічки, або чорниця. З чорницею вся риба в фользі стає !!! фіолетовою! Виглядає дивно, але смачно. Особливо коли ти просто виходиш з хати, за 5 метрів заходиш в лісок, і за хвилину маєш мисочку чорниці чи брусниці!
З ягід. Чорниця, брусниця, малина, суниця. Навернути тарілочку чорниці з цукром і місцевим йогуртом – ще той кайф!
20140826_151518.jpg
Брусниця до риби
IMG_3478.JPG
Чорниця до риби

Під кінець перебування риба вже навіть надоїла. Виручив наш місцевий товариш, вгостив нас двома форельками і лососем(виду я не ідентифікував), зловлені ним особисто, але лежали заморожені в холодильнику. Що тут сказати!? Ліпше би я цього не їв! Просто зрозумів - ми хєрню їмо, а не лосося з супермаркету, це як ……… з пальцем порівнювати!
20150612_000233.jpg
На фоні щук -делікатес
IMG_3662.JPG
На фоні щук - делікатес

Окрема тема – гриби. На фото гриби зібрані з машини – їдеш, бачиш гриба, зупиняєшся, коло нього ще кілька . Гриби – це тільки БІЛІ, на підосичники/підберезники уваги не звертаєш, їх на обочинах валом. Білі відрізняються між собою в залежності від місця збору.
20140831_185809.jpg
Зібрані з машини
20140828_232744.jpg
Просто на вечерю

Для душі
Я не прихильник жорстких п’янок на рибалці, але ввечері до юшки не гріх і соточку навернути. Так от, однозначно брати з собою! 1 л на душу поляки офіційно пропускають, можна взяти 1л чогось міцнішого і на місці розбавляти(ми так робили). Там можна купувати пиво, але у вільному продажі тільки пиво до 3,5% алкоголю, але класне(ціна демократична), міцніше в спец магазинах і суттєво дорожче. Горілка біля 20 Євро за 0,5л(це під 600грн!).
Стокгольм
Багато писати не буду, хто хоче – в неті гляне. Я в ньому багато раз був, але кожен раз обалдіваєш! Всюди відчувається – ти в столиці ВЕЛИКОЇ держави!
Цікаво: ще в 18му столітті кожен громадянин міг вільно зайти в королівський палац і подивитися куди, сучасною мовою, податки йдуть, просто зайти і походити!
В самому центрі стоять стенди про ловлю лосося і зловлені рекорди. В межах міста – бєзвозмєздно, себто на халяву.
20150613_203630.jpg
За пару метрів від королівського палацу


Ну що ще написати? Їхати варто, по грошах не дорожче ніж кудись на море слухати ниття жінки.

Наразі все, щось згадаю –допишу.

Аватар користувача
Пструг
 
Повідомлення: 352
З нами з: 26.03.2010 03:42 pm
Звідки: Львів

Re: Північна Швеція

» 12.03.2016 07:19 pm

Можна ще раз розписати ціни.
Коли плануєте їхати цього року :f1: ?

Аватар користувача
swiatyj
 
Повідомлення: 54
З нами з: 13.03.2009 03:39 pm
Звідки: Львів

Re: Північна Швеція

» 13.03.2016 12:27 pm

swiatyj написав:Можна ще раз розписати ціни.
Коли плануєте їхати цього року :f1: ?

Плануємо, але ще не знаю коли. Калькуляцію на цей сезон ще не робили. Треба буде порахувати ще оренду човна з мотором. Зв'яжуся зі шведами - напишу.

Аватар користувача
Пструг
 
Повідомлення: 352
З нами з: 26.03.2010 03:42 pm
Звідки: Львів

Re: Північна Швеція

» 13.03.2016 01:32 pm

Шикарний звіт, читав з захопленням :super Тепер в мене на одну мрію більше :D

Саша_82_
 
Повідомлення: 4
З нами з: 18.02.2016 01:30 am

Re: Північна Швеція

» 13.03.2016 05:52 pm

А чи можна везти свій човен з мотором? Як у них щодо реєстрації плавзасобів з мотором та прав на керування? В мене до 3-х метрів і бензиновий двигун 3,3 коня.

Nick
 
Повідомлення: 46
З нами з: 05.04.2010 03:21 pm
Звідки: Львів.

Re: Північна Швеція

» 13.03.2016 06:16 pm

На минулому тижні питав в наших і польських митників, як це робити. Наші роз'яснили, що бажано заїхати на "червоний" коридор і задекларувати. Це щоб питань на зворотній дорозі не було. Поляки сказали, що їм пох...
Як це офіційно виглядає в шведів до кінця не знаю, кажуть, якщо користуватися місцевим човном і мотором, то питань не виникає і навіть посвідчення на керування не треба (до певного об'єму).

Аватар користувача
Пструг
 
Повідомлення: 352
З нами з: 26.03.2010 03:42 pm
Звідки: Львів

Re: Північна Швеція

» 13.03.2016 07:25 pm

Власне хотів дізнатись чи має човен бути зареєстрований в Україні і мати на це відповідні документи. Це у випадку якщо маломірні суда до певної довжини потребують реєстрації в Швеції. У Росії, якщо не помиляюсь, то до 4,5 метра довжиною з двигуном до 5 к.с.човни реєстрації не потребують. Крім того, у багатьох країнах на деяких внутрішніх водоймах дозволено тільки електричні двигуни.

Nick
 
Повідомлення: 46
З нами з: 05.04.2010 03:21 pm
Звідки: Львів.

Re: Північна Швеція

» 14.03.2016 12:53 am

Пструг написав:... посвідчення на керування не треба (до певного об'єму).

Як вийде цього року вирватись в Швецію на риби,то візьму з собою посвідчення на право керування до 50 к.с. :wink:
П.С. Чудовий звіт,дякую.

vovka.
 
Повідомлення: 95
З нами з: 09.06.2012 04:21 pm
Звідки: Львів,Наукова-Симоненка.

Re: Північна Швеція

» 08.04.2016 10:45 am

Nick написав:А чи можна везти свій човен з мотором? Як у них щодо реєстрації плавзасобів з мотором та прав на керування? В мене до 3-х метрів і бензиновий двигун 3,3 коня.

Отримав відповідь від місцевого інформаційного бюро - ніяких реєстрацій не треба, "посвідчень водія" не треба, тільки ліцензія на рибалку (мова йшла про місцеві озера).
Це саме чув від місцевих, тепер маю відповідь на мейлі.
Єдина проблема - впакувати це все разом зі своїми речами в машину є досить складно, хіба їхати тільки вдвох, а це суттєво дорожче. Ну хіба є бус.

Від митників: треба заїхати на кордоні на "червоний коридор" , задекларувати це все, щоб не виникало питань при повернені.

Аватар користувача
Пструг
 
Повідомлення: 352
З нами з: 26.03.2010 03:42 pm
Звідки: Львів

Re: Північна Швеція

» 25.07.2017 12:08 pm

В скільки віддих і рибалка обійшлись в Швеції(дорога,хата,дозвіл на рибалку)?на яку суму треба орієнтуватись поануючи таку поїздку?

Аватар користувача
marik1607
 
Повідомлення: 185
З нами з: 27.06.2013 12:42 am
Звідки: c.Ямпіль 0986494381

Re: Північна Швеція

» 25.07.2017 12:13 pm

В 400-450 Євро вкладетеся. Чим більше чоловік на одну машину - тим дешевше. Основні витрати це пальне і паром.

Аватар користувача
Пструг
 
Повідомлення: 352
З нами з: 26.03.2010 03:42 pm
Звідки: Львів

Re: Північна Швеція

» 30.08.2017 08:42 pm

На цей раз великого звіту не буде. Коротко.
Брат вивіз батьків на старі знайомі місця на тиждень.
Ночівля в Гданьску, ввечері прогулянка старим містом. Зранку на паром, ввечері з парому і в дорогу. На ранок в Стокгольмі, прогулянка центром Стокгольма (бо батьки ще не були) і знову в дорогу. Після обіду в пункті призначення.
На цей раз метрових трофеїв не було. Щука - шведський стандарт, від кг до 3кг. Кілька на 4кг. Але загалом багато. Ну і окунь, звичайно, також стандарт від 300 до 500. Кілька під 1кг, але до кілограма трохи не дотягували. Як завжди, на вечір брали тільки то що треба на юшку/смаження/печення. На харіусові місця цього разу не їздили.
image-0-02-05-ff1283524a7dfe31a630bbee5d2a043f6d63bbd49ecf9aedd7e75bbacef03c6a-V - Копія - Копія.jpg
Не найбільша, але дуже гарна. Майже чорна

image-0-02-05-3a4679a563652c318fa66f22d28e0ecd8f707e1ae245d1fbdfca49bb364be803-V.jpg
На вечерю на чотирьох. Такі найсмачніші

image-0-02-05-772e46d9426e945734fae5253453074bd6e5e9154ddd306dcd98b974564672eb-V.jpg
В динаміці. Моя улюблена маленька лісова річечка

Я промовчу, як мене ковбасило коли вони там були.
В тата очі були, як тарелі коли звідтам приїхав. Я спробував тата підколоти, типу *поїхали на Грушів* :D . Сходу послав мене далеко-далеко :D .
Отакі пироги.

Аватар користувача
Пструг
 
Повідомлення: 352
З нами з: 26.03.2010 03:42 pm
Звідки: Львів

Re: Північна Швеція

» 03.09.2017 07:35 pm

Пструг написав:В 400-450 Євро вкладетеся. Чим більше чоловік на одну машину - тим дешевше. Основні витрати це пальне і паром.

Це на одну рибацьку душу?

Аватар користувача
potenciometr
 
Повідомлення: 60
З нами з: 24.07.2010 07:35 pm
Звідки: Борислав

Re: Північна Швеція

» 03.09.2017 07:38 pm

Так. Але може я трохи перегнув. Якщо машина економна то і в 350 можна вписатися.

Аватар користувача
Пструг
 
Повідомлення: 352
З нами з: 26.03.2010 03:42 pm
Звідки: Львів

Далі

Повернутись в Рибальство у всьому свiтiХто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей