Анонс

Дорогі Друзі, ласкаво просимо на Форум активного відпочинку!
Пошук по www.active.lviv.ua:
Пользовательского поиска

Полювання з норними собаками

Ділимось досвідом

Полювання з норними собаками

» 24.02.2016 10:46 am

Щось нема на форумі теми про це полювання. Добавлю кілька звітів за сезон

Мисливські такси не відлежуються по диванах. Вони полюють. Одними мисливськими вихідними трохи прогулялись по полях.
Погода ніби була норна, хоч лис не спішив сидіти у норах. У кількох природніх схованках було пусто. Собака навіть не норилась, тільки понюхала вхід. Були вхідні сліди у міліоративні труби-колектори, але я туди свою собаку не пускаю, хоч би навіть лис був золотий. Блище до обіду підійшли до одних давновідомих нір. Зайшли з товаришом з противітряної сторони, він став з одного боку нір, я з другої. Пускаю Адель (свою гладкошерсту таксу), та понюхала вхід і швидко понорилась. Не встиг розпакувати і з'їсти батончик "КІТ КАТ" як моя Мала вийшла з нори, подивилась чи я є і де стою, знову понорилась. Одразу із голосом. За кілька секунд із сусіднього віднорка вискакує лисиця. Б'є товариш. Два постріли і лис паде. Вибігає Адель і на всяк випадок додушує звіра. Кінець.
На все про все не більше 15 хв., морда в собачки ціла, лис добутий, день вдався.

Зображення

Аватар користувача
Федір
 
Повідомлення: 49
З нами з: 21.01.2008 10:09 am
Звідки: з лісу

Re: Полювання з норними собаками

» 24.02.2016 11:58 am

Як кажуть мудрі люди, краще такси можуть бути тільки дві такси. Так і вийшло. Попали ми до двох гарних чорнявих таксочок-панянок на полювання. :-):
Та й зібралось товариство, у яких на сім чоловік сім такс. А то вже банда))). Наступного сезону всі сім уже будуть в угіддях полювати. Титул «жилізова дупа» (надається тому, хто приїхав з найдальше) отримав Ігор із Рівного. :gv: :hi_hi_hi:

Зображення

Два круки, що вилетіли із густого лісу в чисте поле, вказували, що вже настав світловий день, полювання можна розпочинати. Саме ж полювання планувалось як норне, попутно тестували “Terrier finder”.
Підійшли до одних цікавих нір. Першою йшла Адель. Якраз саме на цих норах вона відкрила свій рахунок по лисах. Причепили їй нашийник від «finderа», зайняли вигідні стрілкові позиції, пустили собаку… а нори пусті. :du_ma_et:


Зображення


Поїхали на наступні. Мали їх в запасі багацько. Другі також виявилась без господарів. :ne_vi_del: Але й ми не напружувались. Головне сам процес і спілкування в приємній мисливській атмосфері.
Аж у третій лисячій квартирі запрацювала Норка (гладкошерста такса Василя). Дзвінкий собачий гавкіт сповіщав те, що дома хтось є. Сам лай доносився із одного місця, приклавши вухо до нори було також чути, що собака розширяє собі прохід. Прозондували фіндером, так і є. Норка на одному місці, а до неї не глибоко. ......... Вона дійсно розкопує вузький прохід, щоб пролізти дальше. ..
Акуратно забираємо Норку та пускаємо Адель. Вона мілкіша і пролазить далі, правда боком, як глиста. Вилазить із пучком лисячої шерсті в пащі.

Це додало азарту. І за деякий час лисицю витягнуто на поверхню... :nez-nayu: :du_ma_et: Мертву, напевне од страху померла, а по запаху постановили, що перед тим ще наробила під себе. :-)
Ніби перша є... Початок. Файно.

Обід, по крові, і знову на нори. А нори знову без господарів..І тут, і там. Та є ще в запасі кільк точок. На одну з них і подались. Стрільці розставились по периметру а собачатники на нори. Невстигли добре підійти як Василева Норка одразу з голосом нориться. Швидко заряджаю рушицю десперсантами, Адель саджу біля ніг і чекаю. Чекати прийшлось недовго, за кілька секунд із нори вискакує лис, мов пробка, в повітрі обтрусуючи із себе іржу та пилюку. Ввлучний постріл, лис паде. За лисом вискакує і Норка, Адель, тим часом, вже біля лиса, ловить його за горло, Норка за зад, розтягують його як жабу і на тому квітка. То треба було бачити вживу, розіграли як по нотах, дуетом. Видовище було аліґанське. :co_ol: :-ok-: :dan_ser:
На тому вирішуєм і закінчувати, перевалило за обід, а після другої години пускати собак в нору не рекомендується. Швидко луплю лиса, поки теплий, буде мати Ігор чим своїх таксенят дражнити. Та й шкурку пасувало саме йому отримати, «жилізовій дупі» буде мягше)) :mi_ga_et:

Зображення

Ось так коротко про полювання. “Terrier finder” випробували, дуже корисна та незамінима річ для норного полювання. Із ним почуваєшся набагато впевненіше, а саме головне, якщо щось не так, то знаєш де копати, а це дуже економить сили і час. Собачки молодці, спрацювали, у всіх норах де був лис, ми його звідти дістали, і живим і мертвим. Ну і спільне фото, на згадку про приємне полювання

Зображення

Аватар користувача
Федір
 
Повідомлення: 49
З нами з: 21.01.2008 10:09 am
Звідки: з лісу

Re: Полювання з норними собаками

» 29.02.2016 04:42 pm

Полювання з таксами або це було капець )))

Такса одна з найдавніших порід мисливських собак. Це той друг, що розбудить вас зранку на полювання, покаже де рюкзак, подасть чоботи... І полюють саме наші собаки, а ми лиш маленьке доповненя до їхньої роботи. :D

Зображення


От і зібрали нас такси на полювання...
В п’ятницю погода тішила, сніг, вітер, холод – будуть лиси по норах сидіти. І ніч з п’яниці на суботу була така сама. Проте в суботу погода зіпсувалась – вийшло сонечко, без вітру, а вночі ще й приморозок був. Та вже як є, хоч чудові краєвиди вказували на те, що день буде цікавий.

Зображення

Я з товаришом прибули в угіддя швидше ніж усі.
На місці збору вирішили трохи поманити, може ще якась руда бестія поведеться. Маніння дуже корисна річ, тренерує витримку як ніщо інше.
(Докладніше тут - /topic-t1795-60.html)
Та тільки но ми зайшли на кут поля, як побачили вдалині лиса, вірніше не ми побачили, як Адель (гладкошерста такса) його зачула і по запаху привела в нору. Нора являла собою частину колишньої міліоративно-зрошувальної системи, така собі трубочка, дожиною біля 20 метрів і сантиметрів 30 в діаметрі. Лис був там. Ми підійшли тихо, без шуму, тому могли спокійно пустити собаку в нору, самі стати з другого кінця труби і влучними пострілами добути лиса. Та нам треба було живого лиса, який би був нашим партнером у змаганнях/випробуваннях. А так як труба була наскрізна, то вигнати його звідти не здавалось нам проблемою. Пустимо пса і вся робота... Як же ми глибоко помилялись… Лис професор ще той...

Зображення


Назар залишився чатувати, а я швидко побіг до машини та приніс металеву клітку і рибацький підхват.
Клітка з одної сторони труби, Адель заходить з другої. Чуємо голос, собака працює, лис точно там є. І собака спрацювала, за короткий час лис вискакує в клітку, але ми не вcтигаємо його там заблокувати. Друга спроба. Адель знову витискає лиса з труби, та той ногою натрапляє на метал і одразу знову в нору.
Ну якесь невезіння. Такса, незважаючи на наші не успіхи, завзято боролась з лисом. Пилюка так і летіла з труби. Двадцять хвилин, пів години, сорок п’ять хвилин.... Реально було шкода собаки, якій іржа виїдала очі та дерла горло. Лиса шкода не було, зараз така, засів там як шмарок в носі, і ні туди і ні сюди, ні лиши мене ні бери мене.


Дзвонить телефон, приїхала підмога. Львівські таксятники. Невдовзі чую голоси, які перебиває собачий гавкіт. Підходять шість такс і стільки ж мисливців. Банда. Були і малі Біркачі та Ельза (гладкі такси), і досвідчені Норка і Кора а Міша познайомив нас із своїм другом Гораном

Зображення

Підмога серйозна, зараз та лисичка сама із страху вискочить. Правда шум ми підняли великий, в лісі скреготали сороки, кричали сойки а в навколишніх селах били в дзвони. Тут якраз Адель вилізла з нори, ціла в іржі, в пилюці. Ну нарешті. Дивлюсь, а моя мала має морду побиту та вухо прокушене. А щоби твоя срака, лисе поганий, по шву розійшлася…Кров би тебе нагла заллєла, сучий ти сину!…

Зображення

Даємо тому рудому гамнюку перекур, самі тим часом міняємо клітку на сітку. Наступним добровольцем виявилась Кора з Високого замку (жорсткошерста такса). Андрій обережно пускає її в нору, а ми вже на поготові, хто з рогачкою, хто з сіткою, хто з лопатою, хто із відеокамерою, хто з рушницею, хто із стаканом, хто з канапкою, хто з фотоапаратом. Тобто кожен щось мав в руках. Але лис не йде. Пропхала Кора його до виходу, а він став за два метри від виходу і ні кроку назад. Звуки боротьби було чути прекрасно, ми чули коли Кора обгавкувала, коли йшла в лобову атаку і робила хватку. Але лис не виходив. Тут якраз ще підмога прибула Славко Закарпатський і Бірко з Ярим. А я тим часом, поїхав з товаришем Ігорем Михайловичем до нього, по його собаку, яка не дала б лису вже ніякого шансу. Та тільки ми підходили до нори із нашою собакою, як почули: «Є, тримай !!!»
А було це так. Випили хлопці по горнятку чаю, бо замерзли чекати. Кора була вже в норі більше години. І тут Ярий випив чаю, закурив люльку, бере Бірка і пускає його з другої сторони труби. Подальші події були як в кіні. Бірко як гладіатор проривається вперед, ловить лиса чи то за яйка чи за дупцю, лис виривається, від того болю та позору карколомно проскакує Кору, та його ловить його за живіт, проте не може втримати, і лис на повній швидкості вискакує з нори і попадає в рибацький сачок. Так що можна полювати і без зброї

Зображення


Впійманим виявився ну дуже величезний лис. Потім його зважили, більше 10 кг. Дідько ще той, буде псувати нерви собачатникам, гамселячи собак на змаганнях.

Ну з нагоди такої події можна і поснідати. Горнятко з гарячим чаєм чи кавою були дуже доречні. Легкий перекус, вьо, знову на нори.

Зображення

Погода якраз стала дуже норна, дощ вітер… Була б таке вчора, то весь лис сидів би у норах. А так провірили одні нори, другі, треті, а лиса нема і нема.
І мисливці таксятники народ особливий, хтось на лиса із рушницею йде, а хтось і з сачком, мов метеликів ловити. Лепидоптерофіл :)

Зображення

Відвідали і великі лисячі городища. Бірко, як найстарший пес, сам особисто перевіряв кожну нору. Та пусто. Якесь чудо.

Зображення

Тут Ігор Михайлович (наш найстарший мисливець) каже, знаю місце де є нори, і там точно є лис. Ну погнали туди. Так як собак було багато, нір достатньо а часу мало, то розділились на кілька груп. В одному каналі натрапили на свіжовириту нору. Вхідні сліди вказували що хтось таки дома є.

Нора невеликого діаметру, тому пускаємо туди таксу Норку Василя. Норка одразу нориться і своїм голосом будить господиньку а нам сповіщає «будьте пильні». Один відхід, другий , третій, не встигаємо її відловити. Василь стає біля самої нори. Черговий відхід Норки, Василь ловить її і відходить в сторону. За п’ять хвилин ракетою вискакує лисичка, Андрій стріляє двічі, всі постріли влучні, проте та лярва, не збавляючи ходу, забігає в хащі.

Зображення

Йдемо шукати, і собак пустили на слід. Перший побачив лисицю Міша, а вже потім такси. Молоді таксята мали добру притравку. Розтягнули ту злодійку як пльотки по селі.

Зображення

Ну а потім як годиться, традиційна вечеря, обговореня про день, що пройшов, та про наших любимців - про такс.

Зображення

А день був дійсно особливий, чи не вперше зібралось на полюванні скільки такс.

ЦЕ КАПЕЦЬ ))))

Відео тут -
https://www.youtube.com/watch?v=uYaHYK_p-XY

П.с.
Модератори, допоможіть щоб можна було переглядати його тут.

Аватар користувача
Федір
 
Повідомлення: 49
З нами з: 21.01.2008 10:09 am
Звідки: з лісу

Re: Полювання з норними собаками

» 29.02.2016 07:27 pm

Але ж файне було полювання і звіт переніс мене до вас,заздрю по доброму. Дякую за звіт та з ПОЛЕМ,а собачкам по лопатці мясисьтій!! :D :D :D

Аватар користувача
Fedia
 
Повідомлення: 738
З нами з: 04.04.2007 06:33 pm
Звідки: Сихів,Антонича

Re: Полювання з норними собаками

» 02.03.2016 09:18 am

Спогад про одну зимову історію :wink:

Є така пісня Сердючки - «я тихо йшла, йшла йшла, пиріжок знайшла…» Щось і я таке собі муркотів під ніс, коли вертався із прогулянки з собакою по полях…

Нори були пусті, мороз тиснув і лис бігав по полях щоб зігрітись. Тому пішов із манком. Лиса бачив, і ще, чув десь вдалині постріли. Також в мисливців бавляться :-)

Оце ж бо, люблю прогулятись із собакою. Тому наступного дня вийшли в поле, але взяв із собою фотоапарат, зазнимкувати сніг, бо не часто його побачиш. Маршрут прогулянки вибрав не випадково, там де зайчика можна підняти, чи лисичку сполохати, ну і саме головне - де вчора лунали постріли. Подивлюсь, хто полював на землях Карабаса Барабаса. )))

Йшли неспішно, насолоджуючись рипінням снігу від моцного морозу,

Зображення

Аделька бігала собі по полях, мов голка з ниткою по вишиванці, чи то слід шукала, чи то щоб зігрітись.

Зображення

Але знаючи її натуру та манеру пошуку, бачу, шукає щось із натхненням, мов по сліду йде.

Зображення

Тримаю фотапарат ввімкненим, бо можливий раптовий підйом звіра. Проте раптового не сталось, Адель зайшла в трави і там стала мов лягава у стойці.
Підходжу, класно, я ся тішу, собачка також.
Ну і фото, на згадку…

Зображення

Заєць великий, ось що значить правильний ракурс. :huge

Дуже часто так буває, стріляв мисливець по зайцю, ніби попав, заєць одразу не впав, значить не попав. А зайчик пробіг ще метрів двіста-триста, заліз в траву і там дойшов… Сам так мав не раз…
Доречі, це вже не перша така знахідка собаки, були і крупніші… :smu:sche_nie:
Оце собі думаю, чи не продати рушницю, патрони, порох, дріб, гільзи, станки для спорядження та за виручені кошти не купити собі пару другу собак… :hi

Аватар користувача
Федір
 
Повідомлення: 49
З нами з: 21.01.2008 10:09 am
Звідки: з лісу


Повернутись в Тонкощі полювання на звірів та пернату дичинуХто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей