Пошук по www.active.lviv.ua:
Пользовательского поиска

Північна Швеція

Де ще на планетi, можна половити рибку

Північна Швеція

» 11.03.2016 06:40 pm

Весна на дворі і я нарешті дозрів написати звіт про виїзд в Швецію.
Минулого року вдалося вибратися два рази, раз в червні, раз в серпні.

Частина перша – сумбурна.

Дорога і паром.

Стартували вчотирьох. Потім оптимізація багажу, спіни і легкі шмотки йдуть в бокс на даху, дещо залишається вдома, рушаємо на кордон.
Польські митники традиційно відправляють «на яму» і на детальний шмон ( їхній світогляд просто «порваний», як то чуваки їдуть в Польщу не зі спіртом, папіросами, а зі спінінгами). Польський митник-рибак, поки шманав шмотки ніяк не міг зрозуміти «який то дЕбіл у вас придумав весняний окрес охронни до 10червня, якщо щупак юж дАвно шє одтарл (віднерестився)» Ну і що я міг йому відповісти?
700 км до Гданьська, ночівля в хостелі, зранку швидкі закупи продуктів і на пором.
Паром вражає, це виглядає ніби 9ти поверховий будинок з вул. Наукової спустили на воду. На фото де причал зверху видно, там дві жовті точки внизу, то це не точки, це два здорові мужики в жовтих спецівках.
index.jpg
Здалека
stena-ferry-and-caravans-header-2.jpg
Здоровий, як будинок
20150614_192902.jpg
Знайдіть двох чуваків.

На поромі цілий день карти, дрімання/втикання, трошки горілочки з соком і вигрузка в Карлскрона.
Вигрузилися, поїхали, попереду ще 1 000 км на Північ. Шкода що на Півдні ще нема правдивих білих ночей, доводиться їхати в темноті. Кілька зупинок на «передрімати»

Прибуття

По обіді ми на місці. Хата ціла, господарі підвезли ключі, розпаковка, накриття столу. З дороги найбільше бажання, як каже один з наших, це «випить і закусить». Традиційні посідєлки, обговорення планів, подвійні порції з дороги. В якийсь момент зауважуєм, що довго сидимо, 2га ночі, а на вулиці білий день і сім градусів тепла. Ага, забули що ми в Північній Швеції на початку червня.
20150612_015436.jpg
Третя ночі
20150612_022112.jpg
Зимно, як на червень
DSCN2813.JPG
Тут ми будем жити
IMG_3660.JPG
Налито і випито за приїзд, під лосятину, спрезентовану місцевими
IMG_3615.JPG
Крім закуски треба і картопельки навернути на сон грядущий

Далі виробляємо спільні правила, щоб нікого не напрягати і щоб виїзд був «вкайф»:

1. Ловимо кожен день на нових озерах, якщо якесь місце сподобається – приїжджаємо ще раз.
2. Ми сюда не орати приїхали, тому встаєм коли виспимося і довше ніж до 5ї не сидимо на озері, бо треба і рибу почистити і їсти зробити (потім з’ясували, що і потреби нема, до 5ї накидаєшся так - руки болять).
3. Готуємо всі разом, але хто бере на себе основну частину роботи, той має право давати команду іншим «принеси, поріж, почисти».

Рибалка

Тут не знаю з чого починати і як це все описати. Природа така, що не знаєш, що більше захоплює, природа чи рибалка.
IMG_3464.JPG
Нічна тайга
IMG_3644.JPG
Кава. Ромашка. Папіроса.

Різна живність тусує по дорогах пішки, трошки глибше в ліс чи на річку, то глухарі взлітають, бобри хлюпають і т.д.

DSCN2783.JPG
Олені на дорозі

Було так: їдемо або на озеро, яке ми вже знаємо з виїзду 2014го, або просто тикаєм пальцем в карту. Особливо вибирати не треба, аби був якийсь під’їзд через ліс. Всі озера абсолютно безлюдні, наприклад озеро просто фантастичне за красою, тягнеться між горбами на 3,5 км і пів вширину, і ти на 100% знаєш, що на ньому НІКОГО нема! ВЗАГАЛІ! НІ ДУШІ, бо просто туда під’їзд машиною тільки один, і ти САМ! Спочатку не можеш зрозуміти де поділися з берега папери, пластикові пляшки, консервні банки і прочеє гам..о. Забуваєшся.
20140729_120012.jpg
Озеро
IMG_3652.JPG
Суворі пейзаж
IMG_3428.JPG
Лілії
IMG_3595.JPG
Свинцеві хмари
IMG_3598.JPG
Тут зроблений перший закид
IMG_3623.JPG
Моє улюблене

З риби: щука, окунь, до харіуса дійшли тільки на другий виїзд в серпні, тому про нього пізніше. Щука в основному стандарт – від кіло до чотирьох. Приблизна «десятка» була одна – на 104 см, інша метровка мала 101см, але чомусь важила тільки 6,800. Вся щука просто суперового окрасу. Що цікаво – шнурок на 400-500 грам попався тільки раз, виглядає шнурки бояться витикатися з трави. Окунь стандарт 300-400 грам. Пару кілограмових так до кілограма і не дотягнули, то 10 грам, то 20, то 15 бракувало до рівного кілограму.
В червні добре ловили з берега біля трав, на глибинах до 2-3м. В серпні треба було шукати вже глибших місць. Хоча в серпні хапнули метровку в лісовій річечці, як Зубра в Раковці – перескочити можна, та щука там, напевно, все чисто вижерла.

IMG_3594.JPG
Перша покльовка виїзду
IMG_3651.JPG
104 см
IMG_3631.JPG
+ - 2кг. Стандарт на печення
IMG_3634.JPG
Колір - фантастика
DSCN2725 - Копія.JPG
На філе в дорогу
IMG_3611.JPG
Стандарт на юшку

IMG_3650.JPG
Ще раз та , котра мала 104 см. На мілині на камінні таке витворяла, що половину луски в воді залишила. Хоча з глибини йшла досить спокійно.

Кидали в основному резину і вертухи, що на щуку, що на окуня. Вобів на лісових озерах було шкода – обриви сумашедші, просто дно метрів 10 від берега встелене смерековими напівгнилими стовбурами, витягти щось з такого зацепу практично неможливо.
Що цікаво, окунь там якийсь «непрадвінутий», він не знає, що в теорії повинен гірше клювати, коли металеві поводки стоять. Хоча бували перепади погоди, погіршувався кльов окуня і тоді було відчутно різницю що з поводком, а що без.
Тут при нагоді ліричний відступ і невеликий прикол. Якраз на річці в лісі перестав окунь активно брати, я забрав повідок, поміняв резину на мепса 1, прив’язав напряму. Ліс, річка, сонце світить так, що все під водою бачиш без окулярів(думаєш, як сяде щука – обріже, шкода буде вертухи, мало взяли), далі закономірно – вилітає тінь зпід берега, удар, сідає щука десь 2кг. Я її воджу, але чекаю коли зріже. Але бачу – вона ходить, на гачку тримається, зауважую що взяла краєм губи. Таки її витягую, і з думкою що досить експериментів, прив’язую знову поводок і здорову вертуху.
Увага! В цей момент краєм ока бачу, як за течією на границі ями і піщаної мілини рухається темний силуєт. На автоматі в долі секунди роблю закид поперек, на переріз «силуету», вже коли вертуха шльопає в воду розумію……. що це…. БОБЕР!!! Ну ще мені тільки бракувало бобра з трійника знімати!
DSCN2763.JPG
Тут бобер не хотів клювати
DSCN2762.JPG
Десь він тут живе

Про «піймав-відпустив»; ніде так легко цей принцип не дається – риби валом, береш рівно стільки, щоб нажертися ввечері, запекти, зварити юшку. З іншого боку, риба тут - звичайна їда. Шановні карпатські нахлистовики, не кидайте камінням, але тут кинути на пательню по 2-3 харіуси на кожного, совість запросто дозволяє.
IMG_3637.JPG
Це лишали на печення
IMG_3616.JPG
Це лишали на юшку
20140827_185119.jpg
А це на тушення

Фотографій небагато, сорі, я ще той "фотограф". Коли клює, мені завжди влом камеру витягувати.
На озера на цей сезон, як все буде добре, будемо мати ЧОВЕН!!! З МОТОРОМ!!!
Роблю перерву. Про річки, харіуса, кулінарні витвори і поїздку в Стокгольм трохи пізніше. Далі буде….Постараюся менше букав.
Востаннє редагувалось Пструг в 13.03.2016 09:56 am, всього редагувалось 1 раз.

Пструг

Повідомлення: 363

Re: Північна Швеція

» 12.03.2016 04:36 pm

Частина 2

Річки і харіус

Ну дуже я люблю річечки, особливо в лісі, особливо в безлюдному. А ще коли вони невеликі і закоряжені і блесніння вже більше подібне на правдиве полювання – з підкраданням, пробиранням через хащі, то це вищий кайф! До того ще і візуально бачиш більшість атак!
20140816_194740.jpg
Там сидить щука
IMG_3640.JPG
Тут щука і харіус
IMG_3641.JPG
Тут тільки харіус

Особливий кайф – знайти повалений впоперек стовбур дерева в воді(а шукати довго не треба) і плавно проводити вертуху над ним, і тільки спостерігати, як спід стовбура вискакує 4-5 грубеньких окунів!
Харіусові річки – окрема тема. Характер течії майже такий, як в Карпатах, але в оточені глухої тайги. Ну і стільки стовбурів у воді в Карпатах і близько нема.
Що цікаво, це може бути чисто рівнинна ріка, з щукою/окунем, з мінімальною течією, а на якийсь кілометр вона заходить між гори, стає «гірською», а потім знову виходить на рівнину, як на фото нижче.
20140828_120823.jpg
Одна і та сама річка
DSCN2810.JPG
Одна і та сама річка
DSCN2791.JPG
Одна і та сама річка
DSCN2803.JPG
Одна і та сама річка

Харіуса я ловив на вертухи, найліпше виправдала себе Мепс Агліа двійка. Не тому що вона сама супер, а тому що вона достатньо упориста щоб контрольовано проводити навіть з течією, з Лонгом менше відчуваєш проводку за течією. А клював практично на всі вертухи, першого харіуса взагалі зловили на границі з «щучою» ділянкою на Лонга трійку зі «звєрским» щучим поводком. На воби брав трохи сумніше. Зловив і дві Salmo Trutta Morpha Fario класичні, як в нас, але маленькі, де сидять грубші ще не розвідали. До речі, харіус там ЗОВСІМ не пахне огірком, хоча нет каже, що це той сам підвид що і в нас. ХЗ!? А! І ще одне. Він там любить сонце. Це значить – перекат, на кусок води падає тінь, а на кусок води ні, покльовки відбуваються коли вертухи проходять по освітленій ділянці, причому любі вертухи – світлі, темні.
Гігантів не було, все до 0,5кг. А для нахлистовиків там був би рай!
- Копія.jpg
З ненайгірших

Кулінарна тема
В серпні один з учасників сказав: «я за все життя стільки риби не з’їв, як за цей тиждень». Десь воно так. Основні напрямки мистецтва – юшка, фольга, пательня. В кожному напрямку безліч варіацій. У фольгу щука, окунь, харіус йшли з цибулею, чорною смородиною, червоними порічками, брусницею і чорницею.
IMG_3606.JPG
Кулінарні оргії
IMG_3657.JPG
Кулінарні оргії
IMG_3604.JPG
Кулінарні оргії

IMG_3654.JPG
Майстер-гуру за приготуванням юшки

Сама бомба – порічки, або чорниця. З чорницею вся риба в фользі стає !!! фіолетовою! Виглядає дивно, але смачно. Особливо коли ти просто виходиш з хати, за 5 метрів заходиш в лісок, і за хвилину маєш мисочку чорниці чи брусниці!
З ягід. Чорниця, брусниця, малина, суниця. Навернути тарілочку чорниці з цукром і місцевим йогуртом – ще той кайф!
20140826_151518.jpg
Брусниця до риби
IMG_3478.JPG
Чорниця до риби

Під кінець перебування риба вже навіть надоїла. Виручив наш місцевий товариш, вгостив нас двома форельками і лососем(виду я не ідентифікував), зловлені ним особисто, але лежали заморожені в холодильнику. Що тут сказати!? Ліпше би я цього не їв! Просто зрозумів - ми хєрню їмо, а не лосося з супермаркету, це як ……… з пальцем порівнювати!
20150612_000233.jpg
На фоні щук -делікатес
IMG_3662.JPG
На фоні щук - делікатес

Окрема тема – гриби. На фото гриби зібрані з машини – їдеш, бачиш гриба, зупиняєшся, коло нього ще кілька . Гриби – це тільки БІЛІ, на підосичники/підберезники уваги не звертаєш, їх на обочинах валом. Білі відрізняються між собою в залежності від місця збору.
20140831_185809.jpg
Зібрані з машини
20140828_232744.jpg
Просто на вечерю

Для душі
Я не прихильник жорстких п’янок на рибалці, але ввечері до юшки не гріх і соточку навернути. Так от, однозначно брати з собою! 1 л на душу поляки офіційно пропускають, можна взяти 1л чогось міцнішого і на місці розбавляти(ми так робили). Там можна купувати пиво, але у вільному продажі тільки пиво до 3,5% алкоголю, але класне(ціна демократична), міцніше в спец магазинах і суттєво дорожче. Горілка біля 20 Євро за 0,5л(це під 600грн!).
Стокгольм
Багато писати не буду, хто хоче – в неті гляне. Я в ньому багато раз був, але кожен раз обалдіваєш! Всюди відчувається – ти в столиці ВЕЛИКОЇ держави!
Цікаво: ще в 18му столітті кожен громадянин міг вільно зайти в королівський палац і подивитися куди, сучасною мовою, податки йдуть, просто зайти і походити!
В самому центрі стоять стенди про ловлю лосося і зловлені рекорди. В межах міста – бєзвозмєздно, себто на халяву.
20150613_203630.jpg
За пару метрів від королівського палацу

Ну що ще написати? Їхати варто, по грошах не дорожче ніж кудись на море слухати ниття жінки.

Наразі все, щось згадаю –допишу.

Пструг

» 12.03.2016 07:19 pm

Можна ще раз розписати ціни.
Коли плануєте їхати цього року :f1: ?

swiatyj

Повідомлення: 37

» 13.03.2016 12:27 pm

swiatyj написав:Можна ще раз розписати ціни.
Коли плануєте їхати цього року :f1: ?

Плануємо, але ще не знаю коли. Калькуляцію на цей сезон ще не робили. Треба буде порахувати ще оренду човна з мотором. Зв'яжуся зі шведами - напишу.

Пструг

» 13.03.2016 01:32 pm

Шикарний звіт, читав з захопленням :super Тепер в мене на одну мрію більше :D

Саша_82_

Повідомлення: 4

» 13.03.2016 05:52 pm

А чи можна везти свій човен з мотором? Як у них щодо реєстрації плавзасобів з мотором та прав на керування? В мене до 3-х метрів і бензиновий двигун 3,3 коня.

Nick

Повідомлення: 45

» 13.03.2016 06:16 pm

На минулому тижні питав в наших і польських митників, як це робити. Наші роз'яснили, що бажано заїхати на "червоний" коридор і задекларувати. Це щоб питань на зворотній дорозі не було. Поляки сказали, що їм пох...
Як це офіційно виглядає в шведів до кінця не знаю, кажуть, якщо користуватися місцевим човном і мотором, то питань не виникає і навіть посвідчення на керування не треба (до певного об'єму).

Пструг

» 13.03.2016 07:25 pm

Власне хотів дізнатись чи має човен бути зареєстрований в Україні і мати на це відповідні документи. Це у випадку якщо маломірні суда до певної довжини потребують реєстрації в Швеції. У Росії, якщо не помиляюсь, то до 4,5 метра довжиною з двигуном до 5 к.с.човни реєстрації не потребують. Крім того, у багатьох країнах на деяких внутрішніх водоймах дозволено тільки електричні двигуни.

Nick

Повідомлення: 45

» 14.03.2016 12:53 am

Пструг написав:... посвідчення на керування не треба (до певного об'єму).

Як вийде цього року вирватись в Швецію на риби,то візьму з собою посвідчення на право керування до 50 к.с. :wink:
П.С. Чудовий звіт,дякую.

vovka.

Повідомлення: 98

» 08.04.2016 10:45 am

Nick написав:А чи можна везти свій човен з мотором? Як у них щодо реєстрації плавзасобів з мотором та прав на керування? В мене до 3-х метрів і бензиновий двигун 3,3 коня.

Отримав відповідь від місцевого інформаційного бюро - ніяких реєстрацій не треба, "посвідчень водія" не треба, тільки ліцензія на рибалку (мова йшла про місцеві озера).
Це саме чув від місцевих, тепер маю відповідь на мейлі.
Єдина проблема - впакувати це все разом зі своїми речами в машину є досить складно, хіба їхати тільки вдвох, а це суттєво дорожче. Ну хіба є бус.

Від митників: треба заїхати на кордоні на "червоний коридор" , задекларувати це все, щоб не виникало питань при повернені.

Пструг

» 25.07.2017 12:08 pm

В скільки віддих і рибалка обійшлись в Швеції(дорога,хата,дозвіл на рибалку)?на яку суму треба орієнтуватись поануючи таку поїздку?

marik1607

Повідомлення: 173

» 25.07.2017 12:13 pm

В 400-450 Євро вкладетеся. Чим більше чоловік на одну машину - тим дешевше. Основні витрати це пальне і паром.

Пструг

» 30.08.2017 08:42 pm

На цей раз великого звіту не буде. Коротко.
Брат вивіз батьків на старі знайомі місця на тиждень.
Ночівля в Гданьску, ввечері прогулянка старим містом. Зранку на паром, ввечері з парому і в дорогу. На ранок в Стокгольмі, прогулянка центром Стокгольма (бо батьки ще не були) і знову в дорогу. Після обіду в пункті призначення.
На цей раз метрових трофеїв не було. Щука - шведський стандарт, від кг до 3кг. Кілька на 4кг. Але загалом багато. Ну і окунь, звичайно, також стандарт від 300 до 500. Кілька під 1кг, але до кілограма трохи не дотягували. Як завжди, на вечір брали тільки то що треба на юшку/смаження/печення. На харіусові місця цього разу не їздили.
image-0-02-05-ff1283524a7dfe31a630bbee5d2a043f6d63bbd49ecf9aedd7e75bbacef03c6a-V - Копія - Копія.jpg
Не найбільша, але дуже гарна. Майже чорна

image-0-02-05-3a4679a563652c318fa66f22d28e0ecd8f707e1ae245d1fbdfca49bb364be803-V.jpg
На вечерю на чотирьох. Такі найсмачніші

image-0-02-05-772e46d9426e945734fae5253453074bd6e5e9154ddd306dcd98b974564672eb-V.jpg
В динаміці. Моя улюблена маленька лісова річечка

Я промовчу, як мене ковбасило коли вони там були.
В тата очі були, як тарелі коли звідтам приїхав. Я спробував тата підколоти, типу *поїхали на Грушів* :D . Сходу послав мене далеко-далеко :D .
Отакі пироги.

Пструг

» 03.09.2017 07:35 pm

Пструг написав:В 400-450 Євро вкладетеся. Чим більше чоловік на одну машину - тим дешевше. Основні витрати це пальне і паром.

Це на одну рибацьку душу?

potenciometr

Повідомлення: 55

» 03.09.2017 07:38 pm

Так. Але може я трохи перегнув. Якщо машина економна то і в 350 можна вписатися.

Пструг

Далі

Повернутись в Рибальство у всьому свiтi

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей